Technické problémy s fórem - máte někdo?

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Hafi » pát bře 18, 2016 10:18

Jde o to, že je potřeba zmenšit obrázky na přijatelnou velikost před nahráním? Na to přece není potřeba nic stahovat...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pát bře 18, 2016 10:23

Hafi píše:Jde o to, že je potřeba zmenšit obrázky na přijatelnou velikost před nahráním?
Ano
booze píše:Mam zakazane stranky "share" atd.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Hafi » pát bře 18, 2016 10:39

V tom případě nechápu, co myslíš pojmem "share" - předpokládal jsem různé uloz.to, slunecnice, atp. Pokud se dostaneš do webmailu, měl by ses dostat i na online úpravy souborů, ni?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 18, 2016 10:42

@booze: Co třeba IrfanView na flashce nebo paměťovce v mobilu? Jasně, není to tak pohodlný, ale použití jednou za čas se dá přežít. Je to malý a Resize image to umí.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod grco » pát bře 18, 2016 10:45

@hafi: takze namiesto toho aby to umela stranka, kam ten obrazek vlastne chcem uploadovat, tak to musim uploadovat na iny web, ktory mi to zmensi automaticky (takze to samozrejme jde), znovu stahnout zmensenu verziu a potom uploadnut na OF znova?

myslel som ze pocitace maju ulahcovat veci... :toimonster:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 18, 2016 10:56

grco píše:myslel som ze pocitace maju ulahcovat veci... :toimonster:
:shock: Živíš se programováním a nemáš nastudované Murphyho počítačové zákony? :((
Tak aspoň příklad:
Počítač je zařízení sloužící k řešení problémů, které by bez něj vůbec nevznikly.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2016 18:12

@GreyMouse: =D> :smt023

booze píše:Kdyz sedim na cizim PC, nemam moznost si stahnout a nainstalovat program na upravu fotek

Nemas se hlasit z ciziho PC, vis prece, jak to dopada :twisted:

grco píše:@mike: ty, ktory tiez nadavas na kazdu druhu vec, ktoru musis robit navyse, tak je divne, ze nemas problem so zmenou rozliseni, pride mi to ako alibizmus

Stejne z vetsiny fotek delam vyrez, takze jde jen o jednu rychlou a snadnou operaci navic. Protoze obvykle fotim nejaky detail a tam je oriznuti vhodne. Plus se to zaroven trochu doostri, coz obvykle neni od veci.

grco píše:to je uplne to iste, ako ked nadavas na ipad, ze sa tam neda nic nahrat priamo, ze musis ist cez dropbox alebo co, to je tiez otazka "5 sekund" :P

Ne, to fakt neni, u iPadu je to zamer, ktery plyne z designu te debilni parodie na OS, tady je to omezeni, se kterym se da zit.

grco píše:a vobec to nie je otazka 5 sekund, pretoze nejde len o rozliseni, ale aj o velkost! hlavne si hovno pamatam jake to rozliseni ma byt, takze vzdy najskor nieco chcem uploadnut, dostanem error, potom to musim zmensit, dostanem este 10 dalsich errorov a potom to konecne funguje...

Zmenou rozliseni se prece zmensi i velikost. Jeste se mi nestalo, ze bych ji po zmene musel zmensovat. 1280x1024, coz je enough for everybody (thanks, Bill) 8) Jestli takovou vec musis delat na 10x, tak bys asi mel uvazovat o zmene zamestnani, treba jit past ovce :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2016 18:29

Asi takhle: urcite bych nebyl proti vylepseni, ale myslim, ze aktualni stav je pouzitelny. Jestli vam to tak nepripada a vite o technickem reseni, ktere by fungovalo na tehle verzi phpBB a ktere automaticky upravi fotku na mensi rozliseni a velikost, napiste Vojtosovi a zkuste ho presvedcit, at to udela. Tohle jsem udelal pred casem, kdyz byla uz nevyhovujici maximalni velikost fotky, tam slo ale jen o nastaveni. Dohodli jsme se na 1280x1024, protoze to uz je dostatecne velke a zaroven dostatecne male, aby nezabiralo moc mista na serveru, na monitorech a nezralo moc FUPu. Proste kompromis. Mne prijde rozumny a don't fix, what ain't broken, ale jestli to vidite jinak, zaridte zmenu. Pokud mozno k lepsimu ;-) Za zmenu k lepsimu bych nepovazoval moznost vyblit fotku primo z fotaku, ktera by se zobrazovala v plne velikosti. Obcas to vidim jinde, snadne rozhrani pro BFU a vysledkem jsou treba obrovske fotky otocene o 90 stupnu, protoze to dement foti nastojato a ani neotoci. Jestli omezeni na OF takove odradi, protoze to nezvladnou, tak to beru jako plus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 19:29

toto dela mi celkem nepravidelne po devate vecer

OF.jpg
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod grco » pát bře 18, 2016 19:30

Pane boze, z tebou sa niekedy bavit to je fakt tazke.

Mas dvojity meter na vsetko. U jednej veci chces vsetko jednoduche, aby to tebe vyhovovalo, ale ked to chce inekto iny u niecoho ineho, tak je pako, lebo je to predsa jednoduche a mal by ist radsej past ovce. Mozes mat kludne obrazok 1280x1040 a stale moze mat vacsiu velkost ako je ta ktora, je tu povolena.

To ze ty robis vyrezy z kazdej fotky neznamena, ze to robi kazdy. Kolko krat tu davam fotku, ktoru stiahnem z netu, a ked ju vlozim ako [img] tak mas problem, ze je to velke a ze to mam pridat ako prilohu. Tak ked ju chcem potom pridat, tak dostanem error. A fakt sa mi nechce to este tazkopadne zmensovat v editore.

A takisto ako je "zamer" u ipadu ze sa tam neda nic nahrat normalne. Tak ocividne je to ZAMER aj tu u zasrane priblbleho PHPBB fora, a to ze sa to niekomu nechce nakodit, alebo to neumi, neznamena, ze je to OK!

OF je dobra komunita, ale pouzity phpBB je odpad a ziadnymi tvojimi alibistickymi poznamkami typu "ved to nie je take tazke zmensit" to nezmenis.

Je to validna pripomienka na funkcionalitu, a to ze tebe nevadi robit X krokov manualne ju nijak nediskvalifikuje.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2016 19:34

@S4TYR: jo, presne o tom jsme se bavili vyse. Spis po desate, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 19:38

grco píše:OF je dobra komunita, ale pouzity phpBB je odpad a ziadnymi tvojimi alibistickymi poznamkami typu "ved to nie je take tazke zmensit" to nezmenis.

Je to validna pripomienka na funkcionalitu, a to ze tebe nevadi robit X krokov manualne ju nijak nediskvalifikuje.

s tim nesouhlasim! :)
phpBBckova fora jsou validni napric OS i zarizenimi, ktera jsou schopna je relevantne spravne nacitat a zobrazit - a k tem pripominkam ohledne modulu pro admina - existuje primo forum pro podporu phpBB systemu :)
@grco: co by sis pral mit na OF? Joomlu?

__________
@mike: nikoli.. po 21hod ;) po desate jsem na OF vice mene na mobilu pres tu vyfikundarnu (nevzpomenu si na nazev) pro Android :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod grco » pát bře 18, 2016 19:39

@satyr: nieco, co dokaze automaticky zmensit prilozeny obrazek, alebo vymazat vsetky prichozi spravy naraz...
Naposledy upravil grco dne pát bře 18, 2016 19:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 19:43

k tomu jsou moduly, ale to res spise s adminem :) jde o podobne doplnky, jakym je treba chatroom pro phpBB

ja to vzdal uz pro pokusech o obnoveni hesla :D po debate ohledne struktury subfor na technicke pripominky OF zacnu 'vynechavat'
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod grco » pát bře 18, 2016 19:45

zacal to riesit booze, a ja som sa pridal, pretoze s tym mam tiez uz dlhodobo problem, a ked niekto povie "nie, nebudeme to delat, lebo sa nam nechce", tak to pochopim a budem ticho, ale nepaci sa mi jak z toho mike furt robi non-issue
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pát bře 18, 2016 19:47

Dekuji za osvetu, tak jdu opet past ovce. Jsem se normalne zeptal, protoze nejsem programator. Proste me stve upravovat fotku, pak ji znovu ulozit, nacist, vlozit. Neni to ma 5 sec pokud to delas v mobilu, nebo v zoneru.

@greymouse diky za tip
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2016 19:48

grco píše:Pane boze, z tebou sa niekedy bavit to je fakt tazke.

Napodobne :D

grco píše:Mas dvojity meter na vsetko.

Ne, jen nevidim veci cernobile. Opravdu nejsou jen extremy. Bud vsechno dobre nebo vsechno spatne. Plus jsou taky nejake duvody a nekdy se holt musi udelat kompromisy. Obcas mi pripominas decko, co si lehne na zem, kope nohama a krici ja chcem, ja chcem!

grco píše:Mozes mat kludne obrazok 1280x1040 a stale moze mat vacsiu velkost ako je ta ktora, je tu povolena.

Ano, urcite muzes. Jeste se mi to nestalo, asi proto, ze mam by default nastavene rozumne kompresni parametry pro JPEG.

grco píše:Je to validna pripomienka na funkcionalitu, a to ze tebe nevadi robit X krokov manualne ju nijak nediskvalifikuje.

Ale samozrejme, psal jsem snad neco jineho? Jestli sis ale nevsiml, tak OF jede v rezimu autopilota a z technickeho hlediska se dela jen nutna udrzba. Na phpBB jede z historickych duvodu, mozna by se dneska naslo neco lepsiho, mozna by se dalo vytunit, ale musel by to nekdo udelat. Proto pisu, ze se mate obratit na Vojtose a presvedcit ho, protoze v rukach to ma on. Bojim se, ze tenhle thread uz ani necte. No a jinak pisu jen to, ze se s tim da zit, kdyby nedalo, tak se ho budu snazit presvedcit sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2016 19:54

booze píše:Dekuji za osvetu, tak jdu opet past ovce. Jsem se normalne zeptal, protoze nejsem programator.

Klid, to nebylo na tebe, ale na grca ;-)

booze píše:Proste me stve upravovat fotku, pak ji znovu ulozit, nacist, vlozit. Neni to ma 5 sec pokud to delas v mobilu, nebo v zoneru.

Psat na OF z mobilu je maximalni opruz i bez fotek a je lepsi to nedelat, protoze "kvalita" prispevku tomu odpovida. S fotkama podobne, vetsina nejakou upravdu, tj. aspon oriznuti, potrebuje. IrfanView vyzkousej, je to maly velmi sikovny tool.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pát bře 18, 2016 19:57

Tim chces rict, ze OF jede samo a reklamy zaplati jeho udrzbu a nic dal se nedeje?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 19:59

Kez by byl IrfanView i pod Linuxem :D nic lepsiho na rychlou upravu fotek/img jsem na Win nenasel. Nemyslim tim soft primo na fotogalerie. V portable verzi je to prostredi navic plnohodnotne a pristupne.

mike píše:Proto pisu, ze se mate obratit na Vojtose a presvedcit ho, protoze v rukach to ma on. Bojim se, ze tenhle thread uz ani necte. No a jinak pisu jen to, ze se s tim da zit, kdyby nedalo, tak se ho budu snazit presvedcit sam.

Hodne stesti :D Me iluze uz vazne presly
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pát bře 18, 2016 19:59

IrfanView znam, driv jsem ho pouzival, ale nevim jestli to pojede, jak rikala greymouse
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2016 20:05

booze píše:Tim chces rict, ze OF jede samo a reklamy zaplati jeho udrzbu a nic dal se nedeje?

V podstate tak, plus akutni veci jako utok cinskych spambotu. Teda, aspon mi to tak prijde, informaci mam priblizne stejne, jako vy :) Takze tohle je opet otazka na Vojtose.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod grco » pát bře 18, 2016 20:09

@satyr:

$ sudo apt-get install imagemagick
$ convert vstup.jpg -resize 1280x1024 vystup.jpg
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 21:45

@grco: dik za tip ted jeste chvili zkusim experimentovat s tim Gimpem

@mike: podle vypisu zdejsich Adminisratoru ma stanovena prava i Rejpal (jestli stejne i k FTP, db a pod. nevim a je mi to vcelku sumna putna) :) v cem je chyba tedy nechapu.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod sobb » pát bře 18, 2016 22:40

GIMP je ohledně fotek hodně šikovej, na rychlé úpravy je Irfan možná o něco rychlejší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » sob bře 19, 2016 0:32

@S4TYR: jaka chyba? Rejpal je ten, kdo se stara o technicke veci. Kdyz na to ma cas, coz vetsinou nema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod kareldytrych » stř dub 13, 2016 9:02

Zdravím, občas fórum sleduji. Koukal jsem že máte občas problémy s přetížením atd. Rád bych Vám navrhnul přechod na virtuální server i s pěknou administrací. Dal bych vám nějakou přátelskou cenu popř. se můžeme domluvit i na nějaké reklamě kdybyste chtěli.. Na vlastním serveru lze nastavit počet připojení do databáze, jde odfiltrovat nějaké čínské nesmysly atp.

edit Hafi: odstraněn odkaz
kareldytrych
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 13, 2016 8:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod S4TYR » stř dub 13, 2016 9:23

Pokud uz jsi tak sdilny, tak mas dole jako uzivatel kolonku s rudymi nicky administratoru, kterym to lze nabizet v SZ :wink: toto uz je celkem otrly pokus o reklamu!!!
Navic jsou ty ceny dneska vic nez smesne, kdyz muzes hostovat do 100,- vc. domeny.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Hafi » stř dub 13, 2016 9:47

@kareldytrych: pokud máš konkrétní nabídku, tak ji napiš přes SZ uživateli Vojtos. Odkaz jsem z příspěvku odstranil.
@S4tyr: ehm...to jsi hodně vedle. OF nemůže jet na běžném hostingu za takovéto ceny.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod kareldytrych » stř dub 13, 2016 10:02

Nic nenutím, jen mě to napadlo když jsem tady zahlédnul ty problémy...
kareldytrych
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 13, 2016 8:56

PředchozíDalší

Zpět na Problémy