Pomalost serveru

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pomalost serveru

Příspěvekod Vojtos » stř bře 8, 2006 8:56

Jak jste určitě pocítili poslední dobou byl server šíleně pomalej. Celé to bylo způsobeno tím, že velikost tabulky v MYSQL DTB určené provyhledávání měla krásných 650MB. Tudíž jsem ji vyčistil a budu ji obnovovat doufám ve zmenšené velikosti.

Zatím tedy nějakou chvilku nepojede vyhledávání v příspěvcích.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pomalost serveru

Příspěvekod algar » pon bře 13, 2006 17:25

Vojtos píše:Jak jste určitě pocítili poslední dobou byl server šíleně pomalej. Celé to bylo způsobeno tím, že velikost tabulky v MYSQL DTB určené provyhledávání měla krásných 650MB. Tudíž jsem ji vyčistil a budu ji obnovovat doufám ve zmenšené velikosti.

Zatím tedy nějakou chvilku nepojede vyhledávání v příspěvcích.


No tak jede to více než pomalu. Na to že je tu jen 15.000 příspěvků. Co až jich tu bude 30.000...Možná by to chtělo omrknout indexaci databáze. Dost často to pomůže.

Nevím kolik prostoru ti dává tenhle opensource a jak se v něm vyznáš (jednou jsem se snažíl v něčem podobným dělat změny a půl dne jsem studoval jak to vlastně funguje), ale dost často pomáhá využití "mezipaměti" - tj. cachování stránek. Z 95 procent je pomalost serverů způsobená přetíženou databází, ze které se načítají stále stejná data (např. úvodní stránky témat se prakticky nemění a přece se znova a znova načítají z databází).
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Yopo » pon bře 13, 2006 18:59

php bb by mal zvladat v pohode aj 30 000 prispevkov ale treba sa s tym trochu pohrat a vyladit to. Inak to nacitanie je otrsne - mojej 10Mbit/s linke to trva vecnost a to uz je co povedat. Dufam v co najskorsie zlepsenie kvality technickej stranky tohoto webu.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Bedrich » pon bře 13, 2006 19:06

Koukam ze bydlis jeste na kolejich:)To je tam jeste 10Mbit?:)No ale ta rychlost nezalezi na rychlosti linky, to je na servru.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Yopo » pon bře 13, 2006 19:13

jasne u nas na vesci je to biedna 10 Mbit/s
na harcove to fici minimalne 5x viac

no jasne server je zaklad, ale to musi optimalizovat admin, teda Vojtos :D
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Vojtos » úte bře 14, 2006 11:31

Yopo píše:jasne u nas na vesci je to biedna 10 Mbit/s
na harcove to fici minimalne 5x viac

no jasne server je zaklad, ale to musi optimalizovat admin, teda Vojtos :D


To je divne me to beha v poho :(( Akorad to z nejakeho důvodu dělá šíleně velkou DTB pro vyhledávání tzn že třeba po týdnu kdy sem ji vyčistil byla zas 250MB tím pádem se SQL server hrozně zpomalí. U wz to takovédle šílené MB neládovalo. Jinak co se týče pak rychlosti můžu šáhnout do DTB do kódu, ale s hostingem nic neudělám. Varianta je to pak provozovat třeba na czechii...jenže tzn. platit alespoň 300 měsíčně + doménu. Což je reálné jedině při alespoň drobné finanční soběstačnosti.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 11:34

Mě to běhá jak kdy. Připojení mám rychlé doma i v práci, ale třeba minulý týden to trvalo strašně dlouho, než jsem odeslal příspěvek. Teď to fachá úplně v pohodě.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod algar » úte bře 14, 2006 12:22

Vojtos píše:
Yopo píše:jasne u nas na vesci je to biedna 10 Mbit/s
na harcove to fici minimalne 5x viac

no jasne server je zaklad, ale to musi optimalizovat admin, teda Vojtos :D


To je divne me to beha v poho :(( Akorad to z nejakeho důvodu dělá šíleně velkou DTB pro vyhledávání tzn že třeba po týdnu kdy sem ji vyčistil byla zas 250MB tím pádem se SQL server hrozně zpomalí. U wz to takovédle šílené MB neládovalo. Jinak co se týče pak rychlosti můžu šáhnout do DTB do kódu, ale s hostingem nic neudělám. Varianta je to pak provozovat třeba na czechii...jenže tzn. platit alespoň 300 měsíčně + doménu. Což je reálné jedině při alespoň drobné finanční soběstačnosti.


Podle mě by fórum utáhl tenhle webhost program, což máš 150 měsíčně (s podporou MySQL).

http://www.hosting.cz/home/?show=pakatel

Jestli to máš na free hostingu, pak může být problém i v tom. Free hostingy a databázově náročnější aplikace se totiž moc rády nemají.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod Yopo » úte bře 14, 2006 12:53

No prve nacitanie stranok je relativne rychle, ale potom pri odosielani prispevku to trva strasne dlho. A pri uprave prispevku ani nehovorim.

Mozno by bolo dobre opytat sa poskytovatela hostingu ako je to s tou databazou. Ci server plne podporuje mysql a ci tam nie su nejake obmedzenia ap. Vobec ma nenapada v com by mohla byt chyba. taketo problemy som s phpbb este nemal.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Yopo » úte bře 14, 2006 12:55

Momentalne som na nete na TUL a tu to fici. Nacita a odosiela to prispevky behom sekundy :D
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Vojtos » úte bře 14, 2006 15:38

Yopo píše:Momentalne som na nete na TUL a tu to fici. Nacita a odosiela to prispevky behom sekundy :D


Problem s odesilanim a upravovanim prispevku byl v tom ze se nejak zahadne zaplnila tabulka slouzici k vyhledavani datama o velikosti 650MB ted je skoro prázdná takze pro to to slape. Na odstraneni toho problemu se pracuje, jelikoz ted zas nejede vyhledavani v prispevkach tak jak by melo
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod teoretic » pát dub 7, 2006 12:09

tak mi zase zaclo blbnout odesilani prispevku - trva to nekolik minut :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod norman_64 » pát dub 7, 2006 12:54

jojo...dneska je server obzvlášt pomalý :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ


Zpět na Problémy