Technické problémy s fórem - máte někdo?

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Etheric » sob úno 10, 2024 9:18

@Krysha: třeba "Mámámamámálomásla. Kolik ho má?" :D Čech na to přijde, boti většinou ne. Akorát s tím může mít problém mladší generace Slováků
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv úno 15, 2024 2:55

Nejaky novy spambot. Zalozi si konto a pak vygeneruje 50 temer stejnych prispevku do jednoho vlakna s frekvenci jeden za par minut. Ze by ppbot? :twisted: Aspon se to lip maze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » čtv úno 15, 2024 9:47

Me nesly vkladat opet fotky. Asi Americane preinstalovavali ty internety.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv úno 15, 2024 14:19

Nebo jsi udelal neco blbe. Co je pravdepodobnejsi? :twisted:

Kdyz nenapises zadne podrobnosti, tak je to celkem k nicemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » čtv úno 15, 2024 18:43

Ráno na snídani jsem měl jogurt k tomu jsem měl nějaké ořechy kávu a černý čaj s medem. Potom jsem zkoušel vkládat fotografie přes jeden počítač v prohlížeči Mozilla a ghostery. Jelikož to nešlo a začal jsem být z toho značně rozladěný, tak jsem zapnul další počítač a na něm to nešlo ani v prohlížeči Chrome ani v Mozilla. Pak jsem se rozbrečel. Víc podrobností k tomu nemám. Kolem oběda to začalo fungovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 15, 2024 18:46

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod lojzmen » sob úno 17, 2024 0:53

To je tou kávou.
Už jsem zjistil, že mám po ní různé potíže ...
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pon úno 19, 2024 8:23

Ano, souhlasim. Vloni v kvetnu jsem s kavou prestal a o par mesicu zacal s bezkofeinovou verzi. Vsechny problemy odesly. Rikam to i PP at prestane.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod lojzmen » čtv úno 29, 2024 21:08

mike píše:Zasrani azbuci... :evil:


Jo! Upřímnou soustrast.

(Koukám, že jsem zapomněl azbuku. Viděl jsem to tu poprvé. Chvíli jsem si to překládal v translátoru, no ztráta času.)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv úno 29, 2024 21:11

Diky. Zrovna jsem mazal vlakno s 50 prispevky. Ale diky aspon za to, kdyby je nasr*l do ruznych vlaken, tak s tim stravim ctvrt hodiny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2024 4:28

Hmm vietgen a IP adresa z Viettel Corporation, to tu jeste nebylo #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod lojzmen » sob dub 13, 2024 19:54

Dnešní spamer "WcafiMible" se registroval 22.března 2024 a začal spamovat až dnes 13.dubna.
Má ve svém profile odkaz na webové stránky o viagře atd.

Jiné diskuzní forum, konkrétně subarufanclub cz, cituji z Pravidla SFC webu:
# První tři příspěvky nově registrovaného uživatele jsou schvalovány administrátory, moderátory webu. Tyto příspěvky se zobrazí na webu až v momentě jejich schválení. Do doby schválení prvních tří příspěvků nelze také odesílat a přijímat soukromé zprávy. Jedná se o ochranu proti spamu.

Nový uživatel má ve svém prvním příspěvku orámečkovanou větu přibližně tohoto znění: Vítej na foru SFC. Musíš napsat ještě dva příspěvky do fora, které schválí moderátoři, abys mohl psát příspěvky a SZ bez omezení.
To proto, aby nebyli zmateni nováčci, kteří si Pravidla SFC webu nepřečtou. Tzn. zpravidla všichni, že.

Mají zajištěno, že u zabanovaného uživatele se v seznamu uživatelů objeví nějaký znak a podle toho seznam členů občas promažou.
V našem seznamu "Členové" je, na první pohled, spousta čekajících spamerů.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » ned dub 14, 2024 2:07

V pondeli Vojtos udelal dve zmeny. Misto puvodni otazky je 3D captcha, ale nevypada, ze by to melo nejaky efekt. Spamboti se dal registruji (jen v patek 14) a problem to bude spis pro nove uzivatele.

Druha zmena je, ze prvnich 5 prispevku musi byt schvaleno moderatory. To nastesti funguje, spam od nove registrovanych botu uz vidime jen my a navic neni tak pracne se ho zbavit. Prispevky se daji (ne)schvalovat hromadne a ty neschvalene proste zmizi.

Zbyvaji spamboti, co se stihli zaregistrovat behem zimy. Obcas se nejaky probudi a provede to, co dneska. Postupne je banujeme, ale jsou jich registrovanych stovky. V seznamu bohuzel nevidime, ktere ucty jsou zabanovane a ktere ne, takze banujeme, az se projevi. Mazat ucty muze jen admin, coz je logicke a rozumne.

Takze aktualni stav ma k idealu daleko, ale mel by byt lepsi, nez predtim.

edit: koukam, ze je tu 6746 uzivatelu s 0 prispevky :shock: Akorat ze vsichni asi nebudou spamboti a hromadneho mazani bych se docela bal, aby to forum prezilo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Etheric » ned dub 14, 2024 6:42

mike píše:edit: koukam, ze je tu 6746 uzivatelu s 0 prispevky :shock: Akorat ze vsichni asi nebudou spamboti a hromadneho mazani bych se docela bal, aby to forum prezilo...

Jeden z nich je například Kraken. Někteří jsou občas aktivní, jiní už dlouho ne. Je jich tu dost, co mají registraci, ale nemají příspěvek.
Mnoho z nich jsou lidi, kteří se registrovali kvůli tomu, aby mohli formou SZ odpovědět na inzerát, ať už jde o výbavu či hledání parťáka. To vim na 100%, odpovědělo mi dost nově registrovaných s počtem příspěvků nula a pak už se tu neukázali (a kolik tu těch inzerátů je....). Jiní tu jsou jen kvůli tomu, že občas něco kupují v bazaru, ale nepřispívají.. Jak to budou mít nově registrovaní teď? Může se někdo nově registrovat a poslat SZ? Už bude lepší psát do inzerátů emailovej kontakt, ne jen "kontakt SZ"..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » ned dub 14, 2024 19:15

Hmm, mas bohuzel pravdu: Je nám líto, ale tuto funkci zatím nemůžete využít. Jste na fóru registrování teprve krátce a je potřeba, abyste se více zapojili na fóru pro povolení těchto funkcí.

Asi navrhnu Vojtosovi, at misto tohodle zavede schvalovani novych uctu moderatory. Prace s tim bude asi tak stejne a podchyti se to hned v zarodku. Idealni by bylo, kdyby boti neprosli automaticky, ale nevim, jestli je to realne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Problémy

cron