Recyklace vlaken

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Recyklace vlaken

Příspěvekod Lipon » úte kvě 16, 2023 15:52

Odtrzeno odtud. mike.

plevelíš zbytečně vlákno odkazem na články z novin
vlákno je v sekci Sháním informace, tady to nemá co dělat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Novy Zeland

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2023 15:56

Nebyl bych tak prisny. Vlakno zacina slovy Shanim jakekoliv informace o teto zemi... a to ten odkaz splnuje ;-) Navic je dlouhodobe nevyuzivane a Dromedaro ho spravne zrecykloval. BTW, prispevek pp nad nim je z tohodle pohledu horsi.

Teda, jestli mas lepsi vlakno, tykajici se NZ, tak to tam klidne presunu, ale hledat se mi to nechce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Novy Zeland

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 16, 2023 17:11

Tak čtou to tady i lidé, kteří jsou zrovna na cestách . Alespoň mám ten dojem. A tuto zprávu nemuseli zaznamenat v médiích. A teoretická možnost, že jej někdo z Čechů zahlédnul ještě později, než je poslední známá poloha, existuje. V článku se píše, že se policie obrátila na veřejnost. Vlákno A další československý kříž mi nepřišlo vhodné, stejně jako třeba Boty na Nový Zéland atd. Ale tak jestli se to nelíbí, tak to smažte.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Novy Zeland

Příspěvekod Lipon » úte kvě 16, 2023 19:26

To, že sem pp dal něco mimo mísu přece neznamená, že sem teď každej bude cpát odkazy na novinky.
Nemusejí bejt zaneřáděný zbytečnostma všechna vlákna.
Když pak někdo bude hledat relevantní informace, najde akorát několik stránek nesmyslů. Stáčí, kolik je zajebanejch jinejch vláken zbytečnýma kydama, mimo pokecu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Novy Zeland

Příspěvekod mike » úte kvě 16, 2023 21:06

Ve vlakne nebyl prispevek k puvodnimu tematu 7 let. Nevidim zadny problem v tom ho takhle zrecyklovat, naopak, podporujeme to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Novy Zeland

Příspěvekod Lipon » stř kvě 17, 2023 8:11

A k čemu to je, ta tvoje "recyklace"? A když už jsme u toho plurálu, kdo to ještě podporuje?

Takže je podle tebe v pořádku zaneřádit (no, původně jsem chtěl napsat zasírat) vlákno, určené k získávání informací, zprávou z tiskových agentur, která má s tématem společný maximálně tak název státu? Žádné praktické informace nepřináší.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Novy Zeland

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 17, 2023 11:59

Mohl tady být jeden příspěvek obsahující pouze odkaz na článek o pohřešovaném Čechovi. Místo toho je tu zatím šest (s tímto sedm) dalších příspěvků o tom, jak tento jeden příspěvek s odkazem znepřehlednil toto vlákno. To celé vlákno zcela jistě zpřehlednilo a dalším uživatelům vyhledávání ulehčilo.

Plus nechápu, že v jiných frekventovaných vláknech to nevadí, když se tam běžně pár příspěvků od tématu odkloní a tady se řeší odkaz na článek ve vlákně, kam 7 let nikdo nenapsal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Novy Zeland

Příspěvekod mike » stř kvě 17, 2023 15:56

Lipon píše:A k čemu to je, ta tvoje "recyklace"? A když už jsme u toho plurálu, kdo to ještě podporuje?

Jsou dve zakladni strategie, jak forum tohodle typu pouzivat. Nove vlakno na kazde tema/dotaz nebo se maximalne snazit vyuzivat vlakna existujici. Rozhodli jsme se (moderatori) uz pred mnoha lety pro druhy zpusob a aktivne ho podporujeme. Slucujeme vlakna do existujicich a zadame lidi, aby se pred vytvorenim noveho vlakna nejdriv koukli, jestli uz nejake vhodne pro jejich prispevek neexistuje.

Oba pristupy maji sve mouchy, proto v tom nejsme extra rigidni, ale zrovna tenhle prispevek by si samostatne vlakno nezaslouzil. Dromedaro se tedy naprosto spravne snazil najit vlakno, do ktereho ho pridat. Mozna existuje nejake vhodnejsi, nevim, nestoji mi za to ho hledat. Ptal jsem se hned na zacatku, jestli takove mas a nemam problem to tam presunout ani ted. Jinak mi to pripada jako malichernost, vlakno je dlouhodobe nevyuzivane a ten jeden prispevek v nem nijak neprekazel.

Dromedaro píše:Mohl tady být jeden příspěvek obsahující pouze odkaz na článek o pohřešovaném Čechovi. Místo toho je tu zatím šest (s tímto sedm) dalších příspěvků o tom, jak tento jeden příspěvek s odkazem znepřehlednil toto vlákno. To celé vlákno zcela jistě zpřehlednilo a dalším uživatelům vyhledávání ulehčilo.

Asi tak :D

@Lipon: osobni poznamka. Dedkovatis. Uz si vsimam delsi dobu, ze mas tendenci lidi okrikovat a to pomerne nevybiravym zpusobem. Zacinas mi pripominat jednoho prudiveho duchodce, co se u nas v baraku podobne projevuje na schuzich SVJ. Delej s tim neco, tak skoncit nechces ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Novy Zeland

Příspěvekod pavproch » stř kvě 17, 2023 17:41

pavproch píše:na čt2 byl zrovna dokundament o Severním ostrovu NZ. Ty, woe, to je přenádherná země.....

Lipon píše:To, že sem pp dal něco mimo mísu přece neznamená,

Nesouhlasím, (možná moje blbá formulace), ale informaci k tématu (NZ) sem přinesl = je tam (moc) hezky, stojí to za návštěvu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Novy Zeland

Příspěvekod Lipon » stř kvě 17, 2023 21:38

mike: Ani bych neřekl. Není mi jen jedno, kam se tohle fórum poslední dobou ubírá, za notného přispění několika jednotlivců.
Vlákna se zasírají různým balastem, že je pak skoro nemožné se dobrat hledané informace, aniž by to vyžadovalo čtení desítek stran plků. Ozývám se jen u těch nejkřiklavějších excesů.

A když už jsme u té systematiky, asi by bylo vhodnější to odtrhnout do nějaké diskuse ohledně fora samotného.

A když už jsme u těch dědků, mě zas připomínáš jednoho, co furt všechny poučuje, má na všechno jedinou správnou odpověď a neustále musí mít poslední slovo (a má od všeho klíče) :P
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Novy Zeland

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 1:12

Podzemnik píše:Tak jim jdu volat

:smt023 to je takove pekne zavrseni tehle diskuse ;-)

Lipon píše:Ozývám se jen u těch nejkřiklavějších excesů.

A ze jich najednou je, co? :twisted:

Lipon píše:asi by bylo vhodnější to odtrhnout do nějaké diskuse ohledně fora samotného.

To mozna bylo, ale ze by se mi chtelo po tobe uklizet... ;-) Mozna pozdeji.

edit: presunuto. Hlavne diky Podzemnikovi, ktery nazorne ukazal, ze ten diskutovany prispevek byl na spravnem miste.

Lipon píše:mě zas připomínáš jednoho

Ja jsem si svych dobrych vlastnosti vedom, co ty? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Recyklace vlaken

Příspěvekod booze » čtv kvě 18, 2023 16:03

Souhlasím s předsedou.
Všude je spousta balastu a vymlacene slámy. Dřív jsem si pamatoval X let zpětně, kde kdo co napsal, protože to byla zkušenost a nebo dobrý nápad. Teď je tady spousta vláken o teorii teorie.

Dobré nápady a zkusenosti nejsou.

Chápu, že všechno, co se dalo diskutovat, ze světa outdooru je pravděpodobně prodiskutovane, ale jak jsem se nedávno ptal mika na nějaké vlákno, že je to blbost, tak mike napsal, že uvidí kam se to posune. NIKAM SE TO NEPOSUNULO a hodnota byla asi nula, protože si nepamatuji už ani o čem to bylo.

Nevím kolik zbylo fungujících módu, ale je to zaplevelene asi dost vším možným.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Recyklace vlaken

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 16:22

booze píše:Dřív jsem si pamatoval X let zpětně, kde kdo co napsal

Njn, jenze ted jsi o hezkych par let starsi a hlava uz ti tolik neslouzi ;-)

booze píše:jak jsem se nedávno ptal mika na nějaké vlákno, že je to blbost, tak mike napsal, že uvidí kam se to posune. NIKAM SE TO NEPOSUNULO a hodnota byla asi nula, protože si nepamatuji už ani o čem to bylo.

Ja uz si to taky nepamatuju, stalo se to vubec? :lol:

booze píše:Nevím kolik zbylo fungujících módu, ale je to zaplevelene asi dost vším možným.

Aktualne tri, ctvrta se zanedlouho vrati. Nicmene, vytvaret hodnotny obsah neni ukolem moderatoru. To je na vsech clenech fora. Jake si to udelame, takove to mame. Tys tu ted par let nebyl, jsi odpocinuty, a tak se snaz :twisted: Je to opravdu na kazdem, ono se to nabaluje. Kdyz nekdo prijde s necim zajimavym, muze vzniknout prinosna diskuse. A naopak. Kdyz budete akorat nadavat, ze tu nic zajimaveho neni, tak tu ani nic nebude, jen to vase hudrovani :twisted:

A ano, balastu je tu dost, ale vetsinou v nejakem pokecu, kde se to da cekat. Na diskusnim foru se holt diskutuje, to je normalni. Nemusis takova vlakna cist, ja treba temer nectu cyklovlakno a pp blogisek o pocasi na dalnem vychode ;-) Protoze mne ani jedno nezajima, ale je tu spousta jinych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Recyklace vlaken

Příspěvekod booze » čtv kvě 18, 2023 16:33

mike píše:Ja uz si to taky nepamatuju, stalo se to vubec?

A ty ses kdo? :mrgreen:

mike píše: Kdyz nekdo prijde s necim zajimavym, muze vzniknout prinosna diskuse.

To mám rád, ale někdy je mrtvá hned v počátku, protože se ku.va nedrží obsah, ale domněnky. Zas na druhou stranu někdy má dobré příspěvky apuka, ale číst to a udržet myšlenku chce hodně odvahy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Recyklace vlaken

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 16:42

Nevim, jestli je odvaha to spravne slovo :twisted: Jako sorry, ale zrovna apuka je v generovani balastu prebornik. Troufnul bych si tvrdit, ze ho at uz primo nebo neprimo ma na svedomi aspon polovinu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Recyklace vlaken

Příspěvekod booze » čtv kvě 18, 2023 16:48

S tím souhlasím a podepisuju, ale má i záchvaty dobrých nápadů.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Recyklace vlaken

Příspěvekod ratel » čtv kvě 18, 2023 18:59

A já jsem to otevřel, protože mne zajima téma recyklace umělých i přírodních vláken. :-(
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Recyklace vlaken

Příspěvekod mike » čtv kvě 18, 2023 19:16

:lol: :sorac:

Jestli mas lepsi nazev, tak ho klidne prejmenuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Problémy