OF - inzertní server???

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » pát říj 22, 2010 7:49

grafici dnes nemusí být metrosexuální? :mrgreen:
já mohu být zarostlý také, ale často mě zaměňují s bezdomovci a občas vysomruju pětku na pivo.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zbuddy » pát říj 22, 2010 8:17

Odstřihnout!!! V Opeře Mini to nepřekonám ani kliknutím na "click here to go to the mainpage" nebo tak nějak. Nabíhá mi pak sice v příkazovém řádku mainpage OF, ale ta se stejně transformuje na tuto šitořeklamní stránku. Musím z toho odejít a přihlašovat se znova. Samozřejmě se to ukáže pokaždé :twisted:

V Kolbence mám(e) samozřejmě ňákej block, takže tuto sračku nevidím. Ale normální banner nahoře, nyní na Ski Amade, vidím.

Ha, někam jsem kliknul, možná tlačítko zpět :(( a šit vyskočil, tak jsem z něj zase vyskočil já :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Sirkka » pát říj 22, 2010 10:42

Mě už se ta reklama zobrazuje taky furt :?
A navíc se mi nahoře zobrazuje, že mám 1 novou zprávu, ale kde nic, tu nic :evil:

Amigo: no fuj, metrosexuální grafik :D
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Vojtos » pát říj 22, 2010 10:56

zrušeno
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Dena » pát říj 22, 2010 11:10

=D> [-o< 8-[
Také mě ti vočaři na celé ploše monitoru dost prudili.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » čtv pro 16, 2010 17:28

pro ty co nečetli a pro ty co zapomněli: Pravidla prodeje na OF

doporučuji přečíst především bod č. 7 - tím narážím na toto vlákno jako na zářný případ prodejního vlákna, které se "příliš vzdálilo předmětu prodeje".

pokud budou příspěvky jako kakosův a deckardphův nadále zasírat prodejní vlákna, budu je okamžitě a bez keců mazat.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod michail » čtv pro 16, 2010 17:45

Aj tak mám pocit že inzercia funguje rovnako ako predtým než sa zaviedli pravidlá.
Si myslím že nikto tie pravidlá nečíta, predávajúci nedávajú na seba kontakt, každý jednotlivo sa musí upozorňovat, offtopic ako u Arcterix atď, atď,...

Nechcem aby to vyznelo že tie pravidlá nemajú význam, len by sa to malo nastaviť tak aby to každý musel dodržať.
Podľa mňa by mohla byť predpísaná "kostra" inzerátu, kde by sa len vyplnili jednotlivé položky. Napr.:

Názov výrobku:
Popis:
Cena:
Kontakt (email, tel.č.):
Dôvod predaja:
Foto:
...
...
...

...CTRL+C, CTRL+V, vyplniť, odoslať....
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » čtv pro 16, 2010 17:48

s tím mustrem, který by se musel vyplnit, aby šlo inzerát odeslat, s tím maximálně souhlasím, s ostatním taky... :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2010 18:08

O tom jsme se uz bavili... Ano, idealni by byl formular s povinnyna a nepovinnyma polozkama, jenze by ho nekdo musel udelat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod pavproch » čtv pro 16, 2010 18:09

hlavně by to musel napsat někdo, kdo se do posledního šroubku vyzná v phpBB.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2010 18:18

Nechci ti kazit iluze o programatorech, ale takovi uz v podstate neexistujou ;-) Ono to jednak neni mozne (rozsah versus mozkova kapacita) a jednak to neni potreba. Od toho je modularita a interfacy a jestli je phpBB napsane rozumne (coz doufam), tak by to mohl udelat kdokoliv sikovny, co podobne veci dela (ja ne ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Lipon » pát led 28, 2011 8:58

vzhledem k tomu, jak se téměř ke kterémukoliv inzerátu v poslední době strhne zbytečná debata a několik plkalů se tam evidentně vyžívá v cupování inzerátu (nebudu jmenovat, abych na někoho nezapoměl :mrgreen: ), navrhuju změnit pravidla inzerce následovně:

1) inzerát, který bude vyhovovat zadávacím pravidlům, tj. bodům 1-6 bude po jeho vložení při nejbližší příležitosti kterýmkoliv moderátorem zamknut
2) k podrobnějším dotazům ke zboží, připomínkám nebo nabídkám nižší ceny plně postačí SZ
3) bude-li chtít autor inzerát aktualizovat (oznámit prodání, snížit cenu apod.), požádá některého z adminů o odemčení a update
4) pravidlo 8 zůstává nedotčeno

když mam zájem o nabízené zboží - pošlu SZ inzerentovi
když mam dotaz na inzerenta třeba ohledně podrobností o záruce nebo chci více fotek - pošlu SZ inzerentovi
když bych to koupil, ale za nižší cenu - pošlu SZ inzerentovi a nabídnu mu podmínky, aby ho to interesovalo cenu snížit
když mě inzerent odmítne - můžu si jít stěžovat na lampárnu

každej, kdo je schopnej si přečíst inzerát je taky schopnej si o nabízeném zboží najít nějaké info - jak případné reference, tak i ceny nového pro srovnání

a kdo tomuhle nerozumí, doporučuju nějakou ekonomickou literaturu o teorii nabídky a poptávky resp. bodu jejich protnutí
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod tuso » pát led 28, 2011 9:08

Za mně plný souhlas. Nesnáším, když někdo podá inzerát- prodám bundu XY za sumu ZX a nějaký grafoman okamžitě zareaguje, že to někde viděl levněji. Co je koho po tom? Kdo je tady na OF, tak snad umí používat googla nebo seznam a najít si aktuální ceny.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod sx02 » pát led 28, 2011 9:11

To se mi moc nelíbí, protože občas by se někmu dalšímu v řadě hodily odpovědi na dotazy již dřívě položené.

Já vím že je to (zbytečná) práce pro mody navíc ale nestálo by za to prostě ty remcaly více "jebat"? Ono se to nějak šíří nejen po prodejních threadech a pak nedochází k výchově. :-)

/edit: Navíc když vás furt někdo bude prosit o doemčení a zamčení tak se z toho zblázníte. Já bych navíc šílel z 10. soukromý zprávy na ten stejný dotaz, či případně jestli je to k mání. Když prostě v threadu vidím že něco je přeběžně zamluveno tak to vím a počkám nebo se napíšu pod to. Takhle bych se k infu že už to má někdo "skoro" koupený nedostal.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod tuso » pát led 28, 2011 9:21

Podívej, kolik inzerátů dává běžný uživatel za rok? Jeden? Když to budeš chtít prodat, tak snad 10 SZ přežiješ. Ale je to můj izolovaný názor, nevím, co na to ostatní. Možná taky nebudou souhlasit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Robur » pát led 28, 2011 9:24

doposud platilo zamčený inzerát = transakce proběhla. Jak v případě realizace Liponova návrhu zjistím, že inzerát je ještě aktuální?
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod tesil » pát led 28, 2011 9:25

naprostej souhlas s liponem =D>

a ještě pár námětů:
- bod 5 je fakt zbytečnost. nebo je důvod "přestala se mi líbit modrá" fakt tak důležitej? ;-)
- bod 6 - uvedení těchto údajů zvyšuje naději, že najdu kupce, ale dávat to jako povinnost?
- no a uvádění kontaktu je podle mě diskutabilní, přece fungujou sz, kdo má zájem, tak se domluví, ni?
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Lord Vader » pát led 28, 2011 9:28

Mě se to nelíbí ze stejných důvodů jako má sx02. Především taky proto, že se diskuze může "hodit" někomu dalšímu.
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod teoretic » pát led 28, 2011 10:02

tesil píše:- bod 6 - uvedení těchto údajů zvyšuje naději, že najdu kupce, ale dávat to jako povinnost?
Důvodem je fakt, že ne všichni zájemci jsou zaregistrovaní. A nutit lidi registrovat jen kvůli tomu, aby se ozvali na inzerát, třeba mně osobně přijde zbytečný
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » pát led 28, 2011 10:12

ty diskuze v prodejních vláknech jsou opravdu příšerný. plný souhlas. jediná diskuze, která má v těchto vláknech probíhat, by měla být o ceně, tedy smlouvání kolik jsem ochoten, pokud mám ovšem o nabízenou věc zájem, zaplatit. toť imho vše.

diskuze o ceně byla povolena s ohledem na to, že jsme diskuzní fórum, ne inzertní, a měla se týkat pouze ceny, tedy ne bezdůvodného osočování, zda je daná věc fake, nebo není, kde jsem co vygůglil za kolik. plný souhlas s liponem, že kdo má zájem o koupi, měl by být svéprávný si tyto informace zjistit sám a podle nich se zařídit - buď koupit, nekoupit, s prodávajícím zkusit cenu usmlouvat apodob. řešení o původu zboží, případné záruce, reklamace, to samé a nejlépe SZ s prodávajícím.

modi můžou samozřejně příspěvky "inzertních plkalů" mazat, ale z vlastní zkušenosti vím, že to pouze odstartuje další vlnu diskuzí.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » pát led 28, 2011 10:15

Lord Vader píše:Mě se to nelíbí ze stejných důvodů jako má sx02. Především taky proto, že se diskuze může "hodit" někomu dalšímu.

to mi chceš říct, že nejsi schopný se na tyto věci prodávajícícho zeptat sám?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod sx02 » pát led 28, 2011 10:31

amigo píše:
Lord Vader píše:Mě se to nelíbí ze stejných důvodů jako má sx02. Především taky proto, že se diskuze může "hodit" někomu dalšímu.

to mi chceš říct, že nejsi schopný se na tyto věci prodávajícícho zeptat sám?

Přijde mi praktičtější když už je to v tom threadu než když se na to ptá deset lidí za sebou přes SZ. A případně pokud má někdo "vštečnější" avšak stále korektní dotaz, rád si odpověď přečtu, přestože by třeba majitel na tuto věc nerad odpovídal a pokud se nikdo další nezptá tak tuto skutečost radši zamlčí.
(jinak s vámi souhlasím že v současnti je to už trochu za hranicí)

Edit: Oprava, myslel jsem že reaguješ na mě a ty na Vadera ;-). Mno myslím že moje odpověď je taky relevatní...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Lord Vader » pát led 28, 2011 10:38

@amigo:To samozřejmě můžu, pokud nebude jiná možnost.
Jen ještě detail ke smlouvání, opravdu můj názor: jestli je možné smlouvat, tak mi přijde racionální uvést proč jsem ochoten dát jen tolik a odkud jsem čerpal (odkaz na nejlevnější variantu). Nečekám taky od ostních nezaujatých zastávání se prodávajícího, to už tam nepatří vůbec.
Nejsem sebestředný, takže pokud se tomu dá v "nových" pravidlech utrum, nebudu s tím mít problém. Jen se snažím koupit co možno nejlépe, bez nepodložených výkřiků.
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Gisir » pát led 28, 2011 12:13

amigo píše:ty diskuze v prodejních vláknech jsou opravdu příšerný. plný souhlas. jediná diskuze, která má v těchto vláknech probíhat, by měla být o ceně, tedy smlouvání kolik jsem ochoten, pokud mám ovšem o nabízenou věc zájem, zaplatit. toť imho vše.

stopro souhlas s amigem
např. to co někteří předvedli ve vláknu o hodinkách Suunto bylo až neuvěřitelný...

prostě nechci koupit - mlčím
chci koupit - píšu /ale i psát by se mělo na jisté úrovni, a ne jako v těch hodinkách/
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zdenki » pát led 28, 2011 12:49

stopro souhlas s oběma :smt023
Naposledy upravil zbuddy dne pát led 28, 2011 13:38, celkově upraveno 1
Důvod: necituj zbytečně celý předchozí příspěvek, je jasné, na co reaguješ!
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Lipon » pát led 28, 2011 14:33

argument "diskuse by se mohla někomu hodit", je sice fajn, ale tady se naprosto míjí účinkem, tady se to téměř s jistotou vždy zvrhne v plkání a pindání, relevantních příspěvků k inzerovanému je naprosté minimum - to je důvod proč navrhuju změnu pravidel - protože diskuse pod inzerátem zkrátjka neplní svůj účel

a zaklínání se diskusním serverem a tedy bezmeznou diskusí? Spousta jiných diskusních serverů má na rubriky bazaru striktnější pravidla (zadání inzerátu - lock) a nemyslím si, že by tím nabídky utrpěly

naopak jsou podstatně přehlednější

pokud si někdo zadá inzerci prodeje/koupě, tak snad krucipísek musí počítat s tím, že se mu budou ozývat různí zájemci, ať už s dotazem na vlastnosti artiklu anebo smlouvající o ceně

á propos smlouvání - to je snad věcí inzerenta a zájemce, co si mezi sebou usmlouvají; proč by to mělo být ve veřejné diskusi? Ať už racionální anebo iracionální důvody pro výši nabízené ceny ať si zájemce nabídne neveřejně inzerentovi

pokud jde o bod 5, taky mi přijde zbytečný jako povinný - je to na prodávajícím, jestli to uvede nebo ne - kupující se ho na to může zeptat přes SZ

a myslím si, že moderátoři tolik práce s tím mít nebudou - nebo si snad myslíte, že to bude prodávající měnit dvakrát za den?
Naposledy upravil Lipon dne pát led 28, 2011 15:44, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zbuddy » pát led 28, 2011 14:42

@ Lipon: "6. U zboží nového nebo se zárukou: koupeno tam a tam, účtenku mám, záruka ještě x měsíců" já tvrdím, že to je podstatná vlastnot při rozhodování, zda věc koupím. Zejména je to důležité, když inzerát je prvním příspěvkem a inzerent sem pak hned nepřijde, proč mu hned psát (bude mu psát x lidí), pro potenciálního zájemce je důležité vědět na první pohled, zda by měl o věc zájem či ne. Byl tu i návrh uživatele, aby velikost oděvu byla povinná v nadpisu (aby nebylo třeba inzerát rozklikávat), ale neprošel. Komplexní informace je legitimní, aspoň na OF.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Lipon » pát led 28, 2011 15:45

uz to vidim, překlep - místo 6 mělo být 5
se 6 souhlasím i nadále jako povinnou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zbuddy » pát led 28, 2011 15:55

ad 5 - důvod prodeje (ať už prodejce uvede pravdivý či ne) - může posloužit pravidelným návštěvníkům OF k vytvoření názoru na daný výrobek - např. u Deuteru Guide mi nesedí záda; dále např. "výrobek nevyužiju" - to např. poslouží k důvěře v důvod prodeje, atd.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod tesil » pát led 28, 2011 16:06

jak mi, prosím, pomůže v názoru na výrobek to, že rachitickýmu pepovi z hornídolní nesednou záda určitýho batohu? a když už - nejsou na tyto informace jiný vlákna? :-k
a věta "výrobek nevyužiju" dělá inzerát důvěryhodným? :twisted:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

PředchozíDalší

Zpět na Návrhy