OF - inzertní server???

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Robur » čtv úno 25, 2010 12:05

Aldo píše: ...Nešlo by rubriku PRODEJ/KOUPĚ nastavit tak, aby se nezobrazovala v Zobrazit nové příspěvky. Do ní by šel se kouknout jenom ten co potřebuje něco koupit nebo prodat. No a rázem máte v součinnosti s bodem 6 vyřešený problém s diskusí ohledně cen, pindání, prodej na kšeft a tak podobně. ....


Nesouhlasím, už jsem pár věcí tady na OF dobře koupil, a jen díky tomu, že se objevily v nových příspěvcích (nijak akutně jsem nic nesháněl, abych permanentně prohledával rubriku prodej/koupě, ale byly to dobré nabídky a jsem teď rád, že je mám.) myslím, že s toho pindání o cenách atd. tady není zase až tolik, aby to nějak extrémně vadilo.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Cvrk » čtv úno 25, 2010 15:21

Ta diskuze o diskuzi o ceně je už tak stará, že už nemám sílu cokoliv na toto téma psát. (Tvrdě podporuji ukotvení diskuze o ceně v pravidlech prodeje) Mimojiné proto, že sám prodávající nemusí mít páru, co by za to či ono měl chtít.
Ale ač se tímto mým návrhem asi diskuze znova rozohní, zkusil bych nadhodit:
"Proč nestanovit nějaký pevný poplatek za prodanou věc, třeba 10 korun, které by šly do kasičky na provoz a velebení fóra. Napadlo mě i nějaké to procento, ale to už bychom asi byli outdorforumkro. Prodávájí se tady věci od řádově stovek do tisícovek, takže si myslím, že by ten poplateček na zvláštní ofáckej účet nikoho nezabil a vojtoš by za to mohl třeba pronajmout víc prostoru na naše oftopičení."
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Rujir » čtv úno 25, 2010 15:40

Cvrk píše:Ale ač se tímto mým návrhem asi diskuze znova rozohní, zkusil bych nadhodit:
"Proč nestanovit nějaký pevný poplatek za prodanou věc, třeba 10 korun, které by šly do kasičky na provoz a velebení fóra. Napadlo mě i nějaké to procento, ale to už bychom asi byli outdorforumkro. Prodávájí se tady věci od řádově stovek do tisícovek, takže si myslím, že by ten poplateček na zvláštní ofáckej účet nikoho nezabil a vojtoš by za to mohl třeba pronajmout víc prostoru na naše oftopičení."


A ako to chces realizovat? To by museli posielat sami-dobrovolne predavajuci, alebo kupujuci a k tomu nikoho neprinutis...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Cvrk » čtv úno 25, 2010 16:16

Jasně, nepřinutíš, ale potom už nebude moct přispívat pod současným nickem. Pokud nezaplatí třeba do 10 dní od prodeje, resp. od zamknutí vlákna, tak ban. Platit by měl dle mého názoru prodávající, ale jak to ošéfovat, nad tím jsem ještě podrobně nepřemýšlel.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Rujir » čtv úno 25, 2010 16:28

Staci, by to predal niekomu s kym sa dohodne vopred a na fore proste prehlasi, ze to predal mimo fora. Da sa to asi riesit len formou dobrovolneho prispevku, ale vies ako to je s dobrovolnymi prispevkami - normalni to zaplatia, vycuranci budu na tom zase raz lepsie...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod ZbynekN » čtv úno 25, 2010 16:38

Jaký bude poplatek za převedení deseti korun na jiný účet?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zbuddy » čtv úno 25, 2010 16:39

Já mám u ČS 7 Kč.
Sorry, poplatek za prodanou položku je cypovina. Provoz OF je placen z placené reklamy...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mike » čtv úno 25, 2010 17:22

Aldo píše:Dotaz : A proč není žádoucí o prodejní ceně diskutovat??? To jsem nepochopil.

Protoze se to mifrovi nelibi. Mam z cele diskuse pocit, ze jediny duvod, proc sem ta pravidla dal je, aby zamezil diskusim o cene.

Jsem proti jakemukoliv omezovani diskuse. Jak uz bylo mnohokrat receno, jsme diskusni server a prodej zbozi je jen jakasi doplnkova sluzba navic. Kdyz prodavajicimu diskuse nevyhovuje, muze jit na jakykoli server, ktery je primarne urcen k prodeji a pravidla jsou jina.

Indy píše:ja myslel evidentni pripad zamerne prevalene ceny - a takove tu take byly. dobre, je to na zvazeni.

A kdo urci, ze je cena zamerne prevalena? To by vedlo jedine k dalsim nekonecnym diskusim a hadkam, treba v jinem vlakne. Nejjednodussi je diskusi nijak neomezovat, samozrejme v ramci stavajicich pravidel fora (slusnost apod.).

mifr píše:Kdo dá vyšší cenu, má navíc prostor pro její snižování. A je jasné, že když něco prodávám, chci za to co nejvíce. Přece nebudu "okrádat" sám sebe jenom proto, že by se to tady někomu zdálo fér vůči ostatním, aby oni co nejvíce ušetřili. To je trošku paradox, ne? Chránit jednu skupinu a druhou znevýhodnit...A to jsem nakupující i prodejce, čili zastupuji obě strany...

Tohle je myslim duvod cele diskuse. Nic proti tomu, ale kdyz chces vyuzivat prostor OF, tak se vsema pro (cilena skupina) i proti (diskuse). A nezkousej demagogii, nejde o zadne znevyhodneni. V diskusi maji prostor vsichni, vcetne prodavajicicho, ktery muze svou cenu obhajit a pokud se mu nejaky prispevek nelibi, tak poukazat proc je neregulerni. Naopak, to ty se snazis ziskat vyhodu pro sebe a znevyhodnit kupce odstrizenim od informaci, ktere jim mohou poskytnout ostatni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod svetlovdusi » čtv úno 25, 2010 17:40

Jsem u mbank, poplatek je 0 Kč, ale osobně mi to přijde také jako blbost. To už by bylo lepší zavést dobrovolné příspěvky, pokud by to bylo potřeba, nebo nabídnout cílený reklamní prostor, klidně bych i napřímo oslovil velké hráče na trhu sport-outdoor. Nebo využít třeba sklik či adsense.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mike » čtv úno 25, 2010 17:44

Reklamni prostor uz davno funguje a dalsi veci myslim taky, viz vyse:
zbuddy píše:Provoz OF je placen z placené reklamy...

Je to blbost, uz bych to dal neresil, ledaze by chtel Vojtos jakozto ten, ktery provoz plati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Cvrk » čtv úno 25, 2010 19:39

No, já to nějak neprotěžuju, je mi to docela fuck, ale co jsem tak slyšel, ta "placená reklama" náklady pokryje tak tak....ale to už je delší doba.
Samozřejmě, že příspěvek by byl víceméně dobrovolný. Jo, mimochodem: poplatek z převodu 10 korun je 7 Kč?
CHA CHÁÁÁ!!! :smt082 :smt077 :smt044 Tak to jsem taky rád, že jsem u mbank.
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 22:46

mike píše:Protoze se to mifrovi nelibi. Mam z cele diskuse pocit, ze jediny duvod, proc sem ta pravidla dal je, aby zamezil diskusim o cene.

to je tvoje schiza a nebudu ti to vyvracet...nesud, koho neznas...prece vubec nejde o me, ale o celkovou atmosferu na foru, kterou podobne navazeni, jake jsi tu predvedl, degraduje...

jinak - bazar je tak trosku jina kategorie, ktera se trochu lisi, od ostatnich temat...Jestli to tak citim jen ja, jsem divnej... To bys mohl nadavat modum, ze zamykaji vlakna veci, ktere se jiz prodaly, kdyz ty jsi v nich chtel jeste sahodlouze diskutovat #-o

mike píše:...samozrejme v ramci stavajicich pravidel fora (slusnost apod.).

no vidis, to bys mohl sem tam pouzivat, tu slusnost...a ne hned se navazet do nekoho, koho neznas...

mike píše:Naopak, to ty se snazis ziskat vyhodu pro sebe a znevyhodnit kupce odstrizenim od informaci, ktere jim mohou poskytnout ostatni.

nevim, proc stale delate z uzivatelu internetu trotly, kteri si neumeji najit potrebne informace. Myslite si, ze jen vy umite pouzivat google?
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 22:54

mike píše:
mifr píše:A je jasné, že když něco prodávám, chci za to co nejvíce
...Tohle je myslim duvod cele diskuse.

Tak snad funguje obchod, ne? To mam prodavat bundu v cene 2000 Kc za stovku, abys mel dobry pocit, ze se stal dobry skutek? Pak si ale pletes inzerci s charitou...
Jasne, ze nechci na nekom vydelavat, jsem soudny a sam vim, kolik co stoji...Ale davat nizke ceny proto, aby me pak nekdo placal po zadech je prece blbost...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 25, 2010 22:57

mifr píše:nevim, proc stale delate z uzivatelu internetu trotly, kteri si neumeji najit potrebne informace. Myslite si, ze jen vy umite pouzivat google?

Mozna Te to prekvapi, ale bohuzel je to obcas tak, ze lide jsou lini hledat ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 22:58

se vsi uctou k milionum surfujicich - to je snad jejich problem, ne?
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mike » čtv úno 25, 2010 23:08

mifr píše:Tak snad funguje obchod, ne? To mam prodavat bundu v cene 2000 Kc za stovku, abys mel dobry pocit, ze se stal dobry skutek? Pak si ale pletes inzerci s charitou...

Vzdyt to po tobe nikdo nechce. Davej si ceny jake chces. Jediny problem je v tom, ze chces omezit diskusi. Nevidim k tomu zadny duvod, jak uz jsem vysvetlil vyse. Jestli ti to kazi obchody, tak smula, ale obchodovani neni ucelem tohodle fora.

mifr píše:nevim, proc stale delate z uzivatelu internetu trotly, kteri si neumeji najit potrebne informace. Myslite si, ze jen vy umite pouzivat google?

To bychom mohli rovnou cele forum zrusit, jelikoz odpoved na vetsinu dotazu se da najit pres Google. Opakuji, jsme diskusni forum, takze diskuse k tematu je vitana. V pripade prodeje je tematem prodavana vec vcetne ceny.

mifr píše:to je tvoje schiza a nebudu ti to vyvracet...nesud, koho neznas...prece vubec nejde o me, ale o celkovou atmosferu na foru, kterou podobne navazeni, jake jsi tu predvedl, degraduje...

Jelikoz jsi ten, kdo bojuje za zruseni diskuse, tak jde o tebe. Mozna jsem neco prehledl, ale nevsiml jsem si, ze by to jeste nekomu vadilo.

mifr píše:jinak - bazar je tak trosku jina kategorie, ktera se trochu lisi, od ostatnich temat...Jestli to tak citim jen ja, jsem divnej... To bys mohl nadavat modum, ze zamykaji vlakna veci, ktere se jiz prodaly, kdyz ty jsi v nich chtel jeste sahodlouze diskutovat #-o

Vlakna se zamykaji proto, ze tema je uzavreno. Vec je prodana a tudiz uz neni o cem diskutovat. Krome toho je to taky informace, ze inzerat uz je neaktualni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 25, 2010 23:10

mifr píše:se vsi uctou k milionum surfujicich - to je snad jejich problem, ne?
Ano to je, ale jsme prece lide a ne zver. Tedy ja se tak alespon citim :twisted: Proto obcas jako modi nezistne a ted uz i nenapadne opravujeme chyby, doplnuje odkazy, sifrujeme e-maily proti spambotum a upozornujeme na pripadne jine rozpory, vcetne ceny..
Kdyz bychom mluvili o atmosfere na foru, jde predevsim "o dobre jmeno fora", proto se mi nelibi, ze by zde prodavajici (chtel) mohl natahnout kupujiciho na cene a tomu se, jedno jestli jako radovy uzivatel nebo moderator, chci vyhnout.. :evil: Samozrejme nelze tlacit na prodavajiciho, aby se stal charitou.
A jsem pro zachovani diskuze o cenach!!

edit: To vite, 14 hodin v praci :oops:
Naposledy upravil vonkreuz dne pát úno 26, 2010 9:17, celkově upraveno 2
Důvod: :-)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 23:26

zajimalo by me, kolik lidi uz tady nekdo natahl na cene nejake veci...a kolik lidi jsem natahl ja...a kdo natahuje stale...a kdo nenatahuje...

nevim, jestli sem chodim kvuli obchodovani, zatim jsem mel 9 inzeratu za 4 roky...tak kdovi...

mike píše:Opakuji, jsme diskusni forum, takze diskuse k tematu je vitana.

jeste ze to vim...jak rika tata: Alespon nezustanu do konce zivota blbej... :wink:

Myslim, ze se stejne vzajemne nepresvedcime... A jelikoz kohouti jsou mali pani a jitrenka ridi kokrhani, tak to stejne bude na vas, jak to vyresite k vasi spokojenosti...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » pát úno 26, 2010 7:35

mifre, mifre, nějak ti nerozumím, ale možná si jenom špatně vykládáš, co je tu napsáno, nebo, a tím to asi bude spíš, to nechceš vidět: zdá se mi, že jsi jediný, a to nejen z řad modů, ale uživatelů celkově, kdo je pro zrušení diskuze. nevím, jestli má majk nějakou schízu, ale ve tvém případě ji trpím tedy zřejmě i já, protože mám stejný pocit, že o jediné o co se snažíš, je právě zrušení diskuze pod inzeráty. nevím kolikrát to ještě budu muset opakovat, za sebe doufám, že je to naposledy, ale budiž: k nastolení nějakých pravidel o prodeji na OF dojde (z velké míry dík tobě, což není myšleno ironicky), nicméně diskuze pod inzeráty se rušit nebude, neboť jsme diskuzní fórum. tečka a konec diskuze :twisted:

(pokud ti někdy někdo vyčetl, že prodáváš draho, je mi líto, ale nejsme mateřská školka a prodej je obchod jako každý jiný, nezbývá než se s tím smířit :wink: )
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » pát úno 26, 2010 7:46

amigo píše:a prodej je obchod jako každý jiný...

a to ti asi jeste nedoslo...obchod je vec prodavajiciho a kupujiciho a ne aby se do toho montovalo dalsich deset lidi...

mne jde hlavne o to, aby byla pravidla...a diskuze se rozvimnula proto, ze jsem byl osocen, a to i tebou, ze to vse delam kvuli sobe...ale ja chci, aby se predeslo podobnym komentarum, jako treba u inzeratu na Jurek Duo Poncho + příslušenství...a to se me vubec netyka...

kdyz vam vadi, ze se lidem prodavaji predrazene veci, coz jsem ja nikdy neudelal a ani jsem si nejak nevsiml, ze by to tu praktikoval nekdo jiny, tak bezte do Hudy, Rockpointu a dalsich shopu a bojujte za nizsi ceny...vzdyt oni se svymi marzemi okradaji nejvice outdoorforaku...co s tim udelate???
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » pát úno 26, 2010 7:53

amigo píše:zdá se mi, že jsi jediný, a to nejen z řad modů, ale uživatelů celkově, kdo je pro zrušení diskuze

zkopíroval jsem a upravil pravidla, která jsou na knife.cz, kde se prodává 10x více věcí, než tady a vše tam v pořádku funguje a pravidla se ctí a nikdo si nestěžuje...Je to také diskuzní fórum, ale nožomilové rádi získávají nové kousky a starých se zbavují, tak je tam zkrátka těch inzerátů více...čili to není něco, co jsem vymyslel kvůli nějakým svým zájmům, jak mi tady pořád někdo podsouvá, ale něco co jinde 100% funguje...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » pát úno 26, 2010 7:54

obchod je věc nabídky a poptávky, zainteresovaných může být klidně víc, o ceně se dá smlouvat, atd., čemu nerozumím?

pravidla jsou již na stole, tak vyčkej.

mimochodem jsem tě neosočil: napsal jsem, že se mi zdá, že na tom trváš kvůli sobě, ne že tomu tak je, ale jako jediný mě o tom stále přesvědčuješ. co říkáš na to, že i ostatní, z řad nemoderátorů, se vyjádřili k zachování diskuze?

edit: tak že bys už začal číst? za ta pravidla tě nikdo neosočuje, zbuddy ti poděkoval, bavíme se o jediném problému stále dokola: diskuze. a je mi líto, přesto, že pravidla, dík tobě, jsou připravena, diskuze o ceně zůstává.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Volovec » pát úno 26, 2010 7:55

za mne - diskuzi o cene zachovat
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » pát úno 26, 2010 8:07

když je ona diskuze opodstatněná, tak není na škodu...ale to bohužel v 90 % případů není...

viz inzerát zmíněný výše...to ti přijde normální, taková reakce? mně moc ne...

ještě jeden příklad pro ilustraci:

mám doma ve skříni věc, která už se neprodává... v době, kdy jsem ji koupil, byla její cena 2000 Kč...než zmizela z trhu, byla ve výprodeji za 900 Kč...Já se nyní rozhodnu ji prodat za 1200 Kč...Je to důvod, aby se mnou někdo sáhodlouze diskutoval o tom, jak jsem hrozný, jak se snažím někoho oškubat a že mám zlevnit?
Nebo je to moje soukromá věc a i tak přijdu o 800 Kč?
Proč tedy někdo pod inzerát nenapíše, hele, fakt to stálo 2000 Kč, dej to alespoň za 1500 Kč? Aby chránil mě a mé zájmy? Já také peníze netisknu a někdy je fakt potřebuji...A když se rozhodnu zbavit něčeho, co nevyužiji, tak na tom nechci tratit více, než musím...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Hafi » pát úno 26, 2010 8:23

ale vzdyt ty jsi furt ten kdo ma finalni slovo na cenu. doplnujici informace koholiv jinyho, ze v ehmsportu se prodava levneji je stejna jako to, ze se vec vyrabi i v jine-hezci barve. oboji ma sanci odradit potencionalniho kupujiciho.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zbuddy » pát úno 26, 2010 8:30

PRAVIDLA PRODEJE NA OF


1. Inzerce na Outdoorforum.cz není určena ke komerčním účelům (viz též Neplacená inzerce)

2. Jméno vlákna musí obsahovat vhodné označení inzerovaného zboží

3. V inzerátu musí být uvedena prodejní cena a elektronický kontakt na prodávajícího(pokud není v profilu), jinak bude inzerát smazán.

4. U použitého zboží je žádoucí vložit alespoň jednu aktuální fotografii zboží nebo odkaz na ni a popsat jeho stav či
eventuální vady a poškození

5. Důvod prodeje: např. nesedí mi, koupeno na jednu sezónu, chci si koupit novější model, nevhodný dar, na kšeft...

6. U zboží nového nebo se zárukou: koupeno tam a tam, účtenku mám, záruka ještě x měsíců

7. Moderátoři fora mají právo zasáhnout do diskuse, pokud se bude příliš vzdalovat od předmětu prodeje (např.nekupuj XY , protože YZ je lepší"), diskuse o ceně je možná.

8. Provozovatel Outdoorforum.cz si vyhrazuje právo odstranit jakýkoliv inzerát, který by byl v rozporu s pravidly, popř. by byl svým obsahem neslučitelný s dobrými mravy, či jinak poškozoval dobré jméno fóra
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » pát úno 26, 2010 8:35

Hafi píše:ale vzdyt ty jsi furt ten kdo ma finalni slovo na cenu. doplnujici informace koholiv jinyho, ze v ehmsportu se prodava levneji je stejna jako to, ze se vec vyrabi i v jine-hezci barve. oboji ma sanci odradit potencionalniho kupujiciho.


samozřejmě je mi to jasné, ale jak ti napíše někdo pod inzerát - "viděl jsem to možná někde levněji" - tak hned to vypadá, jak by prodejce byl špatný...i když on sám třeba nakoupil mnohem dráž...proto bych nechal rozhodnutí spíše na kupujícím a ne na názoru většiny...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Dallen » pát úno 26, 2010 8:39

Nemůžu si pomoc. Je třeba fakt, že mi vadí to stejné co jedíkovi a to když se někdo vymlouvá na nesedí mi velikost ( a přitom už prodává asi 15 věc jedno S,M,L atd..). Jen mi přijde, že ty pravidla naprosto ztrácí význam, ta stránka by se musela zobrazovat před vložením inzerátu a hlavně přijde mi to jako když někde čtu autorské práva :vom:
Dobrou noc strýčku fido, dobrou noc děti.Dobrou noc strýčku děti, dobrou noc fido.
Nekvalitní horolezecká výbava má 2 nesporné výhody ... je levná a vydrží do konce života.
Uživatelský avatar
Dallen
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5671
Registrován: sob úno 2, 2008 13:15
Bydliště: Ostrava

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod ij1 » pát úno 26, 2010 8:54

Chvíli pozoruji o čem se tady bavíte a věřte mi, že já se bavím neskonale :-) Ale když z Vás už vypadli nějaké pravidla něco k nim napíši a víc se k nim už vyjadřovat nebudu.
ad 1) to je jasný
ad 2) souhlas
ad 3) proč musí být uvedena cena? O ní můžu se zájemcem diskutovat skrze SZ, e-mail atd.
ad 4) může být
ad 5+6) proč bych se měl někomu zpovídat. Nejsem tady v kostele.
ad 7) od toho tu modi jsou
ad 8 ) definuj "dobré mravy" v současnosti.
ad 9) Tento bod bod jsem nějak nepobral. Píšete tam o "výše uvedených zásadách" přitom to jsou "pravidla prodeje na OF". Když už to tam takto necháte na začátek bych dal "opakované"
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » pát úno 26, 2010 9:08

@mifře: nejsi trochu přecitlivělej? proč by to, že někdo někoho "osočí", že prodává draho, mělo automaticky znamenat, že prodejce je podrazák? sory, ale to je tvoje vlastní interpretace, možná umanutost. a třeba v případě inzerátu "pončo jurek" jasně plyne, že prodávající neprodává draho, ale svetlovdusi neví o čem mluví, respektive nečetl důsledně, za což si ovšem trochu může i sám prodávající, pač nedal odkaz.

@ostatní: kdybychom měli konzultovat ta pravidla s každým, tak se z toho posereme.

@dallen: pravidla význam neztrácí, budou v prodávajícím vláknu vždy nahoře. a neznalost neomlouvá :wink:

@ij: fajn, že se bavíš, ale jaksi mi, vzhledem ke tvému připomínková, uniká čím? asai tím, že si někdo dá s něčím práci, notabene na popud hlasu uživatelů fóra?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Návrhy