OF - inzertní server???

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Chasi » úte črc 14, 2009 14:32

S inzeráty zařazené do adekvátní sekce nemám problém. :wink:
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod ZbynekN » čtv úno 25, 2010 4:10

Asi by se měla stanovit jasná pravidla pro obchodování v rubrice prodám, aby se nikdo zbytečně nehádal. Když chce někdo něco prodat, měl by napsat cenu a dát odkaz na výrobek, nebo ještě lépe fotky. Když inzerát nesplní pravidla, tak prostě smazat a dát SZ vědět prodávajícímu co je špatně, aby to napravil
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod rebi » čtv úno 25, 2010 6:40

jedik píše:Spíš mi ale vadí, když se to, že sem přišli jen něco prodat (často exkluzivní značky), snaží maskovat nějakou historkou typu "Nesedlo mi to. Cena 3000,-, původní cena 11000,-" :? Ale to je jen můj osobní problém.


To chapu a asi bych taky rekl (i kdyz se stydic,ze to mam na kseft), jenze na druhou stranu ona to je fakt nekdy pravda..
Ja cas od casu podlehnu ruznejm stupidnim reklamam a treba sem onehda pri otervirani Hervisu na Smichaci nakoupil 5 bund (2softshellky,2 sustakovky,1 fleecku) a 3 botky..
No a krapet se pak ukazalo,ze me jen ta dobra cena udolala a fakt mi to nesedlo..tak prece nebudu rikat,ze to mam na kseft,kdyz mi to kurna fakt nesedlo..a sem proste trouba.. :D
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 8:08

Já bych byl pro, aby se stanovila jasná pravidla v inzerci. Pro ilustraci jsem zkopíroval a poupravil pravidla z jiného fóra.


PRAVIDLA INZERCE

1. Inzerát může založit pouze přihlášený uživatel Outdoorfóra

2. Inzerce na Outdoorforum.cz není určena ke komerčním účelům

3. Jméno vlákna musí obsahovat vhodné označení inzerovaného zboží

4. V inzerátu musí být uvedena prodejní cena a kontakt na prodávajícího

5. U použitého zboží musí být jako příloha vložena alespoň jedna aktuální fotografie zboží nebo odkaz na ni

6. V inzerci jsou nepřípustné diskuse o ceně, k tomu slouží SZ nebo e-mail

7. Provozovatel Outdoorforum.cz si vyhrazuje právo odstranit jakýkoliv inzerát, který by byl v rozporu s pravidly, popř. by byl svým obsahem neslučitelný s dobrými mravy, či jinak poškozoval dobré jméno fóra

8. Porušení výše uvedených zásad může být důvodem k dočasnému nebo trvalému odepření přístupu na Outdoorforum.cz
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod svetlovdusi » čtv úno 25, 2010 8:17

Ten bod ohledně ceny bych vynechal. Když už sem někdo hodí něco předraženého, je fajn když to někdo znalý hned odhalí, než když si to nechá pro sebe.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amadeus » čtv úno 25, 2010 8:29

Inzerát proč ne, musíme si pomáhat :)
Chce to trochu pravidla.

A co taková seznamka? :wink:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod ZbynekN » čtv úno 25, 2010 8:35

Souhlas s mifrem, kdyz se chce "obchodovat", tak at to ma nejaka pravidla.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 8:37

Je tam snad jasně napsáno, že pro diskuzi slouží email či SZ. Klidně můžeš inzerentovi napsat, že s cenou ujel...Ale já si myslím, že každý, kdo používá internet, snad umí hledat a dokáže si v google informaci o ceně uvedeného výrobku najít. Je přece věc prodávajícího, jakou cenu nastaví. Věc, kterou prodává, je jeho majetek a nikdo nemá právo mu diktovat, jak se svým majetkem naloží.

Jeden příklad: Koupím bundu za 5000 Kč, pak se rozhodnu že ji nechci. Je nová nepoužitá. V tu chvíli ji náhodou na nějakém e-shopu mají měsíc v akci za 4299 Kč. Pak akce končí. Prodávám ji za 4500 Kč. a hned mi píše x lidí do inzerátu, že jsem moc drahý, protože byla i za 4299 Kč. To mi přijde absolutně nevhodné a pro ostatní to může vypadat, že člověk chce někoho odírat.
Ale znovu opakuji, že bunda je majetkem toho, kdo ji prodává a ten jediný má právo určit cenu. Už vidím někoho, jak běhá po Globusu a křičí, že v Tescu mají cukr za 9,90 Kč, tak ať v Globusu tu cenu sníží také. To je přece stejný případ.

Na druhou stranu kdybych byl běžný občan "neoutdoorák" a uvedenou bundu dostal darem, a chtěl se jí zbavit, tak ji klidně dám do inzerátu za 3500 Kč. ale zase je to moje rozhodnutí, že věc nepotřebuji a radši za ni budu mít nějaké peníze, než nepotřebný kus doma ve skříni...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » čtv úno 25, 2010 8:47

mifr píše:Je tam snad jasně napsáno, že pro diskuzi slouží email či SZ. Klidně můžeš inzerentovi napsat, že s cenou ujel...Ale já si myslím, že každý, kdo používá internet, snad umí hledat a dokáže si v google informaci o ceně uvedeného výrobku najít. Je přece věc prodávajícího, jakou cenu nastaví. Věc, kterou prodává, je jeho majetek a nikdo nemá právo mu diktovat, jak se svým majetkem naloží.

toto už jsme (modi) řešili. argumenty proti diskuzi o ceně neobstály s ohledem na to, že jsem v první řadě DISKUZNÍ fórum a prodej je zde více méně doplňkový. ostaní body vypadají zajímavě
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod michail » čtv úno 25, 2010 8:49

Nebolo by od veci urobiť forumulár/ šablónu, ako má inzerát vyzerať a všetci by sa potom museli podľa toho riadiť. Skopírovať si predlohu a potom do toho vyplniť vlastné údaje.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » čtv úno 25, 2010 8:52

na stranu druhou kdo s pravidly bude mít nejvíc práce? v případě, že prodávající neuvede cenu, kontakt, fotku apodob.? ono je to hezké domluvit se na pravidlech, zvláště když to nikoho nestojí žádnou námahu :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 8:54

amigo píše:toto už jsme (modi) řešili. argumenty proti diskuzi o ceně neobstály s ohledem na to, že jsem v první řadě DISKUZNÍ fórum a prodej je zde více méně doplňkový. ostaní body vypadají zajímavě


Opět argumentuji, že tím popíráš práva prodávajícího na zacházení se svým majetkem...Sice nejsem právník, ale logika věci mi napovídá, že mám pravdu...Viz příklad výše...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 8:56

Na knife.cz to funguje bez problémů, uživatelé se naučili pravidla ctít, když nemají fotku, napíší, že ji umístí později a vždy se tak stane. Když ne, moderátoři to pohlídají...a to jich je méně, než tady...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » čtv úno 25, 2010 8:56

@mifr: co popírám povolením diskuze o ceně?

edit: my nejsme knife.cz. ale jsem rád, žes odpověděl na otázku, kdo s tím bude mít nejvíc práce :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 9:01

Mnohé diskuze se pak totiž zvrhnou směrem, který se pak inzerátu vůbec netýká. Stalo se to už mnohokrát...Mě osobně se to dotklo a musel jsem dlouho hledat cestu zpátky k pozitivnějšímu vnímání fóra. Když si chce někdo se mnou domluvit cenu, ať mi napíše. Ale ať "nebrečí" v příspěvcích, že jsem třeba moc drahý, nebo kdoví kde jsem tu věc vzal, že ji prodávám tak levně a podobně...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Indy » čtv úno 25, 2010 9:22

primlouval bych se k moznosti o cene diskutovat, ovsem pouze v pripade ze je navrzena cena mimo realitu - at ten kdo ji rozporuje vlozi ve vsi slusnosti link. jasne ze kdyz bude nekde ve vyprodeji XXS tak to neni tento pripad, myslim tim prekupnika nerealistu. taktez puvodni, prodejni cena kdyz je nadsazena aby to nalakalo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Hafi » čtv úno 25, 2010 9:42

uvadeni puvodni ceny, ktera je sice treba oficialni, ale jelikoz jde o stary model, tak se bezne vyskytuje mnohem nizsi, je taky prasarna. Srovnal bych to s reklamami na letenky bez letistnich tax a jinych poplatku. ano, kazdy umi (mel by umet) googlit, le nabidky jsou dost casto docasny, ze to neni zaindexovany.
a diskuze...jsme forum, meli bysme hajit zajem vetsiny, coz jsou v tomto pripade kupujici, tedy upozorneni, ze cena neodpovida realite je OK. Pokud ma prodavajici jiny nazor, muze si ho obhajit. O zadna prava rozhodne neprichazi. zakaz diskuze mi zni jako "drzet hubu a krok" a z toho jsme uz snad vyrostli.

@mifr: Mimochodem nevim, jestli si uvedomujes i pro prodavajiciho to muze byt vyhodna verejna diskuze o cene. Pokud slevni, tak mnohem vetsi mnozstvi liid uvidi slevnenou cenu a spis to za ni koupi - tj. nemusi slevnit tolik. Zatimco po SZ mu muze nekdo nabidnout castku, za kterou je sice jeste ochoten to prodat, ale je vyrazne nizsi.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8433
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Aldo » čtv úno 25, 2010 10:36

Pár mých postřehů k inzerci

1. Inzerát může založit pouze přihlášený uživatel Outdoorfóra
To je rozumné

2. Inzerce na Outdoorforum.cz není určena ke komerčním účelům
Tady bych se trochu pozastavil. Mám Ešop a čas od času mi něco zbyde, co bych prodával přes šop hdně dlouho. ( nemám kamennou prodejnu ) Nabídnu to tady za výrazně lepší cenu než mám v šopu. Je to komerční nebo není?

6. V inzerci jsou nepřípustné diskuse o ceně, k tomu slouží SZ nebo e-mail.
A proč??? Jsme diskusní fórum a jediný problém by mohl nastat s přeplňováním daty na hostingu.
Řešení: Jakmile je prodáno nebo nečinnost delší než xx dní vymažou modi inzerát a finito.

Doplnění:
Nešlo by rubriku PRODEJ/KOUPĚ nastavit tak, aby se nezobrazovala v Zobrazit nové příspěvky. Do ní by šel se kouknout jenom ten co potřebuje něco koupit nebo prodat. No a rázem máte v součinnosti s bodem 6 vyřešený problém s diskusí ohledně cen, pindání, prodej na kšeft a tak podobně.
Bazar je zachován, ale neobtěžuje a dotyčný potencionální kšeftař si v tomto případě rozmyslí jesli tady bude inzerovat nebo ne bo se u to nevyplatí.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zbuddy » čtv úno 25, 2010 10:48

Díky, mifre, žes nám ušetřil práci s vymýšlením pravidel, která už stejně byla na spadnutí, ale zase si nám přiděla práci :wink:

Nevadí, pravidla musí být.

K věci: souhlasím se vším, kromě bodu diskuse o ceně. Nejedná se o to, že zrovna v nějakém shopu vyprodávají 1 ks XXS nebo XXL levněji, ale lze upozornit na to, že zrovna ve výprodeji Hudy nebo RP můžeš dosáhnout až 50% slevu - a to je dnes pravda. Nebo je ten typ výběhový a cena už vyšší nikdy nebude...Často je inzerát prvním příspěvkem a my diskusí o ceně chráníme dlouhodobé členy. Řekněme si upřímně, nikdo z nás neví o všech zde používaných výrobcích, že zrovna tam a tam je mají za tolik a tolik.

Mírné OT: k těm srovnáváním cen mezi hypermarkety Ti, Michale, řeknu historku: před cca 14 dny jsem v Tesco Kladno nakupoval a koupil mj. chleba za 19,90 Kč. Při odchodu jsem viděl velkou tabuli s položkami, u kterých soudruh manažer ředitel garantuje nejnižší cenu ve městě - u nás je totiž nesmiřitelný boj Tesco vs. Kaufland, neboť jsou blízko sebe...A chleba garantoval za 9,90 Kč. Jsa zrovna u servisu pro kupující, tak jsem na to se smíchem a nad věcí na totok upzornil tu paní. A ta bez řečí namarkovala do pokladny a vrátila mi 10 Kč.

@ Hafi: fota jsou nutná (nebo správný a aktuální odkaz na shop, kde nabízející koupil), modely se mohou lišit v detailech a když si zájemce vygoogluje zrovna jiný odkaz, tak může být uveden v omyl. Také díky tomu, jak známe "aktualizaci" webů, tak třeba prodávají nový model a mají tam starou fotku - např. notoricky známý Parker...
ad kontakt: SZ nestačí, bo kolikrát sem nabízející plácne jako první příspěvek svůj inzerát, ten tady měsíce visí, zájemce ho po čase najde, ptá se, zda aktuální - a já mu píšu, že inzerent tu byl naposledy 11 min po svém inzerátu....

edit (mezitím se vklínil Aldo):
ad přihlášený - v prvopočátcích se nějak dařilo, že přihlášený člověk vypadl z přihlášení a příspěvek odešel. Lze sem vůbec přispívat nepřihlášen? Nezkoušel jsem.

A povinný počet předchozích příspěvků - to už jsme řešili - stačí nablít pár debilních reakcí kamkoliv, hodit pár smajlíků (zatím nemáme restrikci minimálního počtu znaků v příspěvku...) a má splněno...A zase v našem zájmu je, když má nečlen něco zajímavého, aby se přihlásil a dal jako první příspěvek inzerát. Ale musí tu nechat kontakt (ne pouze mobil), abychom mohli prověřit aktuálnost v případě zájmu a když bude předmět prodán, vlákno zamknout, aby nedráždilo zájemce.
Ufff
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod mifr » čtv úno 25, 2010 11:14

Chápu vaše argumenty, ale stále si myslím, že není takový problém si původní či aktuální cenu najít. A když tedy diskutovat, tak určitě ne stylem: "ty ses zbláznil, co za to chceš? hned tu cenu sniž a neokrádej neznalé..." jak to tady někdy bývá zvykem.
Kdo dá vyšší cenu, má navíc prostor pro její snižování. A je jasné, že když něco prodávám, chci za to co nejvíce. Přece nebudu "okrádat" sám sebe jenom proto, že by se to tady někomu zdálo fér vůči ostatním, aby oni co nejvíce ušetřili. To je trošku paradox, ne? Chránit jednu skupinu a druhou znevýhodnit...A to jsem nakupující i prodejce, čili zastupuji obě strany...

Ale na druhou stranu v tomto státě to tak funguje... A ve velkém... Chrání se kuřáci, menšiny, zločinci... :((
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Gisir » čtv úno 25, 2010 11:19

Pravidla by měla být a skoro se všemi lze souhlasit /až na diskuzi o ceně/
Cena by se měla odvíjet na základě nabídky a poptávky a ne podle toho, kdo údajně něco sehnal levněji.
Na HW fóru je bazar opravdu promyšlený a toto mají vyřešeno zhruba takto:
O ceně může diskutovat jen ten, kdo má o zboží zájem - tzn. že napíšu:
2000 se mi zdá moc, ale za 1600 to beru. Prostě se nepřipouští žádné pindání rádobychytráků a psát mohou jen zájemci o koupi 8)
Přece není problém, když vidím že to někdo opravdu přehnal a druhý se mu na to chystá skočit, tak poslat varování SZ.
Navíc tam je možnost prodávajícího i kupujícího po transakci napsat hodnocení druhé strany, ale to už je asi dost náročný na fórum /i když je to užitečný/
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Indy » čtv úno 25, 2010 11:21

to Mifr: mas pravdu. ja myslel evidentni pripad zamerne prevalene ceny - a takove tu take byly. dobre, je to na zvazeni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zbuddy » čtv úno 25, 2010 11:22

Gisir píše:O ceně může diskutovat jen ten, kdo má o zboží zájem - tzn. že napíšu:
2000 se mi zdá moc, ale za 1600 to beru. Prostě se nepřipouští žádné pindání rádobychytráků a psát mohou jen zájemci o koupi 8)
Přece není problém, když vidím že to někdo opravdu přehnal a druhý se mu na to chystá skočit, tak poslat varování SZ.

To je dobrý nápad, kompromis mezi lasez fair Mifra a našim názorem.
Akorát, že nevíš, kdo mu skočí na cenu, když se na výrobek nezeptá ve veřejné části fóra...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » čtv úno 25, 2010 11:27

@gisir, mifr: diskuze o ceně prostě patří na diskuzní fórum. nastavit, že o ceně smí diskutovat pouze ten, kdo má zájem o koupi, nic neřeší. jako zájemce se může tvrdit každý žvejkoň. "ano, mám zájem, ale ta cena, kdes to viděl... bla bla bla... už zájem nemám". toto nic neřeší.

edit: @zbuddy: tohle (diskutovat o ceně může pouze zájemce) fungovat prostě nebude
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv úno 25, 2010 11:30

ad cena

V bazaaru se vždycky smlouvá, diskuzi o ceně zachovat.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Gisir » čtv úno 25, 2010 11:32

amigo:
no máš pravdu, není to stoprocentní a je potřeba, aby to bylo i podpořeno důslednými moderátory.
Potom to fungovat bude
edit - uplne jinej martin:
ale proti tomu přece nikdo nic nemá!!! ovšem o ceně musí smlouvat kupující s prodávajícím a ne aby tam prudil kdekterej chytrolín!
Naposledy upravil Gisir dne čtv úno 25, 2010 11:35, celkově upraveno 1
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Aldo » čtv úno 25, 2010 11:33

Diskuse o ceně je mým právem tak jako nabídka za přemrštěnou cenu je právem prodávajícího.
Pokud je tady rubrika PRODEJ, tak není možné regulovat cenu !!!!!
Dotaz : A proč není žádoucí o prodejní ceně diskutovat??? To jsem nepochopil.
Jestli jde o zatěžování servru tak jak jsem psal výše, po prodání nebo nečinnosti více než xx dnů se příspěvek vymaže a hotovo. Stejně je už potom nanic.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod amigo » čtv úno 25, 2010 11:35

@ aldo: =D>

chlapi, je to obchod, tak to tak berme.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod zbuddy » čtv úno 25, 2010 11:38

Aldo píše:Jestli jde o zatěžování servru tak jak jsem psal výše, po prodání nebo nečinnosti více než xx dnů se příspěvek vymaže a hotovo. Stejně je už potom nanic.
O zachování příspěvků o prodeji jsme jako moderátoři v diskusi rozhodli, že se (z několika důvodů) budou zanechávat. Zatím se nic se mazat nebude, server to unese, jedině pokud by inzerent porušil pravidla. A Aleši, to nám chceš ještě přidat práci, abychom projížděli inzeráty a hned v den x+1 inzerát smazali/zamkli? Uděláme to prostě podle potřeby, když starý (neuzamčený) inzerát někdo vytáhne...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: OF - inzertní server???

Příspěvekod Aldo » čtv úno 25, 2010 12:02

Já nechci nikomu přidělávat práci. To jsi mě špatně pochopil. :oops:
Jen jsem reagoval na tohle vlákno a jeho vznik. K regulaci obchodu může dojít jen z několika důvodu a všechny kromě "snad přeplnění webu" jsou špatné. [-X
Jsem rád, když můžu někde něco prodat a jsem rád když můžu dodtyčnému prodávajícímu říct že je vůl protože tam to můžu koupit levněji. :mrgreen:
Takže pořád nechápu vznik tohohle vlákna. Zvláště pokud se kouknu kolik inzercí tady je a kolik jich je na jiných diskuzních fórech. :roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

PředchozíDalší

Zpět na Návrhy