BANování aneb slušnost na fóru

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Udělovat BAN (krátkodobý či trvalý zákaz vstupu) ANO či NE

ANO
51
89%
NE
6
11%
 
Celkem hlasů : 57

Příspěvekod chonda » ned úno 3, 2008 0:00

Konečně poučná půlnoční diskuse 8)
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod chonda » ned úno 3, 2008 0:02

si9 píše:Neprocházím fórum do posledního příspěvku ani tématu. Tudíž mi to nejhorší uniklo. Který vlákna to jsou (ať vím, o čem je řeč...)?

Vcelku nic nenajdeš, neb to moderátoři průběžně čistili...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod si9 » ned úno 3, 2008 0:04

nebudu říkat škoda, ale zajímalo by mě to...
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hafi » ned úno 3, 2008 0:06

si9 píše:nebudu říkat škoda, ale zajímalo by mě to...

sou v pokecu, poznas je podle toho ze to ma v nazvu slovo polky a je to zamceny...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » ned úno 3, 2008 9:00

Astrozzy píše:Hlasoval som za ANO ak sa niekto nevie vpratat do koze.
Je to o to horsie ze to tu rozvalal za par dni jeden clovek, ktorého ako jediny z celeho OF poznam osobne o to viacej ma to mrzi. Neviem co sa s nim deje. Mam obcas dojem ze sa niekto loguje pod jeho nickom.

Já jsem psal, že má Janusovy dvě tváře, připadá mi jako schizofrenik. Ale nevěřím, že by se pod ním logoval někdo jiný, to by si přece všiml následným pročítáním OF. Na to, že jste ze stejného města, jsem se Tě chtěl zrovna zeptat, neboť jsem na to narazil pročítáním nějakého staršího příspěvku. A z OF měla s Polkym minikontakt Dena na Brnčálce, jak psala :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Klíma » ned úno 3, 2008 9:06

jeste technicka:
kdesi na foru se pouzivalo pred Ban jeste Black List - tzn. clovek dostal vystrahu a hlavne se mu nekde po urcitou dobu zobrazovalo ze je na BL, uz nevim kde asi nekde jako je napis moderator...
takze ostatni vedeli s tim se nehadat...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Klíma » ned úno 3, 2008 9:15

a technicka cislo 2 nebo spis pro Vojtose:
i kdyz tady to snad nehrozi je IMHO dobry udelat vlakno Ban nebo BL a tam zverejnit kdo a za co (predejde se tim takovym tem nas... jsem moderatora a mam to za to)

jinak dfm ze takovy veci tady nebudou potreba *
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod zbuddy » ned úno 3, 2008 9:22

Dobrý nápad, ale neznám možnosti, snad to v phpbb lze. Dostal jsem se k PC až teď, takže jsem zatím nehlasoval, protože bych také měl technické dotazy, upřesnění, návrhy:

1) nebylo lepší od počátku neemotivně mazat Polkyho, nevysvětlovat sáhodlouze na OF, raději mu to oznámit přes SZ, dokud se neumravní? (za předpokladu, že není schizofrenik, jak píšu jinde?)
2) bude nějaké upozornění (Tytyty, ještě jednou a ...)před zákazem vstupu?
3) jak bude zákaz vstupu dlouhý?
4) kolik zákazů bude před definitvním zablokováním? (3?)
5) kdo bude zákazy a pak vyloučení dávat?
6) když to jde, přihlásit se přes proxy, tak co s tím?
7) má Vojtos na sledování takových sraček, tj. toho, kdo se a pod jakým nickem přihlašuje chuť a čas, pokud to za něj neošetří stroj?
edit: 8) Klíma mne předešel - o formě "hanby" jsem také přemýšlel...
9) pokud je možné označení hříšníka, navrhuji "černá ovce fóra" :D

Jinak prohlašuji, že je mi jasné, za co vylučovat apod., což pochopili ti , co se mne zastali, když mne Polky chtěl využít ke srovnání s ním *
Naposledy upravil zbuddy dne ned úno 3, 2008 9:42, celkově upraveno 2
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » ned úno 3, 2008 9:23

hasty píše:dobrovolne sa priznavam ze so to bol ja. Mam na to prozaicky dovod, nieco podobne funguje u nas na kolejnej sieti a banany sa pouzivaj ako vyhrazka a nastroj pomsty mocnejsich, zneuzivanie je bezne a funguje zname "vsetci sme si rovny, ale niektory su rovnejsi"...


Nemyslím si, že by si moderátoři honili svý ego na likvidaci těch, co se jim znelíbí. V případě Polkyho mi docházely SZ s dotazy, proč už dávno nemá BAN. Možná vám přišlo, že s tím nic neděláme a čekáme na zásah shůry či na co to a že si každý mod jede podle sebe. Když to spočítám i s dneškem, mám na mailu o 53 zpráv s tímto tématem navíc. A tam se právě řeší i věci jak na to aby to nebylo represivní a aby to ostatní pochopili. To není svévůle, to je, oproti jiným fórům, až předlouhé vyčkávání (dáno i tím, že toto je za ty roky první případ a poprvý to většinou nejde jak po másle, že?).

A prosím, nepřirovnávejte toto nikdo letem před rokem '89, to je vážně někde mimo...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » ned úno 3, 2008 9:25

ij1 píše:Dal jsem druhou možnost. Význam slova forum je vysvětlen zde: http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/132 ... va-diskuse


Dovolil jsem sui zkopírovat jeden bod z tebou vloženého odkazu:
- Zdvořilosti. V některých diskusích nejsou vítány slovní napadání, nadávky, vulgarity a flame war.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » ned úno 3, 2008 9:27

ij1 píše:A jedině Admin by mohl udělit generální pardon.

V současnosti to není jinak :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod si9 » ned úno 3, 2008 10:15

já jsem dostal nápad. Je asi dost sobeckej a radikální. Mě samotnýmu se moc nelíbí, ale řešil by takovýhle problémy (kterých díky velikosti bude myslím si bohužel přibývat). Je to uzamknout fórum a nepřijímat další lidi... Sám se za ten názor možná trochu stydím, ale přijde mi to jako učinný řešení
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod zbuddy » ned úno 3, 2008 10:19

Pokud o tom pochybuješ, tak to asi nebude správné, ni? A párkrát se tady takoví lidé mihli a po pár příspěvcích a evtentuálním umravnění někým odpadli.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Umiaki » ned úno 3, 2008 10:21

si9 píše:já jsem dostal nápad. Je asi dost sobeckej a radikální. Mě samotnýmu se moc nelíbí, ale řešil by takovýhle problémy (kterých díky velikosti bude myslím si bohužel přibývat). Je to uzamknout fórum a nepřijímat další lidi... Sám se za ten názor možná trochu stydím, ale přijde mi to jako učinný řešení

Neprijimat je silenost. Je to odsouzeni ke zkaze, protoze lide ubyvaji - a novi by nezastupovali jejich mista. Po roce by zbyli akorat admini a par nadsenych clenu, kteri by nemluvili, protoze by nebylo o cem diskutovat - neni otazek, neni odpovedi. A od toho prece forum taky je...

Od reseni takovych problemu je tady imho docela dost moderatoru.
Edit: chybka

Obrázek
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod si9 » ned úno 3, 2008 10:34

zbuddy píše:Pokud o tom pochybuješ, tak to asi nebude správné, ni? A párkrát se tady takoví lidé mihli a po pár příspěvcích a evtentuálním umravnění někým odpadli.

Nic jsem neřekl.... :oops:
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod Umiaki » ned úno 3, 2008 10:50

Klíma píše:a technicka cislo 2 nebo spis pro Vojtose:
i kdyz tady to snad nehrozi je IMHO dobry udelat vlakno Ban nebo BL a tam zverejnit kdo a za co (predejde se tim takovym tem nas... jsem moderatora a mam to za to)

jinak dfm ze takovy veci tady nebudou potreba *

Trochu pranyr? To fakt ne...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Příspěvekod Rujir » ned úno 3, 2008 11:53

Uprimne povedane, akosi neviem, co sa tu riesi. Zda sa vam proces, v ktorom sa musi dohodnut sedem ludi na BANe niekoho za nedostatocne transparentny? Zda sa vam, ze doteraz si na fore modi honili ego a mazali co im prislo pod ruku?

Polky dostal upozorneni viac nez dost. Tomik ho upozornoval cez SZ, my ostatni verejne, napriek tomu to nepomohlo. Ani v realnom zivote nedokazete dost dobre ignorovat niekoho, kto vam planovane otravuje zivot, tym menej to ide na fore. To by ste skutocne chceli nechat jedneho cloveka aby zasral vsetky vlakna svoji radobyvtipnymi pripomienkami?

Takze jedine, co chceme, nastroj pomocou ktoreho sa budeme moct ucinne branit. A ucinne branenie si nepredstavujem tak, ze modi budu sediet na fore 24/7 a neustale kontrolovat prispevky. Proste to chce moznost schvalit u niekoho docasny BAN, dajme tomu na tyzden. Potom este jeden docasny a tretikrat trvaly. Na docasny BAn suhlas vsetkych moderatorov, ktori prave nie su niekde v cajku na horach (predsa len je to tu outdoor forum) a na trvaly BAN suhlas vsetkych moderatorov plus admina.

Eto moj nazor.

PS: Moderatorovo je sest, myslim, ze predstavuju dostatocne sirokospektralnu skupinu, aby sa dalo povedat, ze su zastupene rozne nazorove, vekove a ine faktory. Uff... Howgh!
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » ned úno 3, 2008 12:01

:smt023 Díky, Ďurko, za konkrétno, já nerad takové to "povinné" hlasování ANO, na to jsem citlivý díky letům před 1989 :twisted: Jinak můj souhlas se závěry, tj. tím, co se týká Polkyho a metodiky výstrah a zákazů.
Počkám si a pak budu evt. hlasovat.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » ned úno 3, 2008 12:23

Rujir píše:PS: Moderatorovo je sest, ...

si na nekoho zapomel :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » ned úno 3, 2008 12:28

Hafi píše:si na nekoho zapomel :wink:


Na seba... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod poldík » ned úno 3, 2008 12:28

Vítáme navrátívšího vojtose, Ad BAN jsem pro a vzhledem k tomu co se tady dělo si říkám zda by anketa neměla být rovnou "Udělit polkymu BAN?" Jinak hlasoval jsem ano.
Hawgh :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Klíma » ned úno 3, 2008 13:02

Umiaki píše:Trochu pranyr? To fakt ne...


to zas ne :wink:
v klidu a vecne informace (tam to fungovalo tak ze pravidla byla ocislovana + upozorneno pri registraci ze je potreba si je precist)
za poruseni pravidla tolik a tolik (event. odkaz na zamcenej thread) podminecne na BL na 14dni, kdyz se uklidnil za 14dni se mu to smazlo a hotovo - a samozrejme predtim SZ od moderatora (myslim ze normalnimu cloveku staci ta SZ aby si uvedomil ze je neco spatne a do takove situace se vubec nedostane)

a nasi moderatori jsou navic hodni a trpelivi :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod brhel » ned úno 3, 2008 14:31

ano, ale v rozumné míře. of je hodně otevřené všem, což je dobré a mělo by být dálo.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Hafi » ned úno 3, 2008 14:40

koukam ze snad jen hlasovani o Lencinych fotkach v plavkach bylo jednoznacnejsi :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Tomík » ned úno 3, 2008 16:09

Klíma píše:...myslim ze normalnimu cloveku staci ta SZ aby si uvedomil ze je neco spatne a do takove situace se vubec nedostane...

Ano, ve všech ostatních případech to spolehlivě zabralo.
Většinou to prostě byli lidi, zvyklí a/ na jiná (drsnější) fóra b/ nováčci - ono ne každému bezprostředně dojde, že někdy dochází v komunikaci mezi námi zde i k "pošťuchování" - jenže to je rejpání mezi jrdinci, keří se už víc znají - ať už jen virtuálně - ale dlouhou dobu, nebo dokonce osobně.

Klíma píše:...a nasi moderatori jsou navic hodni a trpelivi :mrgreen:

Také jsem si to myslel.
Ale, mezi náma, dva dny jsem strávil mazáním příspěvků (místo práce) a v závěru už se rozhopádně trpělivě necítil...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » ned úno 3, 2008 16:20

zbuddy píše::smt023 Díky, Ďurko, za konkrétno, já nerad takové to "povinné" hlasování ANO, na to jsem citlivý díky letům před 1989 :twisted: Jinak můj souhlas se závěry, tj. tím, co se týká Polkyho a metodiky výstrah a zákazů.
Počkám si a pak budu evt. hlasovat.

Nehlasuj, nechceš-li :-)
Ale 1/ netahej sem vzpomínky na totáč - alespoň ne v souvislosti s atmosférou na fóra. Příležitostně ti k tomu něco povím - osobně; 2/ jedná se (překvapivě) o první a jediný případ v historii fóra - a výstrahy byly dány opakovaně (Spasiteli i Polkymu - jedné a té samé osobě).
Domnívám se, že pro "smírné" řešení jsme udělali všechno. V tomto konkrétním případě vyjádřili souhlas všichni moderátoři... Jak psal výše tuso: i já myslím, že jsme dost rozdílní, s dostatečně odlišnými zkušenostmi, přístupem, je mezi námi celkem značný věkový rozptyl... Pokud zvyšovat demokratičnost, pak jinou cestou, např. víc iniciativy "zdala" - např. jsem měl ty šílené dva dny s Polkym tak trochu pocit, že je moderátorů málo. Což vlákno a snávrhy z "pléna" na několik dalších? A veřejná diskuse nebo "volby" z návržených?
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Hafi » ned úno 3, 2008 16:44

polky=spasitel??? tak to mi zas neco uniklo.... :oops:
jinak vice modu by mozna neuskodilo (uz sem zminil ve vedlejsim umiakiho vlakne), aby tu furt nekdo byl...jako listinu navrhu (trochu zjednodusene) mohlo vzit seznam ucastniku serazeny dle poctu prispevku...kdyz na to kouknu, tak na prvni strance je 20 lidi, z toho 7 moderatoru, claire a schnappi lze vyskrtnout...a ze zbytku je schopnej, spolehlivej a často přítomnej asi naprosto kdokoli...(coz z cca 10 procent je desne samoliby prohlaseni :mrgreen: ).
jen nemam ujasneny jestli je lepsi, kdyz by meli vsichni pravomoci vsude (vyhody jsou jasny- operativnost v pripade problemu), nebo jen na nektere kategorie (vyhoda je ze o sve "doma" se kazdy bude starat peclivej :lol: ).

v ramci cehoz me napadla jina varianta, nezavisle na tom jestli se zvysi pocet moderatoru, by mohlo byt resenim zalozeni nicku "mod" s moderatorskymi pravomocemi a urcite vybrane skupine diskutujicich by se sdelilo heslo. jinymi slovy kdyz bych sem prisel, zadny mod v dohledu a ve vlakne by se nejaci dva hadali, tak bych se odhlasil jako hafi a vyjimecne (!) se prihlasil jako mod a locknul/smazal to (v zavislosti na obsahu).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Tomík » ned úno 3, 2008 17:02

si9 píše:Neprocházím fórum do posledního příspěvku ani tématu. Tudíž mi to nejhorší uniklo. Který vlákna to jsou (ať vím, o čem je řeč...)?

A v zásadě spíš můžeš být rád :-)
Mezi něžnosti, kterými zde diskutující byli počástováni, patřili zmrdi, kokoti i pičy. Tož jsem přemýšlel, zda mazat i ty ve kterých se dotyčný vyjadřuje tak hezky, že někomu říká jenom blbe.
Přiznávám, že mi už opravdu ty příspěvky šly na nervy. A také, že jsem mazal i ty, které možná byly neškodné (resp. kdyby je napsal někdo jiný, ani bych si jich nevšiml). Možná jsem už byl přetažený, ale i v těch jsem viděl snahu vyvolat hádku... Nebylo to nic hezkýho, příjemnýho a opravdu není myslím zapotřebí se v tom dál rejt.

BTW: výstrahy opravdu šly opakovaně (v minulosti už od administrátora) - a opravdu nevidím nic nedemokratického v tom, že dnes tady řešíme (poprvé zcela vážně) odstřihnutí účastníka.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Aldo » ned úno 3, 2008 17:12

Sem se tady koukal poslední týden nic nepsal a jen kulil oči. Myslím si, že uzavírat někomu veřejnou internetovou diskusi je blbost. Internet je nejsvobodnější médium, co zatím známe. Kura to nikdy nevysvětlím.
Prostě není nic jednoduchšího než daný komentář daného člověka přehlížet a nekomentovat. Nikoho, ani zarytého provokatéra nebaví provokovat, když nemá koho. Chce to ale trochu nadhledu toho dotyčného ke kterému urážlivý komentář míří. Prostě trochu NADHLEDU .
Dneska dáš vale jednomu a přijde druhý a tak furt dokola
No asi tak k těm banánům. ..... a vyřeší se provždy úplně všechno.:roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod chonda » ned úno 3, 2008 17:22

Jenže na tohle měl Polky/Spasitel vychytanou výbornou metodu - když už ho začli lidi pomalu ignorovat, tak se začal chovat chvíli normálně - dal normální dotaz, normální příspěvek...no a potom postupně přitvrzoval, takže si to člověk ani neuvědomil a hups, už byl zase v tom...
Když už chce dobrý provokatér vyprovokovat hádku, tak se mu to většinou povede...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

PředchozíDalší

Zpět na Návrhy