Důvody banování na tomto fóru

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2017 11:01

Mne odpovedi modu taky neuspokojily. Stale se to tahne na tom, ze (nejsou to citaty, jen priblizne co se psalo) "kazdy si muze domyslet, co tim sledoval", "z drivejska vime, ze nema smysl mu dat vedet, stejne nereaguje", atd. Jinymi slovy stale je to v oblastech dohadu modu (at uz v jednotnem nebo mnoznem cisle).
Jen pridavam, ze animovany gif fakac v podpisu (nevidel jsem jej u paka, hodnotim ve vseobecnosti) pro mne neznamena, ze nekdo tim posila vzkaz modum kvuli jejich predchozimu chovani. Vubec by se mi tam nelibil, ale - bohuzel - znam lidi, kteri by to tam dali beze vseho jen tak a docela by je to charakterizovalo (mozna jen OV je kraj razovity ze se takovych najde vice nez v prumeru jinde :twisted:).

Podle mne spravna postupnost reakci modu mela byt:
v SZ poslat upozorneni, ze a) anim. gif v podpisu by byt nemel, uz vubec ne nejaky velky, zabira to misto a rozbiji stranku, atd., b) je to neslusny symbol pouzity bez kontextu, takze jej nelze tolerovat. A pozadat ho, aby to urychlene odstranil. A jen kdyby to neudelal rekneme do 1-2 dnu, tak pozadat o to admina a poslat PaKovi upozorneni, ze pokud bude podobne zpravy ignorovat, dostane ban. Jak se to udelalo, je opravdu velke selhani modu - a ne to, ze mu nedali ihned ban, to uz by byl skoro pruser, ale to, ze ho nikdo na nic nejdrive neupozornil (alespon jsem to tak pochopil z napsaneho ja).

Jeho MJ nic neporusoval ani v kontextu neceho jineho. Nebyl ani nijak prehnane velky ani zavadny. Tam slo evidentne o selhani hodnoceni modu, i kdyz si to dali do souvislosti s predchozim bodem.

O jeho druhem anim. gifu jsem uz psal, ze se mel na to taky upozornit, ale nebyt prvnich dvou bodu, mozna by jej tam vubec nedal. Ale v kontextu vseho stale citim, ze jeho permanentny ban byl velkym selhanim, az trochu zneuzitim postaveni modu.

Holt, jak modi tak i admini musi mit svatou trpelivost a nikdy nesmi podlehnout zadnym predsudkum a vlastnim emocim. Admina na systemech delam a i kdyz bych obcas nekoho nejradeji nakopal nekam, musim mu s ochotou pomoci, aby se problem vyresil, protoze TOTO je moje prace, ne se nasravat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2017 12:04

mike píše:Bystry ctenar si najde, na co jsem reagoval. Napsal jsem report o sve nehode v Alpach pro pouceni ostatnich. Zacalo se diskutovat a ty jsi na mou zkusenost reagoval vetou Kecy, ako obyčajne. To je osobni utok a myslim, ze jeho hodnoceni slovy kokotske chovani je zcela adekvatni.

Hele miku, rekni mi, v cem je wawrikovo citovane vyjadreni principialne jine nez Tvoje na mne v diskusi o sneznicich tady?
Wawrick psal o tom (uplne pravdive a vicekrat Ti to napsalo i vice lidi), ze houby prakticky vis o tom, jak funguje neco, cos v zivote na nohou nemel jenom teoretizujes a branis "svuj hradecek".
Tys me shazoval psanim o tom ("hazis perly svinim", "je jasne, ze na nich nikdy nestal", "bude porad vymyslet sve teorie"), ze jsem urcite nikdy na TSL 438 nestal a to o nic hezcim zpusobem (kdyz uz se Ti jeho prima rec nelibila) nez wawrik o Tebe. Coz je sice pravda, ale jsi reagoval na neco, co jsem ja nikdy nepsal - ja jsem psal o TSL 325 s gripama, 438 jsem tam ani slovem nezminil, navic jsi timpadem to, co jsem psal ani nevyvracel :wink: . Na rozdil od wawrika, ktery reagoval presne na konkretni vec a Tve "konkretni" vyjadreni.

Toto od Tebe nebyl primy osobni utok?

Ale mas plnou pravdu, "bystry ctenar si najde, na co jsi reagoval". V jednom i druhem pripade. Bohuzel, ja si myslim, ze vetsina bude mit jiny dojem, nez si predstavujes
mike píše:Tomuhle vubec nerozumim.
To je druha ukazka, co bys delat nemel.
Reagoval jse pouze na prvni cast prispevku, i kdyz dulezita byla ta druha cast, bez Tveho jmena (i kdyz to tam napsano bylo), ze moderator si luxus nasrani na nejakeho uzivatele dovolit nemuze. Ne jenom Ty - zadny, ani pp, kdyz uz si Kjuba spletl jmena. A zajimave je, ze na toto zadny mod nereagoval.
V pokracovani toho citovaneho prispevku bys jako moderator mike mel, kdyz uz neco, mirne uzivatele mika upozornit, ze vytrhava nedulezite veci z kontextu a odvadi diskusi od toho nosneho, hodne duleziteho tematu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod grco » stř pro 20, 2017 12:21

Boze, jak male deti uz.

"Ten mi ukrivdil, a ten ma nema rad, a ten bol na mna zly! Mamiiiii :cry: fnuk"

:P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod booze » stř pro 20, 2017 12:43

GreyMouse píše:...že zatímco tady už tvůj coming out proběhl, před NÍ ještě tajíš, co děláš s komplicem na výletech. Situace je, zdá se, složitější a nám tajíš že ONA je vlast ně ON :-k (doufám, že po Všichni mi lhali přijde i Vichr z hor, ať nejsme OT :-D)

Na to jsem si hned vzpomnel. :lol: "...ja nejsem tvuj svagr, ja vubec nepatrim do rodiny, jsem cizi clovek... A maminka je tva babicka"
GreyMouse píše:
Ještě zkusím jeden tip na dárek. ... ale nenašlo by se něco, k čemu tě nemůže dokopat nebo co ji nebaví dělat?

Vse je hotove *

Kjuba píše:@booze: Ano máš pravdu. V mém příspěvku jsem si nemohl vzpomenout, jestli jsi to byl Ty a nebo dudy. Dudy se přihlásil sám:-).

Takže se Ti omlouvám, nemyslel jsem Tebe.


Potrefena husa :D V pohode jsem si myslel, ze doslo k nedorozumneni.
apuka píše: A pozadat ho, aby to urychlene odstranil. A jen kdyby to neudelal rekneme do 1-2 dnu, tak pozadat o to admina

Nejsem si jist, ale kdyby to udelalo vic lidi najednou nezasekalo by to cele OF?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2017 14:42

grco píše:Boze, jak male deti uz.
Grco, tady nejde o to kdo komu ublizil. Alespon ja ani v nejmensim necekam od nikoho zadnou omluvu nebo neco podobneho, ze mi ublizil. Jsem to tam dal pouze proto, ze jeden moderator povazuje jeden prispevek jako osobni utok na sebe, pricemz mu prijde normalni a nezavadne, kdyz udela to same.

Jde o to, ze moderatori nemaji dobre nastavena pravidla a jeste je pouzivaji selektivne. A ze by bylo moc vhodne, kdyby se toto nejak spravilo a ty pravidla se sjednotila pro kazdeho tak, aby bylo kazdemu zrejme, kdy a jak se co posuzuje.
A taky o to, aby byly modi i sami na sebe stejne prisni a korigovali jeden druheho bo uzivatel jako moderator nesmi reagovat na zaklade svych pocitu, emoci a osobnich preferenci.

Nic min, nic vic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod pavproch » stř pro 20, 2017 15:58

Odmítám číst těch několik stránek plků o guvně. Sem teda poyebáván za banan nebo ne. Prosím jednoslovnou odpověď, delší nečtu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod booze » stř pro 20, 2017 16:05

pavproch píše:Odmítám číst těch několik stránek plků o guvně.

[-X bude sraz v blazincu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Aldo » stř pro 20, 2017 16:51

pavproch píše:Odmítám číst těch několik stránek plků o guvně. Sem teda poyebáván za banan nebo ne. Prosím jednoslovnou odpověď, delší nečtu.

Hele chlapíku mám Tě rád, a to myslím zcela upřímně, ale tenhle Tvůj výlev je přesně to, o čem tady globálně mluvíme. Takhle by se to asi ze strany adminů dělat nemělo. ... a to není jen na Tebe bohužel.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod dudy » stř pro 20, 2017 17:46

Tvl, lidi, co to s váma je.
Vy se budete zastávat hulváta, kterej tu lidi uráží (...nehodlám se dál s takovým ubožáčkem zabývat... ...já jsem alergický pouze na všeználkové a všudebýlkové kriply jako je Quido...), je hrubej (...polib si elipsy...), dokonce jim vyhrožuje (...ty jsi fakt zralej na pořádnýho facana...), když ho někdo (já) upozorní na neslušné chování, tak ho normálně vyfakuje (...Tož nečti mé příspěvky, kámo... ...já si budu psát co chci a ty to nečti... ...Pokud jde o adminy, pokud si svými příspěvky vykoleduji nějaké exotické ovoce, nějak se s tím srovnám. Ale ty mě tu opravdu školit nebudeš...) a budete volat po jeho právech a lidi, kteří takovéhle hovado zbanují budete obviňovat ze šikany?
U nás v hospodě by takovej člověk dostal přes hubu a bylo by.
A kdyby přišel znova a už by nikoho neurážel a třeba by jenom řekl: "Čus zmrdi" což by třeba už ani nemysle zle, tak dostane zas.
Tady se ještě volá po jeho právech a porušení jeho svobody projevu.

Ještě jednou:
Kdyby nebyl PaKo hulvát, tak tady tahle debata vůbec není.
Nezaměňujte příčinu s důsledkem.

Navrhuji Majkovi s Pavprochem přišít zneužití pravomoci, postavit je do vyřešení mimo službu a krátit jim odměny...
](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod dudy » stř pro 20, 2017 17:58

A k tomu sporu mike x wawrik.
Představte si, že sedíte ve společnosti známých a jeden ze stolovníků začne vyprávět, že:
Jeden člověk, jmenuje se na čtyři písmena, sedí mezi námi, je idiot a zkazil mi vejlet."
A vy byste věděli, že je řeč o vás.
Co byste udělali?
Já bych vylít.
A je v podstatě jedno, jestli jsem mu ten výlet opravdu zkazil, nebo to bylo trochu jinak.

Při vší úctě k wawrikovi a hlubokém respektu před jeho zkušenostmi:
Tohle se prostě nedělá!
Buď o tom mlčím, nebo to řeknu otevřeně!

V podstatě to samé, jako s PaKem.
Příčina, následek.
Kdyby wawrik nevytáhl "štvorpísmenkového idiota", nebyl by mike ozval.
Myslím, že kdyby ww normálně napsal:
"Sme se s mikem kdysi dohadovali na treku, ale on mi to na poslední chvíli odřek."
Pak by k tomu mike hodil svou reakci a byl by klid po pěšině.
Rozhodně by okolo toho nebyl takovej humbuk.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod grco » stř pro 20, 2017 18:21

Suhlas s dudym vo vsetkych bodoch :)

Ja vobec nevidim ziadny problem, niekto dostal ban, wawrik s mikeom sa pohadali, nic vazne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2017 18:40

@dudy, grco: plny souhlas s tim, ze PaKo byl hulvat. Ale za to sve hulvatstvi banana dostal opravnene a sam to uznal. Ted se mu ale zacalo vyhrozovat jeste predtim nez mohl zacit byt hulvatem. A prominte mi to, ale stale si myslim, ze udelovat novy ban se nema za stare zasluhy, ale za to, co udela v "novem zivote". Kdyz odsedis 5 let za vytznictvi, tak Te soud nebude znova posilat do lochu proto, za co jis jel do lochu predtim. Az zase udelas prusvih, tak ano, spocita Ti, zes tam byl, ale soudit muze jenom nove skutky a rozhodne ne podle domenky soudce, ze urcite neco chtel udelat.
Takze dudyho vylevy jsou sice hezke, ale odvolava se na neco za co uz byl PaKo jednou trestany, nesoudi ho podle toho comudelal od navratu.
Pokud to nekdo z Vas nechce pochopit, tak je to doopravdy smutne.

A taky nema dudy pravdu v tom ze nekteri se tady zastavame hulvata, ale zadame, at se meri stejnym metrem a soudilo se podle cinu, ne podle domenek moderatoru.

Ad Pp: tady plne souhlasim s Aldem. Moderator ma diskuzi moderovat a to holt nejde bez precteni prispevku, takze at se mu libi nebo ne, mel by si je precist. A kdyz uz nechce, tak at necha toto udelat jine mody, ale v tom pripade by se k tomu nemel ani v nejmensim vyjadrovat, uz vubec ne tak jak ted pp, bo dela ostudu nejenom sobe ale vsem modum.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod scinkk » stř pro 20, 2017 18:50

Stale vaham zda do toho chci taky zabredavat abych... tak snad par poznamek :)

1) wawrikovu narazku jsem si s danou osobou spojil hned, pac jsem vedel, ze spolu ten Nepal planovali a ta sifra nebyla slozita :), takze z meho pohledu utok primy, na zaklade vysvetleni od mikea si myslim, ze byl navic utok dosti prehnany a nasledne reakci se moc nedivim, na druhou stranu jsem rad ze wawrik na OF nezanevrel :)

2) prekvapuje me mnozstvi lidi kteri tu volaji po dokonalem fungovani systemu, komunity ci dokonce konkretnich osob :) he?

3) Cas od casu se tu objevi nekdo, kdo proste neni schopen v komunite fungovat, mnohym staci naznacit a oni se prizpusobi, ale pak jsou jedinci, to nepomuze a casto jsou presvedceni, ze komunita musi fungovat podle nich, nikoliv oni dle komunity, ktere se chteji doborovlne stat cleny a ti vetsinou nakonec skonci s banem (je mnoho komunit kde by to skoncilo jinak jak naznacuje dudy :) Na internetu je casto charakteristickym projevem te nekomaptibility trolling.
Muzou existovat nejaka psana pravidla, aby se to zjednodusilo, ale obecne podle me ma kazda komunita hlavne ta nepsana a funguje flexibilne ci spise organicky a nejde o nejake konkretni/obecne chovani, ktere je vyzadovano, ale proste kompatibilni chovani s danou komunitou a kazda kominuta to bude mit jinak. A mnozstvi "jakychkoliv zkusenosti" jedince, jak naznacoval wawrik, v tomto pripade neni dulezite. Verim, ze lze slovo komunita pospat mnoha slovy, ale snad se na to vzahuje i tato ma predstava :)

4) zaujal me prispevek (prvni v tomto vlakne) od PP v roli admina, ktery je snad psan cely cesky!

5) kdo ohlida hlidace? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod dudy » stř pro 20, 2017 18:54

@scinkk

Jak by napsal fps:
+1
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod dudy » stř pro 20, 2017 19:03

@apuka

Nechci Ti ani naznačovat, jak by dopadl, u nás v hospodě, člověk, který by se hulváta zastával...
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Petras » stř pro 20, 2017 19:32

scinkk píše:...3) ... komunita...

No komunita,není to příliš silné slovo pro zájmovou skupinu kde se 70% lidí osobně vůbec nezná,resp. se osobně nikdy nestřetla (u nováčků to tipuji na 95%) ;-)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 20, 2017 19:36

ja myslim, ze tu komunitu muzes mit i tak. Jen je to proste asi jiny, nez kdyz je tam ten osobni presah.
(A jak dopadl UL sraz, ktery nemel misto, nemel datum a nemel ani ucastniky, napriklad, vsichni vime :D )


jinak myslim, ze toho 4pismenkovyho cloveka sme odhalili snad uplne vsichni :D nicmene stejne mam pocit, ze posledni dobou akorat ctu dva tabory proti sobe, uplne jedno jaky tabory, na zabiti dlouhy chvile v buse to de, ale celkove mi to prijde posledni tydny spis jako paskvil
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod dudy » stř pro 20, 2017 19:55

@apuka

Ten člověk první co udělal po své reinkarnaci bylo, že si přidal gifového fakováka do podpisu prvního nicku, pak sem šoupnul gif s chlapíkem co říká něco ne úplně slušného, napráskal mě a pp, že mluvíme sprostě a chce pro nás ban, obvinil mika z praní špinavého prádla...
Opravdu máš pocit, že takhle se chová napravený hříšník?

Tohle jsou jeho příspěvky po reinkarnaci:

search.php?keywords=&terms=all&author=pako2&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat

Jak souvisí s tématem fóra?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod scinkk » stř pro 20, 2017 20:19

@Petras: nepochybuji o tom :) Uz jen tohle vlakno je dukazem existence komunity :) Ale vic bych se v tom nevrtal, to by bylo na nekonecnou filozofickou debatu :) Nikdo nepochybuje, ze internetove komunity maji mnoho specifik, ktere si vyzadaly i nove pojmy, napr. ten trolling :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Hafi » stř pro 20, 2017 21:52

Ikdyby náhodou byla nějaká pravidla napsaná děsně podrobné, tak nebudeme všem měřit stejně. Když nově registrovaná Hanka26 napíše "nakoupila jsem super ponožky za super ceny na www.superlevnefuski.cz. tak dostane banana dost obratem. Když totéž napíše třeba dudy, nestane se vůbec nic. A tak je to se vším. Ono i toho ctyrpismenkovyho idiota by někdo smazal výrazně dřív, kdyby ho nenapsal wawrik. To neznamená, že to i zasloužily člen nemůže prehnat, ale bude se to řešit trochu jinak než u nově registrovanyho. Slovo "zasloužilý" nemá pro tyto účely žádnou definici a záleží na úvaze moderatoru.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod mike » stř pro 20, 2017 22:48

Aldo píše:Přemýšlel jsem na MIKEho odpovědí k danému problému a moc mě neuspokojila.

Moc slov k jednomu "malému zádrhelu". Kde je moc slov není jistota správné cesty.

Jeden se nezavdeci. Apuka si stezuje, ze jsem toho v odpovedi napsal malo, tobe zas pripada moc pismenek... :twisted:

Kazdy jsme nejaky, nekdo preferuje podrobny popis, jiny zas dava prednost strucnemu. Tady mas ale na vyber. K otazce se vyjadrili 4 moderatori. Napsali jsme v podstate to same, ale kazdy po svem. Treba by ti vic vyhovovalo strucne a vystizne shrnuti od sobb nebo delsi od Hafiho. Ja to lip neumim, holt jsem moc dukladny, nemoc z povolani ;-) Snazil jsem se poctive vysvetlit vsechny podrobnosti, aby nebyl prostor pro pochyby. Nekterym to tak snad vyhovovalo, pro jine je to moc dlouhe.

apuka píše:A prominte mi to, ale stale si myslim, ze udelovat novy ban se nema za stare zasluhy, ale za to, co udela v "novem zivote". Kdyz odsedis 5 let za vytznictvi, tak Te soud nebude znova posilat do lochu proto, za co jis jel do lochu predtim. Az zase udelas prusvih, tak ano, spocita Ti, zes tam byl, ale soudit muze jenom nove skutky a rozhodne ne podle domenky soudce, ze urcite neco chtel udelat.

Chapes funkci banu jinak, nez ja (a snad i my, ale nechci mluvit za ostatni mody). Ban neni trest a my nejsme soudci. Ban je prostredek, ktery nam umoznuje chranit forum pred nekompatibilnimi jedinci, kteri narusuji jeho funkci nebo rozbiji diskuse a komunitu. Je to prostredek silny a pouzivame ho jen zridka a kdyz uz nevidime jiny zpusob. V jasnych pripadech davame ban trvaly, prechodny ban je pro pripady, kdy dany clovek normalne fungoval a pak se neco zmenilo. Coz byl PaKuv pripad. Neni to tedy trest, ale velmi silne varovani, ze takhle to opravdu nejde a zaroven umoznuje po nejake dobe navrat k normalu. Pokud o nej dotycny stoji. Kdyz ne, tak se bud na forum vykasle sam nebo pokracuje v tom, co delal predtim. Jako PaKo. Znamena to, ze varovani selhalo a misto nej prejdeme k definitivnimu reseni. Tedy banu trvalemu.

Zpetne vidim, ze jsme neudelali chybu, az kdyz jsme ban nedali hned po fakaci v podpisu, ale uz napoprve. Meli jsme mu dat ban trvaly a byl by pokoj, duvody k tomu byly. Prechodny jsem navrhnul ja, jelikoz jsem si myslel, ze je to celkem inteligentni mlady muz, ktery ma jen problem s autoritami a svym egem a ze by se za nejakou dobu mohl sam srovnat. Njn, holt asi nemam odhad na lidi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod mike » čtv pro 21, 2017 3:05

apuka píše:To je druha ukazka, co bys delat nemel.
Reagoval jse pouze na prvni cast prispevku, i kdyz dulezita byla ta druha cast, bez Tveho jmena (i kdyz to tam napsano bylo)

... cast bez meho jmena, ktere tam napsano bylo :lol: Reagoval jsem, ze tomu vubec nerozumim a nevim, co mysli. Predpokladam, ze si mne Kjuba s nekym spletl a jelikoz fakt nevim, o co jde, tezko muzu reagovat.

Napsal jsem delsi reakci k tomu, na cos chtel odpovedet, ale prave jsem ji smazal. wawrik si stezuje na pry nerovne postaveni uzivatelu a moderatoru. V tehle diskusi si kazdy vybira, na co odpovi a moderatori a specialne ja musim odpovidat na vsechno? Tohle je nerovne postaveni. Uz jsem z toho trochu unaveny a ve sve reakci, jakkoliv poctive minene, jsem videl mista, kde bys mne mohl chytat za slovo a ktere by vedly k dalsi nekonecne diskusi. Takze sorry, mozna nekdy priste.

Jen to strucne shrnu. Kdyz diskutuju, jsem diskutujici. Kdyz moderuju, jsem moderator. Snazim se, aby byl rozdil poznat. Jestli nekdy neni, kdokoliv se muze zeptat. Kdyz edituju cizi prispevek, coz v naproste (99.99 %) vetsine pripadu znamena technickou upravu, nechavam tam poznamku, aby bylo videt, ze jsem do prispevku zasahnul a proc. S vyjimkou drobnosti jako nefunkcni URL, neuzavrene citace apod, coz byva casto prave v tvych prispevcich ;-) Ironicke je, ze tyhle technicke zasahy tvori naprostou vetsinu (95+ %) nasi prace a to, o cem se tu diskutuje, je jen zlomek. Netechnickych banu bylo letos asi nejvic v historii a presto bych je spocital na prstech jedne ruky. Na technicke (spam) bychom nejspis potrebovali prsty vsech aktivnich moderatoru. Inzeraty snad radej ani nebudu zminovat. Necekam za to zadny vdek, ale sakra, mame byt za to jeste trestani tim, ze nemuzeme diskutovat stejne, jako ostatni? Protoze jsme moderatori a musime byt vzdycky nad veci a nechat si vsechno libit, aby se nekdo necitil ublizeny nebo ukrivdeny?

scinkk píše:2) prekvapuje me mnozstvi lidi kteri tu volaji po dokonalem fungovani systemu, komunity ci dokonce konkretnich osob :) he?

:smt023 i moderator je jen clovek. Az misto nas nastoupi umela inteligence, tak jeste budete vzpominat na stare zlate casy nedokonalych lidskych moderatoru. Protoze ta se nezakeca :twisted:

dudy píše:Navrhuji Majkovi s Pavprochem přišít zneužití pravomoci, postavit je do vyřešení mimo službu a krátit jim odměny...

Moment. Odmeny? Tady se davaji odmeny? Kdo cele ty roky bere me odmeny?! :x :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod mike » čtv pro 21, 2017 3:37

aniko píše:Vzpamatujte se lidi, už toho snad bylo dost, stejně nedojdete k řešení, které by se líbilo všem :( . Myslím, že tohle forum má jiné zaměření, a je škoda, že se tu necháte zatahovat do podobných diskusí

Jak uz bylo zmineno, forum je komunita. V kazde komunite se casem nahromadi napeti z drobnych nedorozumeni, vzajemnych nepochopeni, domnelych i skutecnych krivd, osobnich animozit apod. Energie nahromadeneho napeti roste s casem a stava se nebezpecnou. Jednou za cas se musi uvolnit, jinak komunitu znici. Na foru uz hrmelo delsi dobu a ted prisla bourka. Neni to pekne, ale je to nutne. Jak psal booze, vycisti se vzduch a zase bude lip.

Neboj, uz tam skoro jsme :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod apuka » čtv pro 21, 2017 9:43

dudy píše:Ten člověk první co udělal po své reinkarnaci bylo, že si přidal gifového fakováka do podpisu prvního nicku, pak sem šoupnul gif s chlapíkem co říká něco ne úplně slušného, napráskal mě a pp, že mluvíme sprostě a chce pro nás ban, obvinil mika z praní špinavého prádla...
Opravdu máš pocit, že takhle se chová napravený hříšník?
Hele dudy, o tom prvnim jsem psal, to se mel na to ihned upozornit prvnim modem, ktery si toho vsimnul. Co pises dal, je v tom "mala" chybicka, kolem ktere se vlastne cely tento topic toci - chybi tam, ze nejdrive tam soupnul naprosto nezavadny gif s MJ, na ktery mu mod reagoval okamzitym vyhrozovanim banem. Na to reagoval - podle mne hodne prehnane, taky to byl osobni utok -, PaKo reagoval na toto jeste relativne slusne, ale kazdopadne to byla vyprovokovana reakce, tezko uverit, ze Quido neco takoveho necekal, kdyz svoje slova psal - a paKo toto psal jeste pred smazanim gifu ze sveho prispevku. Pote se slusne ptal, proc mu by smazan nezavadny gif bez vysvetleni a az tady byl ten uz ne uplne vhodny druhy gif, ale ten byl zase vyprovokovany a ja se mu ani v nejmensim nedivim. Stejne tak tem dalsim - podle mne nijak neslusnym nebo provokativnim, spise docela pravdivym - prispevkum.

Takze resis, ze se nekdo choval jinak nez podle Tebe chovat mel, pritom jednym krokem za druhym ho nekolik clenu neustale provokovalo, vcetne Tebe a moderatoru. Ja nevim, jak a koho praskal pomoci SZ nebo nahlaseni, ze mluvi sproste krome jeho verejnych prispevku a tam fakt nevidim nic nepravdiveho a zavadneho. Rekni mi, jak by ses Ti choval na jeho miste, kdyby na Tebe par lidi neustale utocilo a provokovalo? Drzal bys hubu a krok a neozval by ses?
Mne to, bohuzel, stale prijde, ze jak Ty, tak Quido a - zase bohuzel - i modi ho vidi ve svetle jeho predchozich prispevku jeste pred prvnim banem a i ho spoudi podle toho, ne podle toho co psal a udelal ted, vcetne kontextu jeho prispevku. Pokud toto nechce videt zadny moderator a nechteji priznat, ze udelali chybu, je to fakt smutne.
dudy píše:Tohle jsou jeho příspěvky po reinkarnaci: ... Jak souvisí s tématem fóra?
Souvisi presne s predmetem topicu a s forum souvisi hodne, protoze je to o tomto foru - i moderatori a (pravidla) banovani k foru patri.
Mimochodem, vidis v nich neco neslusneho a hulvatskeho?
mike píše:Ban neni trest a my nejsme soudci.
Toto snad nemuzes myslet vazne... Ano, je to prostredek chraneni fora, ale pro toho, komu je dany je to teda trest jako vysity.

Ano, mozna jste udelali chybu, ze jste PaKovi nedali prvne primo trvaly ban, tehdy si o to fakt koledoval. Ale kdyz uz jste to neudelali, nemeli byste se to snazit napravit tim, ze si vymyslite ponekud ubohe duvody, jak byste to mohli napravit...

Mimochodem, jeste stale jsi (ocekavam, ze to udelas jako mike - moderator) nevysvetlil rozdil mezi osobnym utokem wawrika na Tebe a Tebe na mne, jak jsem to tady linkoval... A jako moderator, prosim, vyjadri se ne k tomu, ze "wawrick", "mike", "apuka", ale k podstate, v cem a proc se to lisi, i kdyby tam byli uplne jina jmena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod booze » čtv pro 21, 2017 10:34

@apuka to bychom mohli vytahnout jine kostlivce ze skrine napr buda a :prayer: polkyho :prayer:
Neni lehke soudit a kazdy se musi podivat do sveho svedomi. ja taky porad nemam pro NI darek

Takze ty vs mike proc ses neozval? Protoze si nemel potrebu? Je ti to jedno a jezis ho potrestal, uz tim, ze musi bydlet tam kde bydli? :twisted: Beres to jako normalni diskuzi, ktera je trosku ostrejsi?

Jasne, neni dobre si pisemne nadavat do k.kotu a p.ci, trha to oci, ale v obycejnem hovoru to ani nepostrehnes a mavnes nad tim rukou. Pokud sis nedal pred tim 15 piv. :P Mohl si mu to oplatit, ale nemas potrebu a tim ses nad nim. Zas je dobre, ze nekdo diskutuje a informace se rozsiri, udela se vice pohledu na danou problematiku.

Kdyby to slo, tak zrovna z tebe bych udelal moda. Hned po vanocich kdy tu bude tuna inzeratu. Klidne na zkousku treba mesic dva.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod apuka » čtv pro 21, 2017 12:07

Diky, booze, ale ja na to nejsem vhodny tip. Momentalne i kvuli jen skratkoviteho casu, jsem na OF vzdy jen par chvil mezi jinou praci a hlavu mam casto nekde jinde - a moje prispevky posledni dobou obcas podle toho vypadaji. A taky jsem tvrdy jen az me nekdo opravdu nasere - a to je z jineho uhlu trochu to, co jsem tady psal, ze by se u moda dit nemelo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Quido » čtv pro 21, 2017 15:33

dudy píše:Tvl, lidi, co to s váma je......
U nás v hospodě by takovej člověk dostal přes hubu a bylo by.
A kdyby přišel znova a už by nikoho neurážel a třeba by jenom řekl: "Čus zmrdi" což by třeba už ani nemysle zle, tak dostane zas.
Tady se ještě volá po jeho právech a porušení jeho svobody projevu.

Ještě jednou:
Kdyby nebyl PaKo hulvát, tak tady tahle debata vůbec není.
Nezaměňujte příčinu s důsledkem.
](*,)



...a přesně o tom to je a ničem jiném - taky nechápu tu omáčku kolem :roll:
každý občas přestřelí a není nutné ho hned kamenovat, ale když to dělá účelově a "naschvál", což je evidentní, co s ním teda jiného...? :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod booze » čtv pro 21, 2017 20:29

apuka píše:A taky jsem tvrdy jen az me nekdo opravdu nasere - a to je z jineho uhlu trochu to, co jsem tady psal, ze by se u moda dit nemelo

A toho by se dalo zneuzit. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod mike » čtv pro 21, 2017 21:47

booze píše:Je ti to jedno a jezis ho potrestal, uz tim, ze musi bydlet tam kde bydli?

:lol: mne se tady fakt libi, muzes se stavit, jestli budes mit cestu. Jezis mne potrestal nahluchlou duchodkyni s televizi, co bydli pode mnou #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod mike » čtv pro 21, 2017 22:14

apuka píše:
mike píše:Ban neni trest a my nejsme soudci.
Toto snad nemuzes myslet vazne... Ano, je to prostredek chraneni fora, ale pro toho, komu je dany je to teda trest jako vysity.

Myslim to naprosto vazne. Ban je reseni krizove situace. Dojde na nej, kdyz vsechny ostatni prostredky selhaly a pak stoji proti sobe zajem fora tj. stovek uzivatelu proti zajmu jednoho narusitele. My jsme tu od toho, abychom hajili zajem fora, ne abychom nekoho trestali. Nesoudime, resime tezkou nekompatibilitu, ktera ani nemusi byt nici vina, ale ohrozuje forum a my s tim musime neco udelat. Zajmy narusitele resime do chvile, nez se rozhodneme, ze situace jine reseni nema. Dal to nema smysl a jestli to vezme jako trest nebo neco jineho uz je na nem. Prechodny ban je pro situace, kdy si myslime, ze nekompatibilita je docasna. Neco se stalo, nekdo ho rozzuril, vytocila ho manzelka, rozvadi se atd. a neni se prechodne schopen ovladat. Pak mu na nejakou dobu zamezime pristup na forum a doufame, ze duvod prejde. Kdyz se to nestane, znamena to, ze jsme se spletli a musime chybu napravit. Tj. zmenime ban na trvaly.

V tomhle pripade se vsichni (aktivni modi) shodujeme, ze trvaly ban byl jednoznacne spravne reseni. Sam jsem si jisty naprosto, byl bych velmi rad, kdybych mel takovouhle jistotu i v jinych rozhodnutich. Treba vetsinu spameru banujeme s mensi jistotou, ale holt se musime rozhodnout v konecnem case.

Co se nam uplne nepovedlo, bylo provedeni, kvuli tomu ted tady diskutujeme. Pokusime se z toho poucit a priste to udelat lip. Pricemz nejlepsi by bylo, kdyby zadne priste nebylo, ale nezijeme v idealnim svete.

Jinak uz moc nemam, co bych k tomu dodal. Ber nebo nech byt. V dalsi diskusi na tohle tema se mi pokracovat nechce, myslim, ze vsechno uz bylo receno. Muzeme se shodnout, ze se neshodneme. Klidne si ale vem posledni slovo.

Na zaver mala perlicka:
apuka píše:Jen pridavam, ze animovany gif fakac v podpisu (nevidel jsem jej u paka, hodnotim ve vseobecnosti) pro mne neznamena, ze nekdo tim posila vzkaz modum kvuli jejich predchozimu chovani. Vubec by se mi tam nelibil, ale - bohuzel - znam lidi, kteri by to tam dali beze vseho jen tak

Kdyz se PaKo choval jeste relativne normalne, dal si do podpisu brouka. Animovaneho, lezouciho po obrazovce a podstatne mensiho, nez ten fakac. Pozadal jsem ho, at si to odstrani, jelikoz je to pro ctenare velmi otravne. Neodpovedel, ale brouka zrusil a misto neho si do podpisu pridal staticky obrazek mrtveho brouka a neco jako mike, zabijec brouku. To mi prislo vtipne a dal jsem to neresil. Nicmene to znamena, ze nas nazor na animovane GIFy v podpisu znal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Návrhy