Sekcni 'strom' OF

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod S4TYR » úte bře 15, 2016 18:43

(toto by melo byt pro adminy)
Doposud jsem se to snazil prehlizet, ale uz me to nebavi. Nejde zjednodusit subfora jednotlivych for na OF?
1) je dost obtizne dohledat, co potrebuju, kdyz jsou sekce otevrene a jednotlive topiky neserazene v danych forech
2) zjednodusilo by to praci i moderatorum pri prohledavani for
3) je to privetivejsi pro samotne uzivatele

Kazde phpBB forum ma sve sekce - viditelne userum/modum/adminum/ ale bez zbytecne moznosti zaplnovat subfora jednotlivych sekci prispevky.
viz.: subforum sekce VYBAVENI, kde v subforu Ostatni vybaveni je jasne dane jeste rozdeleni na Mapy, navigace, GPS / Elektronika / Software, ale pritom dole rostou nevytridene prispevky jako po desti a orientovat se v tom pak dost dobre nelze!
Rozdeleni tim pozbyva smysluplnosti.
a pokracuje to zvesela dal: Outdoorové filmy s dalsimi podfory a pod tim haffo topiku bez ladu a skladu.
:)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod pavproch » úte bře 15, 2016 18:50

nic nebude, nasrals ňa, že si jako zářný vzor nejmenoval "bílou sekci", kde je vzorný a vzorový pořundek.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod S4TYR » úte bře 15, 2016 18:57

:mrgreen: njn.. ne kazdy lyzuje jako ty pp __II
Ale ten bordel mezi sekcemi me sere celkem dokonale, protoze me jako admina useri zasirali topikama, ktere sice v [search] dohledatelne byly, ale prave v te cerne dire pod subfory 8-[
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod mike » úte bře 15, 2016 19:04

Vec nazoru. Nevidim to jako cernou diru, ale jako prispevky, ktere patri k tematu, ale nehodi se do zadneho subfora. Strom prece nemusi mit listy jen na konci vetvi ;-)

Na disku to mam stejne, adresarovou strukturu, kde mohou byt soubory ve vsech adresarich, podle toho, jak se to hodi. Nekde ne, ale vetsinou ano.

S4TYR píše:2) zjednodusilo by to praci i moderatorum pri prohledavani for

Proc myslis, ze moderatori prohledavaji forum timhle zpusobem? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod S4TYR » úte bře 15, 2016 19:07

protoze modi vesmes
1) topic, ktery je OT presmerovavaji k aktualnimu
2) vice clenite stromy sekci zpomaluji DB
3) nemyslim, ze by se nedaly prispevky selektivne presunout do jiz napsanych subfor
4) posledni dobou mi ta clenitost logicka moc neprijde, kdyz v subforu najdu 2 prispevky a dole jich je 8
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod mike » úte bře 15, 2016 19:36

OK, tak za sebe. Se stromem operuju pouze pri presouvani prispevku a tam je uplne jedno, jestli jsou nejake i v uzlech stromu, protoze moderatorske rozhrani zobrazuje akorat strom bez prispevku. Takze proste vyberu vhodne subforum a dal to neresim. Jako uzivatel pouzivam strom jen na zuzeni vyhledavani a tam obvykle pouziju hlavni uzel plus subfora, vetsinou to staci. Jinak pouzivam Aktivni temata a vyhledavani, strom jen pri zakladani noveho vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod pavproch » úte bře 15, 2016 19:39

se stromem netřesu nikdy. to si rači otevřu Of ve dvou záložkách naraz
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod S4TYR » úte bře 15, 2016 19:43

Jasne, toto je z pozice moderatora i nejsmysluplnejsi zpusob - Aktivni temata - pote az v 'edit' hledat, kam s tim.
Osobne jsem pro jednoduchost a ucelnost. A subfora vlastnich for v sekcich jsou dobre leda pro objemna fora, kde se resi vice typu veci.

Tady mi to v tech, ktere jsem linkoval prijde ujete. A dalsi cleneni pak pozbyva na smysluplnosti.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod S4TYR » úte bře 15, 2016 19:54

8-[ tak tedy jiny priklad.:
Vyclenena sekce Outdoorové kamery, kde bych hledal neco podobneho GoPro kamera video sekce (nové:DJI Létání ve 4K); Kamera na dovču; Stojí GoPro za ty peníze?; atd...... - pritom se to ale nachazi uplne jinde » Vybavení » Ostatní vybavení na jinem foru v sekci s elektronikou :)

A pro ty topicy, ktere se podle tebe nevlezou nikam jinam, je i v sekcich moznost OSTATNI
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod mike » úte bře 15, 2016 20:08

Dobre, tohe by se uklidit dalo, ale uprimne, koho zajimaji nejake kamery? :twisted: Mas pravdu, ze cela ta filmova sekce je zbytecne velka, zvlast vzhledem k tomu, kolik je tam prispevku, ale prijde mi to jako vyjimka. Vybaveni je OK.

Cleneni fora muze menit jen admin a pochybuju, ze se mu do toho bude chtit nebo si na to najde cas. K tomu by asi musel byt nejaky poradny duvod a ja ho teda nevidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod sobb » úte bře 15, 2016 20:20

S4TYR: jsi rozmazlený :twisted: by jsi měl vidět, jak to tu vypadalo před poslední velkou perestrojkou :wink:

A jinak je to hodně i o tom, jak píše mike, na tohle má pravomoc pouze Admin a ten se do toho pravděpodobně nepohrne. My uklízíme až v nižšších levelech.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod S4TYR » úte bře 15, 2016 20:24

:mrgreen: omyl..
to, co pisu v poslednim prispevku, je vec modu ;) pokud nemate prava premistovat topicy mezi sekcemi, tak uz nevim - pro adminy bylo k zamysleni spis, zda ma smysl to cleneni, ktere pozbyva smysluplnosti, kdyz je pod sekcema hafo zbytecnych topicu, ktere modi muzou protridit.
A v pravomoci admina, je pak zamceni dane sekce, aby topiky neslo pod subfora pridavat ;) mel by pak moznost vybrat si kam svuj prispevek umisti a snad by tim modum usetril i praci s premistovanim.

@sobb: a OF jsem znal uz nekdy v roce 2007.. davno pred rozclenenim skandinavskych statu a jinych ficur, co pribyly 8-[ akorat me Vojtos ignoroval, kdyz jsem zadal o zpristupneni po zmene mailu.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Sekcni 'strom' OF

Příspěvekod mike » úte bře 15, 2016 21:16

Prava na tohle samozrejme mame, ale nechce se nam :P Mne jsou kamery fakt ukradene a klidne muzou byt v ostatnim vybaveni, at to uklidi nekdo jiny, jestli ma zajem ;-) Uklizime jen kdyz je neco vylozene spatne a jak vidis, tak jsi jediny, komu to tak pripada. A opakuju, ze prispevky v uzlech stromu jsou podle mne uplne v poradku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Návrhy