Důvody banování na tomto fóru

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Důvody banování na tomto fóru

Příspěvekod PaKo2 » pon pro 18, 2017 22:52

Mohu vědět, proč jsem dostal permanentní ban za postnutí dvou nezávadných gifů (odtud dále), ergo ban bez jakéhokoliv porušení pravidel tohoto fóra? To se tu banuje podle nálady? Moderátor ani admin se výše nevyjádřili a od pana podnikatele jsem vyfasoval ban, protože jsem zveřejnil 2 gify, které doplňovaly psaný text. To se tu začalo banovat podle xichtu?

Jako fakt?

Po obnovení účtu jsem nenapsal nic vulgárního, nikoho jsem nenapadl, pouze jsem ve dvou příspěvcích dal gif (v jednom případě to byl M.J. co jí popcorn, ve druhém týpek, co říká WTF v reakci na smazaný první gif a uvedenou výhrůžku banem, pokud se "odvážím" zveřejnit další obrázek na tomto foru.

Přijde mi to trošku ubohé, dostat ban od člověka, co v příspěvcích užívá několik variant slov jako píča, kurva, nasrat (viz topic výše). Stejně tak je to zvláštní, když si dá člověk na foru vyhledat takové slovo jako třeba kokot - počet příspěvků je docela objemný na to, aby tu byl uživatel banován za zveřejněný gif, který nikoho neosočuje, nenapadá, ani nemá jakýkoliv vulgární podtext, který by jakýmkoliv myslitelným způsobem mohl zavdat příčinu banu či výhružek moderátora, když se tu na druhou stranu "kokotí" jedna radost. Na email mi admin nereagoval, proto druhý účet a řešení veřejně (což má například rád moderátor mike, soudě dle jeho topicu včera, že?)

PS: Popravdě je mi celé OF u krysího zadku, stejně se tu už jen bavím nad těmi žabomyšími válkami napříč všemi vlákny mezi Dudem, Quidem a Michalem, tu a tam to okoření Mike. Jinak je forum stejně na vyjímky mrtvé - jde mi ale o to, aby se tu neměřilo dvojím metrem a někdo zodpovědný mi řekl, čím jsem si vykoledoval permanentní ban, jelikož jsem pravidla tohoto fora neporušil :)

Jen pro infromaci - letos jsem vyfasoval měsíční ban za vulgární napadání uživatele Quido (a proti kterému jsem neprotestoval, protože jsem si ho poctivě vykoledoval - zde se ovšem bránit budu) a od jeho vypršení jsou na odkazu výše jediné příspěvky na foru, které jsem zveřejnil a které dle všeho zapříčinily to, že jsem si vykoledoval permanentní ban. Z jakého důvodu je už ovšem zapeklitá otázka na místní adminy :)
Naposledy upravil PaKo2 dne pon pro 18, 2017 23:29, celkově upraveno 7
Uživatelský avatar
PaKo2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 18, 2017 22:45

Re: Ban na OF

Příspěvekod Aldo » pon pro 18, 2017 22:59

Už jsem to jednou psal a píšu podruhé !!!
Taky to chci vědět abych třeba neudělal podobnou věc.
Myslím to smrtelně vážně.
Přesný popis toho co dotyčný provedl a čím se provinil.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Ban na OF

Příspěvekod mike » pon pro 18, 2017 23:14

@PaKo2: dostal jsi ban za trolling. A nerikej, zes to nedelal schvalne s timto cilem. Klidne to trochu rozvedu, ale pozdeji, ted se potrebuju naveceret.

Akorat jsi trochu zapomnel na hrani s podpisem, ze? Ban bys zaslouzil uz jen za to.

@Aldo: ty a ani zadny jiny normalni clovek se bat nemusis. Staci se chovat normalne jako mezi lidma. Ban se pouziva docela vyjimecne, pricemz uznavam, ze letos se jich urodilo nejak moc :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ban na OF

Příspěvekod PaKo2 » pon pro 18, 2017 23:21

Trolling? Jakým způsobem? Nahoře Dudo píše Michalovi, jestli nechce táhnout z fora do prdele a já k tomu dám gif, jak se touto hádkou bavím a dostanu ban? Opravdu? Podpis máš pravdu - měl jsem tam rovněž gif, který mi byl smazán a nedostal jsem ani varování, ani ban. Jak to tedy souvisí s tímto dalším mým nezávadným chováním na foru? To jsem dostal ban za nezávadný obsah a teď to budeš vztahovat na něco z minulosti, aby se ten ban dal alespoň na něco přišít?

Ty miku? Opravdu? Člověk, co tu včera založí topic, kde brečí a pere veřejně špinavé prádlo, kdy ho OBYČEJNÍ UŽIVATELÉ fora vyzývají k tomu, aby si dal sám sobě ban za toto chování? Veřejně. Takový fail, jako když ředitel firmy nastoupí před zaměstnance a ti ho vypískávají, aby odstoupil ze své funkce. A ty mi tu teď budeš říkat, že jsem dostal ban za trolling, když jsem místo věty "Bavím se vaší hádkou" dal gif, který tuto frázi říkal svým "dějem". Skutečně? Nemotej do toho něco jiného. Pokud jsem dostal ban za tyto dva gify, tak to napiš. Neporušil jsem pravidla OF ani slušného chování, ale budiž. Nesnaž se to ale vztahovat na něco, co jsem napsal nebo udělal v minulosti, za což jsem tehdy nevyfasoval ani blbé varování. Prostě řekni narovinu, že jsem dostal ban, protože se tu jistým lidem nelíbím, tj. že se tu banuje od oka podle xichtu a neschovávej to za takový trapárny ;)
Uživatelský avatar
PaKo2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 18, 2017 22:45

Re: Ban na OF

Příspěvekod booze » pon pro 18, 2017 23:24

Kaslete na to.
Normalne vas prosim, at neodradite vsechny normalni lidi, kteri sem jeste chodi. Muzete si utocit pres SZ?
Sak budou ty Vanoce a ten Jezisek to vidi. :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ban na OF

Příspěvekod PaKo2 » pon pro 18, 2017 23:25

#booze - ne, mike má rád praní špinavého prádla na veřejnosti a protože soukromě mi nikdo z adminů neodpověděl, není jak jinak to řešit :)

Kdybych si ban vykoledoval jako v minulém případě, neřekl bych ani popel (jako v minulém případě). Pokud tu ale pan podnikatel z Beskyd banuje jen tak jak se mu zlíbí, je to docela na pováženou!
Naposledy upravil PaKo2 dne pon pro 18, 2017 23:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PaKo2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 18, 2017 22:45

Re: Ban na OF

Příspěvekod mike » pon pro 18, 2017 23:26

@PaKo2: :roll: psal jsem, ze to rozvedu pozdeji. Trochu trpelivosti, jo? Mam fakt hlad a to bych mohl napsat neco nepredlozeneho :D

@booze: chce vysvetleni, dostane ho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ban na OF

Příspěvekod booze » pon pro 18, 2017 23:27

Co si varil?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod mike » pon pro 18, 2017 23:32

Praveze jeste nic #-o Jdu na to, pokracovani pozdeji. Pro vas rano, mam i jine veci na praci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Kjuba » pon pro 18, 2017 23:41

Hmm, bezva. Takže já úplně stejně jako Aldo. Na to vysvětlení jsem teda zvědavej. Mám tak nějak pocit, že se to tu celkově nějak vymyká z rukou. Nejdřív Michal82 a teď i PaKo. Kdopak bude další?

Myslím, že nejlepší bude zabanovat všechny a zrušit nové registrace. A bude po problémech.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 808
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod sobb » pon pro 18, 2017 23:42

jen dodám, že BAN tohoto typu následuje po shodě moderátorů OF, není zlovůlí jednoho člověka
více tedy nechám na mikovi, který se toho dobrovolně ujal
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Hafi » úte pro 19, 2017 0:13

1) potvrzuju sobbí slova, že na udělení banu je potřeba souhlas více moderátorů, je úplně jedno, kdo ho nakonec udělí.
2) úprava pospisu se projeví i zpětně u všech příspěvků. Umístění prostorově náročného obrázku (nezávisle na tom, co na obrázku je...a zde to navíc bylo zjevně vulgární) by nás popudilo a řešili bychom každopádně. Je to komplikované zvláště z důvodu, že modi nemají právo podpis globálně upravit/odstranit (musí admin, který je velmi často zaneprázdněn), tedy to často vede k monkey business zakázání podpisu v každém příspěvku. Když jich má někdo 300 jako Pako, už je to nemožné. Zde to udělal admin, bohužel v souvislosti s tím asi tedy neproběhla komunikace - zdůvodnění, což považuji za chybu, nikoli však za polehčující okolnost.

Co se týče ostatního, vyjádří se mike, za mě jen nerozumím tomuto:
PaKo2 píše:.... ban bez jakéhokoliv porušení pravidel tohoto fóra?....
Přijde mi to trošku ubohé, dostat ban od člověka, co v příspěvcích užívá několik variant slov jako píča, kurva, nasrat (viz topic výše). Stejně tak je to zvláštní, když si dá člověk na foru vyhledat takové slovo jako třeba kokot ...

V sekci "manuál pro použití outdoorforum" jsou mj. Vojtosem vyhlášená pravidla. A nemusíme je číst dlouho neboť hned první bod
Nezakazujeme sprostá slova, někdy jsou dokonce i potřeba, aby autor vystihl myšlenku trefně. Rozhodně zde ale nikdo nikoho nebude urážet či jej jinak slovně napadat

Z čehož plyne, že není povolené říct, že mike je idiot (nebo doplnit fakáče do podpisu, matně tuším jako reakci na nějaký zásah moderátora, ale v tomto se určitě nemíním hádat, to vlákno jsem nesledoval a četl to jen hodně zběžně když jsem byl na to upozorněn), ale není zakázané psát o zpičeném počasí a zasraném bruselu (to druhé již možná porušuje zákaz politických diskusí, ale to nesouvisí se sprostým slovem).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod PaKo2 » úte pro 19, 2017 0:28

Hafi, faktem je, že ban jsem nedostal za podpis, ale že jsem si dovolil dnes postnout dva gify (kde je u příspěvků i zdůvodnění - nejdříve výhrůžka adminem, že mi byl nezávadný gif smazán a že dostanu ban, když nějaký postnu ještě jednou a poté další editovaný příspěvek se zdůvodněním, že mám za to ban). Opravdu úsměvné. Nepamatuji si, že bych psal o mikovi, že je idiot, ale ano - slovně jsem útočil na quida a za to dostal ban. Ten mi vypršel a nyní jsem ho dostal za zcela nezávadnou diskuzi. Budiž. Uzavřeno.

Obrázek
Obrázek

To proč to řeším není proto, že chci odbanovat abych mohl diskutovat na tomto pseudoforu, ale aby ostatní návštěvníci viděli, co je tu za adminy a jakým způsobem se to tu vede (ať již bezdůvodné banování, nebo výlevy nejviditelnějšího admina na foru, kdy tu zakládá pranýřské topicy na wawrika, kde zveřejňuje soukromou korespondenci a kde ho obyčejní uživatelé za to vyzývají, ať se sám zabanuje - opravdu super vizitka).

Tak buďte od té lásky, mějte koule a nechte tu alespoň toto vlákno, ať si na to může udělat názor každý sám :) Já vám za to slíbím, že už na tomto foru nebudu přispívat ani si zakládat další účty, protože to skutečně již nemám zapotřebí. Stala se z toho stejně žumpa a mě to žíly nezpřetrhá. Slunce v duši ;)
Uživatelský avatar
PaKo2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 18, 2017 22:45

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2017 3:59

Hafi uz v podstate to zakladni napsal, ale jelikoz jsem slibil vysvetleni, napisu to jeste ze sveho pohledu. Predpokladam, ze hazim perly na zed a ze se vdeku nedockam, ale uz jsem si nejak zvyknul. Asi to bude delsi, ale jinak to neumim.

Mily PaKo, budu se tedy tvarit, ze se ptas seriozne i kdyz o tom docela pochybuju. Jestli ne, tak to aspon bude pro ostatni. Rovnou pisu, ze jsem mirne zaujaty. V tvuj prospech. Dneska jsi mne opravdu pobavil, tvuj trolling byl docela kreativni a uz jen proto si kousek meho casu zaslouzis :) Ne kazdy to oceni, coz jiste chapes, ale ja jo. Zastaval jsem se te i v prvnim pripade a prijde mi skoda, ze to dopadlo takhle. Byla to ale tvoje volba.

Takze od zacatku, jelikoz historie je podstatna. Kdyz ses pohadal s Quidem, psal jsem vam obema. Quido reagoval rozumne, ty vubec. Chapal jsem, proc jsi nastvany a myslim, zes k tomu mel dobry duvod, ale pak uz toho bylo prilis a kdyz jsi ani na dalsi upozorneni nereagoval, nezbylo nam, nez to vyresit banem. Jak sam pises, vyslouzil sis ho a co jineho delat s clovekem, ktery nijak nereaguje a pokracuje v napadani jineho? Dostal jsi ban tusim na 6 tydnu, abys mel dost casu vychladnout a sanci zacit znovu a lepe.

Dal jsme to nijak neresili, dokud si nekdo nevsiml tveho "vylepseneho" podpisu. Velky animovany GIF s fakacem, ktery se zobrazoval u kazdeho tveho stareho prispevku. To byl pomerne jednoznacny vzkaz pro nas a navic rozbil starsi diskuse a museli jsme kvuli tomu otravovat admina, aby to spravil, jak psal Hafi. Ban sis zaslouzil uz timhle, ale bohuzel jsme to v tu chvili nedotahli do konce, jelikoz se nas k tomu nevyjadrilo dost. S zadnym varovanim jsme nepocitali, proc taky. Co si myslis jsi ukazal a predtim jsi na dobre minene pokusy o domluvu nereagoval, takze nebyl duvod predpokladat, ze by se neco zmenilo. Vypadalo to, ze si primo rikas o trvaly ban.

Dneska doslo nejdriv na ty GIFy. Animovane GIFy jsou otravne a rozbiji diskusi. Proto ti ho pp smazal a jelikoz jsme o banu diskutovali uz predtim, pridal varovani. Ty jsi pritvrdil a pridal dalsi, jeste vetsi a otravnejsi GIF. Na ten jsme dostali i nahlaseni. Cos asi tak cekal, ze udelame? Ja jsem to bral tak, ze si o schvalne ban rikas. Navic jsi zneuzil nahlasovani. Nahlasil jsi nekolik prispevku od pp a dudyho ze starsich diskusi, ktere byly neskodne, akorat v nich byla nejaka sprosta slova. S tim, ze pro ne zadas ban. Mne to prislo vtipne a kreativni, ale na druhou stranu jednoznacny trolling. Celkove, takze jsme v podstate nemeli co resit. Moznost chovat se po navratu normalne jsi mel, ale evidentne jsi o ni nestal a zneuzil jsi ji timhle zpusobem. Nakonec, sam pises, ze o forum zajem nemas. Ban jsme nechali na pp, kdyz s resenim zacal. Duvod napsat mohl, to je jedina chyba, kterou vidim, ale on je holt rychly strelec. Ja bych ho napsal, vzdycky to delam, jsem pro zmenu dukladny. Oboje ma sva pro i proti. V prvnim pripade jsem ti psal duvod delsi, v tomhle bych napsal jednoduse Trolling a predpokladal bych, ze tomu dobre rozumis.

Co se tyce pravidel, sprostych slov apod. Zakladni pravidla uz Hafi zminil, dalsi jsou nepsana. Forum funguje trochu jako komunita nebo diskusni klub. Plati, ze kdyz se k sobe chovame normalne jako lidi, tak je vsechno v poradku. Diskuse muze byt i vzrusena, muzeme se i pohadat, pripadne poslat do prdele, to je vsechno obcas tolerovalne. Tolerovatelne neni opakovane nevyprovokovane napadani jinych diskutujicich. Jako moderatori mame nejradej, kdyz diskuse moderovat nemusime, forum ma slusnou samocistici schopnost a vetsina lidi je rozumnych. Musime ale zasahnout, kdyz nekdo diskusi schvalne narusuje nebo nekoho opakovane a bez duvodu napada. U vetsiny lidi staci mirne upozorneni, u mensiny silnejsi, ale kdyz si nekdo neda rict vubec, tak nam nezbyva, nez mu dat ban. Delame to jen, kdyz je to opravdu nutne a jine moznosti selzou. Nebo kdyz evidentne nema smysl zkouset neco jineho. Jako v tvem pripade. Prvni ban jsi mel brat jako durazne varovani, ze takhle ne. Druhy byl reakce na tve chovani po navratu. Neni to bezestavove, historie a vyvoj jsou dulezite.

Jeste k tomuhle, kdyz uz jsi to vytahnul:
PaKo2 píše:nebo výlevy nejviditelnějšího admina na foru, kdy tu zakládá pranýřské topicy na wawrika, kde zveřejňuje soukromou korespondenci a kde ho obyčejní uživatelé za to vyzývají, ať se sám zabanuje - opravdu super vizitka

Vlakno melo svuj dobry duvod. Udelal jsem to po zrale uvaze s tim, ze to cast lidi nepochopi, nebude se jim to libit a mozna z toho vyjdu spatne. Nevidel jsem ale jinou moznost a nikdo z tech, kterym se to nelibilo, mi nerekl, jak tuhle situaci resit jinak. Verejne si stezovali presne dva lidi. Vic mi ale soukrome napsalo, ze to chapou a ze jsem to udelal spravne. Vlakno jsem nakonec stahnul sam, jelikoz svuj ucel splnilo, a taky jsem uklidil ve vlakne, kvuli kteremu to vzniklo a nabidnul definitivni uzavreni cele veci. Jestli to opravdu zafunguje nevim, to uz ted neni na mne. Z meho hlediska je to uzavrene, pokud to druha strana opet nevytahne.

Ze mi to cas od casu nekdo omlati o hlavu je mi jasne. S tim jsem predem pocital. Myslis, ze bych to udelal, kdybych k tomu nemel fakt dobry duvod? Ja?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod dudy » úte pro 19, 2017 6:55

mike píše:...Navic jsi zneuzil nahlasovani. Nahlasil jsi nekolik prispevku od pp a dudyho ze starsich diskusi, ktere byly neskodne, akorat v nich byla nejaka sprosta slova. S tim, ze pro ne zadas ban....



Člověk který sám na adresu jiných píše věci jako:
PaKo píše:...nehodlám se dál s takovým ubožáčkem zabývat... ...já jsem alergický pouze na všeználkové a všudebýlkové kriply jako je Quido... ...Tož nečti mé příspěvky, kámo... ...já si budu psát co chci a ty to nečti... ...Pokud jde o adminy, pokud si svými příspěvky vykoleduji nějaké exotické ovoce, nějak se s tím srovnám. Ale ty mě tu opravdu školit nebudeš... ...nehodlám se dál s takovým ubožáčkem zabývat... ...ty jsi fakt zralej na pořádnýho facana... ...polib si elipsy...

udává lidi za sprostá slova a vyprošuje pro ně ban?
](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ban na OF

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 19, 2017 7:03

PaKo2 píše:#booze - ne, mike má rád praní špinavého prádla na veřejnosti a protože soukromě mi nikdo z adminů neodpověděl, není jak jinak to řešit :)
Vzhledem k tomu, že jsi mi nic nenapsal, tak jsem ti nic neodpověděl... Vypadá to lehce manipulativně, že píšeš hromadné SZ, ale modi tě ignorují a neodpovídají.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod wawrik » úte pro 19, 2017 8:41

vk: Myslím, že modi problémy a konflikty bežných užívateľov fóra s konkrétnymi moderátormi ignorujú všeobecne. Keď ja ako bežný užívateľ nahlásim bezdôvodnú editáciu príspevku moderátorom, nič sa nestane. Nič sa nestane dokonca ani vtedy, keď moderátor založí celé vlákno s naprosto manipulatívnym cieleným útokom na bežného užívateľa. Dokonca to nahlásenie zamietne ten konkrétny moderátor, užívateľské hlásenie zverejní (!) a je vybavené, užívateľ sa ničoho nedomôže. Keby som rovnaké vlákno založil ja ako bežný užívateľ, trvalo by asi tri minúty, kým by ho mod zmazal a za ďalšiu hodinu by som skončil s banom.

Aby som bol konkrétny, tu je priamy osobný útok moderátora mika - všimni si, že v tej odpovedi dokonca ani nijako nepopiera, že to je osobný útok. Len konkretizuje, proti komu to bolo namierené. A tu bolo nekonkrétne vyjadrenie, ktoré si s mikom nemohol spojiť vôbec nikto. Napriek tomu je to zeditované (ponechávam bokom fakt, že teraz vie úplne každý, o kom bola reč, ale to je čaro nechceného :D ) a ako bežný užívateľ s tým nič nezmôžem.

Nerovné podmienky v diskusiách majú za následok len to, že:
- bežný užívateľ je bezmocný,
- bežný užívateľ sa začne cítiť frustrovaný,
- bežný užívateľ prestane prispievať na fórum, lebo mu to za to nestojí.

Výsledkom je, že na fóre je minimum skúsených členov, s ktorými sa dá pokecať. A mňa osobne dosť prekvapuje, že to ako modi odmietate vidieť a strkáte hlavu do piesku. Asociáli (napísal by som asociáli s mindrákom, ale to by bol príspevok hneď zeditovaný alebo zmazaný) nevedia, ako sa slušne správať, preto nemôžu mať moc. Myslím, že nie som sám, komu nejasné a nerovné podmienky v diskusiách vadia, celé toto vlákno je toho najlepším dôkazom.

Pokiaľ viem, mávali ste (a možno ešte mávate) ako moderátori občasné stretnutia. Myslím, že by ste mohli tento problém predebatovať a nájsť nejaké riešenie. Lebo nerovné podmienky evidentne užívateľov štvú a fórum by s väčším množstvom skúsených členov mohlo fungovať o dosť lepšie.

Mimochodom, aj začínajúci užívateľ, ktorý sa z neznalosti spočiatku prejavuje ako idiot, bude za dva-tri roky skúseným. Takže keď ho frustrovaného teraz zabanujete, len ho naseriete a viac sem nepáchne. Škodí to fóru, o pár rokov sem mohol priniesť skúsenosti, ktoré iní uživatelia trebárs mať nemusia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod pavproch » úte pro 19, 2017 9:56

BANán sem dal po souhlasu (a ponouknutí od) mikea, takže to nebyla moje svévolná akce a dal sem ho za to, že pako tady postoval odporné pohyblivé gify pouze za účelem trollingu. Esli to zopakuje pako pako2, dostane banána zas. A pako3 následně taky atd. Já mám času a chuti dost.

(Ledaže by mi to ostatní modi většinovým názorem zakázali).

Howgh.

A k wawrik vs. mike se nevyjadřuju, protože ty oboustranné dlouhé (imho nečitelné) výblitky sem nečetl ani nehodlám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Petras » úte pro 19, 2017 10:09

Hmmm no hezký....ono se to chce více osobně scházet,méně kecat a nehledat "problémy" kde nejsou ;-)
Často jde jen o nepochopení,zdánlivou drzost a nebo aroganci....
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod booze » úte pro 19, 2017 11:49

Tak jsem rad, ze se i wawrik vyjadril a nezanevrel na OF. Ted by jste si meli vytahnout hlavy z... dlani a podat si ruce. Nema to smysl, aby se velci kluci hadali.

PS: Jestli mate depku z vanocniho shonu nic si z toho nedelejte, taky pro NI nic nemam a opet bude velice prekvapena. :twisted:

@pako beres vysvetleni ohledne banu za dostacujici?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2017 12:37

Nechci zabrednout do hlubin pakovho prvniho banu, ten prijal. Chapu, ze kdyz nekdo banana uz dostal, tak se na nej diva zpocatku "s vetsi pozornosti".

Co ale ani ja - stejne jako vice lidi, viz prispevky zde - nechapu, proc byl smazan animovany GIF s MJ z jeho prvniho prispevku. Plne souhlasim s nim, ze na nem nabylo nic pohorsujiciho a ja jsem to plne tak pochopil, jak psal - ze se bavi nad debatou, takze vlastne bylo InTopic. Taky souhlasim s tim, ze neni na OF nic, zadne pravidlo, co by vlozenim GIFu porusil. Anymovanych GIFu se najde i v jinych temach par a nikdy jsem si nevsiml, ze by je nekdo smazal proto, ze je to anymovany GIF, dokonce ani proto, ze v souvislosti s aktualni debatou vyjadruje principialne neco podobneho jako pakuv. Proto mi prisla vyhruzka bane hned po tomto jeho prispevku hodne ujeta. Pokud nekteri z moderatoru nema rad animovane GIFy v diskusich (ja ty vetsi nez smajlici taky ne), je to jen vec jeho nazoru ale nedava mu to zadne opravneni svevolne (i kdyby se souhlasem vice podobne smyslejicich) zasahovat.
Tam teda ani v nejmensim neobstoji ani mikovo vysvetleni o trollingu. Jakasi definice Trollingu je:
https://it-slovnik.cz/pojem/trolling píše:Trolling (nebo Trolování) - obtěžující činnost v diskuzích a na chatech, nevhodné příspěvky a neopodstatněná kritika. ... Trolling spočívá v nevyžádáných, nevhodných, často i sprostých příspěvcích do diskuze. Mnohdy hovoříme o znevažování samotného webu, na kterém probíhá diskuze.

Co z toho splnoval pakuv prvni prispevek??? Toto tu jeste nevysvetlil zadny moderator.

Ano, druhy prispevek s anim. GIFem se jevi i mne jako "zavadnejsi" a za nej si mozna zaslouzil napomenuti. Ale to by nemel vzniknout jako reakce na svevolne zasahnuti a vyhrozovani moderatora - a to bez sebemensiho vysvetleni. Takze spise by se mel nad svym cinem zamyslet dany moderator, pripadne ti z nich, co s jeho cinem souhlasili. Ale ihned ban s vymyslenym zduvodnenim :roll: ?
At se na mne nikdo nezlobi, ale toto mi prijde jako neco za zpusob "zneuziti pravomoci opravnene osoby".
Moderatori by si fakt meli sednout a prodiskutovat nejenom vyjasneni pravidel diskuze, kdyz uz chteji vyuzivat nejake "nepsane", ale hlavne styl moderatorske prace, at to napriste neni tak, ze ja nemam rad toto, tak zasahnu proti kazdemu, kdo to pise/dela, i kdyz jedinym duvodem je pouze a jen moje vlastni presvedceni.

Toto pisu vzdor tomu, ze styl paka (hlavne ten "predchozi") je mi hodne cizi a nemam jej (ehm, jeho styl) rad. Kazdy jsme vsak nejaci, kazdy mame svuj styl a nedela mi problem se s jinym zpusobem vyjadreni se vyrovnat i kdyz je mi nesympaticky, ale nikoho (primo) neurazi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod GreyMouse » úte pro 19, 2017 14:47

@booze: Jj, bude přímo zaskočená a ještě na Boží hod bude nevěřícně prohledávat prostor pod stromečkem v naději, že přeci jenom něco najde :-D (Co takhle hezky zabalenou poukázku někam do obchoďáku, ať si koupí co chce? Není to moc osobní, ale lepší než nic. Já jsem loni ocenila, že mi tchyně ke kulatinám dala poukázku a ne nějaký kus oblečení, do kterýho bych se narvala tak ke konci prvního stupně ZŠ. To pak mám pocit, že mi chce dárce naznačit, že bych měla zhubnout, zatímco za poukázku si můžu vesele koupit něco ve velikosti XL :-D)


Ad pako: ten jeho včerejší první smazaný GIF mi taky nepřišel nějak závadný. Nepříjemný pro oči jo (různé pohyblivé a blikající reklamy mi pijou krev), ale jinak celkem pobavil a přišel mi k věci. Taky mám pocit, že pako doplatil spíš na to, že ještě nebyly zapomenuty jeho dřívější prohřešky. Já bych mu ještě šanci dala (pokud bude zacházet s GIFy podobně jako se sprostými slovy, tj. dávkovat stejně jako koření ;-)) :-)


wawrik píše:A tu bolo nekonkrétne vyjadrenie, ktoré si s mikom nemohol spojiť vôbec nikto.

Jj, to byla těžká hádanka (něco jako nick na 3 začínající na "f"), to fakt nemohl nikdo uhodnout :twisted:

Trochu mi to objasnilo důvod té nepřehlédnutelné nevraživosti, která mezi váma v posledních dvou letech panuje, ale úplně to pořád nechápu. Opravdu to vzniklo jen kvůli tomu, že mike odmítnul jet na akci, na kterou se fyzicky necítil? V tom inzerátu, kde jsi hledal parťáka do Langtangu, jsi psal, že předpokládáš, že lidé na fóru jsou svéprávní. Přijde mi svéprávnější odmítnout účast na akci, na kterou nemám, než jet a na místě přivodit problémy sobě i parťákovi.

Z toho, co jsi psal (OK, jsou to jen útržky, ale zrovna ty mě zarazily a přijdou mi nebezpečné)...
wawrik píše:Na treku sa bojuje len so zimou (to v prvom rade, v noci tak do -15 °C) a s výškou, ale kto pravidelne chodí do Álp, nebude mať problém.
Aklimatizačne je itinerár ideálny, netreba si s tým lámať hlavu.
Podotýkam, že tento trek bežne chodia aj dôchodcovia, nie je to nič extrémne náročné
...mi přijde, že náročnost treku poněkud bagatelizuješ ve snaze sehnat společníka za každou cenu. Nebylo by řešením tvého problému (nechceš jít sám nebezpečnou oblastí) vzít sebou domorodý doprovod? Ti "důchodci, co to běžně chodí" měli sebou rovnou 6 nosičů (a kuchařů?). Psal's, že v zemi zničené zemětřesením rád necháš místním lidem vydělat. Zaplacením domorodého nosiče bys teda přispěl lidem v postižené oblasti a současně bys nemusel řešit co dělat v 5000 nad mořem s parťákem na pokraji sil. Ty bys nešel sám, lidi v Nepálu by měli víc peněz a lidi na fóru by nemuseli číst jedovaté přestřelky mezi tebou a mikem... prostě jen samá pozitiva a sociální jistoty ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 19, 2017 16:04

booze ja mam pocit, ze sem skoti zdny normalni lidi uz nechodi...

ale pro pobaveni a odlehceni sem v jedny fcb skupine o vyletech dala odkaz na jeden svuj vylet loni, kde v textu na A4 ofkazuju na ubytka po ceste z ciste z turistickyhi hlediska a dostala sem ban za reklamu a kdyz kamoska napsala, ze ona jako turista oceni kdyz takovyhle tipy v povidni najde tk ji zabanovali taky... takze... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod GreyMouse » úte pro 19, 2017 16:23

Veselé BANoce :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod booze » úte pro 19, 2017 16:43

GreyMouse píše:Co takhle hezky zabalenou poukázku někam do obchoďáku, ať si koupí co chce?

Vis kolik jich mame proslych? Takze to nema cenu. #-o
GreyMouse píše: Já jsem loni ocenila, že mi tchyně ke kulatinám

Jezis to uz je rok. :mrgreen: :twisted:
Mawenzi píše: ze sem skoti zdny normalni lidi uz nechodi...

Skoti nevim, ale znam jednoho Ira. :mrgreen: Vetsinou si ti nenormalni mysli, ze ti ostatni jsou nenormalni. :mrgreen:


@ostatni jsem rad ze se k tomu vyjadrujete. Alespon to procisti ovzdusi... nevadi, zase bude lip.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod slezacekm » úte pro 19, 2017 18:10

kdybyste mi radsi poradili ve vlakne o Thermarestkach :prayer:
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod grco » úte pro 19, 2017 19:04

Tiez mam pocit, ze sa to tu nejak moc riesi na to, ze tu chodi pravidelne dohromady asi tak 20 ludi. :) A ti dalsi tu len davaju inzeraty :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6890
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod sobb » úte pro 19, 2017 19:37

Možná je tento příspěvek už zbytečný, ale zkusím to. PaKovi asi nic vysvětlovat netřeba, ale pro ostatní.

Píše to už mike, prvotním impulzem druhého banu bylo to, co nejspíš uniklo pozornosti většiny - PaKo se možná rozhodl pro triumfální návrat nebo si jen léčil vztek, a do podpisu si dal gif nemalého rozměru s fakáčem. Nepřidal žádný nový příspěvek, proto si toho zprvu asi nikdo nevšiml. Co tím chtěl říci jak moderátorům, tak vlastně celému OF si každý může domyslet za sebe.
Bohužel jsme ho nezabanovali hned, jen požádali "Nejvyššího" o smazání tohoto podpisu.
S dalšími gify a trollovacími nahlášeními už trpělivost přetekla a shodli jsme se na BANu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2017 21:11

booze píše:@pako beres vysvetleni ohledne banu za dostacujici?

Mne by to taky zajimalo.

Plus komentar od lidi, kteri si nahore stezovali. Jmenovite Aldo a Kjuba. Staci vam to takhle? Snazili jsme se to vysvetlit, jak nejlip umime, kazdy po svem :) Je jasne, ze to zvenku a bez dalsich informaci mohlo vypadat divne, ale ted uz je snad mate vsechny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bezdůvodné banování na tomto fóru

Příspěvekod booze » úte pro 19, 2017 21:13

grco píše: ze tu chodi pravidelne dohromady asi tak 20 ludi. :)

chtelo by to inventuru a scot :)
slezacekm píše:kdybyste mi radsi poradili ve vlakne o Thermarestkach :prayer:
tak jsem si to nasel a je to celkem zajimave, ale starsiho data. Zitra se na to podivam, protoze je to celkem zajimave.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Návrhy