Jaké pořídit nesmeky?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod booze » pon led 13, 2020 21:17

preju holce hodne zdravi *
Je to na prd, pokud byla podchlazena a vycerpana, tak na sneznicich je v takovem terenu zadelano na problem hned.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » pon led 13, 2020 22:23

remy77 píše:Myslim, ze boli trosku nizsie, niekde kde sa to lame k tomu zrazu. Pri pohlade od chaty boli v urcite strmsom terene ako 20 st.

Merim to na tech boozeho fotkach a vychazi mi 22, maximalne 25 stupnu primo nad tim zlomem. Ono to uplne staci, kdyz nemas jak brzdit, a za tou hranou by to bylo tezke i s cepinem. Tak snad se z toho holka dostane bez vetsich nasledku...

oodoow píše:Však se prodávaj takový ty cepínohůlky ne? Nebude to tak účinné jako čistý cepín, ale rozhodně lepší než nic.

Koukam na to a nejak ti nevim, jestli bych s tim byl schopen zabrzdit, ta hulka je strasne dlouha. A pri normalnim pouzivani si s tim neublizit.

edit: z recenzi u BD:
So can it arrest a fall if you use it immediately? Yeah, definitely.Will it arrest as well as an ice axe if you have any speed at all? No, you'll find yourself careening down the mountain at a moderate speed instead of high speed. Can it assist your climb? Yeah, but an ice axe is 100x better.

Jelikoz je ta cepinova hlava sundavaci, tak se to da pouzit jako normalni hulky a hlavy nasadit jen kdyz je to potreba. Furt si ale moc nedovedu predstavit, jak se s tim srovnat a zacit rychle brzdit pri nahlem padu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod air2 » pon úno 3, 2020 13:22

Čaute,
co říkáte na tyhle nesmeky?
https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/3 ... ount-track

https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/3 ... ter#957448

Budou sloužit hlavně na CZ/SK/PL hory v zimě a případně i jako záložní na místech, kdybych nebral mačky ale měl to pro jistotu do na nějaké zledovatělé úseky.

Pokud byste měli tip na nějaké odolné a nevážící tolik co mačky, budu rád :-)
Díky
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod oodoow » pon úno 3, 2020 14:07

@air2: Podle mě zbytečně moc těžký. Koupil bych snowline chainsen. buď pro nebo light. Na oba modely je myslím 5 let záruka, takže bych se nebál, že by se mohly rozpadnout.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » pon úno 3, 2020 15:44

@air2: Mam Veriga (par let starsi verzi, mam dojem, ze vzadu pod nohou jeste trochu jinak resene) i SnowLine Pro. Veriga mi slouzi doted vetsinou velice dobre ale stejne bych Ti doporucil koupit si neco jineho. Ta guma na nich je znatelne hur ovladatelna (je pevnejsi) nez u SnowLinu, proto je trochu slozitejsi v zime a snehu s nim manipulovat.
Na druhe strane u tech Campu (nikde jsem jej na sobe nemel!) se mi libi jejich spodek, mohl by lip drzet pod patou a mirne i pod stredem boty - tam to ale neni tak dulezite. SnowLine tam ma jen 3 hroty a prave v sobotu jsem byl velice rad, ze Veriga maji trocha lepsi uchyceni pod patou - i tak mi parkrat ujela noha a vyzkousel jsem sesup dolu po svahu. Zase co jsem kdy videl a zkousel, SnowLiny maji nejlepsi gumu, nejlip se s ni pracuje a pritom dobre drzi.
Co se tyce vahy .- ten Camp neni tak citelne tezsi a ten spodek za to stoji. Veriga jsou uz opravdu tezsi, kdyz je mas jednu v jedne ruce druhou ve druhe, citit to.

A jeste jednu vec. Pokud mas Veriga na hranicne velikosti (ja mam boty 47), tak je to uz opravdu tezke nazout, hlavne pri masivnejsi bote. Snowliny jdou bez problemu, rekl bych ze je nazujes jeste slusne i na o cislo vetsi botu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod tsunami » pon úno 3, 2020 18:49

apuka: snowline pro jsou i ve velikosti xxl pro boty boty 52/53 (nasadím je jak na”kecky”, tak pohorky).
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod air2 » pon úno 3, 2020 19:14

Ok, tak budu vybírat mezi Snowline Pro/Light a Camp Ice Master/Lite.
Rozdíly mezi light a ne-light jsou asi 150 g, což pokud budou méně stabilní asi za to nestojí. Hmotnost trochu řeším, protože občas je asi budu tahat i na treky týden+ "do jistoty" místo maček. Brávám teď někdy mačky, kdybych narazil na zrmzlé úseky nebo si střihnul nějaký vrchol po treku.
Je pravda, že stabilnější patu je dobré mít (teď mám kvůli tomu kotník v sádře), tak to by hrálo pro ty Campy. Na ty se můžu jít mrknout do Alpsportu, ale ty Snowline asi nikde v Ostravě nenajdu, určitě je ale taky zvážím.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » pon úno 3, 2020 22:03

air2 píše:...ty Campy. Na ty se můžu jít mrknout do Alpsportu, ale ty Snowline asi nikde v Ostravě nenajdu
Ehm, Snowliny Chainsen Pro maji v Alpsportu v OV :wink:. Velikosti L i XL (M-ko ani Lighty jsem se nedival). I si pamatuji, ze je meli vedle pokladny poskaldane, ale to bylo jeste vloni pred Vanocema.
tsunami píše:snowline pro jsou i ve velikosti xxl pro boty boty 52/53
Vim - mam je doma, pouzite asi 10- km. A rad bych je vymenil za XL, kdyby je nekdo potreboval, bo moje boty jsou 47 a tam jsou mirne volnejsi. (Kdybych nemel nikdy na nohou mensi nesmeky, tak bych je klidne nosil jako spravne velikosti.) Ted by to mohlo byt lepsi, mam zase "robustnejsi" botky, ale na Salewa Crow to moc idealni nebylo. Zatim ale stale nosim Veriga.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod karitapepe » úte úno 4, 2020 14:06

air2 píše:Ok, tak budu vybírat mezi Snowline Pro/Light a Camp Ice Master/Lite.
Rozdíly mezi light a ne-light jsou asi 150 g, což pokud budou méně stabilní asi za to nestojí. Hmotnost trochu řeším, protože občas je asi budu tahat i na treky týden+ "do jistoty" místo maček. .

No já mám jak ty snowline tak i ty campy, ty snowliny nosím na déčkové boty, většinou Tatry jako nástupovky pod ledy a mixy, ať nemusím nazouvát lezecké mačky.
Ty campy nosím na klasickou turistiku typu Lysá atd.
Ty campy bych si už nekoupil, už jsem je několikrát opravoval a jsou zbytečně těžké.
Ty snowline nejsou tak v zápřahu, ale zatím bez opravy a navíc jsou lehoučké a více skladnější.
I ta ocel u snowlinu mi připadá lepší.
Za mě raději ty snowline.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mitau » úte úno 4, 2020 15:37

karitapepe: Snowline mas Pro nebo Light?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod air2 » úte úno 4, 2020 18:26

apuka: jo, už jsem si všiml, hledal jsem nejdřív na heuréce a tam mi to nevyskakovalo. Takže asi bych volil ty Snowline light, pokud teda píšete, že jsou v pohodě ;)
díkec
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod karitapepe » úte úno 4, 2020 18:59

mitau píše:karitapepe: Snowline mas Pro nebo Light?

Mám pročka, jo a docela se mí líbí i obal od těch snowlinu, že se dá pověsit třeba na batoh, ale mám je už nějaký rok a už se třeba prodávají v jiném obalu. Ty campy mají tvrdý obal, jak tvar od brýli.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod AlexBeck » pon pro 27, 2021 23:15

Používáte někdo "půl máčky" tj neco jako Petzel crab?
https://m.petzl.com/US/en/Professional/Packs-and-accessories/CRAB-6
Bych na zimu i něco takového vyzkoušel. Jen ta cena :(( Decathlon ma levnější simondy BOBCAT, ale asi nesehnatelné ani v ČR ani SK nejsou.

Nevím zda Grivel Spider nejsou "málo" na zimní botu.Zda nejsou určené spíš na tenisky.

Mám ty Camp ICE XL tj 45-47 ale bez šance to narvat na zimni botu. Mt Blanc 45.5 na podzimně/jarní Trioletu je ještě tak tak narvu. Moc nevěřím, že to ta guma dlouho ustojí.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » pon pro 27, 2021 23:28

Grivel Spider jsou na pohorky. Na tenisky bych je vubec nezkousel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod AlexBeck » pon pro 27, 2021 23:43

Myslíš,že je to alternativa těch krabů? Použití bude obdobné tj na patě. Jak vůbec trpí na nabalování sněhu? Ty Simondy mají uz i vyhazovače. Zase tahat pak sebou defakto dvoje máčky :((
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » úte pro 28, 2021 0:03

Mam je, psal jsem tu o nich dost, hledej. I o tom, kde maji sve limity. Nabalovani to neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod AlexBeck » úte pro 28, 2021 1:46

:-) tak jsem je objednal a uvidím zda to bude to co hledám. Ty jsi je otestoval očividně důkladně. Ostatní se jich sice zbavili,ale retizkace nejsou na mé zimní boty. Váha/skladnost pak vyhrála oproti polomackam.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Etheric » úte pro 28, 2021 4:27

Jsem se rozhodl pořídit Snowline light a toho čtvrt kila do batohu přidat, páč znám teda lepší způsoby smrti, než uklouznout na jaře po zbytku ledu a sletět dolů do šutrů. I tady v ČR je hodně míst, kde se dá pěkně slítnout, sice to nebývá několik stovek metrů, ale i těch několik desítek bohatě stačí..
Letos jsem se musel 2x vracet, protože v jednom prudkým kopci kam nesvítí slunce byla cesta jak zrcadlo, pak zas byla podobná cesta srázem a nešlo to nijak obejít. Mít ty nesmeky, moh bych to projít.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Bruca » úte pro 28, 2021 9:25

Já mám camp ice master a spokojenost. Na sněhu a ledu drží pěkně, jen člověk nesmí šlápnout na čistou kachlicku, to pak jede :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » úte pro 28, 2021 17:51

AlexBeck píše:Myslíš,že je to alternativa těch krabů? Použití bude obdobné tj na patě.
Tak bacha - ani ty Cragy ani Grively NEJSOU NA PATU!!! Obe muzes tak dat na boty, ale to bys mel potom pocitat, ze se na lede nebo ujezdenem snehu ve svahu nejspise zabijes :wink:. Musis si je davat pod prostredek boty.
AlexBeck píše: Decathlon ma levnější simondy BOBCAT, ale asi nesehnatelné ani v ČR ani SK nejsou.
Ja Ti nevim... Pred Vanocema je meli v Decathlonu v OV v Avionu vystavene u horolezeckych vecech a kdyz se podivas na jejich web, tak v te prodejne stale maji jeden kus skladem, muzes si je rezervovat.

BTW, myslim si, ze budes sklamany jak Grivelama, tak i Crabem. Maji na Tvoje dobrodruzstvi, rekl bych, docela omezene vyuziti. Mels radeji zustat u retizkovych. Mozna Campy jsou blbe, ale takove SnowLine Chainsen Pro XL se v pohode daji dat na 47 La Sportiva pohorky, vcetne LS Karakorum HC, coz uz jsou spise blize k serii Nepal nez napr, Cube. Syn je pouziva uz nekolik let a jedine ted ma problem, ze se mu je nedari natahnout na skialpove lyzarky 47 - ale to je uz neco uplne jineho.
Ja je mam doma ve velikosti XXL, coz je pro velikost bot 48+ a jsem je pouze dvakrat vyzkousel, celkem asi 10 km. Na vsechny moje pohorky velikosti 47, resp. 47 2/3 byly prilis velke. Vcetne Asolo Granite, ktere maji podrazku ponekud silne predimenzovane. Tak ted pujdou synovi na lyzarky, kdyz si nevezme macky.

Tim jsem Ti chtel rict, ze zrovna ty Chainseny bys mel vyzkouset, na velikost Tvych bot budou stacit XL (ty jsou do 48), Tvoje Scarpy 45.5 nejsou nijak velke boty. Vyuziti budes mit mnohem vic univerzalni nez Grively nebo CRABy nebo BOBCATy. Ja mam stare Veriga, tam je gumicka mnohem min pruzna jako na Snowlinech - a jak jsem nekdy mel v rukach Campy, rekl bych, od nich mozna jeste vice. Navic je to specialni material, ne obycejna mrazuvzdorna guma.
Klidne zajdi do obchodu a vyzkusej si je na svych botach - v OV je prodavaji napr. v Alpsportu. (Jen di pred tim ocisti pohorky :-), i kdyz oni mozna bodou mit skladem i ty Mt. Blancy.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod AlexBeck » úte pro 28, 2021 18:17

Mě přijdou pravě ty Griveli spidery díky te váze/velikosti jako věc co si klidně vezmu do Tater k mačkam. Na turistické klouzačce by to mohlo fungovat. Určitě ne do volného terenu na to bych nasadil už mačky.

Proč myslíš, že ty "polomačky" jsou horší než nesmeky? Jako na ledovkovém turistickém chodniku na chaty asi jo, ale těm se snažím vyhýbat. Takže "volny" terén/hřeben na Fatrach by mohl spíše vyhovat polomačkam. Nebavme se o jarních firnech to jsem tam bral i cepín :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » úte pro 28, 2021 18:25

AlexBeck píše:Proč myslíš, že ty "polomačky" jsou horší než nesmeky?
Uz z principu - chrani Te pred uklouznutim pouze uprostred boty, tj. spicku ani patu )resp. zadni cast paty) ne. Coz jsou ale v trochu strmsim terenu mista, kde nejspis uklouznes. Taky s nima nevylezes zalednene kratsi stupy (typu "schody do nebe", napr. skaly, kam se bota az k hrotum nedostane), stejne tak se podobne stupy budou tezko schazet.

No a musis s nima doslapavat "na ne", tj. celou plochou chodidla, teda pokud nemas dostatecne mekky snih. Na lede je to ale hodne neprijemne

Nejsou to jen teoreticke uvahy - Ty Grively doma mame uz nekolik let a po par prvnich pouziti si je uz nikdo nechce vzit, i kdyz vazi min nez pulku (nebo tretinu :-k) Snowlinu. S nima se to srovnat fakt neda - a to same bude i u tech macek. Grively nejsou "nahradou" Crabu, ale funguji na podobnych mistech, ty omezeni jsou podobna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » úte pro 28, 2021 20:31

AlexBeck píše:Ty jsi je otestoval očividně důkladně.

Jo, jedny jsem spotreboval uplne a pak koupil druhe. Nekupuju znovu veci, co mi nefunguji. Maji samozrejme sve limity, ale pomer vaha/vykon mi prijde dobry. Muzu je nosit celou zimu v batohu a taky nosim, jen ted jsem si je zapomnel v Praze pribalit #-o Stejne by asi nepomohly, na zmrzlou zem a par mm uklouzaneho snehu na ni se moc nehodi. Presel jsem v nich ale treba hrebenovku MF po uklouzanych cestickach, na to se hodily skvele. Slezl jsem v nich zasnezene Antelao, coz byla ze zpetneho pohledu pekna magorina, ale prezil jsem a diky tomu je to jeden z mych nejlepsich vystupu :) Limity jsem vyzkousel v prosincovych Dolomitech, tos asi nasel, tam jsem si pekne natloukl a zlomil ten malicek. Problem byl v kratkych hrotech a snehu typu pemza, ktery jsem potkal poprve (a doufam i naposled) v zivote. Tvrdy jak beton, ale porovity a bocni silu neudrzel, kratke hroty vyjely a uz jsem letel. Z cehoz plyne pouceni, ze sice dokazou v mnoha situacich nahradit macky, ale stejne jako u macek je dobre mit cepin. To by se mi nic nestalo, ubrzdil bych to.

Akorat si s tim dej trochu prace a nauc se je spravne nasazovat. Jsou dva zpusoby a jen jeden je spravne. Druhy sice funguje, ale budes je ztracet. Taky je dobre najit spravne umisteni vuci bote, to zalezi na velikosti a tvaru podrazky, idealni by bylo, kdyby se zadni cast oprela o podpatek, ale to se nemusi povest. Maji byt uprostred boty, ne na pate. Cim vic kopiruji tvar podrazky, tim lip.

apuka píše:No a musis s nima doslapavat "na ne", tj. celou plochou chodidla, teda pokud nemas dostatecne mekky snih. Na lede je to ale hodne neprijemne

Vubec ne. Jen se po lede musis naucit spravne chodit. Doslapnes shora, hroty se zakousnou do ledu a drzi jak pribite. Prosel jsem v nich jednou uplne ledove cesticky v Ceskosaskem Svycarsku. Led na skale, nic vic a v pohode. Sestoupil jsem na nich severnim svahem z Peralby v Karnych Alpach, kde byl taky cisty led a to i v useku jistenem lanem. Bez nich bych to nedal a musel dolu po ferate s kolmymi useky, kudy jsem vylezl nahoru a to bych mne asi kleplo. Cimz chci rict, ze jako zachranna pomucka do batohu jsou skvele a beru je vzdycky, kdyz nemam macky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » stř pro 29, 2021 16:53

mike píše:Jen se po lede musis naucit spravne chodit. Doslapnes shora, hroty se zakousnou do ledu a drzi jak pribite.
Vsak jen jinymi slovy pises to same co ja. A nezlob se, ale na opravdovem tvrdem lede se hroty nezakousnou, jen takovy pidikousek a Ty stojis v bote pouze na tech hrotech nejake dva cm nebo kolik maji nad zemi - a to je to, co pisu, ze je to hodne neprijemne. Resp. si na to je treba zvyknout - a to je taky to, co se mi na techto Grivelech nelibi. Musis si prizpusobit sve chovani tem nesmekum, v retizkovych toto delat nemusis, ty Te podrzi pri stavajicim chovani. Teda pokud neprekrocis jejich schopnosti, ale to uz je Tvoje blbost (nebo problem se snehem, podobny tomu, na co jsi doplatil Ty).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod AlexBeck » stř pro 29, 2021 18:07

Jako doplněk k mačkam ty spidery budou fajn. Ja ty campy ICE kupoval po netu. Tak jsem nečekal že to jsou až takové obludy.

Objednal jsem i ty Bobcaty ale doručení za 14 dnů :(( Tak snad bude ještě sníh. Ty chci použít na turistiku kdy mačky zůstanou doma. Přeci jen budou univerzálnější i do "náročnějšího" terénu.

Když se naučím pajdat v jedněch tak to půjde i v druhých. Nebo naopak se budu pak zbavovat obou a shánět XXL řetězy 8)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » stř pro 29, 2021 18:51

Jen zopakuji - kdyby, tak neshanej XXL retezy, ty Snowliny Ti urcite (a bohate) postaci obycejne XL. Scarpa MB opravdu nejsou nijak extra velke boty na jejich udavanou velikost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » stř pro 29, 2021 21:03

apuka píše:A nezlob se, ale na opravdovem tvrdem lede se hroty nezakousnou, jen takovy pidikousek

Zakousnou se vic, nez macky, nez teda obrousis ty hroty, pak je to na vymenu.

apuka píše:a Ty stojis v bote pouze na tech hrotech nejake dva cm nebo kolik maji nad zemi - a to je to, co pisu, ze je to hodne neprijemne.

Mne to teda neprijemne neni a rozhodne je to min neprijemne, nez si na tom ledu nabit hubu ;-) V mackach stojis jak vysoko? Klidne s nima prechazim kus skaly a je to v pohode.

apuka píše:v retizkovych toto delat nemusis, ty Te podrzi pri stavajicim chovani. Teda pokud neprekrocis jejich schopnosti, ale to uz je Tvoje blbost

Jenze ja potrebuju ten led prejit a v retizkovych bych na nej nevlezl. Aspon ne v tech, co jsem videl. Tem kouskum plechu na retizkach bych rozhodne veril min, nez "hrebikum" na Spiderech.

Je to vec zvyku, vkusu a priorit. Mne velmi vyhovuje pomer vaha/vykon, jako zaloha pro neprijemne situace jsou fajn. Jak jsem psal, kdyz nemam v batohu macky, mam Spidery. A uz mi hodnekrat pomohly. Na te Peralbe bych bez nich mel fakt velky problem, lezl jsem nahoru po vyhrate skale a ze bude na sestupove ceste led jsem netusil. Taky jsem se docela opotil, kdyz jsem je hledal v batohu a premyslel, jestli nezustaly s vetsinou veci pod feratou, kde jsem batoh vysypal. Macky bych tam nechal urcite a tezsi nesmeky nespis taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod AlexBeck » stř led 12, 2022 19:08

Toliko let proklouzánych a premýšlelení nad nesmeky... a teď mám naráz "všechny" :mrgreen:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

První zkouška kompatibility se zimní tretrou

BOBCAT
+ super, jasné, přesné, rychlé nasazení, regulerní pul mačka co asi zvladne kde co, kde nejsou třeba přední hroty.
- asi dost omezené využití. V tom se nejspíš nedá chodit po turistické značce, mixech. :((

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek

Spider
+ váha, skladnost = kombinovatelnost s mačkami.
- pusobí fest fórovně, ten ohyb plastu, plastová spona za 2kč... :((

Vyplatí se čist návod. Já přehodil pasek na nart za ten na patu. Pul hodiny si zanadával co je to za šmejd, že to nejde zapnout. Otevřel návod a naráz to šlo.
Jak se zapiná pata? Takto? Přes drážku mi to nějak nesedělo... :((

ObrázekObrázekObrázekObrázek

CAMP ICE XL (45-47)

V teniskach v zimě nechodím a na 45 zimní tretru malé :(( Ale narvat alá kuš a při štestí nepřijít o prsty to jde :ú
Na delku podrážky krátké, pata není uplně na patě. Asi to bude použitelné i tak. Musím vymyslet nasazování, asi klackem než tam nechat prsty.

ObrázekObrázekObrázek
Na "jarní" 45.5 Trioletě taky nesedí. Prostě číslovaní pro tenisky
Obrázek
Naposledy upravil AlexBeck dne stř led 12, 2022 19:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Etheric » stř led 12, 2022 19:16

Dnes jsem poprvé otestoval Snowline Chainsen Light, s 40l batohem plným jídla vzhůru zledovatělou roklí. A pak zas dolu. Oboje vklidu, s tímto modelem si budu rozumět :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » stř led 12, 2022 21:06

AlexBeck píše:pusobí fest fórovně, ten ohyb plastu, plastová spona za 2kč...

Pusobi, ale zdani klame. Prvni jsem vyrazoval az kdyz uz hroty misto spicek mely rovne plosky. Asi dva jsem urazil i s kusem umele hmoty, kdyz jsem sbihal z kopce a chytnul o zebrik pod snehem. Ale to byla fakt pecka.

AlexBeck píše:Vyplatí se čist návod. Já přehodil pasek na nart za ten na patu. Pul hodiny si zanadával co je to za šmejd, že to nejde zapnout. Otevřel návod a naráz to šlo.

:roll: kdybych ti to predem nepsal... Mne to teda zapnout slo, ale pak jsem je ztracel.

AlexBeck píše:Jak se zapiná pata? Takto? Přes drážku mi to nějak nesedělo...

Nejak normalne, ono se to stejne usadi v miste nejmensiho odporu. Tohle urcite sjede kus dolu. Venku na to prijdes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení