Jaké pořídit nesmeky?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod wawrik » pon led 18, 2016 18:18

Zásadná vec (aspoň pre mňa): CT udáva hmotnosť kusu, takže pár váži skoro pol kila.

A majú iný elastomer, prišiel mi aj trochu tvrdší.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2016 19:24

U těch Snowline je to tedy hmotnost páru? Jsem myslela, že je to taky za kus.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28


Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2016 19:29

Tak to krapátek mění situaci. Díky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Dundee » stř úno 24, 2016 19:49

Prosím o radu. Objednal jsem si nesmeky SNOWLINE light ve velikosti XL a L a došlo k záměně v obchodě, protože velikost XL přišla v provedení TRAIL misto LIGHT.

XL TRAIL váží pár 200g (221g obalem) - na obalu je psané Chainsen TRAIL XL, na nesmekách je visačka 2015, hroty jsou vysoké cca 7mm (měřen vnější rozměr). Vzhledově vypadají stejně jako LIGHT, ale vše je trochu drobnější..

L LIGHT váží pár 251g (271g s obalem) - na obalu je psané Chainsen LIGHT L, na nesmekách je visačka 2013 hroty jsou vysoké cca 12mm.

Verzi light jste tu chválili, tak mám strach zda tyto TRAIL nejsou až moc odlehčené a moc miniaturizované, zda budou účinné. Chtěl jsem je na zimní turistiku po českých horách v případě ušlapaného sněhu, zálohu na sněžnice, při dobrých podmínkách na zimní MF atd....
Stále zvažuji, že bych si možná pořídil i mačky, ale mám obavu, že je nevyužuji....takže bych asi ocenil, kdyby tyto nesmeky ty mačky uměly trochu nahradit, z čehož mám obavu.

Nemáte s verzí TRAIL náhodou zkušenost, nebude se trhat? Je 7mm hrot dostatečný? S batohem mám cca 110kg.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod fps » stř úno 24, 2016 20:11

dle mně na tom budou jak v odolnosti tak v terénu cca stejně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod aksam » stř úno 24, 2016 20:30

Váhově jsem na tom podobně, ale bral jsem raději verzi Pro v xl sice 410g, hroty 12mm v předu a 15mm pod patou. Kluci, co chválili Light jsou vesměs lehké váhy :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » čtv úno 25, 2016 13:17

@Dundee: pro vyuziti bude asi hodne zalezet, v jakych podminkach je pouzijes. Traily asi budou mit mensi rozsah pouzitelnosti. Na druhe strane, ted pres vikend mi na Lysou moc nepomohli ani podobne bytelne (Veriga) jako PRO - na snehu (takove divne konzistence - ani prasan, ani usazeny snih, misty to drzelo pokope, misty jen do male vrstvy) to klouzalo, bo seslapnuty sneh nedrzel na spodnejsi vrstve a hroty nedosahli na uz pevnejsi vrstvu. Tam by pomohly jenom macky.
Krome vysky hrotu predpokladam, ze rozdl bude i v sile "gumy" - je to stejne i mezi PRO a LIGHT. Tenci se lepe roztahuje ale drive se muze roztrhnout.

Jo a jenom mala pripominka - stitek 2013 znamena, ze maji uz skoro 3 roky, ta "guma" je alespon zcasti PU, takze je mozne ze po 6-8-mi letech od vyroby se zacne rozpadavat, stejne jak PU podrazky bot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Dundee » čtv úno 25, 2016 20:01

Zítra mi dorazí Snowline PRO, těch cca 100g oproti LIGHT mne už nezabije a je fakt, že nejsem nejlehčí, verzi TRAIL vrátím.

Krátké hroty (TRAIL) by byly asi výhodnější pro člověka co chce po sněhu běhat nebo chodit v měkčí obuvi....já chci chodit v pohorkách a vím, že se těžko odhaduje stav cesty....sněžnice? nesmeky? mačky?...., takže širší rozsah bude výhodou, navíc mačky nyní nevlastním a nevím zda je budu pořizovat....resp, zda bych je měl vždy sebou, když budou třeba.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Dundee » pát úno 26, 2016 17:13

Nesmeky jsou doma, pro informaci:
XL Snowline PRO - váží pár 412g (466g s obalem), guma je mnohem tlustší jak u Light natožto Trail a všechny ocelové části jsou trochu silnější. Pocitově se mi zda, že je guma méně tuhá, než u TRAIL.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod pickard » čtv zář 8, 2016 14:12

Čau děti. Někdo zkušenost s Veriga Run Track?

Hlavní účel použití LH24. Nědo nejaký jiný typ na tohle pobíhání, popolejzání?

Díky.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod oodoow » čtv zář 8, 2016 22:55

Vyzkoušená jistota jsou Kahtoola MICROspikes, nezničitelné. Možná je to ale až moc, takže spíš bych koupil ty snowline light, ty by měly taky vydržet a jsou o dost lehčí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod karitapepe » stř říj 5, 2016 12:35

Tak tu máme první sníh(na Lysé), mé staré nesmeky, které vypadaly jako by byly dělany z pivních vršků dosloužily a třeba pořídit nové.
Stojí za to připlatit dvě kilča a koupit ty snowline pro než ty od Climbng Technology ace traction?
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Stani » stř říj 5, 2016 16:20

V rodine máme Ice traction od CT druhým rokom. Spokojnosť, guma je byteľná, rovnako aj hroty. Akurát sme posunuli velcro pásik viac pod kotník, ešte lepšie to fixuje na topánke. Na našom modely sme pre istotu ešte kombinačkami viac stlačili háčiky na spodku nesmekov, niektoré mali väčšiu medzeru. Počas chôdze by sa nevyvliekli, ale pri zložení/rozložení áno a kto by sa v mraze s tým navliekaním potom piplal. Po týchto úpravách nemám k nim žiadne výhrady.

Climbing Technology Ice Traxion.jpg
Climbing Technology Ice Traxion.jpg (71.45 KiB) Zobrazeno 13503 krát

Climbing Technology Ice Traxion - háčky.jpg
Climbing Technology Ice Traxion - háčky.jpg (63.58 KiB) Zobrazeno 13503 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod karitapepe » pát říj 7, 2016 5:37

Stani -díky za dobrý tip
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod jIrI___ » ned led 1, 2017 14:04

Ahoj, přidávám se s dotazem ohledně výběru nesmeků. Použití by bylo především na klasické zledovatělé ušlapané pěšiny (Lysá Hora apod., kdo zná...). S vybavením vážím kolem metráčku, jde mi proto především o životnost, hmotnost neřeším. Do oka mi padly Snowline Chaisen Pro (http://armik.cz/nesmeky-snowline-chaisen-pro/) a Climbing Technology Ice Traction (https://www.rcoutdoor.cz/Climbing-Technology-Ice-Traction-S-d5006.htm). Které z nich byste doporučili? Příp. pokud byste měli tip na nějaké jiné v ceně do 1000 Kč, budu jedině rád :)
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod petrbw » ned led 1, 2017 15:45

Jiri: ty první máme doma troje. Všichni spokojeni. Teď na lysou, kdy je místy čistý led jsme šli rovnou po něm. Žádné obcházení ani hledání cesty. Drží dobře, jako na botách, tak na ledu. Dobře se nandávají a nelepí se na ně zespodu sníh. Váhu neřeším, na nohách nejsou ani poznat.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod pavproch » ned led 1, 2017 18:42

btw, neska na pustevnách - spodní cesta od pusteven mj. k soše (normálně tam bývá rolbovaná běžkařská stopa, ještě není) - byly tam stopy od regulérních turistických maček (vč. vyhazovačů sněhu tj. nikoli nesmeky).... pravda, bylo to krapet tvrdší a sem tam to i klouzlo, ale rozhodně to nebylo na nesmeky, natož na mačky, navíc je to v podstatě po rovině...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod oodoow » ned led 1, 2017 19:04

@ jIrI___: bral bych ty snowline, jsou vyzkoušený, má je dost spokojených uživatelů
@pp: někdo asi dostal na Vánoce, tak to šel vyzkoušet
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » pon led 2, 2017 0:01

@pp: nebo to byl poloinvalida jako ja. Chodit uz muzu normalne (uz jsem dal 20 km :)), ale nejvic se bojim prave uklouznuti. Kdybych spadnul na pravou ruku, jakoze by sla reflexivne pod telo, tak to orteza neudrzi a bylo by to nejspis na operaci. Stacilo by ale i podklouznuti, ktere bych ustal, to skubnuti by s narazenyma zebrama pekne zacvicilo. Po lehce zledovatele zasnezene ceste jsem sel pred par dny a nebylo to nic moc, klidne bych si macky vzal. Mozna si kvuli tomu ted poridim nejake lehci nesmeky, na aktualni podminky v Praze a okoli se Spidery nehodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod zonn » úte led 31, 2017 15:55

Ahoj, máte někdo zkušenost s Nortec Alp? Nebo ještě lépe porovnání s Ice Traction od Climbing Technology? Vypadají stejně, váha je podobná, nebo stejná.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Will » stř črc 19, 2017 20:50

Dokáže mi někdo říct, jaký je rozdíl mezi

https://www.hanibal.cz/climbing-technology-macky-ice-traction-plus-id20289

https://www.hanibal.cz/camp-ice-master-id17611

Zdá se mi, že jde o stejný koncept, jen s minimálnim designovým rozdílem oček, nebo se mýlim? :)
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod apuka » čtv črc 20, 2017 9:25

Rozdil je ve vaze :wink:. Vsechny tyto typy jsou +- stejneho konceptu, nektere maji trocha delsi hroty nebo jsou z odolnejsiho kovu, atd.

Ja bych po zkusenostech z posledniho pouziti Vertigo nesmeku (pri vyzouvani se roztrhl jeden tenci kus gumy) podobneho typu doporucil se koukat i po te "gume". CT vypada, ze je ma pevnejsi, odolnejsi vuci protrzeni. Na druhe strane se budes vice namahat pri nazouvani/vyzouvani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Quido » stř říj 18, 2017 7:34

ono strasne zalezi na kvalite toho plastu (gumy)
za mne gumove remeny uz ne, sice se fajn nazouvaji, ale v pripade vady ci pretrzeni je nespravis, u kovovych retizku pretrzeni tolik nehrozi, u textilnich reminku je snadna oprava - i na miste - kolegovi jsem to vyresil sepnutim 4mi sicherkami - a dosel... :wink:
samozrejme u textilnich reminku jde komfort nazouvani stranou :?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Will » pát říj 20, 2017 13:30

@Quido: jsi vlastníkem jakých nesmeku?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Quido » pát říj 20, 2017 13:51

Ice traction Plus - viz např. tady (nějaký starší model), a pak mám ještě něco takového

ty první se mnohem lépe nasazují, v těch druhých se mi lépe chodí
Edit: a ty první váží samotné bezmála 1/2 kila, ty druhé 300g i s obalem
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod Michal82 » sob lis 10, 2018 22:39

Používá někdo, nebo aspoň zkoušel, či měl v ruce....?

Kahtoola KTS nebo K10

https://kahtoola.com/product/kts-steel-hiking-crampon/

https://kahtoola.com/product/k10-hiking-crampon/
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » ned lis 11, 2018 2:13

Spatne vlakno, tohle nejsou nesmeky, ale macky. Na prvni pohled nic moc, bez vyhazovacu snehu, coz je zasadni minus, s jakymsi podivnym vazanim a bez normalnich prednich hrotu. Proc radej nekoupit normalni dobre macky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod FrantaKrajta » ned lis 11, 2018 3:36

"Snow Release Skins (SRS) included." Jen k tem vyhazovacum snehu...

Jinak neznam, ale jako lehke pseudomacky (na nic technickeho) to vypada fajn. Na lezeni fakt ne, na chozeni po zledovatelem ci zasnezenem terenu mozna? Vaha je dost mensi nez moje Grively, a kdyz by to bylo jen pro stricka prihodu nekam, kde fakt nepotrebujes technictejsi macky, ale jen pochodovat po ne moc strmem firnu a pod. a slo ti jen o vahu...tj. backup do batohu na neco jak zimni Fatru - tam mozna. Do Alp nebo kamkoliv na prudsi svahy a pod. bych to asi nebral :) Na druhou stranu, proc kupovat dalsi vec, kterou vyuzijes jen na chozeni v par pripadech, kdyz mas i normalni macky ve kterych muzes i neco malo lezt...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jaké pořídit nesmeky?

Příspěvekod mike » ned lis 11, 2018 5:08

FrantaKrajta píše:"Snow Release Skins (SRS) included." Jen k tem vyhazovacum snehu...

To jsem si nevsiml, koukal jsem hlavne na obrazky. Musel jsem proklikat pulku videa, nez jsem to nasel. Schvalne se koukni, vypada to jako blby vtip :D

FrantaKrajta píše:Na druhou stranu, proc kupovat dalsi vec, kterou vyuzijes jen na chozeni v par pripadech, kdyz mas i normalni macky ve kterych muzes i neco malo lezt...

Michal mozna macky nema, ale i tak bych radej koupil normalni a k tomu normalni nesmeky, ktere budou vazit tretinu nebo min tohodle a uzitecnost bude podobna. Dovedu si predstavit podminky, kdy tohle bude lepsi, ale taky takove, kde se kvuli tomu zabijes i v lehcim terenu. Tohle totiz kombinuje nevyhody macek a nesmeku. Neni to dost dobre, v mokrem snehu muze byt vylozene nebezpecne, ale nemuzes s tim brzdit nohama. Takze musis mit cepin.

FrantaKrajta píše:Vaha je dost mensi nez moje Grively, a kdyz by to bylo jen pro stricka prihodu nekam, kde fakt nepotrebujes technictejsi macky, ale jen pochodovat po ne moc strmem firnu a pod. a slo ti jen o vahu...tj. backup do batohu na neco jak zimni Fatru - tam mozna.

Tak si vezmu stare hlinikove Grively, ktere jsem pred lety odlozil a ktere vazi min, nez tohle, maji delsi a lepsi hroty, normalni vazani a opravdove vyhazovace snehu. Zrovna uvazuju o pozdnim vylete do Dolomit, opet resim dilema s mackama a mozna to bude reseni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení