Přilba

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přilba

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 16:04

Poraďte mi. potřebuju přilbu univerzálně na rafting a sem tam na skialpinismus. Našel sem perfektní Kong Scarab, ale nevleze mi do ní hlava /chybí sice málo,ale chybí/. Pak jsem prubnul přilby od Salewy,Campu, Grivel Ice a Petzl a zjistil, že mi hlava nevleze do žádné z nich. Nevíte o nějaké značce, co dělá přilby pro slony?- obvod hlavy mám 60 cm, a ten Scarab měl být do 62- možná byl, ale je úzký.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Přilba

Příspěvekod Lumyr » pon úno 13, 2006 16:14

tuso píše:Poraďte mi. potřebuju přilbu univerzálně na rafting a sem tam na skialpinismus. Našel sem perfektní Kong Scarab, ale nevleze mi do ní hlava /chybí sice málo,ale chybí/. Pak jsem prubnul přilby od Salewy,Campu, Grivel Ice a Petzl a zjistil, že mi hlava nevleze do žádné z nich. Nevíte o nějaké značce, co dělá přilby pro slony?- obvod hlavy mám 60 cm, a ten Scarab měl být do 62- možná byl, ale je úzký.


no bud mas kokos fakt velkej :smt082 ale tomu teda neverim.. nebo sis zkousel mensi modely.. treba ecrin roc od petzla... sam ji vlastnim a vejdu se do ni i s kulichem (pletenym.. zadnej supr ultra tenkej teda neni :mrgreen: )
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Bedrich » pon úno 13, 2006 16:29

Joooo mam stejnej problem, rikaj mi certe, protoze pres ty rohy se mi na hlavu zatim zadna helma nevesla:) :)
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Re: Přilba

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 16:36

Lumyr píše:
tuso píše:Poraďte mi. potřebuju přilbu univerzálně na rafting a sem tam na skialpinismus. Našel sem perfektní Kong Scarab, ale nevleze mi do ní hlava /chybí sice málo,ale chybí/. Pak jsem prubnul přilby od Salewy,Campu, Grivel Ice a Petzl a zjistil, že mi hlava nevleze do žádné z nich. Nevíte o nějaké značce, co dělá přilby pro slony?- obvod hlavy mám 60 cm, a ten Scarab měl být do 62- možná byl, ale je úzký.


no bud mas kokos fakt velkej :smt082 ale tomu teda neverim.. nebo sis zkousel mensi modely.. treba ecrin roc od petzla... sam ji vlastnim a vejdu se do ni i s kulichem (pletenym.. zadnej supr ultra tenkej teda neni :mrgreen: )


Dík. Tu Ecrin Roc zkusím, já jsem zkoušel Petzl Elios, snad bude ta tvoje větší.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 16:41

Jinak mimochodem, teď jsem navštívil stránku Petzl a model Elios je ve 2 velikostech, ale u našich prodejců o tom není ani zmínka. Možná, že jsem zkoušel tu menší.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Přilba

Příspěvekod Lumyr » pon úno 13, 2006 16:52

tuso píše:
Lumyr píše:
tuso píše:Poraďte mi. potřebuju přilbu univerzálně na rafting a sem tam na skialpinismus. Našel sem perfektní Kong Scarab, ale nevleze mi do ní hlava /chybí sice málo,ale chybí/. Pak jsem prubnul přilby od Salewy,Campu, Grivel Ice a Petzl a zjistil, že mi hlava nevleze do žádné z nich. Nevíte o nějaké značce, co dělá přilby pro slony?- obvod hlavy mám 60 cm, a ten Scarab měl být do 62- možná byl, ale je úzký.


no bud mas kokos fakt velkej :smt082 ale tomu teda neverim.. nebo sis zkousel mensi modely.. treba ecrin roc od petzla... sam ji vlastnim a vejdu se do ni i s kulichem (pletenym.. zadnej supr ultra tenkej teda neni :mrgreen: )


Dík. Tu Ecrin Roc zkusím, já jsem zkoušel Petzl Elios, snad bude ta tvoje větší.


jo a az ji budes zkouset, do ecrin delaji (davaj to v zakladu, nic neprikupujes) 2 vyplne, jedna na mensi a jedna na vetsi kokos.. tak dej bacha at si nezkousis tu mensi (myslim ze ti ji v prodejne bez problemu (10s) vymeni... zkusis a uvidis..
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod pripluv » pon úno 13, 2006 16:54

Velikost poznáš podle barvy štělovacího kolečka (Petzl Elios), manší maj červený, větší žlutý (myslím).

Ecrin Rock je na lezení supr, ale na rafting teda nevím. Na vodě bys měl mít chráněný i uši, bohužel nic univerzálního neznám. Asi bych zvážil, nemít-li radši helmy dvě (vím, stojí to prachy...)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lumyr » pon úno 13, 2006 16:59

tuso píše:Jinak mimochodem, teď jsem navštívil stránku Petzl a model Elios je ve 2 velikostech, ale u našich prodejců o tom není ani zmínka. Možná, že jsem zkoušel tu menší.


v CZ katalogu ji maji v nabydce... Elios 48-56 cm cislo A42_1
53-61 cm cislo A42_2
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Vena » pon úno 13, 2006 18:06

Na rafting jsem používal klasickou hokejovou přilbu, netvrdím že je to ideální, ale určitě dostačující.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 18:59

Přípluv píše:Velikost poznáš podle barvy štělovacího kolečka (Petzl Elios), manší maj červený, větší žlutý (myslím).

Ecrin Rock je na lezení supr, ale na rafting teda nevím. Na vodě bys měl mít chráněný i uši, bohužel nic univerzálního neznám. Asi bych zvážil, nemít-li radši helmy dvě (vím, stojí to prachy...)


No právě ten Scarab od f.Kong, měl certifikát jak na hory, tak na vodu- navíc ještě na cyklistiku.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 19:02

Vena píše:Na rafting jsem používal klasickou hokejovou přilbu, netvrdím že je to ideální, ale určitě dostačující.


Asi jo, ale hokejovou nemám a když koupím novou, tak to taky nebude nejlevnější. Navíc na divokou vodu potřebuju přilbu 1-2x do roka, na Moravici nebo Sázavu přilbu nenosím- to mám takové slušivé sombréro.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 19:08

Lumyr píše:
tuso píše:Jinak mimochodem, teď jsem navštívil stránku Petzl a model Elios je ve 2 velikostech, ale u našich prodejců o tom není ani zmínka. Možná, že jsem zkoušel tu menší.


v CZ katalogu ji maji v nabydce... Elios 48-56 cm cislo A42_1
53-61 cm cislo A42_2


Jo, máš pravdu. Já jsem ji zkoušel v HUdy a tam mi řekli, že je jenom jedna velikost a i na netu o tom nemají zmínku. Jinde to je uvedeno-třeba rockpoint a eliass
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava


Zpět na Ostatní vybavení