Jakou horo helmu?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod Stani » úte dub 3, 2018 13:35

slezacekm píše:no budu SR Pentu taky muset vyzkoušet, důležité je jak mi bude slušet.
ElCap má mít váhu 350 g, což je stejně jako můj Camp Armour. Máš ji zváženou?

Jéminé, jasné, 350g. Mne to ukazuje 340, ale +/- to sedí. Automaticky zo zvyku som odpočítal hmotnosť podložky na váhe (prilbu som ale vážil bez podložky). Pardon. Aj som sa chvíľu divil, aké pekné číslo mám :) Akurát, mám starší typ ElCap, bez tej novej omalovánky.

Mne sa na BD páči to, že napriek tomu, že je z toho EPS, nepôsobí na hlave tak mohutne. Vapor je ešte krajšia, lepšie vetriacie otvory, ale tam už je to fakt drahé, na spevnenie použitý carbon + kevlar, čo Vector nemá.

Apuka - náraz, aký popisuješ pri svačinke s chlebíkom, táto prilba znesie s úsmevom, akurát sa tam urobí jamka. Ale ty myslíš na výmenu po rache nedajbože z padajúceho kameňa, či páde horolezca. Ja som už dostal kameňom do prilby, ale nebol to balvan, mám len takú priehlbinu, odlúpol sa lak, žiadne iné poškodenie nevidím. Jasné, po poriadnom náraze, by sa mal meniť, ale fakt, rekre lezec a skialp, nevravím, že sa to nemôže stať, ale tá pravdepodobnosť bude nižšia, ako keď lezieš exponované cesty.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod remy77 » úte dub 3, 2018 13:48

slezacekm
Myslim, ze tou Pentou od SR nic nepokazis. Mam ju asi pol roka a je fakt dobra, lahka, ani nevies, ze ju mas na hlave. A za tie peniaze lahsiu nekupis :lol: Skrupinu od CAMPu uz zo skrine ani nevytiahnem.


stani:
Moja zena ma prilbu od Mammutu s nastavovanim cez kolecko a o bundu sa to nepovoluje.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod Pierre111 » úte dub 3, 2018 13:58

Taky mám Pentu a za ty peníze je dobrá. Jen má vyšší profil.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod slezacekm » stř dub 4, 2018 19:42

Stani:
promin, ze jsem ti orevazil helmu :lol:

zbytku dekuji za navrh Penty. vyzkousim, vypada dobre a SR beru jako lepsi znacku nez Simond
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod seis » čtv dub 5, 2018 13:28

Občas mívají Pentu přímo v Singáči ve II.jakosti, ale teď koukám na eshop a momentálně nic. Dá se sehnat za 900 Kč, což je za takovou helmu super cena (ale helma musí sednout, nejlepší je samozřejmě vyzkoušet ji:)).
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod mike » čtv dub 5, 2018 15:30

Co znamena u helmy druha jakost?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod booze » čtv dub 5, 2018 15:57

Par der od sutru. Nic velkeho. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod seis » čtv dub 5, 2018 19:47

II.jakost = designové a kosmetické vady (chyba v potisku, nestandardní barva, lehké škrábnutí z výroby apod.,) vždy je to tam uvedeno
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod davvee » čtv pro 13, 2018 16:44

Zvažuji koupě nové přilby.

MAMMUT ROCK RIDER vs SR PENTA ?

Můj favorit je Penta. Vaše tipy ?
Dík
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Jakou horo helmu?

Příspěvekod apuka » stř zář 21, 2022 16:43

Maly dukaz, ze prilba muze ochranit zdravi uzivatele - i kdyz se nese pouze na batohu.

Manzelka jej mela pripevnenou na zadech batohu ke spodni casti v sitce. Slapali ve skalnatem zasnezenem a zmrzlemterenu, kde se ji "povedlo" blbe slapnout na kamen a spadnout. Jak padala trochu bokem, nejdrive prilba narazem na skalu z boku usmernila pad, ze nejdrive spadla (spise skoro napichla) prilbou synovi na hulku (ten hulku nejak pri leknuti a otaceni otocil nestastne proti manzelce), coz zase ji v padu trochu otocilo tak, ze spadla na zada mezi skaly. Jak padala, tak se ji ta prilba zasekla (doslova zasprajcla) v dire mezi skalami a narazila na vycnivajici kus skaly. Coz zase manzelku mirne vychylila ze smeru padu a takto dopadla hlavou na mekkou zem s firnem, par centaku od vycnivajici ostre skaly. Nebyt toho vychyleni to schyta celou vahou presne do te skaly - bez prilby a cepice by ji moc nezachranila od tezkeho poraneni.

Takto to cele odnesla pouze samotna prilba, vlastne penova cast, manzelka si jenom odrela nohu a ruce.

Vnitrek prilby, jak praskla
Prilba1.JPG

Ta velka prasklina jde trochu dal "pres vetraci otvor" - a pri zvetseni je videt, ze jsou tam dalsi prasklinky smerem dolu k tomu cervenemu pruhledu a dal na pomerne velke plose, jeste vice dal, co uz neni na fotce
Prilba2.JPG

Tady je misto napichnuti na hulku - nedaleko od ni je kolem taky pri zvetseni videt par prasklin.
Prilba3.JPG


No asi na ni jeste stale dohlizi andel strazny. Podobne pri jejim padu to odnesla navigace Garmin eTrex 35x zavesena na ramennim popruhu, jak padala smerem na vycnivajici skaly, tak nejdrive dopadla displeyem navigace na jednu skalu, cimz se tak o 5-10 cm vychylila od puvodniho smeru dopadu hlavy - coz bylo presne na hrot vycnivajici skaly ve tvaru pyramidy a takto dopadla doslova 2-3 cm vedle, akurat se ji rozbily bryle pri narazu. Ja jsem celou dobu videl presne, jak na ten hrot skaly dopadava a uz hlavou preblyskavaly myslenky, jestli je tam signal pro volani na Horskou, ale v te rychlosti clovek nema sanci udelat nic.

Jo, ta prilba chranila dobre i na hlave, parkrat se udrela do te skorapky teda poradne, az se ji zajiskrilo pred ocima i tam. Na skorapce je videt jen trocha hlubsi skrabanec. Ve srovnani s moji Singing Rock prilbou vypada male jako nova, a to ja jsem se nikdy nikde nebouchnul, do niceho nevrazil, ty prohlubne na mekke "skorapce" jsou z prevozu v aute a noseni na batohu :roll:.

Nova stejna prilba (Mammut Wall Rider MIPS) je uz doma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení