Kvalitna termoska

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 18, 2024 12:33

Dík, tak to jsem přehlédl. Projížděl jsem to zpět, zda to tam někde nepíše.

EDIT: Asi ji taky pořídím tu litrovou. V zimě s sebou horké nápoje na jednodenní výlety nějak nemám potřebu tahat , ale v létě mě nebaví pít teplou vodu a v zimě zase ledovou, tak aby mi to drželo vodu v nějaké normální teplotě vzhledem k ročnímu období.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 18, 2024 16:14

ja mam jeste nalgenku s termoobalem a z alumatky na to obal.

do obeda piju z nalgenky a po obede z termosky:D nebo v termosce nosim horkou vodu a udelam si dehydro na delsim vylete a ze zbytku pak jeste caj.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 18, 2024 19:22

V čem spočívá výhoda těch nalgenek oproti třeba petce? Všiml jsem si, že to lidi nosí, ale nějak mi uniká podstatný smysl. I když já taky asi jednu budu pořizovat, ale to kvůli pumpovacímu filtru, abych si láhev mohl našroubovat přímo na filtr. Co jsem se díval, tak by na to měla sedět nalgenka s širokým hrdlem, ale musím ještě vyzkoušet.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » čtv led 18, 2024 20:03

Právě kompatibilita s filtry, materiál z kterýho je vyrobena.. Budu teď kupovat tu odlehčenou verzi Nalgene. Mám k tomu Steripen + ten prefiltr, takže voda vyřešena.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Dromedaro » pát led 19, 2024 9:25

S jakými filtry je nalgenka kompatibilní? Na kolik filtrů ji můžeš našroubovat? Petku taky můžeš našroubovat na sawyer, dát do ni steripen... Můžeš mít dvoulitrovou petku o menší hmotnosti jak litrová nalgenka (teď jsem namátkou kouknul na Hudy a nalgenka prezentovaná jako UL o objemu 1litru má 103g), petku můžeš "zmačkat" když se zmenšuje obsah nebo když je prázdná, když ji nepotřebuješ, tak ji vyhodíš a netaháš zbytečně s sebou atd.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » pát led 19, 2024 11:44

Hodně věcí se dělá aby to bylo kompatibilní přímo s uzávěrem Nalgene.
Hodně lidí, včetně mě, nechce používat petky, byť jsou lehčí atd....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » pát led 19, 2024 16:58

dromedaro
nalgenka je bpa free a snese 100°C vodu bez toho, aby se ti zkroutila a uvoljovaly se do caje/vody vselijaky hnusy.

v lete nalgenku moc nevozim, v zime prave na caj hodne, na jaro/leto taky. (proste miluju teplej caj ale termoska je treba na vandry zbytecnej luxus)

thermos
- su z ni nadsena. viko se otevira snadno, ten system sroubovani taky. v pohode se "zapru" palcem a otevru to hned, nedochazi k marnymu protaceni az do chvile, kdyz uz ji nedokazu ani chytit. jde otevrit opravdu "snadno".

material - zkusila jsem silneji stisknout a cela ta stena jemne pruzi, takze je to urcite tenkej plech, kterej asi bude mit adekvatni odolnost a je mozny, ze neda 10 let jako moje stara vyhozena nebo 11 jako ta lifeventure 700, kterou nedokazu otevirat, ale fakt su nadsena.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » sob led 27, 2024 7:29

nalgene - snese vrouci vodu, nijak se nedeformuje, nemekne.

nalgene ultralite - nesnese vrouci vodu, mekne a lehce se deformuje. mam na ni dve prohlubne od palce a prstu, jak sem ji stiskla a prendala na lince. nedoporucuju pouzivat na horke napoje...

ale konecne mam lahev na kefir s rozmixovanym jabkem, bananem a vlockama do vlaku, co se bude dobre umyvat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » sob led 27, 2024 7:41

Ta ultralite má být trochu menší, můžeš prosimtě zkusit, jak na ňu pasuje ten neopren? Díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod ntz » sob led 27, 2024 13:24

ja ve sve THERMOSce (900ml) nosim v lete pivo :D .. vejdou se tam skoro 2 .. ted naposled (loni v zari) jsem si kupoval pivo na nadrazi v Jedlove a prelejval do termosky, zbytek druheho dopil, pak termosku strcil do drzaku (byl jsem na kole) a pokracoval dal ... lidi docela cumeli .. dat si v lete na vylete kdekoliv hlt studenyho piva je neco neskutecneho .. to je jeste mnohem zabavnejsi nez nejakej teplej cajik v zime ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » sob led 27, 2024 16:21

Pivo se bohužel hodně rychle vyhrká...... Už jen přelitím do termosky zmizí spousta bublin, pak s tim chvíli jdeš, otevřeš, napiješ se, zavřeš no a při dalším otevření už je to hnus... Tohle jsem taky zkoušel, nebyla to dobrá idea. Lepší je vzít tři třetinkový plechovky do termoobalu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » sob led 27, 2024 16:24

etheric
mam jen litrovou tu ultralite a ta se mi zda stejne siroka, jako normalni 1l nalgene, ale je cca o pul cm nizsi. takze podle me ti akorat bude pripadne obal trochu zasahovat k vicku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » sob led 27, 2024 17:55

Dík, to si koupim na léto, v batohu by v tom měla být voda pitelná celej den, respektive než dojde. Lemtat teplou vodu je fakt hnus a s termoskou se mi tahat nechce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod ntz » pon led 29, 2024 17:15

Etheric píše:Pivo se bohužel hodně rychle vyhrká...... Už jen přelitím do termosky zmizí spousta bublin, pak s tim chvíli jdeš, otevřeš, napiješ se, zavřeš no a při dalším otevření už je to hnus..


nesmis bejt takovej "cimprlich" ... vozim termosku na pivo na kolo a uplne v pohode .. jasny, ze cerstve natoceny je lepsi, ale tak strasny to opravdu neni ... je to uplne fantasticky vyjet nekde v lete kopec a nalemtat se piva z termosky ... to je proste fantazie, kvuli ktere se tesim na kolo :D .. kdyz si tam nalejes staropramen desitku, tak to bude hnusny i cerstvy ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » pon led 29, 2024 17:59

To je teda fantazie, pít sice studený, ale zvětralý pivo... Tuplem vyhrkaný z kola. Fuj, takhle ničit pivo...
A nechlastej na kole, nebo se ti to vymstí ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod ntz » úte led 30, 2024 16:37

@Etheric

ad.pivohrkani) ta termoska je zavrena a tesni a to pivo proste vyhrkany neni ... samozrejme to trosku to pivo naklepe, je to ale stejny, jako kdyz si nechas natocit v plzen do tmave k tomu urcene plzenske petky .. navic je asi trosku rozdil i vozit to pivo v batuzku a nebo v drzaku ... ja vozim vetsinou v cyklo-batuzku .. kdyz si nechas natocit pivo a otevres ho z te termosky klidne za tri hodiny i kdyz jedes natresenej jakym chces terenem, tak to pivo je naprosto "nevyhrkany" :) (a fantasticky studeny - jak cerstve natoceny) .. zkus to

ad.pivo na kole) davam vzdy az na male vyjimky 3 ... vyjedu na na nadrazi do Jedlove, tam dam dve piva do termosky a jedno do briska a pak jedu dal a vetsinou si termosku poprvy otviram az v bode, kde delam otocku domu .. to pivo zasyci jak kdyz ho vylejes do pece .. a bo vic jezdim jenom mimo silnice, tak snad nic nehrozi ...

ad.THERMOSka durabilita) psal jsi vyse, ze je slabostena a ze se trosku bojis kolik vydrzi ... moje prvni thermoska furt zije jako nova a uz jsem s ni padal, mackal ji, sedl na bagl kdyz byla vevnitr, aj a je furt v poho .. asi to neni nejvic durable termoska na svete, ja si ale na sve veci davam pozor a pri normalnim pouziti vlastne neni jak ji rozbit (pokud vypustime mene pravdepodobne situace jako napriklad ze ti vypadne z pazour na zem na sutr :P a nebo ze se s ni pripnutou na batohu dostanes do kamenne laviny ...)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » úte led 30, 2024 17:16

ntz píše:ta termoska je zavrena a tesni a to pivo proste vyhrkany neni

Je. Z tekutiny uteklo do atmosféry moc bublin. Když si koupím v minipivovaru litrovou petku, taky s ňou čekám někam, kde ju vypiju na posezení. Jakmile ju zavřu, strčím ro batohu a jdu, nedejbože jedu, tak po otevření už je to prostě hnus vyhrkanej zvětralej..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » stř led 31, 2024 16:44

etheric
a plechu z obchodu ktere se hrka vsude mozne se to nedeje?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » stř led 31, 2024 20:42

Před otevřením ne. Ničemu se to neděje před otevřením. Limonády to samý. Jak to ale otevřeš, upiješ, zavřeš a pak znova otevřeš, je to pro čerstvost pití konečná. Proto tyhle věci zásadně v menších baleních
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení