Kvalitna termoska

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mvaldo » ned úno 5, 2012 12:18

uzavery, tie ste mysleli?

mam termosku Tescoma, ale napr. neviem sa dokonale zbavit "zapachu" uzaveru :(
ako riesite jeho cistenie?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod fps » ned úno 5, 2012 14:16

ne dva kelímky, ale dva uzávěry http://www.blockpost.lt/primus-primus-t ... anguage=en, já používám jenom ten šroubovacím, ne cvakací
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod fps » ned úno 5, 2012 14:19

mvaldo píše:mam termosku Tescoma, ale napr. neviem sa dokonale zbavit "zapachu" uzaveru :(
ako riesite jeho cistenie?

u primus žádný zápach necítí, normálně vypláchnu vařící vodou, a to je vše
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mvaldo » ned úno 5, 2012 15:29

takze, toto je ta termoska Primus?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod fps » ned úno 5, 2012 16:56

ano, to je ta termoska Primus co doporučuji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod marianx » ned úno 5, 2012 19:48

mvaldo píše:uzavery, tie ste mysleli?

mam termosku Tescoma, ale napr. neviem sa dokonale zbavit "zapachu" uzaveru :(
ako riesite jeho cistenie?


Ten uzáver je možné ešte rozobrať (napadlo ťa, ako ho mohli zložiť ? 8) ). Po zatlačení strednej oranžovej časti sa uzáver otvorí a vysunie sa ďaľšia oranžová časť, hneď vedľa nej je čierny krúžok, ktorý je možné odšróbovať v protismere hodinových ručičiek. Ide to veľmi ťažko, lebo nie je začo chytiť. Je to možné, ak zatlačíš zhora dvoma prstami len na ten spomínaný čierny krúžok a otáčaš. Ja som na to ináč prišiel len náhodou, keď som veľmi silno zatiahol vrchnák na termosku a keď som ho dával dole vrchnák mi uzáver rozšróboval.

Obrázek
Naposledy upravil marianx dne ned úno 5, 2012 20:20, celkově upraveno 1
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 5, 2012 20:09

rezna píše:@amigo - pokud je pod nulou tak vicka zasadne necvakaci - dela treba primus

amigo píše:@rezna: jj, vím, ve cvakacím se drží voda, která pak zmrzne, ale na té akci jsme měli i tu esbitku taky s cvakacím a ta fungovala bez problémů.

A co použít tento postup: Termoska je kolmo k zemi, víčko nahoru, cvaknu, nakloním termosku pod libovolným úhlem, naleji tekutinu, překlopím termosku opět do polohy kolmo k zemi a špuntem nahoru, cvaknu a znova nakloním a odleju tím možný zbytek tekutiny, která zůstala ve v mechanismu a mohla by zamrznout.

Jinak, teď v -20 pod nulou se osvědčila jak Primus od Eloherda, tak moje Sigg Steel Works, nevím co měl Indy, ale také dobré.

A jídelní 1l Esbit byl luxusní. Po dvou hodinách zastavíš, najíš se teplého jídla, které jsi do termosky dával ještě nedovařené, ale v termosce se "dovařilo". Doleješ v termosce teplou vodou z jiné termosky a po dalších dvou hodinách se zase najíš... prostě luxus.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mvaldo » ned úno 5, 2012 20:12

jasne ze ide rozobrat, ale "zapach" je z gumoveho tesnenia :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Indy » ned úno 5, 2012 20:19

tesneni je silikonovy kaucuk (mlecne barvy), jestli mu chces pomoct opatrne ho sundej z drazky, umyj drazku a aj samotne tesneni, tvar byva slozity, treba esbit ho ma jako prstenec s prurezem V.

nicmene, nacichne, dokonce treba nabere barvu od papriky, ale to je zivot, s tim se uplne neda nic delat. hora voda, novy caj nebo novy jidlo a je to cajk.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod marianx » ned úno 5, 2012 20:30

Presne tak, navyše to tesnenie je možné stiahnuť bez rozoberania. Ak ho nenasadíš presne bude tiecť.
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Indy » ned úno 5, 2012 20:37

na tom esbitu to jde nasadit jen spravne (je to sroubovaci vicko) a asi ani u jinych vyrobcu bych se nebal toho ze to nasadim blbe, ostatne by se to poznalo pri zasroubovani, bo by nesedlo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod amigo » ned úno 5, 2012 21:09

vonkreuz píše:A co použít tento postup: Termoska je kolmo k zemi, víčko nahoru, cvaknu, nakloním termosku pod libovolným úhlem, naleji tekutinu, překlopím termosku opět do polohy kolmo k zemi a špuntem nahoru, cvaknu a znova nakloním a odleju tím možný zbytek tekutiny, která zůstala ve v mechanismu a mohla by zamrznout.

s normální termoskou asi jo (každopádně s esbitem to ani nebylo zapotřebí, přitom jsem na ní taky měl našroubovavý cvakací uzávěr), ale tomu shitu od ferrina promrznul uzávěr, takže to prvně občas zlobilo - přes den, ale po první noci už s tím nešlo nic, ani ho odšroubovat. nebýt v záruce letěla do údolí. v krámu jsem ji s díky vrátil a vzal si osvědčený coleman.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » ned úno 5, 2012 21:37

mám Primus 1l aj 0,75l aj taký termohrnček 0,4 cl do auta(niekto s tým behá za pásom v zime a pochvaľuje si ho). Ja môžem s teplotnou výdržou byť absolútne spokojný. Nedá sa porovnať teplotná výdrž s predchádzajúcimi sklenenými , aj s neznačkovými kovovými, čo sa ku mne dostali. Môžem bez váhania odporúčať. Len ten cvakací nalievací uzáver mám dojem, že pri polohe ležmo v batohu preteká. Musím to lepšie otestovať, ale radšej som začal používať ten necvakací pevný uzáver. Vraj je aj na únik tepla lepší. Jedina vada s necvakacím uzáverom je to horšie nalievanie, teda že treba pri nalievaní vytočiť celý uzáver. (K Primus termoske na vysvetlenie dávajú aj pevný aj cvakací uzáver). Myslíte, že Sigg alebo Esbit sú lepšie? Mám v hľadáčiku nejakú so širokým hrdlom na potraviny neviem, či ostať Primusu verný alebo..
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Indy » ned úno 5, 2012 21:41

jo, neprecetl jsem to poradne.

Indy mel jidelniho litrovyho esbita, recenze VonKreuz, pozor, realita je jeste lepsi :)

a pak jsem mel napojovou Ikea za 200 čechokreditů. srovnatelna s ostatnima napojovyma. na ostre akce noname cvakaci neberu, byt jinak mi slouzi vic nez dobre.

mimochodem, na tehle akci bych bez caju z termosky asi zkolaboval. nejspis bych to nedosel. proste mam vetsi spotrebu tekutin. a ano, i piva pri debriefingu.

to platan: pro me je esbit jednicka, ale v realu urcite bude vic srovnatelne dobrych vyrobcu.. a ani na tu Ikeu a tesko termosky si nemohu stezovat :) nicmene je v tom rozdil.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 5, 2012 21:48

platan píše: Len ten cvakací nalievací uzáver mám dojem, že pri polohe ležmo v batohu preteká. Musím to lepšie otestovať, ale radšej som začal používať ten necvakací pevný uzáver. Vraj je aj na únik tepla lepší. Jedina vada s necvakacím uzáverom je to horšie nalievanie, teda že treba pri nalievaní vytočiť celý uzáver.

Není to jen tím, že ti zůstává zbytková tekutina v mechanismu toho cvakacího víčka?

Např. Coleman plní víčka izolační hmotou, aby tekutina byla izolovaná ze všech stran, nejen od termosky samotné.

Myslím, že většina výrobců má na boku pevného výška dva kanálky a na vrchu štuplu jsou šipky. Takže stačí jen pootočit, jednu šipku směřovat k hrníčku/kelímku a druhou nahoru. A tekutina teče i bez nutnosti plného odšroubování víčka.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » ned úno 5, 2012 22:21

Von Kreuz - pozriem sa na to podrobnejšie. Zatiaľ som tomu nevenoval pozornosť. Dvakrát sa mi stalo po prevrátení batohu, že som mal v batohu malé stopy vlhkosti. prišiel som na to neskôr. Teraz radšej berávam ten pevný uzáver bez detailnej diagnostiky. Som akýsi lenivý to skúmať. Za tvoje upozornenie vďaka, pozriem sa na to podrobnejšie. Kupoval som ten primus po haváriách klasických termosiek so zúfalstve s presvedčením, že za tie nekresťanské peniaze to "snáď bude fungovať bez problémov". Akosi som sa začal v poslednom čase spoliehať na predstavu, že za najvyššiu cenu dostanem nejvyššiu kvalitu.(som už snob?) Nemám už chuť a vôľu (aj vek a peniaze) pri nákupoch robiť chyby. Tak som začal kupovať najdrahšie veci. Toto ma pri Primus trošku zarazilo.
hmmmm a ktomu podstatnému, či mi tam neostáva tekutina? - tá skúsenosť je z leta, tam nemalo čo zamrznúť. Skôr mám dojem, či som nenarazil na nejakú šmejdovú sériu. Dvakrát som musel termosky pre nejaké vady vracať a reklamovať. Mal som z toho veľmi zlý pocit a už som sa začal sám pred predavačmi hanbiť a cítiť ako blbec. Predajňa v kam by si v mačkách nemetoddicky v mačkách prišiel oproti Tescu na námestí, ak Ťa to zaujíma, asi pred rokom a pri reklamáciách bol problém vybrať termosku bez vady. Ufffff ako mi odľahlo keď som sa vyplakal na Tvojich rukách :-)
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Indy » ned úno 5, 2012 22:24

mel jsem jidelniho primuse 1.5l, nenasel jsem obdobnu velikost u jinych vyrobcu. fungoval dobre, izolace horsi nez esbit (stejny prostredi, stejna manipulace stejny obsah) ale pak mi z nej uniklo vakuum (edit - basnicky receno, prosim neopravovat fyzikalni realita je mi skutecne velmi dobre znama :)), takze ted by to byl stylovy kvetinac, nebo mozna po prilepeni pekny stojan na destniky...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » ned úno 5, 2012 22:34

@indy
mám tomu Tvojmu príspevok rozumieť, že mi odporúčaš radšej Esbit? Uvedomuješ si dôsledky, že v skrini v poličke budem mať po smrti v poličke 3x primus a jeden Esbit? Si si vedomý závažnosti dôsledkov toho, čo mi odporúčaš? S vedomím mnou uvedeného miestoprísažne mi odporúčaš Esbit??? Trikrát si rozmysli a zváž, čo mi odpovieš, ak mi vôbec odpovieš! :-)
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Indy » ned úno 5, 2012 23:13

esli je to tak dulezite, pucim Ti ten muj na vyzkouseni.

ovsem pozor - ja se bavim o jidelnim. napojovy teprv hodlam poridit. myslim ze bude srovnatelny, tj vynikajici, ale nemam konkretni zkusenost.

osobne kukam po tom arctic white 1l.

jestli te to uklidni tak krome dvou termohrnku do auta mam a pouzivam:
2x ikea (velmi zdarila, beru na akce jako napojovou)
2x tesco (izolace lepsi nez ikea ale klikaci uzaver, beru jen na pohodove vylety)
1x primus 0.5l jidelni, heavy duty
1x esbit 1l jidelni, ten se celkem povedl. ovsem vydrz je stezi pul dne. takovy pekny krygl je to...
2x 0,5l cina noname na kafe ci vodu, vypada jak sigg flaska, ale je to termoska, a ne spatna... na denni noseni do prace, jedna je pevna polozka v dennim baglu.

na jednodenni akce mam ve zvyku ze me krome caje na prochazku ceka jeden litr caje v aute.

no a co, nevadi mi to. kazdej sme nejakej. jini lidi zase poslouchaji treba techno nebo dechovku...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 0:16

Já se taky bavím o jídelním. Ten Tvúj Arctic White Kettle 1L mně jednoduše dostal a nachytal do tekutýho stavu. Nemáš Link na nějakou zástrčku, Třeba na Gerlachu, nebo na Řípe nebo na Sněžce by prišla vhod. Neupejpej se a naval božskou ...ať neslintám... vole, to je teda věc... ať nejím, pokud ji nebudu mít v šuplíku...ty vole, já se tŕesu nedočkavostí :-)
Já pěju a skotačím: Ja si vyskočím, já si podskočím, ja na to máááááám.....
Ještě se pochlub co máš, já budu chtít taky, dyť nejsem holá řiť....
Tys nejseš jenonom takej nějakej, ty jsi prostě jednička, poznám Tě i bez trička, každá naše vesnička musí poznat Indi-čka, ten má lidi ten má věcí, jen mu nikdo nenaletí, koukejte jak hezký Indy má taky jen hezké pindy....

Ako som nakúpil, tak predávam ..
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 0:54

@Indy
Prečo do mňna rýpeš a chceš ma verejne zosmiešniť a ponížiť? Čo som Ti urobil, čím som sa Ťa dotkol, že človeka možno dvakrát staršieho ako si Ty potrebuješ k vôli naplneniu svojho ega uraziť? Čím si viac na tomto svete viac ako ja, že mi potrebuješ dať na vedomie svoju nadradenosť. *Prečo potrebuješ zvratky a jedovatú žlč svojej úbohej existencie vyliať na mňa?
Prečo máš potrebu zneprájemniť a zohaviť mi dnešný deň?
Si už ukojený a spokojný?
Buide sa Ti dobre zaspávať? Budeš mať pocit, že si urobil dnes niečo dobrého? Máš zo seba dobrý pocit? Si na seba pyšný?
Prečo si mal potrebu svoj kýbeľ zvratkov vyliať práve na mňa?

Ak Ti dnes niekto ublížil, ponížil Ťa a zosmiešnil a Ty si potreboval niekomu to vrátiť, poslúž si aj nabudúce. Len mi to dopredu oznám. Ja to znesiem!

Takto bez výstrahy ma to bolí.
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 1:11

@Indy
Kdesi Indy? Kde sa skrývaš?
Očakávam Tvoje ospravedlnenie, alebo aspon vysvetlenie. Poď sa mi pozrieť do očí. Alebo sa hanbíš? Alebo si jednoduchoi ZBABELEC bojaci sa konfrontácie a čestnosť je pre Teba pojem neznámy???
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Indy » pon úno 6, 2012 1:15

hrome ted si nejsem jisty jak to vlastne dopadlo.

taknejak jsem vyjevil ze si v termoskach trochu ujizdim a nerekl jsem ze to je taky pro dva dospele a dve skorodospele decka, a ted jen doufam ze si z toho delas sveraznym zpusobem srandu...?

platan, v poho, dobry?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 1:24

@Indy
Nič, absolútne nič nie je v poho a ako Ty hovoríš dobry
Neodovodnene si ma arogantne a hrubo napadol, pokúšal sa zosmiešniť, napriek tomu, že som ti na to nijako nedal príčinu ani som Ťa k tomu nijako nevyprovokoval. Choval si sa ako arogantný namyslený spratok. Nerobím si srandu. Som hlboko urazený a rozhorčený Tvojim arogantným prístupom. Pokazil si mi dnešný deň. Tvoje jedovaté zvratky zasiahli do môjho pokojného dňa. Si jednoducho niečo ako ZRUDA.
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 1:30

@Indy
Šokujúce je pre mňa, že nie si schopný sebareflexie a ospravedlnenia. Že na takú bezcharekternú špinavosť narazím na fóre pre turistov je pre mňa niečo šokujúce a doteraz nepredstaviteľné. Som naivný. Raz sa mi to muselo stať.
Mieniš prestať fungovať na tomto fóre urťenom slušným ľuďom?
Alebo aspon začneš fungovať pod iným nickom?
Alebo absolútne nemáš chrbtovú kosť a budeš naďalej predstierať niečo, kým jednoznačne NIE SI???
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 1:32

@Indy
Vlastne už mi je jasné KTO si, vlastne prepáč nie kto si ale ČO SI!
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Indy » pon úno 6, 2012 1:38

hele, jsem unaveny, delam chyby, Ty nejspis taky, ale tohle neni sranda. aspon ja se teda nebavim.

opravdu si nejsem vedomy toho ze bych se k Tobe choval spatne, tohle je nedorozumeni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 1:43

@Indy
KTO Ti dal právo so mnou komunikovaťr týmto tónom?
KTO myslíš, že vôbec si???
S KÝM myslíš, že sa zhováraš?
KTO Ti dal vôbec právo rozprávať sa so mnou týmto zosmiešňujúcim a a nactiutŕhačským spôsobom?
ČÍM ma prevyšuješ, respektívne Čím si myslíš, že ma prevyšuješ?
KTO alebo presnejšie ČO vlstne SI ???

Odpovedz mi na tieto otázky a som ochotný s Tebou diskutovať!
Dám Ti dobrú radu - obchádzaj ma a zďaleka sa mi vyhýbaj, lebo na zápach Tebou vylučovaný som príšerne alergický!
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 1:46

@Indy
Stále s Teba vyžaruje BOHOROVNOSŤ, Ty a JA sme si na čistom "vo co tady kráčí"
Prečítaj si svoju odpoveď na môj príspevok ešte raz a nedaj si pred oči svoju BOHOROVNOSŤ
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod platan » pon úno 6, 2012 1:48

@Indy
Nmám Tvojich šestnásť ani Tvoju úroveň vzdelania.
Vyprosím si spôsob a tón Tvojej komunikácie so mnou!
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení