Kvalitna termoska

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2019 1:40

7x stejny post? Jsi horsi, nez cinsti spameri. Ze ti namontuju k pocitaci alkoholtester [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » pát pro 6, 2019 5:54

Klidne. :wink: Pri odeslani OF prestalo reagovat a pak po restartu jsem zjistil, ze je to tam 7x a nedalo se mi prihlasit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » pát pro 6, 2019 9:16

Ta moje tiťanová neklouže, ani ve fleecových / pws rukavicích, zvenku vypadá, jako by byla pískovaná (jemně hrbolatá).

Jo, rozpadlý PuR či co = zvenku lepivá termoska po pár letech, to znám, to mi udělala jedna z tesca.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod budo » pát pro 6, 2019 14:24

FrantaKrajta píše:Tak ja od termosky potrebuju, aby mi pri zimnim spani vecer uvarena varici voda vydrzela aspon tepla (ne jen studena) do rana na zaliti snidane, kdyz ji necham ve spacaku nebo aspon stanu/zdaraku/...

Je to nepotrebny nesmysl nebo jeste normalni? :D

Driv mi tak AFAIK vydrzela celkem v pohode (i ve zdaraku na snehu), poslednich par akci uz vubec (ale psal jsem driv, ze je uz pekne omlacena - mozna je tam nekde kontakt vnitrni a vnejsi, nebo neco).


Mně by sice nenapadlo, dělat to takhle a pokud chci ráno něco zalít, vařím ráno, ale v Tesco termosce do rána voda horká vydrží. Záleží, co chceš zalévat a kolik má mít voda °C. Osobně termosku vnímám tak, že má udržet teplé, co jsem uvařil a chci popíjet, takže podobnou potřebu, jakou máš Ty, jsem nikdy neřešil.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » pát pro 6, 2019 21:15

budo: ale potom jsou to ty zmiňované „nepotřebné nesmysly“ pro Tebe, ale ne pro ostatní ;-) Mám to v různých obměnách trochu podobně jako FK, obyčejná no name termoska na to nestačí, proto na tohle používáme sbírku Esbitů. Tu obyčejnou beru jen v ČR do auta, když mám obavu z vykradení anebo třeba na použití, které popisuješ Ty a na které opravdu bohatě stačí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 6, 2019 21:27

pp tu nedavno daval firmu u ktere si nechal usit obal (nevim na co ted, na tablet?) a ona ma i termoobaly na termosky... neni trochu resenim proste koupit termosce takovej obal, kterej by mohl pomoct s manipulaci a treba i trochu pomohl te izolacni strance? takze pokud by napr. byla dobra ale kluzka, obliknout ji kabatek by mohla byt taky varianta (samozrejme nutne nerikam, ze na tohle pouziti dobra), to jen takovej napad (pripade i mate s tema termoobalama zkusenosti, jestli to fakt prodlouzi o nejakou hodinu teplotu?)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » pát pro 6, 2019 21:45

Termoobal jsme používali na Sigg. Tam fungoval velice dobře. U termosky jsem toho názoru, že lépe je pořídit kvalitní termosku. Co se týče manipulace, tak buď dobrou termosku přímo s neklouzavým povrchem, anebo tedy hladkou termosku případně oblepit kobercovkou.

Čímž ovšem vůbec neříkám, že Tvůj nápad je špatný, dají se tím třeba zabít dvě mouchy (horší a kluzká termoska), jednou ranou :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » sob pro 7, 2019 12:29

Ta firma je coolbox.cz a šijou obaly na cokoli z neoprenu. Mám od nich futrál na mobil i na noťas.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 7, 2019 15:07

me spis slo obecne o pouzitelnost takovyho obalu a zkusenosti s tim. Ale libi se mi docela nejaky ty obaly i na nalgenku, ze by to mohlo trochu prodlouzit zivotnost teplyho caje
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » sob pro 7, 2019 15:19

Jo, tak to sloužit nemožu, já ty futrály mám proti poškrábání displeje resp. proti otřesům/nárazům.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod apuka » sob pro 7, 2019 19:26

@mawe: my mame dva izolacni obaly na Nalgene.
1) original na 1l se sirokym hrdlem, celozaviraci na zip kolem hrdla, stalo to snad kolem 350
2) na 1,5 l z Decathlonu (existuje i litrova) za cca 150, bez uzavreni na vrchu a s (pro nas zbytecnym) paskem na noseni.

Oba funguji dobre, rano zality a min 20min "neobaleny" caj v nepocate flasi vydrzi docel dlouho, znatelne dele nez bez obalu Presneji nereknu, zavisi hodneo teplote venku. Ale ani pri -10 na obed jencaj jeste prijemne "tepleji vlazny". Kdyz to das do ruksaku mezi veci/obleceni, vydrzi dyl.

Pokud chces levne a rychle reseni, vem nejakou starou, klidne vyrazenou vlnenou fusekli (nebo kup par za nejakych 20 Kc nekde) a strc flasku s cajem do nej. Kdyz pouzijes oboje z paru, jeste lip. Tak jsem to nosival par let.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 21:10

@sobb jak jsou na tom ty Esbity? Mam jednu jidelni a nic moc.
Dneska jsem byl v Rajchu na pruzkum tamniho trhu a celkem negativne me prekvapily levne termosky. Smrdely levnym plastem a nerez byl ultra thin
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 21:13

@ mawenzi ten obal od sigg je dobry a termosce pomuze v -35°C vydrzel Tang teply 12hod. Teplotu nevim varil jsem to snad dve hodiny v 3000m :D

Naopak ty neopreny jsou na nic. Proste to nefunguje
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 21:15

Jo a nejlepsi je bublinkova stribrna stavebni folie nebo folie za radiatory nebo folie na skla aut proti namraze.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » sob pro 7, 2019 22:15

booze píše:@sobb jak jsou na tom ty Esbity? Mam jednu jidelni a nic moc.
Že prý dobře a děkují za optání :mrgreen:
Ne, vážně, záleží, jaké máš nároky. My máme 3ks na pití a jednu jídelní litrovku. Ta je v izolaci na tom hůře než ty úzké. Nám to až tolik nevadí, používáme ji převážně na „vaření“ a na následné jezení z ní, k čemuž je booží, poněvadž dole není zmrzlé jídlo, jak v hrnku, nýbrž horká krmě. Na uchovávání jídla ji moc nepoužíváme, málokdy jíme přes den. Maximálně, když je nám věnován sobí guláš a podobně :D Ale občas do vymyté dáváme horkou vodu, abychom měli ráno víc vody, sice není tak teplá jak v termoskách na pití, ale taky teplotu celkem slušně drží.
Ty na pití drží teplotu dobře.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 22:32

Na piti caje, horka/studena voda atp.
Tu samou jidelni Esbit mam taky a teple do rana mi v tom jeste nic nevydrzelo. :-k musim si dat do dalsich let ukol a provest kontrolu izolacniho stavu tzv. termoskovani
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 22:32

Aha a mate 0,5l?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » sob pro 7, 2019 22:35

Ne, jídelní litr. Na pití litrovky a jednu 3/4 l.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 22:38

K tem 3/4 byly dva uzavery?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 22:42

Na Hanibalovi pisou:
Návod na použití a tipy:

Pro zlepšení izolačního účinku naplňte před použitím termosku studenou/horkou vodou na cca 4 minuty.

Myslim, ze mike to meril a zjistil, ze to nema zadny velky vliv na funkci. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » sob pro 7, 2019 22:48

booze píše:K tem 3/4 byly dva uzavery?
K jedné dva uzávěry byly, už si nepamatuju, ke které.

booze píše:Pro zlepšení izolačního účinku naplňte před použitím termosku studenou/horkou vodou na cca 4 minuty.

Myslim, ze mike to meril a zjistil, ze to nema zadny velky vliv na funkci. :mrgreen:
Hlavně kdo by plýtval vroucí vodou ...
Doma to tak občas před naplněním dělám a placebo funguje, zrovna tento týden jsem si krásně spálila jazyk :mrgreen: (což by se bezesporu stalo i s termoskou nenahřívanou, akorát jsme ji vytáhli zmrzlou z auta a bylo mi fakt blbý do ní ten čaj nalít :lol: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 22:53

Jake delate caje? Ja jsem se asi prepil a radeji si davam teply Tang
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » sob pro 7, 2019 23:08

Pokud šetříme plynem a není vroucí voda, tak rozpustný. S čajem to má společnýho asi jedno procento, ale pít se to dá, a hlavně, podobně jak u Tangu, stačí jen teplá voda. Jinak na ohni či kamnech klasika sáčkové - zelený, černý, bylinkový ... Toho se nepřepiju. Pro sypané v terénu moc nevidím prostor, to si holt užívám doma.

Ve Finsku jsme posledně ještě měli jakousi nacukrovanou koncentrovanou brusinkovou šťávu, to bylo taky moc dobrý a překvapivě to ani moc nezamrzalo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » ned led 5, 2020 18:12

pavproch píše: ....půllitrovou celo-titanovou therm-o-sku Airsee. Až (jestli) dojde a vyzkušam, dám sem fídbek.


Se zpožděním, jako vždy (ty polní fídbeky se ne a ne naučit), tj. po cca 10-ti polních nasazeních: Jako jo, dobrý, thermosuje, neteče, dobře se s ní manipuluje - neklouže, v tlustých rukavicích si musím pomoct špičkou hůlky, abych zamáčnul nalívací čudlík, jako u všech mých dosavadních term-o-sek a půllitr je (pocitově, po letech nošení litroffky) málo, ale výlet (tady v podzimních a zimních Beskydoch) sa s tím přežít dá bez smrti žízní.

Ešče sem si z ní hubu nespařil, bo do ní dycky uvařím čaj v kádince (těnké sklo), nechám f té kádince ca půlhodiny až 40min luhovať - než mi v hrnku vychladne a vypiju kafe, keré vařím zaraz s tím čajem - a až potem přelívám do therm-o-sky. Čili liju dovnitř už v pitelné těplotě a během výletu (ca 2 až 3 hodiny od nalití) nijak nevychladne, i dyž mrzne (proto píšu, že asi dobře therm-o-skuje).

Celkově - byl to dobrý kup (teda až na tu cenu, no...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod apuka » úte led 7, 2020 19:22

Stala se vec, co si nejak nedokazu vysvetlit. Nemate nekdo napad, proc se to stalo?

Vysoke Tatry pres svatky, litrova termoska Esbit. Kazdy den rano naplnena cajem, vetsinou vecer vybalena tak do ctvrtky az pulky jeste plna horkeho nebo alespon hodne tepleho caju, pres den se nekolikrat plne otevrela (sroubovaci uzaver) a nalilo se do uzaveru-hrnku, tj. nahrnul se dovnitr ledovy vzduch. V den X-1 stejne, cely den (cca 8-19) se nosila v ruksaku pri -13 - -18, mozna i nizsi teplota, vecer ta tretina jeste horka. V den X se nosila cca stejne dlouho, ale pri teplotach -5 - -10, vubec se neotevrela, az vecer na ubytovani, kde ale byl cely obsah ledove studeny. Ve dnech X+1 a X+2 pri podobnych teplotach naprosto bez problemu, vecer zbyly caj zase horky.
Nechapu, proc se ten jeden den tak ten caj ochladil. Uzaver musel byt zasroubovany dobre, protoze se termoska povalovala v ruksaku a nikde nebyl ani naznak vlhkosti, resp. kapky vyliteho caje. Vzdy se pouzil stejny ruksak, s cca stejnym obsahem. Navic manzelka mela ve stejnem ruksaku v termosce Esbit na jidlo svuj uvareny obed (kvuli urazu ctyr hornich prednich zubu prakticky nemuze kousat, takze nemuze zadne bezne jidlo, co se na tury nosi). S tim nebyl problem, i kdyz jej spotrebovala az nekdy pozde odpoledne, bylo vrouci. Takze zadne extremni povetrnostni podminky, co by to zpusobily.
Nestalo se to jeste nikdy predtim - jak jsem psal, den predtim bylo skoro o 10 st. chladneji - a ani dalsi dny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 19, 2020 17:20

Nějaký nápad, čím nejlíp nahradit polystyrén ve vnitřku uzávěru termosky (ne cvakací, klasické šroubovací víčko) Esbit?

Uzávěr jsem (skoro) nedestruktivně rozdělal kvůli mytí a čištění, dostala se tam totiž voda a zahnívala. Vnitřek dutého uzávěru je vyplněný válečkem z polystyrénu, který se ale při manipulaci trochu rozpadl a celkově je takový nic moc. Chci to vyplnit třeba EVA pěnou z karimatky a zalepit nějakým "food safe" lepidlem, aby už tam voda nemohla. Bude to o fous těžší a nevím, jak se změní únik tepla přes uzávěr (škoda, že nedělají vakuový šroubovací uzávěr...). Nápad na jiný materiál? Aerogel, který by byl nejlepší izolant, doma nevypěstuju :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod booze » stř úno 19, 2020 21:52

HDPE pena (vydrzi hodne) nebo tam strikni studnarskou penu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » úte úno 25, 2020 15:50

pavproch píše: ....půllitrovou celo-titanovou therm-o-sku Airsee. Až (jestli) dojde a vyzkušam, dám sem fídbek.

Ty jo. Neska mi přistál mail z Amazonu (kde sem na konci 2019 tu therm-o-sku koupil), že se nějak změnily poplatky či co a že mi vracejí přeplatek 17 CZK. Prý "refund to EC/MC" - to sem nevěděl, že můžou takle posílat peníze zpět na kartu (ie účet skrz moji kartu). To sem zvjedaff, esli těch sedumnáct kaček fuckt přijde.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod oodoow » úte úno 25, 2020 16:47

Tu jsem zapomněl napsat, že mám nově montbell termosku. Je lehká, bytelná, termoskuje a nalévání je dobře vyřešeno, teče to jak má a nic se nerozlije. Tak jenom tak pro info. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » úte úno 25, 2020 17:51

Koukam, ze se ti nakupovani ze Svycarska zalibilo. Jake jsou dalsi zkusenosti s celnikama?

Proc termosku? Maji dost fajn veci, ale zrovna u termosek je slusny vyber i u nas a tahle mi na prvni pohled neprijde nijak vyjimecna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49369
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení