Kvalitna termoska

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod oodoow » úte úno 25, 2020 18:36

To bylo už z toho prvního nákupu, jsem potřeboval něčím doplnit na částku, abych nemusel platit poštovný a termoska se hodí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 16:26

Nedávno jsem koupil tuto https://www.yogaguru.cz/cs/eko-lahve/kl ... ess-592-ml jen v jiný barvě. S wide uzávěrem má 461g a je to fakt široký, že se tam dá narvat ledasco. Aj naložený maso na gril :)
Na studený funguje, výrobce slibuje 58h a na teplý 17h. Teplý teprve zkouším, dnes jsem tam nalil vařící vodu.
Na týhle termosce není jedinej záhyb, kde by se usazoval bordel, jde luxusně čistit. Plánuju v ní taky vařit.
Zajímavá je ta netypická velikost, která mi zrovna vyhovuje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » čtv led 19, 2023 19:07

Nějak záhadně jsme ztratili těsnění k uzávěru od Esbitu. Samotná těsnění se bohužel neprodávají, jen celý uzávěry, což nepotřebuju. Nevíte někdo, kde se dají sehnat potravinářská těsnění, která by mohla potenciálně pasovat na termosky? Napadly nás domácí potřeby, ale asi tam moc velký výběr nebude. Přes net to nepůjde, chtělo by to vidět naživo a porovnat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod ntz » pát led 20, 2023 0:34

Etheric píše:Nedávno jsem koupil tuto https://www.yogaguru.cz/cs/eko-lahve/kl ... ess-592-ml jen v jiný barvě. S wide uzávěrem má 461g ...


nechapu ... ty si vybalis z celofanu kazdej bonbon predtim, nez ho hodis do batohu, pak si ale koupis termosku co ma 460g na 600ml .. to nevymyslis .. :D
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » pát led 20, 2023 4:57

Kdo říká, že to nosím na turistiku? Mám to na brigády, nebo v tom doma vařim, v létě si v tom donesu maso na grilování,... Ale na výlety to nenosim, těžký, velký, preferuju vařič, i na jednodenních akcích
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Lipon » pát led 20, 2023 9:44

přidám dobrou zkušenost s termoskami Thermos
malá 600ml má 280g, 260 po sundání všech pičičand
velká 900ml má 390g, 360g po sundání všech pičičand

obě drží nápoj hodně dlouho horký - exaktní teploty nemám a nehodlám to ani měřit, večer když do velké udělám horký čaj, tak ještě ráno se nedá bez foukání pít, kafe v malé je i po víc jak 24h teplé
víčko má závit ve 2 místech přerušený, takže tam při a po pití nezůstává tekutina, zavírání jde snadno rozebrat, vyčistit a vysušit
a ta váha je ve srovnání se starýma nerezovkama fakt poznat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod ntz » pát led 20, 2023 9:58

Lipon píše:exaktní teploty nemám a nehodlám to ani měřit ..


ja taky nehodlam merit, mam tu 900ml .. nicmene i venku na baglu v zime pod nulou po celem dnu se neda tekutina pit bez foukani ;) ... samozrejme pokud clovek upije do pulky a min, tak ta teplota klesa rychlejc, dokud je ale plna, tak drzi
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Termoska - pomoc s výběrem

Příspěvekod Luc7 » pát lis 24, 2023 13:58

Zdravim, prosim, ma nekdo zkusenosti s termoskami Esbit nebo Stanley? Doporucili byste jednu z nich?
Na Stanley jsem cetla, ze uz to neni co byvalo a u Esbit se trochu bojim, ac estetickou stranku nechci resit, ale kupuju ji jako darek, ze se lak brzy oloupe.(i kdyz maji novoubradu s odolnejsim praskovym nastrikem.
Predem diky za veskere reakce.
Lucka
Luc7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 24, 2023 13:53

Re: Termoska - pomoc s výběrem

Příspěvekod Olchor » pát lis 24, 2023 18:48

Na termosky tu máme spešl vlákno viewtopic.php?f=15&t=9209
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » pát lis 24, 2023 21:10

Ano, dekuji, slouceno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod apuka » ned lis 26, 2023 18:37

Luc7 píše:ma nekdo zkusenosti s termoskami Esbit ... se trochu bojim, ac estetickou stranku nechci resit, ale kupuju ji jako darek, ze se lak brzy oloupe.(i kdyz maji novoubradu s odolnejsim praskovym nastrikem.
My ma e uz dobrych par let lifrovou Esbitku,cerniu, neklouzavou. A ano - ta barvase lehce otriska, naprosto na to staci jen ukladani/vytahovani do/z ruksaku. My ji mame uz s hezkym "vzorem".
Je to ale jen eststicke a funkci nijak neovlivnuje, jsme s tou tsrmoskou hodne spokojeni, pred dvema tydny jsme koupili dalsi stejnou - neturim, jestli je rozdil v nanesene barve, jeste jsme ji nakonec nikde nemeli.

Pokud chces "esteticky stalou", kup si nebarvenou, ciste ocelovou.

Jedna poznamka k tem Esbitkam, konkretne litrove cerne - v Rockpointu rikal prodavac, ze ten konkretni model ted jen doprodavaji, ze neni (momentalne) nova dodavka. Vsechny ostatne modeky jsou OK, dodavky jsou prubezne, ale litrova cerna obycejna s dvema uzavery asi do Vanoc nove neprijdou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » ned led 14, 2024 18:40

su nahlodana koupit si tu termosku Thermos 900ml

sice sem si napred rikala, ze ta cena je dost ujeta, ale kdyz sem pak videla, kolik stoji termosky esbit... ta litrovka, co ji tak rok nebo dva uz nemam mi docela chybi, hlavne proto, ze ta 700ml, co mam (a technikcy by mi stacila), ma jen sroubovaci uzaver a kdyz ho zasroubuju s horkym pitim, mam pak problem to rozsroubovat. Jak me porad bolej ruce a nemuzu delat nic, co vyzaduje uzkej uchop a silu zaraz, tak zrovna otevirani termosky se pro me stava akci nemoznou... hlavne mi pak klouzou ruce na tom uzaveru, kde ho neni poradne za co chytit, to by mohlo muj problem vyresit.

takze jsem chtela napred termosku, co ma oba typy zavirani (ta stara mela oba typy, reseny trosku jinak nez esbit a bylo to dost spolehlivy), u esbitu znam lidi, co si stezuji, ze to netesni dobre.

a ta thermos vypada, ze diky reseni uzaveru je moznost celkem dobre ji otevrit tim, ze se da "zabrat" za tu plastovou perforaci.

Muze mi to prosim nekdo potvrdit? (v obchode to pujde blbe vyzkouset, bez toho podlaku co vznika pri uzavirani horkyho napoje to blbe vyzkousim :D

(u normalni termosky mam problem, ze neudrzim ten pevnej stisk na otevreni dost dlouho a pak mi to uz zacne prokluzovat, pak me zacne bolet ruka a pak uz proste smula - tuhle sem si tu termosku neotevrenou prinesla domu...).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Vexo » ned led 14, 2024 21:47

Treba YETI dela ruzna vicka, uzka, siroka, vyklopna, pro kavu, ale cenove to je jeste o neco jinde.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Lipon » pon led 15, 2024 11:53

@Mawenzi: ano, u Thermos nepotřebuješ extra sílu to zašroubovat/povolit - myšleno vnitřní uzávěr, kterej umožňuje průtok, to vroubkování tomu dost pomáhá plus silikonové proužky v místech úchytu taky pomáhají proti prokluzu

ta vnější část jde utáhnout víc nafest, nestane se ti pak, že při povolování vnitřního uzávěru otevřeš i vnější

navíc jdou oba uzávěry pak velmi jednoduše rozebrat, včetně těsnění a usušit - není pak místo, kde by se mělo něco usazovat nebo růst plísně

víčko-hrnek má pak třeba na dvou místech perforovaný závit, takže se ti čaj nechytá v závitu a nekapou zbytky pití

používáme asi rok a půl průběžně velkou i malou (900 a 500 ml) a nic se zatím nerozbilo, neroztrhlo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » pon led 15, 2024 18:11

Lipon
diky za paradni popis. Budu mit opozdenyho jeziska a dostanu ji od kamaradek :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Kvalitna termoska

Příspěvekod Lipon » pon led 15, 2024 19:38

Tak kamarádkám řekni, ať ti schovají objednávku - do.a vyzkoušej, jak ti to půjde otvírat vlastníma rukama. Kdyby náhodou ti to moc nevyhovovalo, aby to šlo vrátit.
Tohle je tak i individuální, že jen ty si to můžeš sama vyzkoušet. Co mně se zdravýma rukama přijde lehké, někomu s nemocnýma ne.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » úte led 16, 2024 5:35

lipon
ja vim, ze se na to spolehat neda, ale objednali mi ji online, prave kvuli tomu vraceni. ja si ji chtela jit zkusit do hanibalu, ale nejak na to prisla rec a ony byly rychlejsi nez ja:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » úte led 16, 2024 8:51

Já z ní měl pocity rozporuplný. Jen co jsem to vzal do ruky... Přespříliš subtilní, tohle bych zrušil rychle a to by mi ani nemusela spadnout...
Aby Mawe termoska nedopadla jako ten titanovej ešus tenkrát :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » úte led 16, 2024 17:31

etheric
esusu to na funkci neuskodilo a termoska taky musi neco vydrzet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » úte led 16, 2024 17:41

Uvidíš. Já měl strach ju pevně v rukou sevřít, abych ju nepromáčk. To mě od koupě odradilo. Ale pokud na to budeš při používání a transportu opatrná...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » úte led 16, 2024 18:17

lipon ani ntz nic o prehnane krehkosti nepsali, takze nevidim duvod se v tomto ohledu obavat. zitra dorazi, ale muz je zrovna v praze, tak ji budu mit asi az ve ctrvtek, tak si musim jeste chvilku pockat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » úte led 16, 2024 18:51

Mě to vylekalo, když jsem to poprvý chytil, jak měkký to bylo. No ale předtím jsem měl přesnej opak, Kanteenky ultra heavy, tak možná proto... Tady mi bohužel to odlehčení přišlo jako stupid light, prostě už se ubralo moc na úkor odolnosti (a částečně i funkčnosti, alespoň podle údajů, co uvádí) .. Uvidíš sama, přinejhorším to brzy zničíš a koupíš jinou :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Lipon » úte led 16, 2024 22:30

kecy v kleci
normální termoska, žádnej papírovej kelímek, jak se tu furt snaží mystifikovat etheric
normálně ji nosíme jak v batohu, tak vně v sítovejch kapsách, občas s tim někde rycnem, do batohu kolem toho narvem věci, a nikde nic

jedinej pořádnej vryp mám na víčku malé, když jsem se silou drhnul báglem o skálu (nevešel sem se v takovým kamenným okně), čekal jsem větší poškození - je jenom povrchově poškrábanej plast víčka, žádná deformace, prasklina, nic takového

jasněže curling s nima nehrajeme ani s tim nezatloukáme hřebíky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » stř led 17, 2024 5:42

Vždyť to holou rukou promáčkneš...... Ale jestli to vám všem drží, pak ok, zřejmě to nebude tak subtilní, jak se mi zdálo. Ale mě ten první dotek odradil...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Lipon » stř led 17, 2024 9:36

tak máš asi sílu jak Frištenský
při běžném používání se s ní nic neděje, viz výše
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod JohnyFK » stř led 17, 2024 10:38

Lipon: Jsi s ni spokojený? Stojí to za tu cenu?
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Lipon » stř led 17, 2024 12:57

Jsem spokojený, dobře utracené peníze, samo z mého pohledu.

Někdo u konstrukce přemýšlel - díky silikonovému pruhu nahoře se to neprotáčí ani v rukavicích, snadno se to otvírá, zen zmiňovaný přerušený závit ve víčku.
Zoubky na uzávěru se dobře chytí i rukavicemi, na starších nerez termoskách, co jsme měli doma, byl lesklý plast, co prokluzoval.

Spodní silikon tlumí případné rázy na dno. Na druhou stranu díky tomu spodnímu silikonu se to hůř strká do postranní síťky na batohu, ale zas to nevyklouzne, i když se s batohem předkloním. A komu by to vadilo, tak oba ty silikony se dají sundat.

Další věc je údržba uzávěru - 2 jednoduché výlisky, každý se silik. těsněním, které jde snadno sundat a nandat, takže se dobře a rychle čistí a suší; dovolím si dát link z Hanibalu, kde jsou ty díly dobře vidět.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » čtv led 18, 2024 8:03

Lipon píše:tak máš asi sílu jak Frištenský

Bohužel jen blbej cit v rukou co se týče stisku. Pěkně naprd a v životě omezující, musíš furt přemýšlet jak co chytit, ať saháš na cokoliv, abys to nerozdrtil nebo naopak nechytil moc slabě..... :?
Hlavně, jak jsem psal, vždy jsem měl termosky ultra heavy, držící teplo 2-3 dny a chlad ještě déle. Pak jsem vzal do ruky tu Thermos a úplně jsem se lekl, jak je to měkký oproti tý Kanteence...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 18, 2024 12:29

Lipon: A udrží to studené nebo teplé tak dlouho, jak je uvedeno na tom odkazu v hanibalu?

Udrží horké: 36 hodin (teplota nápoje bude minimálně 49 °C)
Udrží studené: 40 hodin


V tom odkazu na Hanibalu v sekci dotazů se už někdo ale ptá, zda jde opravit ta izolace, což prý nejde. Má to 4 roky a už mu to neizoluje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 18, 2024 12:32

dromedaro
dovolim si kopirovat lipona

obě drží nápoj hodně dlouho horký - exaktní teploty nemám a nehodlám to ani měřit, večer když do velké udělám horký čaj, tak ještě ráno se nedá bez foukání pít, kafe v malé je i po víc jak 24h teplé
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení