Kvalitna termoska

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kvalitna termoska

Příspěvekod Michal82 » úte úno 6, 2018 22:18

Miras - jo už jí tam nemají taky sem na to koukal - hold byla už dávno nahrazena.
I ta moje nová už není nová a dělá se novější - jenže mě se ten silikon nějak nezamlouval - jinak je stejná.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Miras » úte úno 6, 2018 22:26

@mike: Protože mám vybavení pořád stejný, jako před rokem, tzn. na měření jen lékařský teploměr, s rozsahem do 44°C a těsně po vylití z termosky je voda teplejší. 20 minut se ukázalo jako čas, kdy teplota vody klesne na měřitelnou úroveň. Do teoretizování, která voda jak rychle chladne se tu fakt nechci pouštět, ale čistě laicky předpokládám, že když udělám se všema termoskama to samý, jakousi vypovídací hodnotu by to mít mohlo.

@scinkk: Jak zmiňuju, nejpomaleji teče voda z Primusky, takže kdyby to mělo mít nějaký vliv, tipoval bych, že ta by měla vychladnout nejrychleji?

Ale jinak souhlasím, že rozdíly nejsou nijak zásadní a i ta levná Ikea službu zachování tepla odvede.
Když jsem si podobně hrál před rokem, tak rozdíl mezi termoskou Primus a Outwell byl 5,9°C, což mi ve světle aktuálních měření připadá dost. Tak možná už tenkrát měla nějakej problém a jen se časem zhoršoval, až přestala izolovat úplně?
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Kvalitna termoska

Příspěvekod Michal82 » úte úno 6, 2018 22:34

Je pravda ze tak hodně snizis rozdíly ale vypovídající hodnotu to má.
Mezi termoskami budou větší rozdíly protože voda nechladne stejně - teplejší chladne rychleji.
Příklad - ze 100°C na 70°C se ochladí v hrnku během chvilky - naopak z 50°C na 20°C ji to bude trvat výrazně déle.
Takže kdyby byl teploměr s vyšším rozsahem ty rozdíly by byly hned po vyliti vyšší.
Každopádně závěr je stejný ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod scinkk » úte úno 6, 2018 22:34

jj hadal jsem, ze to delas kvuli teplomeru :)

to nalevani by mohlo mit celkem meritelny vliv, cim mensi objem a tim dele tekouci, tim vic tepla odevzda na ceste mezi termoskou a sklenici, tezko rici o kolik. Je to stejny princip jako kdyz chladis caj tim, ze ho prelevas nekolikrat z jednoho hrnku do druheho :) A pokud ti vychazeji rozdily na urovni jednoho stupne C tak uz to podle me roli sehraje.

Jinak predokladam ze mnozstvi tekutiny v termoskach byl stejny, stejne tak uplne stejne sklenicky a do nich stejne mnozstvi odlito, sklenicky blizko u sebe pro zachovani stejneho prostredi a podminek ale zas ne tesne vedle sebe aby se navzajem neovlivnily zarenim :D
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Miras » úte úno 6, 2018 22:45

Přesně tak, snažil jsem se být maximálně objektivní, tzn. všechny termosky stejně (úplně) plné, zalité bezprostředně po dovaření vody v konvici a ihned zavřené, vodu jsem nalejval, vylejval i měřil vždycky ve stejným pořadí, skleničky byly stejný, naplněný taky stejně, stály kousek od sebe, atd. Fakt jsem nikomu nenadržoval :wink:
A jak říkám, z Primusu voda teče nejpomaleji, tzn, kdyby to mělo mít nějaký vliv, bylo by to v neprospěch Primusu.

Samozřejmě by bylo asi ideální nechat ty termosky v mrazáku dýl (24h?) a změřit teplotu vody rovnou v nich, ale na to jsem neměl dost času a snad i takhle to trochu něco řekne...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2018 22:56

Miras píše:Protože mám vybavení pořád stejný, jako před rokem, tzn. na měření jen lékařský teploměr, s rozsahem do 44°C a těsně po vylití z termosky je voda teplejší.

Jo tak, jsem se na ten stary nedival.

Miras píše:Do teoretizování, která voda jak rychle chladne se tu fakt nechci pouštět, ale čistě laicky předpokládám, že když udělám se všema termoskama to samý, jakousi vypovídací hodnotu by to mít mohlo.

Mohlo, ale takhle celkem malou. Jednoducha uvaha: kdyz nechas vodu stat dostatecne dlouho, tak bude mit stejnou teplotu ve vsech sklenickach. Cim dyl, tim vic se teplota priblizi, nejvetsi rozdily budou hned na zacatku.

Si porid sunkovar, tam teplomer je a zvlada i 100 stupnu ;-) Nebo zavarovaci. Nebo zajdi k boozemu a seber mu teplomer, co pouziva na nelegalni vyrobu lihovin :twisted:

Vlastne bych tu Primusku mohl otestovat taky, kdyz mam ten teplomer ze sunkovaru a venku mrzne :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Miras » úte úno 6, 2018 23:14

mike píše:Si porid sunkovar, tam teplomer je a zvlada i 100 stupnu ;-)

No vidíš to, šunkovar mám, i s teploměrem, ale při tomhle pokusu jsem si na něj fakt nevzpomněl :)
Zas na druhou stranu - teploměr na šunkovaru je miniaturní a analogovej, chyba odečtu bude klidně v jednotkách stupňů. Ten digitální co mám je fakt přesnej a chyba odečtu je nulová.
Nešlo mi vyloženě o to zjistit, kolik stupňů bude voda z termosky po pobytu v mrazáku mít. To je pro mě prakticky nezajímavá informace, v -20 stupních se běžně nepohybuju a z místních teplotních podmínek vím, že i po celodenním pobytu venku je pořád horká jak prase a to mi tak nějak stačí:-)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2018 23:35

Miras píše:Zas na druhou stranu - teploměr na šunkovaru je miniaturní a analogovej, chyba odečtu bude klidně v jednotkách stupňů. Ten digitální co mám je fakt přesnej a chyba odečtu je nulová.

Jestli je tak presnej jako ten, co mam ja, tak tam je chyba odectu taky nula, ale presnost asi tak +/-2 stupne :evil: Myslim ten lekarsky, je uplne k nicemu, zlaty rtutovy.

Miras píše:Nešlo mi vyloženě o to zjistit, kolik stupňů bude voda z termosky po pobytu v mrazáku mít. To je pro mě prakticky nezajímavá informace, v -20 stupních se běžně nepohybuju

Ja si fakt myslim, ze mezi treba nulou a -20 nebude podstatny rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod FrantaKrajta » úte úno 6, 2018 23:43

Tak kdyby nekoho zajimalo, co maji Esbity v tom plastovem vicku, dneska se mi jedno rozpadoo pri myti, a je tam na volno takovy kousek polystyrenu ;) Cekal jsem lepsi izolaci. Ale jinak vlastne spokojenost, tak asi nevadi.Mozna to striknu montazni penou ;) (stejne uz jsem nich musel dolepit plastovy vmitrek vicka-hrnicku ke kovovemu vnejsku, protoze se ten plast protacel a slo to hure odsroubovat)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Wiking » stř úno 7, 2018 5:42

Miras píše:
Se šroubovacím uzávěrem:
Primus: 41,7°C
Esbit: 40,8°C
Ikea: 39,9°C




Cau Miras.
Nejdrive bych Ti chtel podekovat za naprosto skvelou recenzi, takova tady proste chybela..
Take jsem si dlouhi lamal hlavu zda levna termoska za 200kc je 4x horsi nez znackova za +- 800kc
(ty Esbit a Primus stoji tak kolem 800kc ze?)
Jak vidim je tam skutecne rozdil v teplote vody, a sice 0,7°C ](*,) ve prospech te 3x drazsi termosky.

Ano chapu ze jeste je zde rozdil ve zpracovani (klouzavy a mene klouzavy povrch) , design a vaha, kde je rozdil asi 100 gramu..

Myslim si ze recenze jako je tato Tvoje mnohym pomuzou v rozhodovani co koupit..

Jeste 1x diky..
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Miras » stř úno 7, 2018 6:22

Primus i Esbit s trochou snahy seženeš kolem 600Kč, Esbit možná o malinko dráž, ale nevýznamně.

Jak mi mike od začátku vyčítá, ty teploty jsou měřený ještě po docela dlouhým chladnutí vody ve skleničce, tzn. těsně po nalití vody z termosky bude rozdíl větší (ve prospěch "značkových" termosek, netroufám si hádat o kolik).

Esbit už doma nemám, ale kdyby to někoho hodně zajímalo, můžu zkusit pokus zopakovat ve složení Ikea + Primus a změřit teplotu tím teploměrem ze šunkovaru přímo v termosce a pak znovu po vychladnutí, třeba by to pak mělo ještě malinko lepší vypovídací hodnotu.

Ale taky si myslím, že když soudnej člověk vezme v potaz okolnosti pokusu, pomoct v rozhodování by to trochu mohlo.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod marklukes » stř úno 7, 2018 11:26

Chtěl bych se zeptat - máte někdo zkušenost s touto z Decathlonu? Díky.
https://www.decathlon.cz/kovova-termoska-1-l-id_8172380.html
marklukes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 17, 2016 20:43

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod budo » stř úno 7, 2018 12:22

V Praze i v Brně je Decathlon hned v sousedství Ikea.
Litrová termoska v Ikea stoji 179,-
Litrová termoska Decathlon stojí 299,- - je teda o 67% dražší.

Myslíš, že má taky o 67% vyšší izolační vlastnosti? ;-)

Tak asi tak.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 7, 2018 14:40

budo píše:V Praze i v Brně dokonce i v Ostravě je Decathlon hned v sousedství Ikea.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Tecumseh » stř úno 7, 2018 17:11

Väčšinou sa tu rieši, že lacná no name termoska izoluje podobne ako drahšie značkové, ale podľa mňa je dosť dôležité akú dlhú dobu...Mám Esbitku asi 6 rokov a izoluje stále ako nová, mal som predtým viaceré,, obyčajné " termosky a tie vydržali rok, dva a vákuum bolo fuč :-k
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » stř úno 7, 2018 17:24

Asi tak. Tyhle uvahy "kolikrat drazsi a kolikrat lepsi" jsou docela zabavne :D Kdyby se dovedly do dusledku, tak se ukaze jako nejvyhodnejsi hledat jidlo v popelnicich. A ano, jde o veci, ktere se nedaji snadno zmerit nebo nejsou na prvni pohled videt. Kvalita zpracovani, materialu a dlouhodoba vydrz. Mne treba jednou primuska vypadla na beton, kdyz jsem se hrabal v batohu. Mam promackle vicko, ale vakuum neuteklo. Vydrzela by levna termoska to same? Nevim, ale trochu tuseni mam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » stř úno 7, 2018 17:33

Udelal jsem pokus. Litrova termoska od Primusu (stara) a 16 hodin na balkone. Teplota neco pod nulou, podle CHMU nebylo min, nez -4 a skoro nefoukalo. Termosku jsem nejdriv ohral varici vodou, jak to delam vzdycky, pak ji vylil a nalil novou. Teplotu jsem nemeril, ale mela by mit asi 98 stupnu.

Po 16 hodinach mela voda v termosce 64 stupnu (+/- 1 stupne pri odecitani a +/- neznamo na teplomeru). Mereno teplomerem ze sunkovaru. Po naliti do hrnku pokojove teploty mela voda 60 stupnu, po vyliti a naliti do ohrateho hrnku 62 - 63 stupnu. Bohuzel nemam zadnou termosku na porovnani, mam jen tuhle jednu :)

Prekvapilo mne, ze po odsroubovani vicka nebyl vrsek termosky ani trochu teply. Studeny jako zbytek tela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pipe » stř úno 7, 2018 21:51

Tak Esbitka je doma, jen koukám, na vrchu (pod víčkem) jsou na třech místech vidět, asi sváry, v ohybech závitů, rovné plochy jsou vylešťěné dokonale, tak snad to není vada.
Jinak šroubovací víčko de hooodně ztuha, cvakací ma hodně dobrý chod, má o dost tuhší pružinu než levná termoska.
Povrchovka je super, dobrý smirek, je širší, ale de to.
Přílohy
20180207_213552.jpg
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod budo » stř úno 7, 2018 22:14

Máme termosky 0,5l dva kusy, 0,75l asi 4 kusy a teď i tu litrovku Ikea.
Jedna ta 0,75l mi taky spadla na asfalt. Jednou na víčko, jednou na dno. Izoluje dobře. Mám jí asi 8 let.
Dovolil bych si podotknout, že tady to laborování s teploměrama a tak podobně, mi přijde trochu úsměvné, protože nevidím podstatnou využitelnost v praxi. Ještě se mi nestalo, že bych v zimě termosku na batohu nesl tak dlouho, že by mi v ní čaj vystydl. Vždycky jsem jí dřív vypil. I pokud v ní budete "vařit" (zkusil jsem to jednou a neoslovilo mne to), tak se vám nestane, že by to vystydlo nějak extrémně rychle.

Každej má s sebou vaření, takže nevidím problém v situaci vypiju a znova uvařím.
Pochybuju, že by někdo tahal plnou termosku pití na báglu tak dlouho, že mu dřív vystydne, než to vypije.

Takže asi takhle. Vy, kdo tady máte vůli na tohle laborování s teploměrama (majku a další... nevím kdo už se tím všechno zabejval). Zeptám se vás. Jakej je potřebnej čas k tomu, aby vám v tý termosce bez vákua vystydl čaj ze 100 na 50 °C? Klidně to hoďte přes noc na balkon a dejte vědět teplotu. Těch 50 °C bych odhadem viděl na hranici pitelnosti. A fakt mě zajímá, za kolik hodin vám ten půl- nebo třičtvrtě- případně celej litr (podle toho, co máte) vystydne na těch pade a fakt mne zajímá, jesli to v terénu potáhnete na zádech dýl, než je tahle doba.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pipe » stř úno 7, 2018 22:19

Budo:
Bez vakua, tuto sobotu, hodinu a pul než jsem dojel na hory ve vytopeném vlaku a za dalsi hodinu, než jsme se chtěl napít byl čaj tak pod 20°, pocitově, prostě studený. To moc nezahřeje.
Takže jak zdrhne vakuum, tak na teplý nebo vlažný čas rovnou zapomeň i bez teploměru.
Ad vaření, každej ne...
A ano v levné termosce, dokud v ní bylo vakuu mi na batohu při -10 do odpoledne čaj vystyd, ale to je fyzika, tekutiny ubývá, a když tam pak měl čaj okolo 30-40°C tak mi to už bylo jedno, bo sem jel domů.
Tím neříkám, že levná je špatná, jen moje se chovala takhle a do roka odešla (jedna sezona).
Až se to stane u Esbitky, tak kupim ikeu a budu je kupovat co rok....
Naposledy upravil pipe dne stř úno 7, 2018 22:24, celkově upraveno 2
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » stř úno 7, 2018 22:20

budo píše:Každej má s sebou vaření, takže nevidím problém v situaci vypiju a znova uvařím.

Kazdej ne. Na jednodenni zimni akci si vareni fakt neberu :)

budo píše:Jakej je potřebnej čas k tomu, aby vám v tý termosce bez vákua vystydl čaj ze 100 na 50 °C?

Myslis vadnou termosku? Nemam, ale odhaduju radove desitky minut v batohu za mrazu.

budo píše:Klidně to hoďte přes noc na balkon a dejte vědět teplotu. Těch 50 °C bych odhadem viděl na hranici pitelnosti. A fakt mě zajímá, za kolik hodin vám ten půl- nebo třičtvrtě- případně celej litr (podle toho, co máte) vystydne na těch pade a fakt mne zajímá, jesli to v terénu potáhnete na zádech dýl, než je tahle doba.

Nerozumim, na co se ptas. Ve funkcni termosce pres noc na 50 stupnu nevystydne. To uz jsem otestoval vys, za 16 hodin na 64 stupnu. Ve vadne to samozrejme pujde mnohem rychleji.

(pipe byl rychlejsi, ale uz to odeslu :))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » stř úno 7, 2018 22:27

A jeste k te hranici pitelnosti. Kdyz si rano uvarim caj, napiju se z termosky nejdriv po 4 - 6 hodinach. Teplota bude odhadem 70 - 80 stupnu. Naleju do vicka, usrkavam a nemam problem. Je to horke, ale mne to nevadi, naopak. Snehem to redim/chladim jen naprosto vyjimecne. Dalsi davky uz vubec ne.

Jo, mam plechovou hubu ;-) Horky caj piju i doma. Uvarim a hned piju. Proste to umim 8) Jazyk si nekdy spalim jen pri vareni, typicky ochutnavani omacek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Kvalitna termoska

Příspěvekod Lipon » stř úno 7, 2018 23:14

Máme 2 obyčejný nerez termosky z Tesca, už dobrých 8 let, esli ne víc
Obě už několikrát dostaly ťafku, buď spadly s batohem z vejšky, nebo i napřímo, pár šrámů mají, vakuum pořád taky
Obě mají cvakací víčka a málokdy se stalo, že by čaj vystydnul dřív, než se vypil
Pokud jde o pokusy s mrazákem, zajímavý, ale mně osobně to prostě přijde úplně zbytečný, asi jako převažování bund před, při a po vyprání
Já u těch dražších termosek nevidím tu přidanou hodnotu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » stř úno 7, 2018 23:30

Máme nějakou noname termosku. Ráno uvařený čaj je za mrazivého dne večer víceméně vlažný. Přestalo nás to bavit a pořídili jsme kvůli nadcházející akci raději značkovou, volba padla na Esbit. Opařený jazyk jistý :lol: Značkovou tedy hlavně i proto, že máme asi o něco větší jistotu, že vakuum se neodebere do vesmíru během výletu, což by krapet naštvalo :) Nehážu termosky z verandy jako pp, a kdo by se s tím pak tahal :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » stř úno 7, 2018 23:52

pp haze termosky z verandy? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » stř úno 7, 2018 23:55

někde něco v tom smyslu v amoku psal, možná to bylo z okna, si už nepamatuju :mrgreen:
budeš sbírat kovy? :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » stř úno 7, 2018 23:57

Ne, jen mi to prislo ujete i na nej :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Miras » čtv úno 8, 2018 9:45

@budo, Lipon: Pokud se nepletu, tak jedna z vedlejších funkcí diskuzního fóra je (krom spousty plkání o ničem) i třeba sdílení zkušeností a pomoc s výběrem, ni?
Tak když se mi sešly doma tři různý termosky, chtěl jsem je subjektivně i objektivně porovnat a přišlo mi, že zkouška izolačních schopností je jedna z věcí, která na termosce zajímá každýho asi nejvíc. OK, nechat zavřenou termosku někde mrznout není zrovna typický využití a s praxí to nemá moc společnýho, ale o kvalitě zpracování to možná něco málo říká. Někomu těch pár stupňů rozdílu může přijít nicotných a klepe si na čelo, k čemu taková informace je, někomu to spolu s dalšíma pozitivama může pomoct potvrdit správnost investice do dražší termosky.

Opakovaně tu zaznívají pohrdlivým tónem poznámky ve smyslu "jste blbí, proč si kupujete tak drahý termosky, když i levná odvede stejnou službu". K tomu můžu napsat jen to, že ze čtyřech levných termosek, co mi za posledních pár let prošly rukama, jsem jednu zahodil, dvě vyreklamoval a jedna (ta z Ikei) zatím teda drží, nicméně tu mám postavenou v kanclu na stole. Možná jsem měl jen smůlu, nevím, každopádně mě úplně nevyhovuje to pořád řešit, tak jsem holt radši zainvestoval a zatím nemám důvod litovat :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Kvalitna termoska

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 8, 2018 10:12

Miras - souhlas - přes různý levný termosky sem si taky konečně koupil pořádnou - levnou sem měl vždy na cca 2 roky - uzávěry často tekly dříve.

Nejsem tak bohatej abych kupoval levné věci - něco na tom bude.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod budo » čtv úno 8, 2018 11:22

pipe: tak to je teda celkem rychlý stydnutí, to zas jo (termoska bez vakua). Je fakt, že v tomhle případě je dobrá leda tak na vzít a dát do sběru.

mike: Dík za upřesnění. Těší mne, žes mne upozornil na variantu jednodenních výletů, kdy s sebou lidi vaření neberou. To mě fakt nenapadlo a dokonce jsem úplně zapomněl (jak se mi to jenom mohlo stát?), že i já na jednodenní výlet zpravidla (nikoli vždy) vaření neberu :mrgreen: =D>

Lipon: jo, tak jestli jsem se Tě nějak dotknul, tak si to neber osobně. Určitě nebylo mým úmyslem dělat z někoho pitomce. Jen jsem měl pocit, že rozdíly v efektivitě jsou výrazně menší, než rozdíly v ceně a že takový laborování s měřením je až přehnané a v praxi nevyužitelné. Jistě je tento můj pocit zkreslenej i tím, že mi ještě z žádný termosky vakuum neuteklo. Aspoň se domnívám... protože jsem si ještě fakt nevšiml, že by mi některá stydla tak rychle, jak tady uvádí pipe.

Jasně, že se pravděpodobně může stát, že životnost vakua bude u různých značek různá. Ale domnívám se (možná se pletu), že to stejně pro celej svět bouchaj v Číně dvě tři velký fabriky a jen to na konci linky různě signujou. A že tím pádem vyloženě zásadní rozdíly v kvalitě (tedy technologii výroby a v materiálu) nebudou tak výrazný. Jo, jasně, pokud to je úplněj noname na úrovni vietnamská tržnice, potažmo noname aliexpress, tak to může být z technologicky jednodušší linky a naopak to, co je nějak signovaný, bude asi mít vyšší pravděpodobnost dobrý kvalilty. Jen si myslím, že nebude zásadnější rozdíl mezi tím, jestli máš Esbit, Ikea, Decathlon a co já vím ještě...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení

cron