Kvalitna termoska

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » pát dub 27, 2018 21:17

teď je mi to celkem fuk, na to dojde až na začátku zimy :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 21:59

:roll: poradte mi nekdo, jak v ni probudit ducha vyzkumnika. Aspon trochu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » pát dub 27, 2018 22:06

výzkum rozpláclých termosek? :shock: :lol: Sežeň mi na to grant 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 22:23

Dam ti priste dvacku za tu minutu casu, co tomu venujes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » pát dub 27, 2018 22:34

[-( přidej pár nul :wink: Přípravná fáze, mnohahodinové a opakované měření, vyhodnocení, závěrečné a monitorovací zprávy ...
Ještě bych ji mohla věnovat pp, ale je placatá poněkud asymetricky, to by se mu asi nelíbilo :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 22:41

:roll: nalit horkou vodu, zavrit a za chvili sahnout na plast, jestli bude teply, jakoze asi bude? ;-)

1200 na hodinu ti nestaci? To uz mas skoro jako instalater ;-)

Hod sem teda aspon fotku pro pp ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » pon dub 30, 2018 20:54

Badatelské okénko bych tímto uzavřela, pokračování bude nejdříve v pozdním podzimu :wink:

Ale když už jsme u kvalitních termosek, tak jsme letos byli hodně rádi, že s sebou na Severu máme Esbity a ne naši starou noname termosku. Z té by při nočních mínus osmatřiceti byl možná i výborný ledňáček, zatímco z Esbitů jsme měli po proklepané noci horký čajík a kafe. Nic proti neznačkovým termoskám, věřím, že mnohé fungují dobře, ale značková je snad přece jen trochu větší sázka na jistotu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Kvalitna termoska

Příspěvekod Michal82 » pon dub 30, 2018 21:28

Tak jsem udělal dlouhodobý test Primus TrailBreak.

V pátek odpoledne jsem si uvařil čaj a zapomněl na něj. Dnes v pondělí odpoledne otevřel termosku a čaj byl vlažnej.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » sob kvě 5, 2018 9:41

pavproch píše: počebuju vědět, esli existuje 3/4litrová nebo lépe 1litrová termoska (opravdu termoska, nemyslím termoobal), která by NEMĚLA válcový tvar, ale tvar "placatice"? Nerez nebo titan nebo něco tak nerozbitného....


V tym balastu pindů, co se tu nahromadily, to zapadlo... Nemátě někdo tip?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » pon kvě 7, 2018 8:04

Placatou termosku sem (prozatím) fuckt nenašel.... škoda no....

UL batůžek na lyžování Dynafit Race Pro - 8lt/180grms už mám - je to srandovně malé po sbalení - do kapsy fpoho , přitom ale sa tváří, že bude docela obstojně sedět na zádech (zkúšal sem).... fčíl ešče ale urychleně (letní Le2 Alpes sa blíží :twisted: ) najít nějakou tepelně izolovanou a nerozbitnou placatici. 8lt bude na svačinu + placatici + náhradní rukavice a dyžtak jedno svlečené triko zn. "ideál".

Takže pls, pomožte mi najít něco placatého nerozbitného, co udrží těplou vodu aji v mrazu. Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 7, 2018 11:49

Něco takovýho?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod pavproch » pon kvě 7, 2018 11:56

Zajímavé - kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod apuka » úte kvě 8, 2018 16:05

Nezapomen se kouknout i na popis, jak dlouho udrzi teplotu - nic moc, rekl bych horsi nez moje stare penove termosky a jen o neco lepsi nez nalgene flaska zabalena do Bridgedale Summitu v ruksaku :-).
Nekde jsem cetl, ze ty vakuove termosky se daji delat pri jenom kulateho tvaru - to se ki nezda, ale je docela mozne, ze pri zmene toho tvaru musi pridat nejake "drzaky" vrstev, co delaji tepelny most a tudiz je izolace citelne horsi - jako u te linkovane svycarske od GM.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod marklukes » ned pro 9, 2018 21:54

Koupil jsem litrovou v IKEA, nalil do toho horkou vodu, po 12 hodinách byla stále vařící, po 24 hodinách horká. Jen je mi divný, že vršek termosky (ten hrneček nahoře) byl celou dobu teplý. Je to normální? Ale jak jsem psal voda vydržela horká dlouho.
marklukes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 17, 2016 20:43

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod mike » ned pro 9, 2018 22:40

Je to normalni. Kdyz se nad tim zamyslis, prijdes na duvod ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod marklukes » pon pro 10, 2018 14:13

No jasně, v zátce není vakuum.
marklukes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 17, 2016 20:43

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » čtv pro 27, 2018 10:44

Koupil jsem termosku od Klean Kanteen 1l, váha 436g. Aby byl test věrohodnej, bez předehřátí jsem tam nalil litr vařící vody, dal ven za dveře a co dvě hodiny otevřel a trocha ulil. Až tam zbylo půl litra, nechal jsem to přes noc. Ráno to bylo pořád příjemně horký.
Když jsem tam ráno nalil grog, večer jsme si všichni vopařili huby. A když jsem tam večer dal zbytek svařáku, ráno to dopadlo stejně :mrgreen:
Jako výhodu vidim taky uzávěr, absence "hrnečku" mi vůbec nevadí, naopak...
IMG_20181227_103717.jpg

IMG_20181227_103746.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 27, 2018 14:00

proc je absence hrnicku pozitivni?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » čtv pro 27, 2018 15:33

Má to uzávěr jakej mi plně vyhovuje /normální lahev/. Ty hrníčky od termosek mi prostě smrdí. Připomíná mi to smrad plastovýho nádobí z míst, kde bejt prostě nechceš.
Ale vážně, v první řadě jde o ten tvar lahve a uzávěr. K tomu skládací hrnek STS /ne, ten nesmrdí/ a pak jde především o to, že mě tahle kombinace prostě vyhovuje. Čistě můj subjektivní pocit ;)
To ale nic nemění na tom, že je to jedna z nejlepších termosek co se týče délky uchování teploty obsahu. I ta váha je víc než dobrá. Jediný co mi na ní vadí je cena.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod fps » sob pro 29, 2018 14:09

- já tedy žádný pořádný test nečtu, dej ji aspoň na 12 h na mrazák, a když i po 12 h v cca -18°C se čaj nebude dát pít pro jeho horkost, tak pak to teprve bude jaký taký test termosky
- když vidím ten zeslabený tvar hrdla a uzávěru bez hrnku, tak dle mě ve velkém mrazu přes noc když bude termoska položena, tak v tomto místě voda zamrzne, a nebude se dát uzávěr ani vyšroubovat, já tedy používám termosku v zimě kuli tomu aby mi nezamrzla voda, a měl jsem co vůbec během dne pít když jsem někde na víc dní na těžko, já bych tedy v tuto termosku neměl moc důvěru, i ňákých -20°C dle mě nemůže kuli tomu tvaru zvládnout
- když vidím ten hladký povrch, tak bude v rukavicích asi pěkně klouzat
- nevím jaké termosky s hrníčkem si doposavad měl, ale já jsem tedy ještě termosku se smradlavým hrnkem neměl
- do váhy termosky bez víčka musíš připočítat váhu skládacího hrnku STS, takže pak ta váha je cca stejná jak u termosky s hrnkem
- dle mě za méně peněz se dají koupit lepší a prověřené termosky, ale budou tedy mít šroubovací hrnek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » sob pro 29, 2018 14:58

To byl test použití pro mý potřeby. Ok, v tu noc, kdy byla termoska na dvoře bylo "jen" -4 a vítr 28km/h. Chodil jsem z ní ulejvat odpoledne vždycky co dvě hodiny a pak ji nechal na půl prázdnou celou noc venku a ráno otevřel. V tomhle nevidíš test? Já bych teda řekl, že mi to poví víc, než nechat termosku v mrazáku bez otevření.....
To hrdlo nějak zeslabený neni, to ti jen přijde ;)
IMG_20181229_150338 (1).jpg

IMG_20181229_150535.jpg

Ale jo, samotnýho mě to zajímá. Teď jsem uvařil litr vody, naleju ho tam, zavřu a dám do velkýho mrazáku k jehňatům, -24 Celsiů ;) dám vědět ráno až budu vstávat
Naposledy upravil Etheric dne sob pro 29, 2018 15:26, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » sob pro 29, 2018 15:25

Jinak v rukavicích a extrémní zimě to používat nebudu.
Ten umělohmotnej smrad.... Buď rád, že ho neznáš ;)
Dají se koupit, třeba Tatonka, který vyskakuje uzávěr, nebo i spousta dalších, je na tom, co si kdo vybere. Zrovna Klean Kanteen bych věřil, že výrobcem uvedený údaje nebudou /až tak/ nadhodnocený. Zatím to vypadá, že vše souhlasí. Čas to prověří detailněji :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod FrantaKrajta » sob pro 29, 2018 18:59

fps píše:když vidím ten hladký povrch, tak bude v rukavicích asi pěkně klouzat

Klouzou vsechny, leda by tam byl od vyrobce silikonovy "kondom"... :) I ty termosky s hrubsi povrchovou upravou. Termosku na zimu vzdycky oblepim gaffou (aspon mi k ni neprimrzaji prsty :D ), pripadne na ni aspon natahnu takove ty silikonove motivacni/reklamni naramky co je vsude rozdavaji. V rukavicich to jde pak lip, a bez nich jete lip ;) Jen se hur cpe do batohu.
fps píše:nevím jaké termosky s hrníčkem si doposavad měl, ale já jsem tedy ještě termosku se smradlavým hrnkem neměl

Je to plast, to proste po delsi dobe vzdycky nejake pachy natahne. Da se umyt, samozrejme, ale na delsi akci chapu, ze to nekomu muze vadit.

Dalsi vyhoda takoveho uzaveru bez hrnicku muze byt, ze na rozdil od treba Esbitu, se nebude protacet. Zrovna u tech Esbitu s hrnickem, i kdyz mi jinak funguji velmi dobre, se casto u hrnicku zacne protacet ta plastova vlozka v tom kovovem hrnku, a nejde pak termoska skoro vubec otevrit (ja vim, nemam ji tak utahovat, ale proste se to deje).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod sobb » sob pro 29, 2018 21:17

FrantaKrajta píše:Klouzou vsechny... :) I ty termosky s hrubsi povrchovou upravou.
Možná je to i rukavicema, ale zrovna ty Esbity s povrchovou úpravou mi nekloužou.

FrantaKrajta píše:Je to plast, to proste po delsi dobe vzdycky nejake pachy natahne. Da se umyt, samozrejme, ale na delsi akci chapu, ze to nekomu muze vadit.
Taky mi hrnek termosky ještě nezasmrádl, ale pokud někdo nechce plast, tak některé termosky mají hrnek kovový. Zrovna jeden Esbit, který máme, je s kovovým hrnkem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod FrantaKrajta » sob pro 29, 2018 22:32

I v zimnich lezeckejch rukavicich mi nekdy proklouzly i s tou upravou :) ale zalezi. Kdyz mam zmrzly ruce tak klouze vsecko :D ten silikon to trochu resi. A prokluzovani toho plastu v hrnku (kde nemuzes odsroubovat hrnek, coz docela nastve ;) ) tomu asi taky nepomohlo. Jinak 2x Esbit, dlouhodobe zkusenosti - jedna drzi porad fajn, vydrzi v ni teply caj dost dlouho, druha vypustila ducha. Neco je na ni spatne, na ledovci mi zacala vytekat do baglu, tak jsem ji rovnou vyradil. Lezi ve skrini, dal jsem to nezkoumal. Ale slabina je nejspis v plastovem vicku (sroubovacim, ne klikacim). Nekde se potentovalo. Asi tomu nepomohlo, ze se da docela snadno rozdelat na dily. Nekdy na to mrknu poradne. Jinak kovovy hrnek by aspon vyresil ten prokluz :)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne sob pro 29, 2018 22:36, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Kvalitna termoska

Příspěvekod Michal82 » sob pro 29, 2018 22:35

Zrovna ta Primuska co mám má kovovej hrnecek a dělají se i se silikonovym povrchem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » ned pro 30, 2018 5:50

Dobré ráno, tak jsem termosku po skoro 15ti hodinách vysvobodil z -24Celsiů. Voda je taková, že v ní neudržím ruku. Víčko nezamrzlo. /proč by mělo???/
Výrobce fakt nekecá, ještě aby, když za to chce 1400...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » ned pro 30, 2018 7:49

ad Klean Kanteen: mám od nich ještě jednu nerezovou litrovou lahev, obyč jednostěnnou. Slouží mi dva roky pět dní v týdnu, naprosto bez problému. Váží přesně půlku toho, co ta termoska. Tzn nikde to neojebali, je to opravdu plnohodnotná dvoustěnná lahev. Zpracování, materiál a funkčnost 1+. Asi se v tomhle případě platí i značka, ale když KK napíše detailní popis včetně prohlášení, že narozdíl od jinejch /i značkovejch!/ termosek neobsahuje žádný škodliviny, můžu to /na rozdíl od jinejch/ považovat za důvěryhodný. Navíc záruka pět let...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod Etheric » ned pro 30, 2018 18:47

Ještě teď bych si vopařil hubu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kvalitna termoska

Příspěvekod fps » pon pro 31, 2018 19:25

Etheric@
- na to na co ji budeš používat ty, tak ti asi bude stačí, ale mě by tedy nestačila, už jenom to, že ji nebudeš používat v rukavicích svědčí o tom, že termosku každý používáme v jiných situacích
- na té tvé fotce Klean Kanteen je pěkně vidět jak je hrdlo v celé délce závitu zeslabený, a tady voda určitě zamrzne, třeba oproti těm klasickým termoskám, viz příloha
- měl jsem kdysi podobou termosku která měla hrdlo zeslabený tak jako ho má Klean Kanteen, přes den jsem do ní nabral vodu ze studánky, teplota vzduch byla cca -20 °C, večer jsem chtěl otevřít termosku, ale bylo to bez šance, musel jsem ji uzávěrem strčit do horké vody, počkat až uzávěr roztaje, a pak jsem teprve termosku otevřel, tohle se u termosky typu viz příloha nestává
- a jak jsem už psal, "dle mě za méně peněz se dají koupit lepší a prověřené termosky než je Klean Kanteen, ale budou tedy mít šroubovací hrnek"

FrantaKrajta@
tato Primus termoska viz příloha prakticky neklouže, s tím povrchem co má Klean Kanteen se to nedá vůbec ani srovnávat
Přílohy
images.jpg
images.jpg (5.79 KiB) Zobrazeno 6041 krát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení