Prosim o radu s vybavenim na 2-3 tydenni vht do Skandiavie

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod tuso » pon bře 6, 2006 19:41

šíp píše:... a že tam měli goráčové kalhoty i za cenu něco přes litr...ale ty neměly nic, byl to styl šustáků


Tak to je ještě ten lepší případ. Já jsem viděl GTX šustle za 4000Kč.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » pon bře 6, 2006 19:44

tuso píše:
šíp píše:... a že tam měli goráčové kalhoty i za cenu něco přes litr...ale ty neměly nic, byl to styl šustáků


Tak to je ještě ten lepší případ. Já jsem viděl GTX šustle za 4000Kč.


nevím jakou přesně mely membránu, zda GTX nebo gelanots nebo hy-vent, nerešila jsemto, jenom mě to zaujalo. ale u toho taky skončilo.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon bře 6, 2006 19:44

šíp píše:ty Alpiny se mi taky líbily a střihově sedly. je fakt že ale po jiných jsem vůbec nekoukala, šla jsem jen po těchto. osvědčila se me bunda Pingiun Parker tak jsem chtěla od nich i kalhoty. a cenově to taky bylo přijatelné, respektive sjem počítala, že když chci jakž takž kvalitní kalhoty, tak za ně dám tři litry...nekupovala bych si nic co bych pak neužila tak, jak jsem si plánovala-prostě nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci. a že tam měli goráčové kalhoty i za cenu něco přes litr...ale ty neměly nic, byl to styl šustáků


jo taky do nich pudu, sedí mi a libi se mi že, se daj použít na lyže
http://www.affekt.cz/Pinguin-Alpin-L-AKCE-47.html
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pon bře 6, 2006 19:47

tak to je budeš mít ještě o chlup levnější než já. to jsi mi ani neměl ty stránky ukazovat. ale zase dáš něco na poštovném a vyrovná se to.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon bře 6, 2006 19:51

poštovný je 50, ale než se rozhoupu tak ta akce skončí :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » pon bře 6, 2006 20:01

chonga píše:poštovný je 50, ale než se rozhoupu tak ta akce skončí :wink:


tak si to honem objednej :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » pon bře 6, 2006 20:06

Asahi píše:Stojim pred dalsim rozhodnutim :) Boty kotnikove nebo nizke? Budu je uzivat jak na zminovanou akci tak pozdeji pri ruznych nenarocnych vyletech prirodou atd. Nektere dny budeme prochazet mesta apod. ale asi se vyplati mit zpevnenou nohu, ze?

Tak to vůbec nepřemýšlej a kup vysoké,nejde ani tak o podklad protože kopyto si vyhodí kotník i na asfaltce,ale o usnadněnou chůzi a to hlavně z kopce. A využiješ boty celoročně. Jinak co se týče značky tak osvědčenou a dobře vyzkoušenou musí padnout hned když ti bude prodavač/ka tvrdit že se to roztáhne,povolí atd. tak poděkuj a hledej rači jinde.HORE ZDAR.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod šíp » pon bře 6, 2006 21:20

anebo boty dvoje, j á mám nízké Garmishe a vysoké Garmishe. ty nízké používám na kolo a třeba do města, vysoké na VHT
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Asahi » pon bře 27, 2006 20:16

Protoze Norsko bude asi az pristi rok, tak vybava tolik nehori, kazdopadne jsem ted byl bez bot a musel jsem neco koupit. Delsi dobu jsem pokukoval po Lafuma Castle Rock Mid II GTX XCR a o vikendu jsem je koupil. Zezacatku maximalni spokojenost, ale zacaly me naprosto brutalne tlacit (v miste kde nahore konci jazyk, vpodstate ten jazyk a casti boty okolo, nejvic prave o ten jazyk, kdyz dokoncuju krok a nebo kdyz jdu ze schodu). Tak nevim jestli je to normalni a za nejaky cas to prejde, az se boty trosku rozchodi nebo ne. Jsou nejake tipy jak na rozchozeni? Jako treba nosit obden atd.? Vzdy kdyz je ted obuju, tak je to takovy maly peklo, protoze noha je rozbolavela od minule :((
Asahi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon úno 6, 2006 19:51

Příspěvekod Rujir » pon bře 27, 2006 20:27

Asahi píše:Tak nevim jestli je to normalni a za nejaky cas to prejde, az se boty trosku rozchodi nebo ne. Jsou nejake tipy jak na rozchozeni? Jako treba nosit obden atd.? Vzdy kdyz je ted obuju, tak je to takovy maly peklo, protoze noha je rozbolavela od minule :((


No neviem, ci je to normalne, ale mne sa to deje prakticky pri kazdych topankach. Ci uz su to turisticke alebo nie. :evil: Mne pomaha jedine - poriadne ich nakremovat a dat aspon dve poriadne tury s echt tazkym batohom. Ale boli to celkom fajne. :?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » pon bře 27, 2006 21:59

Asahi píše: Jsou nejake tipy jak na rozchozeni? :((


mám podobný problém---a dostalo se mi jen aspon morální podpory od mifra
mifr píše:rNa to asi moc fint nebude :wink: Zmekcovani pomoci oleje na obuv nedoporucuji na trekove botky, byla by jich skoda :) Tak snad nejakou osvedcenou modlitbu :mrgreen:
Neco jsem ti nasel - je to uryvek - Modlitba za trpici:
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Bože Otče, tvůj Syn ukázal, jaká síla je skryta
v trpělivém snášení bolestí, křížů a zkoušek.
Prosíme tě za všechny trpící bratry a sestry kdekoli na světě.
Dej jim pocítit svou blízkost, útěchu a pomoc.
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Omlouvam se vsem vericim uzivatelum na foru...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mifr » úte bře 28, 2006 7:25

Jo, jo...Ja umim podporit :mrgreen: Jinak jsem se dival na ty Lafumy a divim se, ze tak nizky boty se museji rozchazet :(( Takove boty by snad tlacit nemely,ne? :shock: Alespon ja jsem s podobne vysokymi botami od jinych firem (Planika, Prabos) problem nemel...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod djx1 » úte bře 28, 2006 8:48

Ahoj.
Vzhledem k tomu, ze planuju odjezd na sever taky, tak sem taky neco pisnu:-)
Bohuzel nevim, zda se to uskutecni letos, nebo az pristi rok. Nejak nevychazej penizky a ja se pro tuhle akci rozhodl teprve nedavno, takze ani nebyl cas nasyslit potrebne mnozstvi penez. A sponzori se nejak nehrnou...vlastne je ani nehledam...ale kdyby se nekdo nasel, sem s nim...:-)
Jinak cela ta akce je pruserova v tom, ze bych musel dat vypoved:-(
Planuju cestu s plne nalozenym kolem na Nordkapp...teda mozna spis na Nordkin, protoze o Nordkappu se sice rika, ze je to nejsevernejsi misto Evropy, ale lezi na ostrove...coz mi neprijde moc fer:-) Nordkin je soucast kontinentu. Takze by me cekalo cca 4 mesice putovani pres Nemecko, Dansko, Svedsko, Finsko, Norsko...a Norsko me laka nejvic. Kdyz jsem videl fotky...no, skoda mluvit. No a pak si pokud mozno V Norsku najit nejakou farmu a neco si tam privydelat. A kdyz by to vyjde uplne nejlip, tak zustanem pres zimu. Alternativa je UK:-) A pristi rok bych rad videl NZ.

Kazdopadne je to financne narocne. Sice nebudem platit skoro nic za cestu, protoze kola jezdi skoro zadarmo. Jen trajekty, ale ty taky drahe nebudou, kdyz nemame auto.
Vubec nejvice penez nam sezere zradlo. Kdyz jsem videl Norske ceny (prej nejlevnejsi market v NO...http://www.rimi.no/), tak jsem se zdesil. Puvodne jsem planoval cca 200Kc/den, tak nevim. Nema s tim nekdo zkusenost? Nejsem zadna vyzirka a snim kde co, ale jedu si uzivat a neco zazit, takze nechci zhubnout na polovicni vahu:-) Samozrejme do toho nepocitam financni rezervu, pro pripad navratu.

Jinak co se tyce vybaven, tak mam asi tohle:

Spodni vrstva:
1x moira duo
1x moira ultralight
Jinak beru i klasicky tricka, protoze v horach moc nebudem a tyhle funkcni hadry pocitam jen kdyz bude humus pocasi (napriklad ve Finsku je v lete prej docela vedro, kdyz se chytne pocasi).

Stredni vrstva:
1x moira plys nebo DirectAlpine Economy (zatim nejsem rozhodnutej)
1x DirectAlpine Fitz Roy (Soft Shell s 3vr. lam)

Vrchni vrstva:
DirectAlpine Devil Alpine....(3-vrstvý laminát Dermizax )

Kalhoty:
DirectAlpine Patrol

Boty: LaSportiva Tibet, nejaky fakt obycejny a lehky sandale a klasicky boty na slapani

Spacak: Prima 3D Trek (tusim)
Stan: Pinguin Gemini 150 (rychle se stavi, vydrzel kde co, jen je trosku tezsi)
Varic: VAR2, prijde mi naprosto v poho, jen nevim, jak je to s bombama v tehle zemich
Karimatka: jeste neni:-)
Kolo: Author
Brasny: Sport Arsenal
Fotak: Praktica MTL5, objektivy a digital Fujifilm
Filmy: to jeste nevim
Lekarna: sestavi zdejsi dr. Sip:-), teda uz jsem si od ni neco nasel:-)

Jinak vzhledem k tomu, ze jedem na kole, tak budu mit s sebou jeste cyklisticky gate (delsi), klasicke platene gate a kratasy, 2x fusky moira trek, no a neje to obycejne spodni:-)

Jinak co me prekvapilo, bylo pocasi v Norsku a vubec ve Skandinavii. Nekdo chytne na Nordkappu hnusne pocasi a nekdo celkem teple. Co jsem cetl ruzne cestopisy, tak Finsko je v lete pomerne teple s hafou stipave haveti. Ale co me nejvic prekvapilo jsou teploty v Norsku. Treba na Lofotech je prumerna rocni teplota skoro stejna jako v Praze. A to lezej za polarnim kruhem. Diky Golfskemu proudu je u more pomerne teplo. Ale v horach to bude asi jine.

Nejdulezitejsi je, tak nejak zjistit, jak to bude vse financne narocn. Protoze to rozhoduje, zda se to uskutecni letos a nebo pristi rok. Proste jsem se rozhodl, ze jeste nechci patrit mezi stare, usezene kancelarske krysy a ze chci jeste neco videt. Chvili cestovat, pres zimu pracovat. A pak se vratit zas do kanclu.
Chjo..ale zatim jsem jen u snu:-)
Doufam, ze jsem trosku pomohl alespon pri vyberu veci
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod teoretic » úte bře 28, 2006 9:53

no plan to je teda peknej - moc ti s tim neporadim, snad jen s im varicem - var pouziva pokud vim sroubovaci bomby a ty sezenes ve skandinavii bez problemu od primuse

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » úte bře 28, 2006 11:36

S tím jídlem, kamarád, kdysi se pohybující delší čas na severu evropy (Norsko, Švédsko, ...) se živil nudlovejma polívkama, tuňákama a ještě nějakou kukuřicí nebo co a cenově to bylo skoro jak tady.
Nesmíš se moc rozmlsávat :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » úte bře 28, 2006 11:54

Přípluv píše:S tím jídlem, kamarád, kdysi se pohybující delší čas na severu evropy (Norsko, Švédsko, ...) se živil nudlovejma polívkama, tuňákama a ještě nějakou kukuřicí nebo co a cenově to bylo skoro jak tady.
Nesmíš se moc rozmlsávat :wink: ...


Jsem cetl, ze ryby jsou tam celkem v pohode. A taky marmelada, nutela a dzusy:-) Ale kdo by furt jedl marmeladu s nutelou:-)
Jinak nudlove polevky jsou v poho. Kdyz nekam jezdim, vyhazu ty zasolene pytliky, nudle hodim do vody na to pytlikovou gulasovku a za chvilku mas bastu, ktera te zanasyti na celej den. Nejsem clovek, ktery by si jidlo vybiral. I ten jejich nejlevnejsi chleba (7NOK) se pry da par dnu jist:-)Ale treba zelenina je tam draha jak hovedo. Tady bys za to koupil pulku sadu.
Ale treba jsem koukal na takovou tu cinskou smes wok...Tady to koupis na 25Kc a tam te to vyjde na 120Kc...bomba.
Ale cetl jsem, ze kdyz tam nekdo jede, tak tady v cechach koupi prazskou vodku za par kacek a tam ji v nejakem kiosku proda za nekolikanasobek. Coz by mozna pro Sipku mohlo byt zajimave, kdyz pojedou autem. Ale netusim, kolik se toho smi vozit.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » úte bře 28, 2006 12:13

djx1 píše:...coz by mozna pro Sipku mohlo byt zajimave, kdyz pojedou autem...


Že by nakonec jela cisternou :mrgreen: ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » úte bře 28, 2006 12:27

Přípluv píše:
djx1 píše:...coz by mozna pro Sipku mohlo byt zajimave, kdyz pojedou autem...


Že by nakonec jela cisternou :mrgreen: ?


:partyman:

Nicmene jsem nekde cet, ze tam snad prodali dve prazske vodky a myslivce za 1300Kc...ale uz si to presne nepamatuju.
A navic, co jsem cetl, Sipka snad jede karavanem...tam se toho vejde...skoro jak do cisterny:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tuso » úte bře 28, 2006 13:01

djx1 píše:
Přípluv píše:
djx1 píše:...coz by mozna pro Sipku mohlo byt zajimave, kdyz pojedou autem...


Že by nakonec jela cisternou :mrgreen: ?


:partyman:

Nicmene jsem nekde cet, ze tam snad prodali dve prazske vodky a myslivce za 1300Kc...ale uz si to presne nepamatuju.
A navic, co jsem cetl, Sipka snad jede karavanem...tam se toho vejde...skoro jak do cisterny:-)


Já jsem tam byl sice v r.1996, ale klidně bych té ceně věřil. A hlavně bych to zkusil prodat co nejdál od trajektu, protože tam si oni můžou alkohol nakoupit, ale ve vnitrozemí ne- mají částečnou prohibici. Jinak tenkrát tam bylo tak draho, že ještě i němci počítali, kolik to je marek.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » úte bře 28, 2006 18:10

djx1 píše:
Přípluv píše:S tím jídlem, kamarád, kdysi se pohybující delší čas na severu evropy (Norsko, Švédsko, ...) se živil nudlovejma polívkama, tuňákama a ještě nějakou kukuřicí nebo co a cenově to bylo skoro jak tady.
Nesmíš se moc rozmlsávat :wink: ...


Ale cetl jsem, ze kdyz tam nekdo jede, tak tady v cechach koupi prazskou vodku za par kacek a tam ji v nejakem kiosku proda za nekolikanasobek. Coz by mozna pro Sipku mohlo byt zajimave, kdyz pojedou autem. Ale netusim, kolik se toho smi vozit.


drobný detail, je povolen buď litr trvdého nebo vína na osobu... hergot my asi chcípnem žízní :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » úte bře 28, 2006 20:18

šíp píše:
drobný detail, je povolen buď litr trvdého nebo vína na osobu... hergot my asi chcípnem žízní :((


:mrgreen: na den? :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » úte bře 28, 2006 20:19

chonga píše:
šíp píše:
drobný detail, je povolen buď litr trvdého nebo vína na osobu... hergot my asi chcípnem žízní :((


:mrgreen: na den? :mrgreen:


na osobu a pobyt :smt022
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » úte bře 28, 2006 20:25

šíp píše:na osobu a pobyt :smt022


dej dotaz předsedovi chla. tedy hydratační komise co a jak doporučuje na celý pobyt usušit :(( :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » úte bře 28, 2006 20:29

šíp píše:...je povolen buď litr trvdého nebo vína na osobu...


Takový auto má skrýší :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vena » úte bře 28, 2006 20:34

chonga píše:
šíp píše:na osobu a pobyt :smt022


dej dotaz předsedovi chla. tedy hydratační komise co a jak doporučuje na celý pobyt usušit :(( :wink:


Na dvě osoby cca 16 pytlů piva na týden a 2 pytle kořalky.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod pripluv » úte bře 28, 2006 20:35

Vena píše:Na dvě osoby cca 16 pytlů piva na týden a 2 pytle kořalky.

:finga:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » úte bře 28, 2006 20:55

Přípluv píše:
šíp píše:...je povolen buď litr trvdého nebo vína na osobu...


Takový auto má skrýší :wink: ...


tak poslední po čem toužím je aby mě celníci promtně poslali domů. za to mi kontraband nestojí. podle cestopisů jsou docela nekompromisní a jdou po češích (notabene s půjčeným karavanem z Něměcka-to je myslím podráždí)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení