Okuliare do hôr

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Okuliare do hôr

Příspěvekod Rujir » ned led 29, 2006 12:45

Rujir píše:
pavproch píše:...a neska ráno sem brejle nasadil na frňák - sou to Rudý Projekty - venku odklápěcí plastovej štítek, pod ním dioptrický skla (žádnej PLAST!!!) - tak sem zjistil, že ty skla poškrábaný a to tak, ŽE VELMI.... na odpis... ach jo....


Mhm.. Ja viem, ze to je dost OT, ale mozes prosim ta uviest blizsie, co to mas za okuliare? Celkom by ma to zaujimalo... *


pavproch píše:Tydle: "RP Perception"
http://www.rudyproject.cz/index.php?menu=Brýle&action=enter_model&id_rp=42
A very gůůůůůt (bajk, hory, skialp atak). I na ledovec do 4k m.


No aby sme neprznili iné vlákna, tak to presuňme sem. :P Teda pavprochove okuliare sú úplne super, ale tá cena je vražedná. BTW na koľko ťa vyšli celkovo? Ak to teda nie je tajné... :twisted:

Ako to riešite vy ostatní, čo potrebujete výpomoc dioptrií a zároveň vám vadí ostrejšie horské slnko? * * *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Okuliare do hôr

Příspěvekod zitka » ned led 29, 2006 13:04

Rujir píše:Ako to riešite vy ostatní, čo potrebujete výpomoc dioptrií a zároveň vám vadí ostrejšie horské slnko? * * *


já to třeba řešim čočkama a obyčejně neobyčejnýma * slunečníma * brejlema 8)
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Re: Okuliare do hôr

Příspěvekod Rujir » ned led 29, 2006 13:16

zitka píše:já to třeba řešim čočkama a obyčejně neobyčejnýma * slunečníma * brejlema 8)


No jooo, len som zabudol dodat, ze sosovky su pre mna silne nevyhodne - v meste by som ich dobrovolne nenosil a kupovat si do hor kzdeho pol roka nove sa mi prave nechce... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » ned led 29, 2006 18:44

Není to tajný:
brejle 3.2 + dioptrický skla asi pětikolo (v roce 2002)

žádnej levnej špás....

Zjistil jsem už i jednu výhodu: odešel mi zámek (pantík - ten střední plast)toho odklápěcího štítku a RP mě překvapili, mají (a rychle dodávají) kompletní sortiment náhradních dílů... asi za tři stovky sem do týdne měl novej...

PS: sou to už moje druhý RP (ty první - taky dioptrický - předchůdce Percepšnů) dodnes slouží !!! (koupil sem je myslím v roce 1992 - tak asi za trojku)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod šíp » ned led 29, 2006 19:30

zdravím, už půl roku mluvím o tom že potřebuju nové brýle, zatím nebyl čas ani finance. ty dosavadní mám vysokoindexové+antireflexní vrstva+samozabarvovací se základním odstínem myslím 25%. ty nové určitě budou mít hydrofobní úpravu tak jak mi doporučoval Rujir. kdo máte další tipy, sem s nimi.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned led 29, 2006 19:45

šíp píše:...vysokoindexové+antireflexní vrstva+samozabarvovací se základním odstínem ... hydrofobní úpravu...


Přes to už ale není vidět, ne :(( ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » ned led 29, 2006 19:46

Přípluv píše:
šíp píše:...vysokoindexové+antireflexní vrstva+samozabarvovací se základním odstínem ... hydrofobní úpravu...


Přes to už ale není vidět, ne :(( ?


ono je někdy lepší nevidět :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » ned led 29, 2006 20:18

šíp píše:zdravím, už půl roku mluvím o tom že potřebuju nové brýle, zatím nebyl čas ani finance. ty dosavadní mám vysokoindexové+antireflexní vrstva+samozabarvovací se základním odstínem myslím 25%. ty nové určitě budou mít hydrofobní úpravu tak jak mi doporučoval Rujir. kdo máte další tipy, sem s nimi.


Trojku drát do voka... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod šíp » ned led 29, 2006 20:24

pavproch píše:
šíp píše:zdravím, už půl roku mluvím o tom že potřebuju nové brýle, zatím nebyl čas ani finance. ty dosavadní mám vysokoindexové+antireflexní vrstva+samozabarvovací se základním odstínem myslím 25%. ty nové určitě budou mít hydrofobní úpravu tak jak mi doporučoval Rujir. kdo máte další tipy, sem s nimi.


Trojku drát do voka... :wink:


arm4 :smt070 :smt071 :smt021 :smt018
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » ned led 29, 2006 20:26

Čekal jsem bouřlivější reakci, něco jako Na do H2O.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » ned led 29, 2006 20:29

šíp píše: arm4


Jsou to asi tři dny co jsi se mi smála, že jdu na Teoretica v tanku :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » ned led 29, 2006 20:31

Přípluv píše:
šíp píše: arm4


Jsou to asi tři dny co jsi se mi smála, že jdu na Teoretica v tanku :mrgreen:


ano, ale ty jsi se zbaběle odhlásil,ne? avyhrožoval jsi mu anonymně :roll:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned led 29, 2006 20:34

šíp píše:
Přípluv píše:
šíp píše: arm4


Jsou to asi tři dny co jsi se mi smála, že jdu na Teoretica v tanku :mrgreen:


ano, ale ty jsi se zbaběle odhlásil,ne? avyhrožoval jsi mu anonymně :roll:


Vyhrožoval jsem neanonymně. Odhlásilo mě to až když jsem se rozhodl prezentovat prezentaci své síly :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » ned led 29, 2006 20:35

Přípluv píše:
šíp píše:
Přípluv píše:
šíp píše: arm4


Jsou to asi tři dny co jsi se mi smála, že jdu na Teoretica v tanku :mrgreen:


ano, ale ty jsi se zbaběle odhlásil,ne? avyhrožoval jsi mu anonymně :roll:


Vyhrožoval jsem neanonymně. Odhlásilo mě to až když jsem se rozhodl prezentovat prezentaci své síly :ú ...


hi hi to ti tak někdo uvěří :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082
bál jsi se a hotovo :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned led 29, 2006 20:42

Už jsme zase kapku off-topic :((
Jinak, mám hromadu důkazů ... vlastně, jeden důkaz :ú .

http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=434&postdays=0&postorder=asc&start=45
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon led 30, 2006 13:41

šíp píše:zdravím, už půl roku mluvím o tom že potřebuju nové brýle, zatím nebyl čas ani finance. ty dosavadní mám vysokoindexové+antireflexní vrstva+samozabarvovací se základním odstínem myslím 25%. ty nové určitě budou mít hydrofobní úpravu tak jak mi doporučoval Rujir. kdo máte další tipy, sem s nimi.


No jo, ale predpokladam, ze to tie potom nosis aj do mesta a to mne prave nevyhovuje. Moje civilne okuliare vyzeraju na mne samozrejme strasne dobre a extremne sexy :mrgreen: , ale su to take male nanicovate sklicka, ktore mi v pripade ostreho slnka velmi nepomozu a je jedno, ze maju 100%UV filter, su hrydrofobne, tvrdene, odlhacene, stensene a neviem co este. Proste siklo by sa nieco ako ma pavproch, ale za menej penazi. :shock:
Plus kedysi som mal aj ja tie samozafarbovacie, ale akosi sa mi to neosvedcilo. V miestnosti boli take nejake divne zlte a na slnku sice vyzerali ako tmave, ale len pre okolie. Mne sa teda nezdalo, ze by nejak extra stmavovali. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » pon led 30, 2006 14:17

Rujir píše: Moje civilne okuliare vyzeraju na mne samozrejme strasne dobre a extremne sexy :mrgreen: , ale su to take male nanicovate sklicka, ktore mi v pripade ostreho slnka velmi nepomozu a je jedno, ze maju 100%UV filter, su hrydrofobne, tvrdene, odlhacene, stensene a neviem co este.


JJ, taky sem v civilu seksy
(http://www.surfacehippy.cz/portrait.jpg)
:wink:

..... a máš pravdu, autdórový brejle musej zakrejvat nejlíp celý piščisko, páč:
A) kdo se má na ten pysk furt čumět (ešče bysem vyplašil medvědě a térénkózy...)
B) tahat z voka chrousta/hroudu bláta/šutr/sršně "nieje bohviečo" (specielně ten sršáň, jak se zachytí za rámeček, tak okolo sebe píchá tím svým píchátkem a to je moc fajn.... 48 hodin sem viděl enem na jedno voko a vypadal jak mišelínek)



Rujir píše: Plus kedysi som mal aj ja tie samozafarbovacie, ale akosi sa mi to neosvedcilo. V miestnosti boli take nejake divne zlte a na slnku sice vyzerali ako tmave, ale len pre okolie. Mne sa teda nezdalo, ze by nejak extra stmavovali. :((


Bomba je s tyma samozatmavovacíma sklama vletět s bajkem z plnýho slunce do hustýho lesa (v nějakým HC downhillu) ..... se smíchy neudržíš v sedle!!!!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod šíp » pon led 30, 2006 16:21

ano, svoje brýle si ráno nasadím na xicht a sundávám až večer, tedy je nosím furt. do města, do auta, na badmington, párkrát jsem zkusila i na squash...
jinak moje brýle před pár lety taky byly žluté, ale technologie pokročila, teďka na samozabarvovací skla jsou mírně tonované a nikdy jsem neměla na slunci nebo na sněhu problémy.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » stř úno 1, 2006 9:23

já zas mam vyzkoušenou jako nejlepší kombinaci čočky a pak libovolný sluneční brejle, Rudy Projecty sem měl taky (Kerosene), ale od tý doby co jsem se po šotolině zřítil na bajku do rokle a brejle si dvakrát převálcoval a nový byly o už 1000 dražší než co jsem je kdysi kupoval

do práce a po městě normálně nosim brejle, na sport (kolo, lyže, plavání, badminton) a autdůr pak čočky
na čočky jsem po těch letech už zvyklej, kolikrát ani nevim, že je mam
na lyžích pak můžu vozit i velký brejle, nikde to netlačí přes nožičky brejlí, nemusim řešit, jak skloubit optický brejle s lyž. helmou a nezničit je apod.

druhá věc pak je, jak kdo snáší čočky, to je pak třeba asi hledat víc kompromisů
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod pavproch » stř úno 1, 2006 9:27

jakpíšuvýše: brejle na autdór jedině přes celý piščisko!

Pro mě teda šošovice nejsou, páč se potím jak zvíře (až mi mozek teče do vočí) a tím pádem by ty čočky mohly chytnout ňákou in(g)fekci.... a to jim nemůžu udělat, že....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Ostatní vybavení