Rukavice na feraty

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod zemekoulan » čtv úno 26, 2015 11:08

Zabrousil jsem na tohle fórum, protože zas sháním rukavice a když už tu jsem (ač jsem se nic nového nedozvěděl), přispěju svou troškou do mlýna:
1) pracovní kožené cca 70,- jako ochrana pohoda, docela i vydrží, ale mokré po ocelovém laně kloužou jak sviňa
2) pracovní úplet pogumovaná dlaň cca 70,- vydrží, nikdy nekloužou, ale potí se v nich ruce a smrdí. Hlavně je blbý, že když jdu dolů, tak po laně vůbec neklouznou.
3) pracovní kevlarové pletené cca 200,- docela to šlo, ale vydržely jen jednu 6 hodinovou Dé-čkovou ferratu.
4) rukavice, co jsem našel na vrcholu Hochalmspitzu - nejvíc nejlepší, co jsem kdy měl. Drží nahoru, při lehkém sevření lana při cestě dolů krásně prokluzujou. Byly to nějaké značkové, určené přímo na ferraty. A já blbec je někde prošustroval! :( ](*,)

A lézt ferraty bez rukavic, to si moc představit neumím. Třeba Seewand, nebo Bert Rinesh, nebo Hochkonig - 5-7 hodin po studený skále a laně... To fakt ne. [-X
Zážitky nemusí být nutně pozitivní, hlavně když jsou intenzivní! :)
Uživatelský avatar
zemekoulan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 16, 2013 12:32

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod booze » čtv úno 26, 2015 11:30

Kong Alex mam jiz cca 5let nektere prsty jsou vymenene. :supz:

Edelrid work supr kuze, ale tak na jednu sezonu. Pak se cele nejak ,,protocily" a nesedely.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod dudy » čtv úno 26, 2015 13:01

Já teda používám rukavice pracovní za polovic a méně.
Osvědčily se mi Lobstery za cca 160,-Kč, nebo bezdvouprsťáky dočista jako ten Kong od Matrix Mechanics nebo Port West za dvěstěpade.
Takže za mě: Pracovní, ale ne za sedm pětek.

https://www.oopp.cz/pracovni-rukavice-p ... -2437.html
https://www.oopp.cz/pracovni-rukavice-kombinovane
http://www.totalprotect.cz/luxusni-ruka ... e&dir=down
Ty z první půlky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod booze » čtv úno 26, 2015 19:38

@dudy konkretne ty Matrix Mechanics jsou ultra mrdky. Navlhle potem klouzu neskutecne a pokud mas rukavice promocene durch vodou apod. tak ten fejk kuze, je jak namydleny (HMS-ka a statika mi projela rukou, jak hovn..). Dal jsem jim druhou sanci v dilne. Po dvou dnech cisteni motoru, se cele rozpadly. Asi jsem koupil spatny par. :wink:

Ostatni jsem nemel a nechci je hazet do stejneho pytle.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod dudy » čtv úno 26, 2015 21:03

Já je měl přes rok práce + ferraty a vydržely, tak to vypadá spíš na blbej kus.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod seis » čtv úno 26, 2015 21:15

Já mám tyhle: http://www.singingrock.cz/rukavice-grippy-34
Na ferraty chodíme tak 2-3x za rok, mám je třetím rokem a zatím spokojenost.
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod nemozny » stř srp 10, 2016 20:00

Vřele NEdoporučuju ty obyčejné jakoby semišové pracovní rukavice. Šel jsem s nimi bohužel jednu C ferratu a kloužou lehce po laně tak, že na konci výstupu v nejtěžší části jsem měl totálně unavené ruce.
nemozny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 4, 2014 15:31

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod zemekoulan » sob dub 29, 2017 20:40

Máte někdo zkušenost s těmito konkrétními rukavicemi? https://www.hudy.cz/rukavice/black-diamond-crag-glove-801858,33671-black.html Pokud ano, jakou? Zvažuji nákup, tak bych rád vyjádření lidí, kteří je vyzkoušeli na vlastní kůži. Předem díky za odpověď.
Zážitky nemusí být nutně pozitivní, hlavně když jsou intenzivní! :)
Uživatelský avatar
zemekoulan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 16, 2013 12:32

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod booze » pon kvě 1, 2017 20:25

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod oodoow » pon kvě 1, 2017 20:44

@booze: Vydržej něco? Potřebuju rukavice na ferraty, co se hned tak neprošoupou, když s tím jezdíš po ferratových lanech, nemaj to i někde třeba v Praze v krámu?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod booze » pon kvě 1, 2017 21:04

Mame je ve fabrice 5-6let a jsou neznicitelne. Urval jsem v kladkostroji malicek a calounik mi udelal novy. Jsou temer neznicitelne jen na ceskou ruku velikost xl je uplne natesno. Na leve se mi zacal trosku parat kevlar tak to budu muset opalit.
Kdyz smrdeli tak jim nedela problem ani pracka a pak trochu vyziva. Neklouzou coz je na hromosvodech nejdulezitejsi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod FrantaKrajta » ned kvě 3, 2020 21:30

zemekoulan píše:Máte někdo zkušenost s těmito konkrétními rukavicemi? https://www.hudy.cz/rukavice/black-diamond-crag-glove-801858,33671-black.html
Mel jsem, pekne sedi, celkem jemnejsi ale drzi dobre, subjektivne dost pohodlnejsi oproti ostatnim podobnym s hranatejsimi prsty a tlustymi svy (pri zkouseni na prodejne). Jisteni a lano nevim, na zadne vicedelky (kde bych treba jistil pres pullodak v rukavicich) jsem je nemel. Ten stretchovy material na hrbete dlane byl fajn, celkove byly fakt pohodlne. Dlouhodobou zkusenost s jejich vydrzi bohuzel nemam, hned po par klettersteigach v Dolomitech s nima jsem je spatne cvaknul do karabiny pri pesim sestupu a jeden kus z paru se poroucel nekam do nenavratna - kdyby se nekomu stalo to same a shanel jednu z paru a mel nahodou stejnou velikost a ztracenou tu druhou, muzem koupit napul :D

Mimochodem, co vytvorit zvlastni vlakno na organizovane "pulene" nakupovani ztracenych parovych veci? Nebo uz tu nekde je? Mozna jsem ho i zakladal, fakt uz nevim... Minimalne rukavic, kde mi chybi druha do paru, bych mel vic a urcite nejsem sam :D

Jinak ty Boozeho zminovane Kongy (od Kongu mam porad nekolik uz hodne starych karabin, Italove - Kong i Grivel - delaji spoustu dobrych lezeckych veci i obskurnejsiho charakteru, Kong treba Kiso nebo Slyde) vypadaly taky fajn, jen si tak (znudene) rikam, jestli ten kevlar na dlani nevadi treba pri manipulaci s (polyamidovym) lanem, neklouze to o hodne vic, nez kuze? Na VF asi jedno, ale na pripadne jisteni?

sorry za necro-post, ale nikdo na to tehdy OP neodpovedel, nahodou jsem to tu videl pri hledani neceho jineho a treba to nekomu pomuze pri vyberu
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod mike » ned kvě 3, 2020 22:21

Vlakno klidne zaloz, ale o uspechu silne pochybuju. Pravdepodobnost shody typu, velikosti a neshody strany je IMO miziva. Zvlast kdyz tu velikost a stranu nenapises :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rukavice na feraty

Příspěvekod FrantaKrajta » ned kvě 3, 2020 23:46

mike píše:Zvlast kdyz tu velikost a stranu nenapises :twisted:
Protoze jsou (pochopitelne) od brezna nekde v komore a fakt si ted nepamatuju, jestli jse ztratil levou ci pravou :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení