návleky - prosím oradu

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

návleky - prosím oradu

Příspěvekod chonga » ned led 8, 2006 21:22

chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenisti. jaký návleky, na co dát pozor, co vybrat (lanko, popruh), vysoký nižší atd......
ď
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: návleky - prosím oradu

Příspěvekod teoretic » ned led 8, 2006 21:30

chonga píše:chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenisti. jaký návleky, na co dát pozor, co vybrat (lanko, popruh), vysoký nižší atd......
ď


akorat jsem to ted o vanocich resil. nakonec jsem koupil z hudace goracovy od outdoor designs ve velikosti L a jsou super. M velikost si prej kupujou spis zensky (rozdil mezi M a L je (zejmena?) ve vysce). Pak jeste dela outdoor designs stretchovy navleky, ale ty stojej cca. o dalsi petikilo navic a to uz mi za to nestalo. Predtim jsem mel obycejny, snad ani ne za dve kila, a fakt se to neda srovnat...

t.

P.S. jediny, co je na tech od outdoor design nejdriv nezvykly, je utahovani poutka pod botou, ale neni to znas takovej des :)
Naposledy upravil teoretic dne ned led 8, 2006 22:05, celkově upraveno 1
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: návleky - prosím oradu

Příspěvekod norman_64 » ned led 8, 2006 21:31

teoretic píše:
chonga píše:chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenisti. jaký návleky, na co dát pozor, co vybrat (lanko, popruh), vysoký nižší atd......
ď


akorat jsem to ted o vanocich resil. nakonec jsem koupil z hudace goracovy od outdoor design ve velikosti L a jsou super. M velikost si prej kupujou spis zensky (rozdil mezi M a L je (zejmena?) ve vysce). Pak jeste dela outdoor design stretchovy navleky, ale ty stojej cca. o dalsi petikilo navic a to uz mi za to nestalo. Predtim jsem mel obycejny, snad ani ne za dve kila, a fakt se to neda srovnat...

t.
Jake byli ty za dve kila???
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: návleky - prosím oradu

Příspěvekod teoretic » ned led 8, 2006 21:35

norman_64 píše:..Jake byli ty za dve kila???


co tim myslis, jake byly :) ?

obycejny sustak s gumickou jako od teplaku pod botu.moc dobre nedrzely (nedaly se stahnout nad lytkem, byla tam jen gumicka), clovek je musel obouvat bez bot - nesly rozepnout a pres botu jsi je nenatahl). sice lepsi, nez zadny, ale je to jako srovnavat batoh z trznice s deuterem..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: návleky - prosím oradu

Příspěvekod šíp » ned led 8, 2006 21:48

teoretic píše:
norman_64 píše:..Jake byli ty za dve kila???


co tim myslis, jake byly :) ?

obycejny sustak s gumickou jako od teplaku pod botu.moc dobre nedrzely (nedaly se stahnout nad lytkem, byla tam jen gumicka), clovek je musel obouvat bez bot - nesly rozepnout a pres botu jsi je nenatahl). sice lepsi, nez zadny, ale je to jako srovnavat batoh z trznice s deuterem..

t.


tyhle máme taky, stály 180 Kč. chodili jsme v nich v Roháčích, a pokud nepršelo tak OK. když pršelo tak fungovaly spíš jako hromosvod a sváděly vodu to boty. ale zase v hicu jsme se v nich nepotili.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: návleky - prosím oradu

Příspěvekod teoretic » ned led 8, 2006 21:52

šíp píše:...tyhle máme taky, stály 180 Kč. chodili jsme v nich v Roháčích, a pokud nepršelo tak OK. když pršelo tak fungovaly spíš jako hromosvod a sváděly vodu to boty. ale zase v hicu jsme se v nich nepotili.


protoze me to zajimalo, tak jsem vystrachal uctenku - staly me 168,-Kc - ze by bylo brno taky drahy? ale vlastne tys asi platila cenu vcetne cla na moravu :smt044

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: návleky - prosím oradu

Příspěvekod norman_64 » ned led 8, 2006 21:53

teoretic píše:
norman_64 píše:..Jake byli ty za dve kila???


co tim myslis, jake byly :) ?

obycejny sustak s gumickou jako od teplaku pod botu.moc dobre nedrzely (nedaly se stahnout nad lytkem, byla tam jen gumicka), clovek je musel obouvat bez bot - nesly rozepnout a pres botu jsi je nenatahl). sice lepsi, nez zadny, ale je to jako srovnavat batoh z trznice s deuterem..

t.
super tohle jsem chtěl vjedět :mrgreen: ...takže tyhle sy nekoupým :smt044 :smt044 --
díky za odpověd * *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: návleky - prosím oradu

Příspěvekod šíp » ned led 8, 2006 21:55

teoretic píše:
šíp píše:...tyhle máme taky, stály 180 Kč. chodili jsme v nich v Roháčích, a pokud nepršelo tak OK. když pršelo tak fungovaly spíš jako hromosvod a sváděly vodu to boty. ale zase v hicu jsme se v nich nepotili.


protoze me to zajimalo, tak jsem vystrachal uctenku - staly me 168,-Kc - ze by bylo brno taky drahy? ale vlastne tys asi platila cenu vcetne cla na moravu :smt044

t.


účtenku nevyštrachám, ačkoliv je máme necelý půl rok, tak účtenka je někde v propadlišti dějin... Ale myslím že námje prodávali se 7% slevou, takže původní cena byla těch 180Kč.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » ned led 8, 2006 22:02

ale zpet k chongove dotazu - imho: lepsi jsou vyssi, aby koncily az tesne pod kolenem - neni moc prijemny, muset je stahnout v pulce lytka...no a kazdopadne jsou lepsi rozepinaci. lanko, popruh atd. jsou spis vedlejsi veci, ktery bych nepovazoval za rozhodujici kriterium

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » ned led 8, 2006 22:04

teoretic píše:ale zpet k chongove dotazu - imho: lepsi jsou vyssi, aby koncily az tesne pod kolenem - neni moc prijemny, muset je stahnout v pulce lytka...no a kazdopadne jsou lepsi rozepinaci. lanko, popruh atd. jsou spis vedlejsi veci, ktery bych nepovazoval za rozhodujici kriterium

t.


a kolik jsi dal za ty svoje? my totiž taky musíme mít do Norska nepromokavé, tyhle z pertexu by nám byly naprd.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » ned led 8, 2006 22:06

šíp píše:...a kolik jsi dal za ty svoje? my totiž taky musíme mít do Norska nepromokavé, tyhle z pertexu by nám byly naprd.


sakra ja to nenapsal :) - v hudaci zakladni cena myslim 990 - jsou i v katalogu. pro tebe by mozna byly lepsi ty v Mku - to chce prubnout, cili prijit do kramu v botech a popr. i kalhotech, ve kterejch budes chodit

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » ned led 8, 2006 22:09

teoretic píše:
šíp píše:...a kolik jsi dal za ty svoje? my totiž taky musíme mít do Norska nepromokavé, tyhle z pertexu by nám byly naprd.


sakra ja to nenapsal :) - v hudaci zakladni cena myslim 990 - jsou i v katalogu. pro tebe by mozna byly lepsi ty v Mku - to chce prubnout, cili prijit do kramu v botech a popr. i kalhotech, ve kterejch budes chodit

t.


zatím nemám ani ty kalhoty :smt022
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » ned led 8, 2006 22:22

tak hned nebrec, manzilek koupi novy :)

jinak jsou to tyhle - typ Perma

ty stretchovy jsou Raptor XCR.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Lumyr » ned led 8, 2006 23:24

No podle me jsou nejlepsi ty nejlevnejsi, s postranim zipem a vyskou nad lytko (kvuli snehu a stahovani) a pak bych doporucil spis popruh protoze se da po zdevastovani snadno vymenit zato lanko ne (a ver tomu ze lanko zrasis tak jako tak i kdyz se to tak netvari). ty moje staly v Hudaci pred 2 roky 450 a porad se tam za tu cenu daji sehnat... Sou s nejakou membranou ale stejnak je zapotis a co vim tak se zapotej i ty goracovy.... No a az si je treba roztrhnes mackou tak nebudes tak nadavat :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod pripluv » pon led 9, 2006 6:42

Mám dvoje a všem doporučuju to samý :smt023 :

1. Letní - obyčejný šustky za kilo. Gumička pod botou, gumička u kotníku, logicky gumka nad lýtkem. Když prší, tak ti chrání prostor mezi koncem pláštěnky (kterej ti obvykle všechno svádí do boty) a botou. V podstatě dostačující, zařízení velikosti kapesníku.

2. Zimní - "neprůstřelný" pogumovaný mrchy s pořádným kusem popruhu pod botou, stahování nasd botou a nad lýtkem. Vzadu zip chráněnej légou na suchej zip. Byly to ty nejlevnější zimní, takže za 400 kila. Nicméně, bral bych nějaký, který maj pogumovanej vnitřní prostor jenom od spodu ke gumě u kotníku, jinak je člověk pod návlekem celej mokrej - zapařenej. Zip není nutný chránit légou, ten sníh tam stejně neproleze a nemusí bejt nutně ani vzadu, ono to někdy se zmrzlejma rukama nandat je boj.

Jistě všem došlo, že tahat v létě zimní je zbytečný a v zimě letní nedostatečný. Takže tak :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pon led 9, 2006 6:43

Jo, ohledně ocelovýho lanka pod botou: bacha na zničení boty. Žádnej problém...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Návštěvník » pon led 9, 2006 8:16

Ja jsem si koupil uz pred dvema lety od tatonky za 780 zimni navleky material cordura zespod pogumovana jsou takove mene poddajne ale zato "neprustrelne" popruh pod botou je z nejake tvrzene gumy aspon mi to tak prislo a je uplne v pohode a jsou i dost vysoke model presne neznam zip maji v predu kryty legou
Návštěvník
 

Příspěvekod Caba » pon led 9, 2006 8:17

ono me to samo asi odhlasilo ????
Caba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 28, 2005 15:40
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod mifr » pon led 9, 2006 10:37

Ja mam navleky Tramp za cca 200 Kc (se slevou ze SportLife) a jsem s nimi spokojeny. Jsou ze 2 ruznych materialu - nylon se zaterem, dole hrubsi, maji po cele delce zip kryty legou, pod botou popruh a vpredu hacek na tkanicky, lze je stahnout...Vic nepotrebuji - dobry pomer vykon:cena.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » pon led 9, 2006 11:16

mifr píše:Ja mam navleky Tramp za cca 200 Kc (se slevou ze SportLife) a jsem s nimi spokojeny. Jsou ze 2 ruznych materialu - nylon se zaterem, dole hrubsi, maji po cele delce zip kryty legou, pod botou popruh a vpredu hacek na tkanicky, lze je stahnout...Vic nepotrebuji - dobry pomer vykon:cena.
zkoušels je i za deště či nějakého jiného psího počasí??? :(( :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Ježo » pon led 9, 2006 13:44

Ja mam navleky od firmy Doldy, cena cca 300Kc, docela pevne, pod botou popruh, vyska az ke koleni. Docela se osvedcily v zime i s mackami, v lete v nich muze byt docela vedro, pripoustim. Ale jinak super.

Nebral bych moc goracovy navleky, zda se mi to byt zbytecne - i kdyz v tech, ktere mam, se skutecne mezi kalhotami a navleky voda srazi.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon led 9, 2006 13:46

jezo píše:Ja mam navleky od firmy Doldy, cena cca 300Kc, docela pevne, pod botou popruh, vyska az ke koleni. Docela se osvedcily v zime i s mackami, v lete v nich muze byt docela vedro, pripoustim. Ale jinak super.

Nebral bych moc goracovy navleky, zda se mi to byt zbytecne - i kdyz v tech, ktere mam, se skutecne mezi kalhotami a navleky voda srazi.


Jeej. Tak na tuto temu uz som diskutoval s niekym z Outdoorfora na strankach svetoutdooru.cz :mrgreen: Osobne si tiez myslim ze GTX na navlekoch je zbytocnost, ale verim tomu, ze za chvilu tu bude doost nazorov, preco je GTX nevyhnutnost. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » úte led 10, 2006 19:37

Já mám nálveky od Millet-u, za cca 600 alebo 700 Kč, už přesně nevím, ale jsou v poho/ jako ostatně všechno od Millet, co mám/. Membránu nemají, protože membránovky stáli 2x tolik. Trošku jsem se bál jak budou držet pod kolenem/ nemají stahování, jenom gumu/,ale zase platí-když někdo umí tak umí- nepadají ani zbytečně netlačí, prostě přesně jak mají být.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonga » stř led 11, 2006 11:24

taky jsem moc nepřemýšlel o GTX :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Návštěvník » stř led 11, 2006 12:23

JA mam Tatanky asi za 800,- a jsem s nima maximalne spokojenej, vubec neprotikaj, akorats ev nich trochu poti noha ale to je cena za tu nepropustnost, nejsou goracovy
Návštěvník
 

Příspěvekod mifr » stř led 11, 2006 13:39

V desti jsem ty navleky nezkousel...Ale doufam, ze odolaji, jsou ze stejneho materialu jako batohy od Trampa...(ne Cordura)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » pát led 13, 2006 9:39

Mohlo by vás zajímat: http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0
Jinak v novinkách jsou i další návleky...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » pon led 16, 2006 10:37

Ze by nikdo nereagoval? :-) Vypadaji dobre, nemit ty od Trampa, sel bych do nich...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon led 16, 2006 10:43

mifr píše:Ze by nikdo nereagoval? :-) Vypadaji dobre, nemit ty od Trampa, sel bych do nich...


No maju cele jedny a je to prakticky bazar. Tak nevahaj a ber ich - taka ponuka uz znova nebude! :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod mifr » pon led 16, 2006 12:27

Urcite maji vice kusu...Takove zbozi chodi do armyshopu po balicich...Ale ja zase v zime tak moc nechodim...Spis jsem to chtel ukazat ostatnim, za ty prachy je to dobry kup...Kdyby to byl outdoorovy obchod, dam je do teoreticova whitelistu :)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Ostatní vybavení