Sjizdeni snehovych svahu

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » úte črc 17, 2012 22:56

Jo. Z kontextu by to melo byt zrejme ;-)

Takze noha v laminatu na 6 tydnu a pak jeste nejakou dobu orteza... Cimz je letosni sezona v podstate vyresena :((
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod grco » stř črc 18, 2012 7:53

@mike: No a teraz ti je ten rychly zostup nanic. ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod pavproch » stř črc 18, 2012 8:02

mike píše: Takze noha v laminatu na 6 tydnu a pak jeste nejakou dobu orteza... Cimz je letosni sezona v podstate vyresena :((


buď ráth, že to není železo..... :mrgreen:

btw, dybys kdysi zabběle neutek od lyží, tak bys fčíl měl do začátku sezony dost času se vykukýrovat... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř črc 18, 2012 15:26

@grco: taky jsem tam mohl zustat sedet a mozna by mne jeste letos nasli ;-)

@pp: jsem rad a to velmi. Kost neni uplne u sebe a pry jeste tak 2 mm a bylo to na srouby. Tohle jeste doroste (doufam...). Vis co ti na lyze? :twisted: No, treba pujde jeste v rijnu nejaky chodak v Dolomitech...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pát črc 20, 2012 14:53

Z laminatoveho denicku:

Kdo nema v hlave, musi mit v rukach.

Brano zavira samo -- nepritel pred branami.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod amigo » pát črc 20, 2012 20:22

mike píše:Ja to pak nekde asi sepisu cele, pro pouceni ostatnim ;-)

já tedy stále čekám na slíbený dramatický popis tvé neuváženosti! :evil:
sem to snad někde nepřehlédnul... :-..
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » sob črc 21, 2012 12:55

Neprehlednul. Bude to chvili trvat. Zatim to na dlouhe psani neni, mam tu jen laptop a nic moc sezeni, kompletni pracoviste se sem presune pristi tyden. Krome toho jeste porad nemuzu dlouho sedet, noha natece a nechce se vejit do laminatu. Je to podobne, jako kdyz mas utazene lyzaky, akorat ze tohle nejde povolit ;-) Jen si lehnout a dat nohu nahoru. Behem tydne nebo dvou by se to melo zlepsit, az kotnik odpuchne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod lara » pon črc 23, 2012 7:59

@mike: brzy se uzdrav!
těším se, že až to všechno sepíšeš a my se z toho snad i poučíme
zkušenost k nezaplacení!
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod fps » pon črc 23, 2012 9:10

mike píše:Diky noham jsem zacal zpomalovat a pak mne nekdo chytnul za kotnik a otocil s nim mimo povoleny rozsah.

docela by mě zajímalo jaké si měl boty že ti nepodržely kotník? a nebo to je nereálné aby něco takového udržela bota?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod zoul » pon črc 23, 2012 10:32

To je podle me fakt nerealne, leda by slo o botu celotelovou. Jinak si vyberem boty v takovem pripade akorat vybiras misto zlomu.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon črc 23, 2012 15:29

@lara: diky :) Tentrokrat se k tomu snad dokopu. Jednou nohou ;-)

@fps: Hanwag Alaska, ale jak pise zoul, je to uplne jedno. Kost mi zlomil rotacni pohyb a proti tomu by nepomohly ani utazene lyzaky. Proto je na lyzich vypinaci spicka. Predstav si to tak, ze sedis nebo lezis s natazenyma nohama a spicky mas vytocene co nejvic vne (aby zabiraly o snih). V tom te nekdo chytne za chodidlo a plynulym rychlym pohybem (na to nezapomenu) ti s nim otoci o dalsich 90 stupnu. Neco povolit musi a mozna muzu byt rad, ze to byla kost a ne treba koleno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod fps » pon črc 23, 2012 15:54

Botky kategorie C by asi pomohli ten kotník víc podržet než Hanwag Alaska, ale zda by se taky zlomil těžko posoudit, Hanwag Alaska jsou pro mě strašně měkké v kotníku, že jsem si skoro zlomil kotník i u nás v lese (je to prostě o váze co boty nesou, když 50 kg, tak Hanwag Alaska na kotník stačili, ale na 100 kg Hanwag Alaska nestačí), z B/C bot co jsem měl, byli jednoznačně nejměkčí v kotníku, v porovnání s Meindl Perfekt které zajíždím v současnosti, se nedají vůbec srovnávat, Meindl Perfekt skvěli drží na hraně, a kotník drží neuvěřitelně skvěle, a přitom se v nich dá normálně chodit.
Určitě je lepší si zlomit kost, ta sroste a bude ještě pevnější než před tím, kdežto kdyby sis udělal něco z kolenem, tak to budeš cítit ještě po dvaceti letech, jako kluk jsem si vykloubil koleno, a ještě po dvaceti letech jsem ho cítil při chůzi ze schodů, jedno je jisté, že já bych po zadku nejezdil, i když jako dítě jsem se toho po zadku na ledovce najezdili hodně, ale samo že ne na takových místech.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon črc 23, 2012 16:11

V tomhle smeru by C boty opravdu nepomohly, nebyl tam zadny vykyv do strany, jen cista rotace. Bota se tocila s chodidlem, nemela co drzet. Za mych (i tvych) mladych let, kdyz jeste bezpecnostni vazani nebyly nic moc, se takhle lamaly kosti na sjezdovce, kdyz spicka nevypla. Moje sestrenka si takhle zlomila obe kosti v lytku najednou a lyzaky mela dobre.

Potreba pevneho kotniku je asi individualni, vloni jsem tam mel C/D boty a z tohodle hlediska jsem nepoznal rozdil. Jenom kdyz jsem sel nahoru po prednich hrotech, tam je dost znat tuhost podrazky.

Jj, asi to tak bude. Hlavne bych s vyhozenym kolenem asi neslezl. Ja tedy jizdu po zadku rozhodne nezavrhuju, usetri to spoustu casu a sil a navic je to zabava. Na ledovci je to mozna i bezpecnejsi, je lip rozlozena vaha a snizuje se riziko propadnuti do trhliny. A i kdyby snih povolil, tak mas sanci diru prejet. Akorat priste sundam macky. Aby bylo jasno, po ledu nejezdim. Jen po snehu a vedet, ze tady je pod nim led, tak to rozhodne sejdu normalne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod amigo » pon črc 23, 2012 17:19

mike píše:V tomhle smeru by C boty opravdu nepomohly, nebyl tam zadny vykyv do strany, jen cista rotace. Bota se tocila s chodidlem, nemela co drzet. Za mych (i tvych) mladych let, kdyz jeste bezpecnostni vazani nebyly nic moc, se takhle lamaly kosti na sjezdovce, kdyz spicka nevypla. Moje sestrenka si takhle zlomila obe kosti v lytku najednou a lyzaky mela dobre.

asi tak...kolega z práce si koupil bigfooty s řemínkovým vázáním. poslední slova před skorosmrtí byla "na bigfooty vypínací vázání nepotřebuju". výsledkem byla zlomená lýtková a holení kost, něco šroubů, trubka v noze a více než rok léčení. pravda, zmiňovaný kotník v lyžákách to ustál :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Robur » pon úno 11, 2013 9:07

mike píše:...je muj konicek. Takhle uz ne, ale jak? Chtelo by to neco, na co si clovek sedne. Neco lehkeho, pokud mozno skladneho a zaroven pevneho, aby to prezilo narazy a brouseni. Potkal jsem tam cloveka, co mel takovou tu detskou lopatku z umele hmoty. Jenze to taky neni ono. Nema odpruzeni a navic se musi jednou rukou drzet. Na ujete sjezdovce jsem potreboval ruce obe. Na rizeni i brzdeni, coz nekdy dalo dost prace. Kdybych mel cepin, tak brzdim s nim, vedle sebe. Na to jsou taky potreba obe ruce.

mike píše:Lopata byl prvni napad, ale nesplnuje jeden z pozadavku: obe ruce volne....


řešení je tak prosté, že nechápu, proč mě to nenapadlo dřív:
ta sjížděcí lopata má přece držadlo, ve kterém je jedna nebo dvě díry - podle provedení. Tou dírou protáhneš bederní popruh od batohu a máš volné ruce. Polohu zreguluješ utažením nebo povolením bederáku. Funguje to bezvadně, vyzkoušeno včera v Beskydech.
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Vachon » pon úno 11, 2013 9:21

... případně k sedáku. Dobrej nápad.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod petrbw » pon úno 11, 2013 9:59

http://www.youtube.com/watch?v=KAXD8UAb ... w&index=42

minuta 7:40 a dál.Takhle jezdíme z Lysé....Podsedák je made in doma
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon úno 11, 2013 18:41

@Robur: to vypada jako fakt dobry napad Zkusim se po nejake takove lopate podivat. Mozna jsi mi zachranil kalhoty ;-) Jestli teda nebudu mit blok a po lonske zkusenosti se nebudu sjizdet bat...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » čtv srp 28, 2014 21:38

Nejen snehove svahy se daji sjizdet po prdeli: Volcano Boarding in Nicaragua. 42 km/h, to uz je slusny hukot 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod apuka » pát srp 29, 2014 8:26

To neni po prdeli - kdyby bylo a nemeli to specialni odolne obleceni, chtel bych videt prdel tech holek po jednom sjezdu :mrgreen: (Jsem si vzpomelul na sva mlada leta, kdyz jsem na bazenu "sjizdel po prdeli" ze sikmeho kraje do vody tak 1,5m asi 10x. Nechapal jsem, proc se mi vsichni smeji, kdyz jsem vylezal. Az kdyz jsem se prevlekal a videl, ze na prdeli mam akurat cerveny podrazdeny flek a v plavkach diru akurat na prdel :lol:. A to byla keramika, navic s tekouci vodou a jen par metru, ne lavovy prach a jemne kameni.)
Na snehu to ma vyhodu, ze nemusis mit ani zadne specialni obleceni, ani bryle a jde to...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pát srp 29, 2014 15:23

Jasne, ale jizda je to dost podobna. Prkno nema zadne odpruzeni, takze sedis skoro na zemi. Rychlost je taky podobna, 40 km/h je takhle na snehu fakt hukot, o moc vic jsem nikdy nejel (podle GPS).

Na snehu sice specialni obleceni mit nemusis, ale bryle se velmi hodi, zvlast kdyz brzdis nohama. A kalhoty casem prodres taky, sve jsem nechal dvakrat opravovat a podruhe dokonce nasit specialni vyztuhu na zadek. Uz je po ni. Taky se hodi mit bud navleky nebo hacky na nohavicich, jinak mas plne boty snehu. Rozdil je ovsem v tom, ze od snehu jsi mokry a casem uschnes, zatimco od popela jsi jako prase ;-) Holky vypadaji na konci docela zabavne 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod scinkk » pon úno 23, 2015 19:31

Tak jsem v sobotu konecne vyzkousel funny slide.
Jenze jsem to zkousel na ujezdene lesni ceste a proste jsem nebyl schopen to botama ubrzdit :) No cepin jsme s sebou nemel :) Nastesti funguje zachrana brzda a da se to i za jizdy vytrhnout z pod zadku :)
Jinak je to super, da se to rolovat, takze to v pohode dam dovnitr na zada 26l batohu.
Dokonce se mi darilo na tom jet bez drzeni pac se to ucho da udrzet mezi stehny.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 19:37

:smt023 jeste jsi mohl zkusit brzdeni hulkama ;-)

Bezpečnost : Při používání noste přilbu, lyžařské brýle a rukavice.

:D zapomneli tam napsat "a nenoste macky" ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod scinkk » pon úno 23, 2015 19:48

asi jo ale zadne jsem nemel :) pac jsem jejich potrebu neobjevil ani na sneznicich :) ale casem na to jeste treba dojde, jsem ve fazi testovani :) Jednou jsem je s sebou mel ale je fakt, ze to nebylo s zadny krutym vystupem :) Ted me napada proc jsem je tenkrat nevyzkousel pri traverzu, nu nic, priste :)

zapomneli tam napsat "a nenoste macky"


mozna bys mohl vytvorit nejaky prednaskovy cyklus a jezdit varovat deti do skol :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 19:59

Chces rict, ze ty taky nenosis na sneznicich hulky? :shock: Ze tys jeste nesel do nebo z poradneho svahu? Pripadne se poradne neboril. Si nedovedu predstavit vcera ten sestup v hlubokem tezkem mokrem snehu bez hulek... Pakrat jsem malem hodil tlamu i tak, kdyz mi sneznice zajela pod snih a kousla se.

To vis ze jo, dopadlo by to jako v jakemsi filmu s lizanim zmrzleho zabradli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod booze » pon úno 23, 2015 20:34

Sjezd.jpg


cca 300m zacatek jizda dojezd slabota. Batoh zabeleny v pytli, macky zarizle v prde.. \:D/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod scinkk » pon úno 23, 2015 20:48

@mike: nj asi je nosit zacnu, parkrat jsem sel do kolen ne-li na hubu kdyz jsem proslapnul nejakou klec ci boruvci :) A jednou jsem se valel kdyz jse se otacel a prislapl si sneznice ve svahu :) Ono to zatim tak nejka bez hulek slo, tak jsem je ani nebral, ale je fakt, ze by se obcas hodily :) A je pravda, ze poradneho prasanu jsem si zatim moc neuzil.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 21:04

Prave, jde o to, ze nikdy nevis, co je pod snehem a kam se propadnes. Vcera jsem takhle skoro zahucel do potoka, byl kompletne schovany a bez hulek bych se asi koupal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Quido » úte bře 10, 2015 20:07

mike píše:Chces rict, ze ty taky nenosis na sneznicich hulky? :shock: Ze tys jeste nesel do nebo z poradneho svahu? Pripadne se poradne neboril. Si nedovedu predstavit vcera ten sestup v hlubokem tezkem mokrem snehu bez hulek... Pakrat jsem malem hodil tlamu i tak, kdyz mi sneznice zajela pod snih a kousla se.



ja je nosim i kdyz du po poli - jsem schopen sebou flaknout kdekoli, uz se mi to stalo mockrat, treba kdyz se ohlizim po psovi atp., o ruznych propadech ani nemluvim...
s hulkama se mi aspon lepe vstava
:oops: :lol:

mam proste hulky rad
:smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod scinkk » úte bře 10, 2015 20:20

Treba kdybys ty hulky nezacal pouzivat tak bys nepadal :) :twisted:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení