Sjizdeni snehovych svahu

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod sobb » pon říj 19, 2009 22:23

žádný diagramy nebudou (čti neumím), raděj to ber jako fakt :wink:
vždyť je to tu velmi hodnotné, vyjednávám s Tebou televizní přenos sjezdu, což by zajisté bylo pro všechny přínosné :twisted:
koukám, že to tam důvěrně znáš :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2009 22:29

Ano, to je velmi zensky konzervativni :twisted: Staci orientovany graf, to jiste umis. Vsadim se, ze v nem bude cyklus ;-)

Vzdyt by mohli dostat krece... :twisted:

Jasne, mam tam vyhled primo z okna ;-)

(to jeste furt hledas ty tycky? ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod sobb » pon říj 19, 2009 22:33

to v závorce bylo myšleno vážne, už dávno neumím, vyrábí je za mě teď excel :wink: ... holt Ti bude muset stačit, že to tvrdím :twisted:
toto riziko každý zajisté rád podstoupí :mrgreen:
a často Tě zvou na exkurze viď? :twisted:

ale jo furt, už jdem, ahoj :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2009 22:40

V zadnem pripade. Jednak jsem narocny a jednak by sis mohla zvyknout, coz by mohlo mit nedozirne nasledky :twisted: Se nedelej, kolecka a sipky zvladnes [-(

Ale ja teda rozhodne ne :twisted:

Nemusi :twisted:

to vidim ;-) dobrou
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2009 19:15

Je to doma! Akorat na to asi budu muset napsat Nejsu uchyl, jen mne nebavi chodit z kopce :twisted: Vypada to docela podivne, velke cervene gumove trenky a vzadu mala tmava skluzna plocha, ta je asi stejna pro vsechny velikosti. Taky je docela mekka (a smrdi...) a o inzerovanem polstrovani se neda moc mluvit. No uvidime, jak to pojede :)

Asi je to spatna zprava pro __II, jsem vybaven, takze snih uz asi nenapadne. Jeste objednat sneznice a je to na 100% :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 2, 2009 19:24

Nebl jsi to Ty, kdo ve vlakne o titanovem esusu mluvil o odlehcovani pro svoje kolena? Kolik takova sranda vazi? :mrgreen: A ne, ze mi nekdo rekne, ze jsem honic gramu *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2009 19:36

O odlehcovani vseobecne jo, o kolenech ne, to byl nekdo jiny. Vazi to odhadem 300g, mozna min. Zatim jsem to nevazil, jen jsem to hodil z posty domu a v rychlosti vyzkousel oblect.

Videl bych to spis na kratsi (jednodenni) akce, kde vaha nehraje az takovou roli (jestli mas 8 nebo 8.3 kila je celkem jedno). Treba vylet na Fatru a na tomhle sjezd dolu. Na trek do Alp to asi nepotahnu, ledaze by se to hodne osvedcilo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod sobb » stř pro 2, 2009 19:45

tak ještě tu fotku v plné polní :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2009 19:47

S napisem nebo bez? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod amigo » stř pro 2, 2009 19:47

@mike: a jaký je rozdíl oproti klasickýmu plastovýmu pekáči (takovej ten podprdelník s ušima)? btw s úspěchem ho používám s kopretinou. v jeseníkách jsme minulou zimu šlapali na sněžnicích hore a dolů po perdéli. akorát v mrazu ten pitomej plast zkřehne, bo co, a když najedeš na led, je s pekáčem ámen :mrgreen:

@vK: správný postřeh! mike, známý jako hlavní gramhonič a nakupuje takové závaží! :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2009 19:50

Ze mas volne ruce. Jak se to osvedci v praxi teprve uvidim. Plast je mekky, mozna az moc, rekl bych, ze nezkrehne. Pisou do nejakych -29 C, coz u nas bohate staci. Spis bych se bal, ze se rychle odre, uvidime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod sobb » stř pro 2, 2009 19:51

jasně že s nápisem :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod amigo » stř pro 2, 2009 20:00

no, já na pekáč položil bágl, chytil ty uši a valil dolů. dalo se to celkem i ovládat, ale odolnost vůči mrazu nic moc. tak jo, pak poreferuj. a kdyby nějaký video bylo, O:) podívám :mrgreen: ale vypadá fakt úchylně
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2009 20:08

@sobb: to vis ze jo. Stejne to budu muset mit v batohu a na kopci rychle obleknout a ujet, nez mne odchytnou ;-)

@amigo: no jo, ale jak brzdis? Kdyz jsem jel vloni z Poludnoveho Gruna jen po kalhotech, tak jsem toho mel plne kecky a bez rukou bych skoncil v lese. V Alpach jedine s cepinem v rukach, jinak se na firnu neda zastavit. Podle GPS obcas jezdim az ke 40 km/h a na tomhle to asi bude jeste vic. Pocitam s cepinem i na MF.

Zadne fotky ani videa, ono to v realu vypada jeste uchylneji, nez na te propagacni fotce :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod amigo » stř pro 2, 2009 20:19

svahy v jeseníkách nejsou tak dramatický, abych potřeboval brzdit :(
jestli bude letos nějaká zima, tak vyzkouším na fatře ten pekáč a uvidíme. myslím, že by to mělo jít jednou rukou uřídit a druhou ubrzdit (žy by další poslední slova před smrtí? :twisted: )
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2009 20:23

Jestli primrzne, tak urcite :twisted: Jak kde, ze Stohu (po stezce) by to jeste jit melo, tam se to dalo ubrzdit nohama, ale z Poludnoveho Gruna nejspis udelas novy prusek v lese ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod amigo » stř pro 2, 2009 20:30

no, ještě vždycky můžu nechat jet kopretinu první :twisted:
tak snad v lednu uvidíme...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2009 20:35

Jakoze udela prusek ona a ty jim pak projedes? :twisted: Tak to ji nezapomen poradne nalozit batoh, at je tezsi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2009 20:37

nechtěli byste přejmenovat todle vlákno na výstižnější "prdelšúsy"????
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2009 20:52

Hned jak si ty prejmenujes svou sekci na vystiznejsi "snehobile onanovatko" :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Schnappi » stř pro 2, 2009 22:35

amigo píše:no, ještě vždycky můžu nechat jet kopretinu první :twisted:
tak snad v lednu uvidíme...
Tak snad se v únoru uvidíme. ;)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř črc 21, 2010 0:54

Muj zatim nejlepsi letosni sjezd :twisted: Prevyseni 250 hm, delka pres pul kilometru, maximalni rychlost okolo 30 km/h. Kam se hrabou lyze ;-)

(vpravo za okrajem fotky jsou dva skiaplninisti, ale nerikejte to pavprochovi ;-))

sjezd.jpg
sjezd.jpg (91.53 KiB) Zobrazeno 10104 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod kakos » stř črc 21, 2010 5:23

:shock: ty jo a pred tou trhlinou si to ubrzdil nebo foukl do ni :mrgreen: (pac cesta vede az do ni)
jo pls jeste pisni nazev kopca :wink: , jako inspiraci pro nas solisty :mrgreen: :smt077
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 21, 2010 8:17

Gran Paradiso? :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod pavproch » stř črc 21, 2010 8:20

mike píše: vpravo za okrajem fotky jsou dva skiaplninisti, ale nerikejte to pavprochovi ;-))



Hauuuuuuuu!!!!!!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod amigo » stř črc 21, 2010 12:19

kakos píše::shock: ty jo a pred tou trhlinou si to ubrzdil nebo foukl do ni :mrgreen:

tipuju, že pokud měl mike sebou ty svý uchylácký sjezdařský trenky, tak tu trhlinu v té rychlosti musel přelétnout :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » stř črc 21, 2010 17:32

@kakos, vK: Punta Nera (3683 m n.m.) vedle Grivoly v oblasti Grand Paradisa. Na tehle fotce vrchol nejvic vlevo. Solo relativne v pohode, ja jsem to vzal pres Punta Rosu (3630) traverzem firnoveho svahu a pak dolu pres ledovec zpatky na bivak (Gratton). Ledovci se da uplne vyhnout, ale je to delsi a do sedla (na me fotce vlevo) hodne strme. Cesty jsou popsane v pruvodci Grand Paradiso od Rotheru.

Do trhliny jsem nevjel, v pohode jsem zastavil pred ni. V podstate zbytecne, preskocil bych ji, ale nevidel jsem tam a kdyz uz jsem stal, tak jsem holt kus poposel a sjel po snehovem moste. Lepsi by byly ty trhliny vpravo, tam by to bylo rovnou z vrcholu, ktery je vpravo za vrcholem svahu. Ale vymekl jsem a pretraverzoval ;-)

@amigo: takovy uchyl, abych s sebou celou dobu tahal ty trenky, fakt nejsem ;-) Batoh mel na zacatku i tak 17 kilo...

@pp: nevyj mi tady nebo te necham odvezt do utulku a utratit ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » ned črc 15, 2012 17:33

Tak dlouho se ledovce po prdeli sjizdi, az se leti vrtulikem. Zlomena lytkova kost kousek nad kotnikem. Kdo uhadne, jak se to stalo, ma bod.

550 hm ke svemu bivakovacimu mistu jsem sestupoval 9 hodin a cestou si nekolikrat rikal "jesteze to neni zlomene". Z omylu mne vyvedli az po rentgenu druhy den vecer v Aoste. Puvodni plan byl stravit den na miste, pockat, az se podvrtnuty kotnik trochu spravi a dalsi den sestoupit do udoli. Kdyz jsem k veceru koukal, jak se zvetsila modrina nad kotnikem a vzpomnel si na lana na stezce a prudky potok, co bych musel znovu prejit, tak jsem prece jen tech 112 vytocil. Opravdu je to tak, ze kdyz se nic jineho nechyta, 112 jeste muze. Nahore se ovsem nechytlo ani to. V jednu chvili jsem vymekl a zkusil to, ani tuk. Asi si na tyhle akce poridim satelitni telefon. Kazdopadne zkusenost k nezaplaceni a objektivne vzato jsem si o ni uz dlouho koledoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod pavproch » ned črc 15, 2012 17:50

co ťa nazabije, to ťa posílí.... držím palce, ať sa to rychle a úspěšně zhojí... vrtula byla na účet OEAV, předpokládám...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » ned črc 15, 2012 17:58

Jj, presne tak to vidim. Dik :) Taky predpokladam :twisted: Zatim jsem platil jen letenku zpatky a tu mi pry Uniqua proplati. Ve vrtulniku chteli po pristani nejaky doklad a kdyz jsem jim dal prukazku AV, tvarili se vylozene stastne. Jen si ji ofotili a vic nic. V nemocnici zas stacil Evropsky prukaz ZP. AV/Uniqua zatim super, sice jsem stravil pul dne telefonovanim, ale zaridili vsechno. Prevoz z Aosty na letiste a v Praze pak prevoz domu. Papirovani s tim jeste asi bude, pak to sepisu. Taky velice dobra zkusenost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení