Sjizdeni snehovych svahu

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 23:10

...je muj konicek. V lete snehova pole po nohach, zlaby v Paclite kalhotach po zadku. Par desitek nebo stovka metru zadny problem. Jenze ted jsem byl na Fatre a jel jsem takhle nejdriv ze Stohu, pak z Poludnoveho gruna k chate a nakonec jeste sjezdovku do Stareho dvora. Nejakych 1000 vyskovych metru a par kilometru na delku, jestli spravne pocitam. S celovkou :) Bylo to fantasticke, ale ne zcela bez nasledku. Kalhoty jsou zrale na opravu (brouseny Paclite je jemny jako hedvabi ;)) a trochu jsem odspoda promrzal, zvlaste po Gruni v kuse to bylo znat. Taky jsem se parkrat na posledni chvili vyhybal nejakym hrbolum, na ktere najet tak uz si v zivote nesednu. Podruhe jsem jel podel lanovky do Vratne a to uz nebylo dobre. Zmrzly snih jako roleta a dole nejaky blby koren primo na kostrc :)

Takhle uz ne, ale jak? Chtelo by to neco, na co si clovek sedne. Neco lehkeho, pokud mozno skladneho a zaroven pevneho, aby to prezilo narazy a brouseni. Potkal jsem tam cloveka, co mel takovou tu detskou lopatku z umele hmoty. Jenze to taky neni ono. Nema odpruzeni a navic se musi jednou rukou drzet. Na ujete sjezdovce jsem potreboval ruce obe. Na rizeni i brzdeni, coz nekdy dalo dost prace. Kdybych mel cepin, tak brzdim s nim, vedle sebe. Na to jsou taky potreba obe ruce.

Mate nejaky tip? Nejlepe neco jako vypolstrovany lavor, ktery si clovek privaze na prdel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Vilík » pon led 5, 2009 23:20

Nejakej kus karimatky s popruhem... Mozna by to mohlo stacit, bude to zmena proti gatim, ale nevim, jak moc jsi narocny...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Cvrk » pon led 5, 2009 23:22

Ty jseš teda dobrý magor jezdit v paclitech po prdeli... :mrgreen:
Zkus něco jako ten nafukovací kroužek pod prdel, když máš hemoroidy...ale to by musel být matroš, aby to neprasklo... :wink:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 23:23

Nejsu narocny, ale karimatka by jednak moc nejela a jednak by se prodrela uz po par metrech. Mel jsem podruhe takovou docela odolnou plachtu, ktera nesla skoro uriznout nozem a po nejakych 200 m uz byla derava.

Myslel jsem, jestli neexistuje neco hotoveho pro tyhle ucely.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 23:26

Cvrk píše:Ty jseš teda dobrý magor jezdit v paclitech po prdeli... :mrgreen:

Aaale, maji asi 5 let a uz stejne byly derave. Za tu srandu to stalo :) Tlemil jsem se jeste v Ziline.

Cvrk píše:Zkus něco jako ten nafukovací kroužek pod prdel, když máš hemoroidy...ale to by musel být matroš, aby to neprasklo... :wink:

No prave, musi to neco vydrzet. Co je na hemeroidy netusim a doufam nikdy nebudu muset ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod jedik » pon led 5, 2009 23:29

DIY.

- pytel na suť z Hornbachu
- karimatka/libovolná pěnovina ze sanitárních potřeb
- 4 cvakací oka a gumu z galanterie (popruhy kolem ramen a stehen)
- a svištíme :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod terkad » pon led 5, 2009 23:34

A co toto?
Řídit se to prý dá zadkem o sníh taky drhnout nebudeš :wink:
:mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 23:35

Myslis, ze pytel na sut se neprodre? Oka by stacila pres stehna (na zadech mam batoh), ale musely by to byt popruhy. Guma by nemela sanci. No a to uz je trochu moc DYI na mne, kutilstvi jsem zabalil skoro pred 20 lety :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 23:37

terkad píše:A co toto?
Řídit se to prý dá zadkem o sníh taky drhnout nebudeš :wink:
:mrgreen:

S takovym kramem se tahat? Pres Rozsutce? ;-)

Teda, jestli mi predvedes, jak na tomhle sjedes z Poludnoveho gruna a prezijes, tak to pres ty Rozsutce prenesu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod terkad » pon led 5, 2009 23:43

Sjížděla jsem v létě po igelitu. Byla tam metrová mokrá tráva po dešti...už nikdy více. Leda v mačkách a s cepínem :iceaxe: :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod jedik » pon led 5, 2009 23:47

_mike_ píše:Myslis, ze pytel na sut se neprodre?

Jasně že jednou prodře, ale vydrží opravdu docela dost. A tlustá guma by určitě stačila :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 23:50

No prave. Ted to bylo ujezdene az odzhora. Jel jsem po kraji, brzdil rukama nohama a nakonec i ocima. Druhy den vecer jsem mel ruce jako bych skladal uhli ;-) Cepin by to chtelo, macky ne (urcite vis, co se stane, kdyz se pri padu chytnes hrotem).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 23:53

jedik píše:Jasně že jednou prodře, ale vydrží opravdu docela dost. A tlustá guma by určitě stačila :)

To by mozna slo. Pytel, nastrihana guma nebo karimatka a popruhy... a pak clanek na Novinkach se spoustou chytrych komentaru :twisted:

Stejne bych radeji neco hotoveho...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod zbuddy » úte led 6, 2009 8:27

Když jsem byl mladej, tak jsem konkrétně na výstup na Lysou a následné sjíždění uvažoval o sestrojení batohosáněk. Nedošlo k tomu.
Dnes se mé ideji nejvíce blíží totok
megaero_diabloredfrnt_73_large.jpg
megaero_diabloredfrnt_73_large.jpg (50.77 KiB) Zobrazeno 21549 krát

Ale je to drahé, tak mne napadá např. víko z nějakého vyřazeného plastového kufru na nářadí (z tvrzeného plastu) apod. - dle velikosti Tvé prdele :wink:
Za totáče nezodpovědní lidé kradli takové ty plastové červené kryty od elektrických stožárů a jezdili na nich :axe:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Vladan » úte led 6, 2009 8:35

_mike_ píše:
Mate nejaky tip? Nejlepe neco jako vypolstrovany lavor, ktery si clovek privaze na prdel ;-)


Idealni je nafoukla pneumatika od traktoru nebo matrace strcena ve velkem igelitovem pytli. :mrgreen:
Pokud se Ti zda zbytecne tahat se na Rozsutce s nafouklou pneu od traktoru volil bych cestu nejmensiho odporu. A to je podle me klasicka barevna lopata z umele hmoty, kterou sebou tahaji vsude male decka. Pripnes na batoh raz dva. V Beskydech to ny Lysou tahne kazdy 3.
Pak vsichni sjizdi dolu po prdeli a behem chvilky jsou nejprudsi useky turistickeho chodniku umydleny tak, ze jsou prakticky bez macek nebo nesmeku neschudne :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod ij1 » úte led 6, 2009 9:22

Jak psal Jedik, guma na pásové dopravníky by byla ideální. Jestli je v okolí nějaký statek určitě tam najdeš vyhozenej kus z kterého si odřízneš kolik potřebuješ a nebo http://www.gumex.cz/cz/dopravnikove_pas ... RYZOVE/7/0. Ještě mě napadlo nějaká gumová rohožka :mrgreen: .
Naposledy upravil ij1 dne úte led 6, 2009 12:39, celkově upraveno 1
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Cvrk » úte led 6, 2009 12:02

Mě napadlo a Vladan mě předběhl, ale trochu to rozvinu....zkrátka normální skialp lopata (teda taková, která není přeergonomovaná a dá se na ní sednout) a nejlépe taková, kde se dá rukojeť oddělat - a máš to. Lehké, přenosné, skladné...možná trochu drahé, ale když si ju urobíš sám, třeba jak Powerproch...
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod Vladan » úte led 6, 2009 12:34

Cvrk píše:zkrátka normální skialp lopata

No te neni spatny napad.A az bude sjizjdet po prdeli zase nejaky lavinezni kopec typu Stoh atd. tak ji muze potom vyuzit i k vzajemnemu vykopani :mrgreen: Obrázek
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod bobo » úte led 6, 2009 14:15

no jasne ze lopata :) ma to viacero vyuziti, je pevna, relativne lahka, za rucku sa da krasne soferovat....nie je o com....igelity su tak do prasanu, tvrda guma je tazka...ja som lopatu na hory vyberal zasadne podla zadku :-D kedze tiez holdujem takymto zadko-zjazdom 8)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod tomaash » úte led 6, 2009 14:31

Aby ta lopata neutekala dalej do doliny v pripade nehody - mozno by bolo dobre priviazat ju rep snurou :-D

Tiez riesim nejaku pomocku na zjazd na zadku, potom co som si na mojom prvom mini zjazde roztrhol membranove gate (a v Malych Karpatoch grrrrrr). Ale som tlste prasa a neviem ci by mi nejaka obycajna lopata bola dost velka :? :mrgreen:
tomaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 1, 2008 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod zbuddy » úte led 6, 2009 14:38

tomaash píše: Ale som tlste prasa a neviem ci by mi nejaka obycajna lopata bola dost velka :? :mrgreen:

Tak si vem uhelku :wink: Tak mne napadá, kolem 150 Kč se prodávají plastová hrabla, odmontuješ nebo zkrátíš štýl a máš to :-..
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod jedik » úte led 6, 2009 14:47

bobo píše:igelity su tak do prasanu

No to rozhodně ne. Jednak to prd sviští a druhak moje prdel ráda vidí, co ji čeká :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod bobo » úte led 6, 2009 14:51

jedik píše:
bobo píše:igelity su tak do prasanu

No to rozhodně ne. Jednak to prd sviští a druhak moje prdel ráda vidí, co ji čeká :mrgreen:


ty budes nejaky masochista :) davat na igelite cokolvek tvrdsie ma prestalo bavit, ked som kedysi davno mal po zjazdovani Poludnoveho nemale problemy s pohodlnym sedenim :wink:
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod ZbynekN » úte led 6, 2009 15:18

A co UFO? :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod jedik » úte led 6, 2009 15:43

bobo píše:ty budes nejaky masochista :) davat na igelite cokolvek tvrdsie ma prestalo bavit, ked som kedysi davno mal po zjazdovani Poludnoveho nemale problemy s pohodlnym sedenim :wink:

Samozřejmě s vystýlkou. Čistý igelit, z toho už jsem vyrostl, anebo když není jiného zbytí :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » úte led 6, 2009 15:47

zbuddy píše:Dnes se mé ideji nejvíce blíží totok

To vypada zajimave, nemas odkaz?
zbuddy píše:Za totáče nezodpovědní lidé kradli takové ty plastové červené kryty od elektrických stožárů a jezdili na nich

Za totace jsem plastovy kryt nevidel, ale mozna je to tim, ze jsem bydlel na dalekem vychode ;-) A tahat na zadech ten litinovy by byl dobry masochismus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod zbuddy » úte led 6, 2009 15:50

_mike_ píše:
zbuddy píše:Dnes se mé ideji nejvíce blíží totok

To vypada zajimave, nemas odkaz?

mám

zbuddy píše:Za totáče nezodpovědní lidé kradli takové ty plastové červené kryty od elektrických stožárů a jezdili na nich
_mike_ píše:Za totace jsem plastovy kryt nevidel, ale mozna je to tim, ze jsem bydlel na dalekem vychode ;-) A tahat na zadech ten litinovy by byl dobry masochismus ;-)

U nás, na dalekém severovýchodě v okr. KA jsme je měli.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » úte led 6, 2009 15:52

Vladan píše:No te neni spatny napad.A az bude sjizjdet po prdeli zase nejaky lavinezni kopec typu Stoh atd. tak ji muze potom vyuzit i k vzajemnemu vykopani

No tak. Nejsem sebevrah. Jel jsem to samozrejme podel tyci i kdyz ten lavinezni zleb byl docela lakavy ;-)

Lopata byl prvni napad, ale nesplnuje jeden z pozadavku: obe ruce volne. Na tom trvam, opravdu jsem je potreboval. Podle logu z GPS jsem jel neco pres 30 km/h a to je po prdeli na prudkem svahu uz docela hukot. Kdyby se to rozjelo jeste trochu vic, tak bez cepinu nezastavim. Mozna o strom...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » úte led 6, 2009 15:56

zbuddy píše:mám

Kdo jsi a co jsi provedl se zbuddym? :twisted: Ten by takove citace nikdy neudelal :mrgreen:

No, mozna bys ho tam treba mohl pridat ;-) Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sjizdeni snehovych svahu

Příspěvekod mike » úte led 6, 2009 16:08

jedik píše:Samozřejmě s vystýlkou. Čistý igelit, z toho už jsem vyrostl, anebo když není jiného zbytí :)

Na igelitovych pytlich vycpanych senem jsme jezdili jako male deti. Bylo to rychle a temer neriditelne. Na malem svahu sranda, z Poludnoveho gruna, kdyby se nejakou nahodou podarilo nahore projet mezi stromy, by to nejspis dosahlo rychlost zvuku a clovek by dole zboril chatu (coz by nebyla zadna velka skoda ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Ostatní vybavení