Terenní kočárek

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Terenní kočárek

Příspěvekod Ryba » sob dub 28, 2007 8:55

Neprodáváte někdo kočár do těžšího terénu? Jsem si myslel, že za ty leta, co první děcka odrostly se výběr zlepšil ale prd. Takže vyhlašuju pátrání po kočáru. Měl by mít 4 pevně osazená kola (trojkolky jsou v traverzech, marastu a na úzké stezce na nic, protože se nedá jet po 2 kolech). Průměr kol alespoň 30 cm, raději nafukovací. Pevná záda a přehazovací rukojeť. Vypadá to jako normální kočár, ale zkuste ho sehnat. Případně uvítám i odkaz, kde koupit novas.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod brhel » sob dub 28, 2007 10:30

možná máme doma na půdě starou Libertu ... :-)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Vena » sob dub 28, 2007 18:04

to potřebuješ na sud?
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod chonda » sob dub 28, 2007 18:47

Vena píše:to potřebuješ na sud?

To by vysvětlovalo tu potřebu co největší stability 8)
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod pavproch » sob dub 28, 2007 19:37

brhel píše:možná máme doma na půdě starou Libertu ... :-)


Si děláš srandu, ale stará Liberta (ročník asitak 1960) je naprostý nezmar - odvozili v něm kolegu z práce (dneska mu je 45..), jeho segru, pak dvě děcka segry jeho matky, pak byla dvacet let ve stodole než mi ji ten kolega podaroval, já v ní odvozil,dva potomky (namátkou Přední Žalý v Kerkonoších nebo Radhošť tady u nás) a fčíl s ním segra drahé polovičky vozí jejího druhýho potomka - po poli a v lese..... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re:liberta kočárek

Příspěvekod vercakucer » sob lis 7, 2009 22:21

Prosim vás nemáte někdo na prodej starou libertu na mimčo.Dík za nabídky.Vercakucer(a)seznam.cz
vercakucer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 7, 2009 22:17

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Brko » ned lis 8, 2009 15:38

Kdyby se to do budoucna někomu hodilo, tak nám se osvědčil DorJan Cross Country. Je to nějaký krám z polska, ale na zničení do lesa dobré. Aktuálně s ním jezdíme 1,5 roku úplně všude. Priorita při výběru byla cena a funkce odpovídají kvalitě, což u drahých kočárů většinou není. Většinou jsou namakané designově, ale tam to taky končí.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod pripluv » ned lis 8, 2009 17:48

my jsme meli taky neco polskyho a jako expedicni special vyborny.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod conny » ned lis 8, 2009 20:10

Mutsy Urban Rider - napriek menu je to skvely terenny kocar. styri pevne osadene nafukovacie kolesa, podvozok sa da rozvolnit (zostane volna zadna naprava), takze sa vytocis aj v nakupaku na 1m2. uz konstrukcne je dobre odpruzeny, hojdaci (co teda ja ocenujem). akurat nema tu prehadzovaciu rukovat, ale myslim, ze na novych modeloch sa da korba proti i po smeru (my mame starsi) a sportak sa da odjakziva.
je drahy ako prasa (tiez ho nemame novy), ale ked sa naskytne dobry kup, tak za desiatku sa da zohnat v plnej palbe a to uz je pomaly cena najlacnejsich kocarov (ked pripocitate plastenky a podobne kraviny) a konstrukcne je to fakt niekde inde (mala som povodne vyhliadnuty cesky Patron). a je urcite lahsi, co ja teda ocenujem pri nastupovani do MHD a tahani do schodov.

tiez by som na nom nasla nejake tie chyby, ale to sa najde uplne na kazdom kocari.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod tuso » ned lis 8, 2009 20:33

Tak to my máme super terénní speciál v plné palbě. Značku nevím, ale je zelený a stál 2000 v bazaru. :twisted: Splnil svoji funkci stejně dobře jako značkový gigant za 20 000. Stejně za 2-3 měsíce odchází do věčných lovišť.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod schwichtenberg » pon lis 9, 2009 9:07

Jestli mohu doporučit kočár do terénu, tak tenhle:

http://www.detskyruzek.cz/kocarky/hlubo ... marita.asp

Nový je i se sportovní sedačkou za necelých 8 tisíc, starší jsem viděl za 3 tisíce. V terénu jede jak blázen a hlavně houpe, což ostatní teréňáky neumí.
Manželka s ním projede kdejakou lesní pěšinu a já večer lepím pneu propíchané od maliní.
Uživatelský avatar
schwichtenberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: sob úno 28, 2009 21:32
Bydliště: Šumava

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Lipon » pon lis 9, 2009 10:41

my jako tereňák máme Inglesinu Magnum model 2007 (lepší odvětrávání než ty nové), projeli jsme s ním bez jakýchkoliv problémů jak luhy české, tak jsme ho teď testovali i ve středomoří na skalkách, v bodláčí i písku a jediným defektem byla píchlé kolo od nějakého trnu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod kropt » pon lis 9, 2009 17:03

Lipon píše:my jako tereňák máme Inglesinu Magnum model 2007


Musím potvrdit, že je to vynikající robustní a přitom lehký kočárek - sehnali jsme ho na Aukru za 2500 Kč v plný palbě. Jediná nevýhoda je jeho horší skladnost do kufru auta.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Lipon » pon lis 9, 2009 17:42

to byl jeden z duvodu pro porizeni vetsiho auta :-D
me naopak prijde, ze se do auta docela dobre skladal, zvlast podvozek (pod to a na to se da nastrkat spousta veci, zvlast korba, tu davam az na tasky v kufru, jenom sklopim boudu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » úte črc 19, 2016 21:27

Obnovuji téma :)
a budu ráda, když se podělíte o zkušenosti, v čem vozíte vaši drobotinu po polňačkách či lesních cestách :D
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Miras » stř črc 20, 2016 7:11

Když byl malej malej, tak v ergonomickým nosítku, později pak v krosničce na zádech. S kočárkem je to vždycky opruz. Horším terénem neprojedeš rozumně s ničím a na nějakou polňačku/lesní cestu s pár kořenama ti stačí cokoliv, co má aspoň trochu velký kolečka.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod wawrik » stř črc 20, 2016 8:31

ita: Ak ti ide o kočík, my sme začínali trojkombináciou Casualplay S4. Bez problémov - odpružený, pohodlný, zamknuté predné dvojkoliesko bolo pevné a dobre sa s tým manipulovalo.

Dobre, že si mi ho pripomenula, zabudol som ho predať. Niekde v pivnici je ešte odložený.
pajstun.jpg
Po tuším dvoch rokoch sme presedlali na lowcost Hauck Viper, niečo som tu už o ňom písal. Veľká výhoda je, že je ľahký a dobre sa s ním manipuluje jednou rukou. Dali sme za nový („použitý“, ale nejazdený) nejakých 70 € s tým, že nám nebude ľúto, ak ho v teréne rozmlátime. Vydržal, a nakoniec sme ho ešte predali za 50 €. Bývame v dosť prudkom kopci, takže jediné, čo občas chýbalo, bola brzda. Ale to vadilo skôr na asfalte a chodníku ako na hrboľatej lesnej cestičke.

Každý rodič má dobré skúsenosti s niečím iným, ja osobne som zistil, že také tie obľubené klišé, ako že kočík do terénu musí byť štvorkolesový, nesmie mať natáčacie predné kolesá, ale musia byť nafukovacie a s kovovými ráfikmi - to sú podružné detaily. Podstatné je, aby bol odpružený a stabilný - čiže v prvom rade nízko ťažisko a veľké kolieska uchytené naširoko. Predné sa musí dať zamknúť (a bez boja, ako som tak občas pozoroval okolie :D ). Oba naše kočíky boli trojkolesové, ale boli stabilnejšie, ako ktorýkoľvek štvorkolesový, čo som skúšal, tá poloha ťažiska robí divy. Na druhej strane, vysokým rodičom začne nízko položená vanička veľmi rýchlo liezť na nervy. Ten Casualplay bol pre nás taký fajn kompromis.

Najťažší terén, ktorý sme s nimi skúšali, je napríklad stúpanie zo Súľova hore na lúku pod hradom. To by si mohla poznať a urobiť si predstavu, aký terén to podľa teba je.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod booze » stř črc 20, 2016 9:11

Pro male dite trojkombinace Teutonia Cosmo, ktery odjezdil pres 2000km (vcetne behani). K nemu se da koupit ciste tereni podvozek Mistral, ktery je tezky, ale je to poradne odpruzeny traktor.

Pro starsi urcite Baby Jogger Summit X3 neznicitelny, wapkovatelny. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Miras » stř črc 20, 2016 9:44

Měli jsme Teutonii Mistral P a jako dobrý, ale je to těžká a neskladná mrcha :-) S narůstající hmotností mimina nám vysoká hmotnost kočáru vadila čím dál víc, takže jak říkám, kde to šlo, radši jsem mladýho vzal na břuch či záda, než se vláčet s kočárkem. Když bych měl znovu vybírat, hmonost kočárku by byla jedna z věcí, na kterou bych se asi docela zaměřil.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod wawrik » stř črc 20, 2016 9:53

Jo, súhlas. Preto pri výbere druhého kočíka bola pre nás hmotnosť limit č. 1, musel mať pod 10 kg.

U prvého by som to asi až tak veľmi neriešil, najmä, ak by to mala byť trojkombinácia. A možno aj áno, ak existujú výrazne ľahšie kočíky, ako bol ten náš :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » stř črc 20, 2016 10:56

Ten Hauck Viper je fakt lehoučkej a co jsem se dívala tak i novej je levnej. Na tom Casualplay S4 se mi zase libi, že má ruční brzdu - to bych mohla jezdit na inlinech :D Ale co jsem četla, ak na něj lidi dost nadávají, že je právěže těžkej (jak píšete i vy tady).
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod pavproch » stř črc 20, 2016 11:10

Imho 3-kolka je do terénmu na guvno a hrozí zvýšené riziko vyklopení dítěte.... #-o

(Mně se ale v terénu - při sběru hafer - podařilo juniorku vyklopit aji ze 4-kolky.... na JIPce v nemocnici sem byl uvítán: "Á, další tatínek, co vyklopil dítě z kočáru"...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28265
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod wawrik » stř črc 20, 2016 11:38

ita píše:Ten Hauck Viper je fakt lehoučkej a co jsem se dívala tak i novej je levnej.
Áno, je lacný. Ale najprv si ho niekde naživo vyskúšaj - on nie je tak tuhý, ako drahšie kočíky, tam je cena trochu poznať. Ale nám to nevadilo - bol ľahký, pevný (v zmysle, že sa nerozpadal) a dal sa veľmi dobre ovládať jednou rukou, tak sme mu tú malú tuhosť odpustili. Nie každému musí taký kompromis vyhovovať. Inak sa rovnaký kočík predával asi pod troma rôznymi značkami, líšili sa len v nepodstatných detailoch. Hauck mal tuším ako jediný gumené (aj keď nie nafukovacie) kolieska, ostatné mali plastové, to bol jediný zásadnejší rozdiel.

Nám sa pôvodne veľmi páčil ten Baby Jogger Summit X3, čo postoval Booze, ale bol drahý a ťažký. Tak sme hľadali ľahšiu obdobu a skončili pri Haucku. Kvalita je samozrejme niekde inde.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » stř črc 20, 2016 11:55

A měli jste jen sporťák nebo dvoj/troj kombinaci? mně by vyhovovalo kočárek vyřešit teď a dál se o to už nestarat :)
To je mi jasné, že asi rozdíl bude, když je cena mnohokrát vyšší, ale popravdě se mi do toho kočárku opravdu nechce investovat nějaký větší peníz. Za 1) nejsem žádná hvězda, která potřebuje po městě machrovat s nej kočárkem z 2) s ním fakt budu jezdit hodně ten offroad a to podle mě stejně zničíš každej kočár. Na druhou stranu to samozřejmě nesmí být totální úplnej šmejd, se kterým se budu jen rozčilovat no a taky by se mi měl líbit.
Takže dík za tip :-)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod wawrik » stř črc 20, 2016 12:03

Ten Hauck bol len športový, bol to náš druhý kočík. Nejde o machrovanie, podľa mňa tak po 1,5-2 rokoch budeš musieť vymeniť každý kočík. Ne kvôli kvalite, ale požiadavky na neho sa veľmi zmenia. Robustný, neskladný a ťažký kočík, ktorý je dobrý pre batoľatá, ťa pri dvojročnom iba otravuje a začínaš sa obzerať po niečom šikovnejšom.

Pri dnešnej ponuke jazdených kočíkov nie je nejaký dôvod bazírovať na jedinom. Ak teda človeku nevadí, že ho má po inom dieťati.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Miras » stř črc 20, 2016 12:11

S brzdičkou na kočárku a in-line taky opatrně. Základem je, abys uměla velmi slušně brzdit sama, spolíhat na brzdu na kočárku je dost o hubu. Ona má co dělat s kočárkem samotným, natož ještě s rozjetou obsluhou. Potíž je v dost mizerný přilnavosti koleček, když za ní vezmeš pořádně, tak se kolečka akorát tak zablokujou a kočárek jede vesele dál smykem.

A že bys celou dobu vystačila s jedním kočárkem, s tím bych taky moc nepočítal, jak píše wawrik. My jsme si to taky mysleli, ale postupem času se fakt priorita posunula čistě jen k hmotnosti a skladnosti. My na závěrečné kočárkové období měli lehce přes 6kg vážící Valco Baby Snap 4, což je skladností a vahou fakt super kočárek, ale do terénu ani náhodou :-) Tam už holt musel ťapat sám...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » stř črc 20, 2016 12:24

wawrik píše:Nejde o machrovanie, podľa mňa tak po 1,5-2 rokoch budeš musieť vymeniť každý kočík. Ne kvôli kvalite, ale požiadavky na neho sa veľmi zmenia.

To je možné, uvidíme. Myslela jsem to tak, že znám pár maminek, které chodí s kočárkem jen po městě po chodníku, 1x za 14 dní kočárek naloží do auta a jedou do zoo či nějakého superhyper, ale musí mít Hartan za 40k. Což není můj případ.

No je fakt že znám dost lidí, co si v pohodě vystačili s jedním, ale na druhou stranu neměli takové offroadové požadavky, jako já :-k

Miras: Jo, já si stejně myslim, že ani s brzdičkou bych neměla moc odvahu s kočárkem bruslit :evil:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » stř črc 20, 2016 12:42

Taky se nabízí možnost odvozit cca toho půl roku v košatině od Liberty co mají naši na půdě ještě po mně, je ve výborém stavu, před 10lety se v ní ještě vozil brácha. No a na jaře koupit sporťák, kterej bude na dýl :-k
Přílohy
61801380.jpg
61801380.jpg (46.32 KiB) Zobrazeno 16696 krát
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Miras » stř črc 20, 2016 12:54

Myslím ideální varianta, retro je teď v módě, spousta lidí za to samý dává neskutečný prachy :D Jen ty úzký kolečka do sněhu nic moc...
Ale jinak v zimě se stejně do žádných velkých off-road dobrodružství pouštět nebudeš a na jaře už aspoň budeš trochu moudřejší, jak ti to bude spát, sedět, zlobit a tak...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » stř črc 20, 2016 13:17

Tak mně se i líbí, né že né :D Toto je teda fotka z netu, ten náš je bílejkošík, modrá bouda, ale jinak úplně stejný typ. Jen se bojím, aby do něho moc nefoukalo třeba, ty novější se dají přece jen víc zababušit. Ta bouda je taková hodně otevřená, no.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Další

Zpět na Ostatní vybavení