Celta...

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Celta...

Příspěvekod norman_64 » pon lis 28, 2005 8:16

Chci zakoupit celtu, ale mám dilema jakou vzít (nikdy jsem se o ně nějak extra nezajímal)...narazil jsem na dva druhy http://www.excaliburarmy.cz/armyshop/st ... celta.html
a tuto : http://www.smrtihlav.cz/index.php?main_ ... a80b7a2334

ta první je malá, ta druhá je dobře velká,ale příjde mi spíš jako takový igelit s potiskem....
bohužel v ZL není armyshop(aspon o nem nevím) tak si to nemůžu ohmátnout :ú :(
No vlastně sem pište klidně všechny možné poznatky k celtám a všemu co k tomu patří *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Reinhard » pon lis 28, 2005 9:13

Tu velkou jsem nikdy neviděl, takže neposoudím...
s tou běžnou českou maskovačkou (4kožené olivky, našitá poutka a knoflíky, dá se z toho udělat pláštěnka) jsem jezdil dost dlouho. Když je ještě kvalitně naimpregnovaná, tak je fajn, ale to je jen chvíli. Jako pláštěnka se osvědčila relativně dobře, asi tak jako US pončo - při větším slejváku promokne. Je dobrá, protože se dá v poho přehodit přes batoh na zádech. Ale - je to celtovina, tzn. nasákne a jakmile se někde dotkneš, tak PROSÁKNE... Jako stříška přístřešku je 1 celta malá, koukaj ti z ní nohy, je krátká. Dvě celty se dají nějak spojit, ale nic moc kvalitně. Dobrá je v podstatě jako dobře dýchající maskovací přehoz přes spacák, když máš moc barevnej... nebo jako podklad na sezení tam, kde je špína. Jako obal kolem sbaleného spacáku do usárny, pokud máš ještě jinou pláštěnku.

Nevýhoda: velká - nacucá se, a je pak těžká jako dobytče při minimální funkčnosti, dokud se nevysuší... prostě takový trochu odolnější prodyšný maskovaný prostěradlo přes spacák, zachytí i ranní rosu, ale pak samotnou celtu musíš osušit, nemůžeš do ní nic v tu chvíli zabalit, tzn. není to na rychlé starty poránu... V zásadě svou celtu miluju sentimentálně jako starou milenku - nic moc kvalita, ale nedokážu se jí zbavit... :(( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » pon lis 28, 2005 11:05

Tak a naco je vlastne ta celta? V Reinhardovej odpovedi som si vsimol tisic nevyhod a ani jednu vyhodu... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon lis 28, 2005 11:57

S tím velkým maskovaným jezdím, akorát, že to není maskovací a jmenuje se to potah na auto. Má to 2x3 m, je to igelit s okama a vejdou se tam pohodlně dva, nouzově čtyři lidi. V železářství mě to tenkrát stálo 60 Kč.
Celtu jsem opusti a dobře jsem udělal. Jinak jsem byl zastánce kosočtverců.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » pon lis 28, 2005 16:12

:mrgreen: Tak to je nas vic, tech zastancu kosoctvercu :mrgreen: Skoro vsichni chlapi, az na ty mensiny... :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » pon lis 28, 2005 16:14

Jinak jsem take presel z celty na PE plachtu...hlavne kvuli vaze a absenci casteho impregnovani...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Karel » pon lis 28, 2005 23:13

norman_64 píše:ta první je malá, ta druhá je dobře velká...,ale příjde mi spíš jako takový igelit s potiskem....


On to je igelit s potiskem. Na internetu se to dá najít jako PE plachta s oky. Dají se koupit různé rozměry/gramáže/barvy. Kdybych se mel rozhodovat mezi celtou a PE plachtu, tak beru PE. Je to lehci (vaha dle gramaze - cim vetsi gramaz, tim vetsi hmotnost, ale tim vic vydrzi), velikost ti nekde udelaji i na miru.
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod Karel » pon lis 28, 2005 23:17

A jeste me napadlo: Nezkusil nekdo vzit nejakou lehkou latku a tu napustit silikonem ? A nemam na mysli ten drahy impregnacni silikon ve spreji, ale klasika v tube - proste to do toho vmasirovat. Zkusil jsem to s kusem bavlneneho hadru a ma to dobre vlastnosti. Urcite lehci nez celta a vetsi vydrz nez igelit (PE).
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod pripluv » úte lis 29, 2005 6:21

mifr píše::mrgreen: Tak to je nas vic, tech zastancu kosoctvercu :mrgreen: Skoro vsichni chlapi, az na ty mensiny... :mrgreen:


Když jsem to psal, tak jsem si myslel, že to dopadne přesně takhle :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » úte lis 29, 2005 6:24

Jinak mě poslední dobou nadchla BASHA. To je celta anglický armády, je to už nějakej nylon, je to obdélník tak 220 x 100, všude po obvodě jsou našitý oka, uprostřed je oko, no suprovka.
Prej se dělá víc velikostí a gramáží. Sehnatelné v Anglii :cry: . Kdybyste to někdo viděl v týto zemi, dejte echo :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » úte lis 29, 2005 6:50

Přípluv píše:
mifr píše::mrgreen: Tak to je nas vic, tech zastancu kosoctvercu :mrgreen: Skoro vsichni chlapi, az na ty mensiny... :mrgreen:


Když jsem to psal, tak jsem si myslel, že to dopadne přesně takhle :mrgreen:


Proto jsi to take psal,ne? :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » úte lis 29, 2005 6:57

Jinak neco k tematu... Zajimala by te (a treba i ostatni) mozna tato vec: http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0 . Jeste tam maji na vyber dve dalsi maskovane varianty (krome woodlandu - punktarn a desert 3)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » úte lis 29, 2005 8:42

2Mifr: Ta je pro mě moc drahá... :(( :((
--------------
ale jak tak čtu tak tahle ( http://www.smrtihlav.cz/index.php?main_ ... a80b7a2334 ) je tedy dobrá ..
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Reinhard » úte lis 29, 2005 8:52

Rujir píše:Tak a naco je vlastne ta celta? V Reinhardovej odpovedi som si vsimol tisic nevyhod a ani jednu vyhodu... :mrgreen:


Well, chlape, celta je vynález starý jak americká občanská válka. Tehdy nic jiného nebylo, a vlastně až do doby před 20 lety pomalu nic jiného nebylo - krom igelitu resp. posilikonovaný látky. Takže holt byly celty. je to pěkný, stylový, maskovací... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na přístřešek taky vozím Plachetku ze stanového moderního materiálu, celty jsou tak trochu out... pokud si nepotrpíš na trampskou stylovost, jako já... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :ú :ú :mrgreen: :((
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod pripluv » úte lis 29, 2005 11:20

Představ si, že balíš usárnu a spacák motáš do třímetrový igelitový mrchy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte lis 29, 2005 13:34

Reinhard píše:Well, chlape, celta je vynález starý jak americká občanská válka. Tehdy nic jiného nebylo, a vlastně až do doby před 20 lety pomalu nic jiného nebylo - krom igelitu resp. posilikonovaný látky. Takže holt byly celty. je to pěkný, stylový, maskovací... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na přístřešek taky vozím Plachetku ze stanového moderního materiálu, celty jsou tak trochu out... pokud si nepotrpíš na trampskou stylovost, jako já... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :ú :ú :mrgreen: :((


Nechcem byt za uplneho "neknubu", ale stale mi nie je tak uplne jasne na co vam to je? Pred dazdom to aj tak neochrani a ked neprsi, tak sa vyspim aj bez celty. Ci nie? :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Reinhard » úte lis 29, 2005 14:07

Rujir píše:
Reinhard píše:Well, chlape, celta je vynález starý jak americká občanská válka. Tehdy nic jiného nebylo, a vlastně až do doby před 20 lety pomalu nic jiného nebylo - krom igelitu resp. posilikonovaný látky. Takže holt byly celty. je to pěkný, stylový, maskovací... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na přístřešek taky vozím Plachetku ze stanového moderního materiálu, celty jsou tak trochu out... pokud si nepotrpíš na trampskou stylovost, jako já... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :ú :ú :mrgreen: :((


Nechcem byt za uplneho "neknubu", ale stale mi nie je tak uplne jasne na co vam to je? Pred dazdom to aj tak neochrani a ked neprsi, tak sa vyspim aj bez celty. Ci nie? :shock:


Jediná výhoda - maskované prostěradlo a nouzová pláštěnka: když to máš přes sebe hozený, chytá to docela rosu ale naopak, nezapaříš se pod tím jak pod nějakým polyuretanem či igelitem - dejchá to... proto to mám rád. Jinak jde skutečně o trampský sentiment a potažmo tradovaný zvyk - když se mladej kluk ptá fotra, co by mu mohl poskytnout nebo poradit na ježdění s partou ven, fotr poradí... a dodá: "jo a nějakou celtu budeš potřebovat taky..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » čtv pro 1, 2005 11:39

Reinhard píše:Jediná výhoda - maskované prostěradlo a nouzová pláštěnka: když to máš přes sebe hozený, chytá to docela rosu ale naopak, nezapaříš se pod tím jak pod nějakým polyuretanem či igelitem - dejchá to... proto to mám rád. Jinak jde skutečně o trampský sentiment a potažmo tradovaný zvyk - když se mladej kluk ptá fotra, co by mu mohl poskytnout nebo poradit na ježdění s partou ven, fotr poradí... a dodá: "jo a nějakou celtu budeš potřebovat taky..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Si ma ukludnil, ze nie som uplne divny, ked nemam celtu a ani mi nechyba... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod norman_64 » pát pro 2, 2005 23:48

Karel píše:A jeste me napadlo: Nezkusil nekdo vzit nejakou lehkou latku a tu napustit silikonem ? A nemam na mysli ten drahy impregnacni silikon ve spreji, ale klasika v tube - proste to do toho vmasirovat. Zkusil jsem to s kusem bavlneneho hadru a ma to dobre vlastnosti. Urcite lehci nez celta a vetsi vydrz nez igelit (PE).
¨
Popiš postup a co na to přesně koupit..*
---------------
Jinak vážně přemýšlím o tom igelitu...nadruhou stranu vidím i jeho nedostatky- při spaní na sněhu bude klouzat, když bude pršet tak bude šustit,,když se do něj zabalím tak se budu pařit... :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Karel » sob pro 3, 2005 0:51

norman_64 píše:Popiš postup a co na to přesně koupit..*


Postup prave nemam. Ptal jsem se, jestli to nekdo zkusil. S kusem bavlnene latky mi to slo dobre a pouzil jsem na to prvni univerzalni silikon za 80Kc z prvni drogerie, kam jsem vpadnul. Jeste jsem to zkousel na nejakou radoby nepromokavou vetrovku (v realu je nepromokava asi jako vlneny svetr), ale ta mela moc hustou tkaninu, do ktere se to nevsaklo a ulpelo pouze na povrchu, takze pak to slo odrolit. Do bavlneneho hadru se to pekne vsaklo a impregnovalo. Ted jsem si koupil ze satnku bundu za 550Kc, ze to na tom vyzkousim, ale je mi to trochu lito, kdyby se to nejak podelalo, protoze ta bunda je docela fajn.
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod Návštěvník » ned pro 4, 2005 10:13

Jinak co máte ty PE plachty - jak řešíte tyhlwe problémy: - při spaní na sněhu bude klouzat, když bude pršet tak bude šustit,,když se do něj zabalím tak se budu pařit... bad
Návštěvník
 

Příspěvekod norman_64 » ned pro 4, 2005 10:14

To jsem psal já... *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » ned pro 4, 2005 12:00

Klouže i karimatka
V dešti to nešustí, není to o moc horší než dopadající kapky na stan
Zapaříš se i ve žďáráku

...a pak si vyber :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » ned pro 4, 2005 12:41

Přípluv píše:...a pak si vyber :mrgreen:

no právě :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Reinhard » pon pro 5, 2005 7:12

Přípluv píše:Klouže i karimatka
V dešti to nešustí, není to o moc horší než dopadající kapky na stan
Zapaříš se i ve žďáráku

...a pak si vyber :mrgreen:


Mno, dyk to říkám, že celta je na nic, krom toho dejchání. I v tom žďáru máš ráno spacoň mokrej, pod igelitem už tuplem, když bude deštivá, ale teplá noc, tak vypotíš nějakej litr, možná i víc vody a to všechno se chytí na igelit a vomatlá do tvýho spacáku... to je na nic.
Ale, když si spacoň obalíš celtou a pak teprve do žďáráku, mělo by to být trochu lepší - celta vypařenou vodu z těla pustí až k igelitu, tam se srazí, ale zpátky už by se neměla dostat právě přes tu celtu...
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » úte pro 6, 2005 12:23

Ty brdo! Tak to uz mame spacak, celta, zdarak, karimatka - ved len vystroj na spanie takto musi vazit aspon 3kg! A to este stale neznamena, ze sa vyspis aj v dazdi... :mrgreen: Asi ostanem pri tom stane... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Celta

Příspěvekod Marco » stř pro 14, 2005 23:34

Celta je jen silná nostalgická vzpomínka na čásy když jsme začínali. Při srovnání s dnešnímy materiály už nebostojí.
Marco
 

Re: Celta

Příspěvekod Reinhard » čtv pro 15, 2005 7:33

Marco píše:Celta je jen silná nostalgická vzpomínka na čásy když jsme začínali. Při srovnání s dnešnímy materiály už nebostojí.


Mno - ale když se do celty zabalím za suché noci, tak se taky suchý vzbudím (krom měchýřové příhody brzo po ránu :mrgreen: :(( )... Kdybych se zabalil do té svojí moderní bivakovací plachty, tak ráno budu zapařenej tak, že budu přitahovat veškerej žíznivej hmyz z okolí a šneci si u mě udělají sídliště... Prostě pod celtou se hned tak nezapaříš.
Do moderní plachetky ze stanového materiálu s PU zátěrem bych se zabalil jen v naprosto akutním případě, kdybych potřeboval přežít nějakou průtrž a už by se nestihl z plachetky postavit přístřešek... Ale ani v tom případě bych si nelehl, radši si jen sednu zády opřenej o strom, plachetku přetáhnu přes hlavu jak indiánská babka, takže se pod ní tak nezapařím - ale to je fakt akutní nouzovka, konec konců to samé se dá udělat s pláštěnkou-pončem, že...
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Kometa » úte bře 14, 2006 11:41

Co tedy doporučujete na spaní pod širákem?
Na kvalitní žďárák nemám.

Přemýšlím o látce, kterou máma koupila koňovi na pláštěnku, vypadá to zhruba jako cordura a prý nepromokne.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Příspěvekod tuso » úte bře 14, 2006 11:45

Kometa píše:Co tedy doporučujete na spaní pod širákem?
Na kvalitní žďárák nemám.

Přemýšlím o látce, kterou máma koupila koňovi na pláštěnku, vypadá to zhruba jako cordura a prý nepromokne.


Nevím kolik peněz můžeš obětovat.
levnější řešení zde: http://www.vf-outdoor.cz/shop/?ixsl=kar ... cis=CON791

dražší zde: http://www.bartsport.cz/zdarskeho-vaky/ ... -dry-cover

Nevím kolik stojí ta plachta na koně. Asi míň.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Ostatní vybavení

cron