Rukavice na lezeni v zime

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Vont » stř říj 29, 2008 14:55

hledam nejake vhodne rukavice na lezeni v zime (nejlip nepromokave a hlavne odolne proti prodreni) narazil jsem na rukavice Tilak Cyborg (cena cca. 1500,-) ale je nanich spousta negativnich ohlasu.. jake pouzivate vy? muzete nejake doporucit.. ??
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod pavproch » stř říj 29, 2008 15:39

Mammut Zermatt rulleeeez!

(ale bacha na cenu..... :ú )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Vont » stř říj 29, 2008 15:42

pavproch píše:Mammut Zermatt rulleeeez!

(ale bacha na cenu..... :ú )


cena? ... :lol: tak to me hned presla chut o nich vubec uvazovat
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod pripluv » stř říj 29, 2008 16:58

Vont píše:Tilak Cyborg ... je nanich spousta negativnich ohlasu...

Lezu v Tilak Cyborg, mí tři spolulezci taky. Já mám jedničky, oni dvojky. Jaké jsou na ně negativní ohlasy? Já jsem spokojen velmi.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Tomík » stř říj 29, 2008 17:09

Vont píše:hledam nejake vhodne rukavice na lezeni v zime ...

Hm. Někde tady už podobná vlákna byla :-)
Dost záleží na tom, co od nich očekáváš a jaképak to lezení v zimě si tak představuješ :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Simi » stř říj 29, 2008 17:14

Co se tyce rukavic na lezeni, tak co clovek, to nazor. Hodne taky zalezi, na kolik mas ruce odolne vuci zime (treba ja je nastesti celkem odolne mam ;-) ) - od toho se odviji vsechno. I sebeodolnejsi rukavice ti predevsim pri intenzivnim lezeni v horskych mixech odejdou hodne rychle do vecnych lovist. Docela jsem se divil, jak lze prodrit i kevlarovy vystuhy na prstech. ;-)

Mas v podstate nekolik moznosti - tlustsi bytelnejsi prstaky (napr. vyse citovane Mamuty), tenke flisove nebo pletene rukavice, tenke bytelnejsi rukavice(windstoppery nebo softshelly) a palcaky ruznych druhu. Osobne jsem zkousel postupne v podstate vsechno a kazdy zpusob ma svoje plusy i minusy. Samozrejme tlustsi druhy mohou byt jak z jednoho kusu, tak s vyndavaci vlozkou. Ty dvoudilny mi osobne nejak nesedi a mam pocit, ze mi v nich ta vlozka porad nejak jezdi a dela si co chce... Postupem casu jsem zjistil, ze nejaka zasadni nepromokavost je stejne na prd, protoze budto je teplo a v membranovkach se zpotim a mam tam mokro. No a nebo mi do nich driv nebo pozdeji natece voda nebo naleze snih i pres utazenou gumu na kraji rukavice a mam tam zase mokro. :-)

Tlusty prstaky - lezl jsem jak s lyzarskymi rukavicemi a tak jsem si pred lety poridil Avalanche od Treksportu. Obecne kladem takovych rukavic je, ze povetsinou maji nejakou membranu a je zajistena aspon jakasi nepromokavost a jsou casto celkem teple. Zaporem je predevsim neohrabanost pri praci s materialem, mensi citlivost na chytech a pokud je rukavice hodne tlusta, tak na zbranich musis hodne svirat ruce a vic natyka. Osobne uz tento typ rukavic v podstate nepouzivam.

U tenkych rukavic byva na ruce vetsi zima, ale naopak je v nich clovek vyrazne obratnejsi. Osobne se mi jevi jako nejlepsi kompromis rukavice z windstopperu nebo softshellu se zpevnenou dlani. Pokud nejsi zmrzlik, tak je v nich relativne teplo a zachovavas si velmi slusnou obratnost. Navic zvlast ty softshellovy disponuji i celkem slusnou odolnosti. Takovou rukavici je jeste potreba doplnit palcaky do batohu na chvile, kdy je fakt zima a treba jistis na standu. Palcaky bud hodit pres ty tenci nebo prevliknout.

Co se tyce prave tech tencich rukavic, tak jsem vyzkousel jakysi windstoppery s kozenou dlani od Outdoordesigns, ktery ale jsou celkem kratky a ted je uz vozim jen na bezky. Mel jsem pak dlouhy windstoppery od Tilaku, ktery byly super az na jednu zasadni vec - nic nevydrzely a prodral jsem je po nekolika cestach v Tatrach. Pak jsem mel softshellovy Icetool od Milletu, coz jsou fakt super rukavice(uz se bohuzel nevyrabi) a lezl jsem s nima nekolik zim a teprve minulou zimu jsem je totalne dodral(prave na nich jsem videl ty prodreny kevlarovy vyztuhy). Ted mam softshellovy Drytool od BlackDiamondu, coz je naprosto skvela rukavice, ktera je jak druha kuze. Bohuzel i ty prestali vyrabet, tak nevim, co si poridim az je prodru. ;-)
Jako drtic mrazu a pojistku proti nejhorsimu mam tlusty palcaky od Outdoordesigns, coz jsou opravdu drtice mrazu a byl jsem nucen je pouzit jen zridka.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Vont » stř říj 29, 2008 18:11

pripluv píše:Tilak Cyborg ... Jaké jsou na ně negativní ohlasy?


..Koupil jsem si tyto rukavice predloni a vydrzely 1x ledy a 1x Tatry. Potom se mi, pravdepodobne slanovanim prodřel spoj na dlani. V Tilaku je vymenili za nove a ty vydrzely 1 vylet do Tater. Prodrely se na uplne stejnem miste. Bohuzel si je uz asi potreti nekoupim..

.. První den jsem si je nasadil a že utáhnu protisněhovej límec. Bum a najednou se mi vytrhla tkanice co drží ten bazmek aby jsi mohl vše dělat jednou rukou. No nic stane se. Jenže bum a druhá rukavice to samý. Kamarád si je taky koupil a vytrhal si je taky. Prý nepromokavý už od nudlí co si musím pořád utírat je froté skz naskrz promočen asi zapoměli číňani tam dát ten nepromok pod froté. Možná kdyby se šily zde v česku tak by kvalita byla jiná lepší no zisky jsou přednější jinak dávám známku za ,,dysajn" 1, ušití 3-, matroš 2-. tak to je vše nashle Pítrs...

.. oba páry promokaly i ve kbelíku s vodou. Nemluvě o tom, že měly také rozpáraných několik švů.
Po poměrně dlouhé době nám z Tilaku poslaly nové dva páry..


ono hodne asi zalezi jak clovek snima zachazi.. nevim, ale lepsich rukavicich ve stejne cenove hladine
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Vont » stř říj 29, 2008 18:14

Tomík píše:Hm. Někde tady už podobná vlákna byla :-)
Dost záleží na tom, co od nich očekáváš a jaképak to lezení v zimě si tak představuješ :-)


dival jsem se a nic jsem nenasel :) proto jsem zalozil nove vlakno..

ocekavam odnich, co jsem uz jednou psal: (aby byly nepromokave a hlavne odolne proti prodreni)
neco jako rukavice Tilak Cyborg..
Naposledy upravil Vont dne stř říj 29, 2008 18:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod jedik » stř říj 29, 2008 18:26

Myslím, že se tu o nich psalo, že ty, co byly vyrobené v Pakoši, tak stojí za prd. A někdo prý měl pár, že jednu měl vyrobenou v ČR a druhou měl z Pakoše :twisted:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod ZbynekN » stř říj 29, 2008 18:35

Vont píše:dival jsem se a nic jsem nenasel :)

Rukavice tilak cyborg a Kde udělali soudruzi chybu?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod agentw4c » stř říj 29, 2008 18:38

pred nejakou dobou jsem videl docela zajimavy rukavice od Grivelu
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Vont » stř říj 29, 2008 18:38

ZbynekN píše:
Vont píše:dival jsem se a nic jsem nenasel :)

Rukavice tilak cyborg a Kde udělali soudruzi chybu?


no nic.. psal jsem ze o Cyborgach je spousta negativniho infa ( tzn. ze me spis zajimaji nejake jine rukavice :)
o kterych se tu nic nepise..

ale presto diky za nelezeni stareho prispevku..
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Tomík » stř říj 29, 2008 23:43

Vont píše:...no nic.. psal jsem ze o Cyborgach je spousta negativniho infa ( tzn. ze me spis zajimaji nejake jine rukavice :)
o kterych se tu nic nepise...

V tom prvním případě to máš sedm stránek... ¨nejrůznějších rad, postřehů a koneckonců i návrhů jaké jiné rukavice použít :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Simi » stř říj 29, 2008 23:47

Vont píše:ocekavam odnich, co jsem uz jednou psal: (aby byly nepromokave a hlavne odolne proti prodreni)


Chces toho moc. ;-) Jak mi bylo kdysi vysvetleno primo u jednoho vyrobce, tak valna vetsina membranovych rukavic nema podlepene svy, takze do nich vic nebo mic tece. Pokud je podlepene maji, jsou ty spoje natolik namahane, ze prelepeni casem praskne nebo se aspon trochu odtrhne a opet do nich tece. Podle me si musis zvyknout, ze ruce budou vic nebo min mokry. Pokud chces skutecne nepromokavy rukavice, kup si nejaky gumovy nebo neoprenenovy, ale to asi nebude ono. :-)

A odolnost proti prodreni - jak jsem psal v minulem (a mozna zbytecne ukecanem) prispevku, tak prodres vsechno. Pokud rukavice bude mit kozenou nebo kevlarovou dlan, vydrzi trochu dele. Pokud polezes hlavne na ledu, tak ti vydrzi klidne par let. Pokud polezes v mixech, tak se ti klidne muze stat, ze i pevnou rukavici prolezes v par cestach. Na skale to u rukavic hodne schytavaji predevsim spicky prstu a hrana maliku.

No a konkretne k Cyborgum, tak znam par lidi, co je ma a na odolnost si nestezujou...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Kimit » čtv říj 30, 2008 12:09

Už jsem se setkal s tím, že někteří v zimě používají obyčejně zateplené kožené pracovní rukavice, např. Vileda z OBI. Fakt, že stojí desetinu ceny "značkových" tuto výhodu ještě umocňuje. :wink:
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod Tomík » pát říj 31, 2008 12:09

@Kimit: což vůbec není špatné řešení :-)
Trochu se podobá tomu mému (s nejlevnějšíma rukavicema od ťamanů a převlečňákama, který před každou sezónou šiju podle pořád stejnýho mustru).
Vycházím z toho, že:
a/ každý rukavice se porodřou během první půlky sezóny (a těch drahejch by mi bylo líto)
b/ v žádnejch rukavicích neudržím sucho (takže si pokojně kupuju několik záložních párů - když jsou tak za 80,-)
c/ drahý rukavice jsou jen pro vztek (kolik že jsem za ně vyhodil) a stejně mi dřív či pozdějc odejdou do doliny (byť na převlečňáky mám gumičky v rukávu)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Rukavice na lezeni v zime

Příspěvekod karitapepe » ned úno 19, 2017 16:48

Nějaký tip za dobrý peníz na rukavice na zimní lezení(Ledy)?
Docela byly dobré v Decatlonu za sedm kil, ale jsou všude vyprodané.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava


Zpět na Ostatní vybavení