DIY & MYOG

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod mike » stř úno 12, 2020 19:17

Ani jedno. Jen obcas chodim po uzkych klikatych silnickach, kde je vetsi provoz a tudiz se necitim uplne bezpecne ani na sve strane. Normalne si v takovych pripadech davam na batoh cervenou blikacku, ktera je videt skvele, ale nedavno mi doslo, ze by si mne nekdo mohl splest s cyklistou. A jelikoz jsou cyklisti cim dal vic neoblibeni, tak by mne mohl prejet schvalne :twisted:

apuka píše:Zritila by se mi jedna z jistot v mem zivote...

Zato mne se zadna jistota nezritila. Porad mas zasadni problemy se zpracovanim informaci :twisted: Proti reflexnim prvkum jako takovym jsem nikdy nic nepsal, vadi mi akorat ten stupidni zakon. Muj postoj se ani v jednom pripade nezmenil a doufam, ze tu kravinu casem zrusi. Porad povazuju celovku i blikacku za vic viditelne, ale proc neco nepridat? Zvlast kdyz tu blikacku nepouzivam vzdycky, jelikoz je s tim trochu prace a zabere to nejaky cas, ktery obvykle nemam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 18, 2020 8:48

nejakej napad, co udelat z cca 160x160 cm tyveku?
co treba usit, nejaka uzitecnost co by me nenapadla?

nasila sem.si nejaky kapsicky na nepropro hadry bez obalu, esak a tak a premyslim, zda by to jeste neslo.nejak zuzitkovat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod FrantaKrajta » úte úno 18, 2020 19:25

Mawenzi píše:nejakej napad, co udelat z cca 160x160 cm tyveku?

Maskaru na masopust :)
Pytel na bagl do letadla. Pytel na spinavy pradlo. Pytel na brambory. Pytel na cokoliv :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 18, 2020 19:31

:D nemyslim pytel, ale treba neco uzitecnyho i malyho rozmeru, ale jako ne ze budu experimentovat delat stany :D treba hmmm fusak na fotak :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod scinkk » úte úno 18, 2020 19:49

nebo treba pytel maleho rozmeru na fotak maleho rozmeru
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod mike » úte úno 18, 2020 20:06

Uz nekdo navrhoval pytel? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Etheric » úte úno 18, 2020 23:28

Ano, a bylo to na pytel :D
Ono se řekne, udělat pytel, ale tak, aby padnul, nebyl zbytečně velkej ani malej, aby kopíroval tvary předmětu, pro něž je určen... Takže ve finále 3 typy pytlů zkombinovat do jednoho a vytvořit tak pytel snů.
Teď mě čeká návrh "pytle" na stanový kolíky. No... Bude to něco mezi pytlem a pouzdrem... Punkovej prototyp sešitej sychrama sloužil celou sezónu, mám pár věcí, co na tom upravit, tak jen správně změřit a zadat Mawe k výrobě :ú
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 19, 2020 17:19

Mawenzi píše::D nemyslim pytel, ale treba neco uzitecnyho i malyho rozmeru, ale jako ne ze budu experimentovat delat stany :D

To je na pytel ti radit, když se ti nic nelíbí. Tak co třeba malej stan? Dětskej stan :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » stř úno 19, 2020 22:00

Jaky Tyvek? Jsou ruzne a ruzne se pouzivaji i sijou
Navleky na boty, kamase na boty, plastenka na batoh, penezenka, polstarek (ktery vyplnis oblecenim), kratasy do deste, dokladove pouzdro, hygienicke pouzdro.
Pytliky mam nekolik let a vypadaji hrozne. Sil jsem verzi s gumicko, ted budu sit ze silnilonu verzi s roltopem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod apuka » stř úno 19, 2020 22:20

booze píše:kratasy do deste
Tak vyznam tohoto kusu obleceni mi uz nejakou dobu vrta hlavou. Resp. od doby, jak jsem narazil na prodej membranovych kratasu do deste :-k :((
Mozna bych nejaky smysl pripustil pro beh, ale pro turistiku (jak byly ty membranove nabizene)? Chtel bych videt toho turistu za deste s ruksakem na zadech, v nepromokavych kratasech s holyma nohama cvachtajiciho se v pohorkach...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » stř úno 19, 2020 22:52

Ano taky jsem se tomu smal, ale na leto, kdyz jdes v teniskach a potrebujes jit, tak ti voda z bundy tece primo do prd.le. Pak mas tak krasne tu prd.l rozedrenou, ze dva dny chodis jak namornik. Kdyz jsem si dal Tyvekovou podlazku okolo pasu, tak mi bylo fajn. Proto jsem dostal napad na Tyvekove kratasy.
Tot kratke OT o prd.lich a tekoucich destich v jarcich. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2020 23:05

:roll: normalni clovek si k bunde vezme membranove kalhoty. Protoze v nepromokave sukni mu voda mozna nepotece do prdele, ale do bot urcite ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Etheric » stř úno 19, 2020 23:38

Booze dík za připomenutí. Málem bych zapomněl. O těch návlekách z Tyveku jsme už debatovali dříve s Mawe, napadlo mě to právě na cestě ze Sněžnýho na Žákovu horu v době, kdy bylo opravdu hodně mokro a cesty zarostlý.
Udělal bych to z toho Tyveku soft, plus ještě na zkoušku z dalších verzí, aby se dalo porovnat, jak se kterej Tyvek chová. Normálně bych vokopčil návleky z nalehko, s kterejma su opravdu spokojenej, jen bych je trochu zvýšil a nahoře udělal takovej "V" zářez, kde by byla všitá poddajná plochá guma, takže by to hezky drželo na noze, aniž by to bylo vůbec cítit.
Kombinace takovejch návleků z Tyveku + nízkejch bot s GTX mi přijde úplně super na takový to chození fast&light, nahodilý probíjení se mokrou vysokou travou a podobný situace to řeší excelentně, pak to zas sundáš a jdeš dál.
Takto mi to skvěle fungovalo s hustě tkaným silnylonem, tak proč by nemohlo s Tyvekem, obojí prodyšnost téměř žádná, odolnost velká, jen Tyvek vítězí vahou.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 20, 2020 8:11

diky boozemu za uzitecny napady!

mam tyvek soft.

Polstarek jsem premyslela (kdyz spim v kapuci, ani by me nesral ten material), nebo by se dal pretahnout bufem. aktualne do bufu cpu vestu a uzluju ale obcas to zdrhne.

penezenku mam v planu.

navleky tez super napad a hmmm usiju si neprokokavou sukni :D

etheric
my se bavili o navlecich ala nalehko, ne z tyveku. To by sice taky slo, ale nezapomen, ze to neni vubec pruzne. Experimentalne ale proc ne.


ja jako nejaka svadlena nejsu, ale prijde mi super, ze si takhle neco spichnu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Etheric » čtv úno 20, 2020 10:31

@Mawe: Jsem říkal, že bych to zkusil z Tyveku. Do tý mokrý trávy by to bylo třeba fajn.
Pružení bych vyřešil jak jsem psal, kousek gumy. To už je vyzkoušený.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod apuka » čtv úno 20, 2020 14:18

Mawenzi píše:usiju si neprokokavou sukni
:shock: :-k :-k :-k Ta je jaka? :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod GreyMouse » čtv úno 20, 2020 15:08

Přeci sukně, která neprokokne :mrgreen:

S batohem na zádech nemám boozeho námořnické problémy, ale štvou mě kalhoty mokré vpředu na stehnech a kolenou, což by neprokokavá sukně vhodné délky mohla vyřešit. Mohla by být i snáz oblékatelná než kalhoty, prodyšnost by se vůbec řešit nemusela... Teď jen vyhrabat nějaký neprokokavý materiál a dokopat se k výrobě :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 20, 2020 17:15

@greymouse
presne, predni stehna nejvetsi mor a pritom zbytek kalhot ani nevi, ze prsi... hmm sexy sukynka s holym zadkem? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » pát úno 21, 2020 15:03

A tak si rovnou udelej zasteru. To by mohlo fungovat. Ten tvuj tyvek je na penezenku nevhodny. Ale pokud ho pekne olemujes je dobry na dokladovku nebo ledvinku.Podivej se na tvojarura jsou tam videa jak si poskladat penezenku z tyveku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » pon úno 24, 2020 21:44

Jeste k tomu polstarku. Na jednu stranu si nasij mikrouterku. Je to prijemne a pres den pytlik prerub a muzes v nem mit spaci veci a mikrouterka zustane cista
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 25, 2020 6:54

dik za tipy :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Stani » sob dub 4, 2020 19:37

Vždy je dobré nosiť so sebou minimálne jednu malú karabinku. Tu je príklad použitia, ak sa vylomí hrazdička v LineLocku pri doťahu stanu:

tent line lock - oprava prasknutej osky - 1.jpg

tent line lock - oprava prasknutej osky - 3.jpg

tent line lock - oprava prasknutej osky - 4.jpg
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2020 17:46

Je to z pokecu o autech, ale myslím, že se to ledaskomu může hodit...

pavproch na AF.cz píše:Tak už vím, co zase budu vrtat (doslova) v bramborovi2....

Na BMWklubu se objevil dotaz na upevnění nákupních tašek v e60 a odpovědí byly háky od OOOO k našroubování na stěnu zav. prostoru.

Našel sem na webshopu Skoda-Auto (za nějakých 124 Kč kus) jen s osobním vyzvednutím u prodejce Schade, ale co už - stejně se tam chcu zastavit zeptat kdy bude Oftáka IV Scout s benzínem (a automatem) .... objednal sem 2 kusy, namontuju jeden do bramora2 a druhý do leguána (no a co, že to nejsou šádoffky ani OOOO)

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod apuka » úte čer 9, 2020 18:51

pavproch píše:stejně se tam chcu zastavit zeptat kdy bude Oftáka IV Scout s benzínem (a automatem) .... objednal sem 2 kusy, namontuju jeden do bramora2 a druhý do leguána (
A co budes delats namontovanou Oktavkou Scout v brambore2 anebo v Leguanovi? :-k
A vubec- vleze se tam? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 7:31

usila sem si zavinovacku z tyveku, ze vyzkousim tu nepromokavou sukni. Uz jsem o tom premyslela, ale link s petrem cechem me vybicoval k akci (neschopenka, ze...:D)
No a muj dotaz zni...

drzej v tyvek softu druky? pripadne jak vyresit pas?

normalne se to dela asi tak, ze se tam nasije dlouhej pruh latky, kterej se omota kolem tela a zavaze, ale jaksi latka by asi cucala vodu + uzel uz by byl docela blbej pod bederakem.

Na jeden konec sukne tak muzu dat prezku, ta tolik nevycniva, ale otazka je, co ten druhej konec? suchac nechci, bojim se, aby treba netrhal obleceni. diky za napady ci rady.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 8:44

tak reseni vlastne bylo docela jednoduchy, stacilo jen rozstrihnout stary pasek z nejakych sportovnich kalhot a udelat to vlastne stejne, jako se to dela s tim zavazovacim koncem.

vazi to 71g bez obalu, nejtezsi je na tom asi ten pasek. jeste musim necim podlepit svy, ale mozna by to taky bez toho slo. Uz se tesim, az ji prubnu :D
Přílohy
of_20200806_sukne.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 9:36

@mawe: myslis, ze v tomto pripade bude nutne ty svy podlepit? Vem, ze vetsina plastenek a pomc ma vodeodolnost kolem 1500-2000mm, coz plne postaci pri nezatizeni napr. popruhem batohu. A mnoho z nich nema podlepene svy - ty se vyzaduji az od vodeodolnosti 10000, myslim (proto Windstopper veci nebyly ofiko vodeodolne, protoze tam Gore nechtel podlepene svy, pricemz je to bezna GTX membrana).
Ja si myslim, ze jako nepromokava sukne Ti to plne postaci i bez podlepeni. Alespon za pokus TI to stoji, postav se pod sprchu a pust si na plne koule vodu. Uvidis, jestli neco pres svy projde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 10:02

@apuka
mas pravdu, ze s tema svama si nejsu jista, zda to nutny je. A mozna ani neni. Asi to napred vyzkousim takhle. co sem si usila obal na tarp (na placato, mokrej se hur bali) tak tam mam svy zalepeny, ale to hlavne proto, ze to nosim vevnitr v batohu, tak pro jistotu, at to nepronikne ven. takhle mas pravdu, ze to je asi zbytecne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod GreyMouse » čtv srp 6, 2020 10:20

@Mawenzi: Dobrý :smt023, dej pak vědět jak slouží.

A jak máš tu sukni vlastně dlouhou? Zakrývá kolena? Na obrázku mi přijde celkem krátká, ale to nejspíš klame, nevím jak moc to omotáš kolem sebe.

BTW, neměla by ti firma DuPont platit za reklamu? :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 10:31

@greymouse
Je tesne pod kolena. Vzala sem tyvek, co tu mam zbytek a taktak to takhle vyslo. takze to vyzkousim a uvidim. Mohlo by to asi i celkem stacit, otazka, co bude delat vitr a jestli by to aspon nechtelo dat nejaky cvok na ten prekryvajici se dil, aby pripadne sukne nevlala ve vetru. Ale vyzkousim a uvidim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení