DIY & MYOG

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » ned kvě 5, 2019 11:26

DSC_0002.JPG


H.I.C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Stani » ned kvě 5, 2019 20:47

Díky. Teraz pekne vidím, ako to je urobené. Šikovné riešenie. Len taká malá poznámka, pri vkladaní do batohu - povedzme, že bude plný - nestane sa, že si nechtiac odlepíš sucháč?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » pon kvě 6, 2019 6:39

Nemělo by. Když to strkám do báglu, tak ji mám v ruce, kterou ten sucháč kryju a držím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » pon čer 3, 2019 17:47

pavproch píše:Sem neska po výletě tunil..... Esbit 0,5lt termohrnek (už sem to tu psal, že se mi hned při prvním pokusu o jeho použití v zimě na lyžích v báglu na zádech otevřel a ošplíchnul mi záda a prtel) sa neska v letním báglu otevřel tež sfiňa jedna.... ale prtel mi tentokráte neošplíchnul. :mrgreen:

Taxem ho vytunil, že už sa (samovolně) určitě neotevře.... :twisted:

esbit.jpg


Kousek fňůrky, kousek sucháče, vrtačka a šicí stroj. Jo a alkapren ....


Tak (zřejmě) bude tuning stage II.

Sem zistil, že mi všechny moje stávající plastové cykloláhve tečou, takže šly do kuka. Zároveň sem zistil, že tenhle Esbit sa perfektně vleze do cyklokošíku na mém novém bajku. Takže rozhodnuto, co budu vozit na bajku s sebou s pitím (+ bonus, zůstane to studené, bo themohrnek). A fčera sem už vozil. Enemže hned při prvním pití sem co? Ožužlal bahno z cumlátka do huby. Takže budu muset tunit nějaký "anti-bahenní" kryt, no... musím něco vymyslet.... nějaké nápady? Žeby šprcka?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod lojzmen » pon čer 3, 2019 22:14

dudlík
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 4, 2019 13:03

Prosím, nemůžu najít, jak tu někde kdysi Rémy nebo Stani (už nevím přesně) dával mod stanu Elixiru 2 - podporu té krátké horní tyčky trekovýma holema, nemáte někdo uložený odkaz? Dík :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 6, 2019 16:54

Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv čer 6, 2019 22:36

@Mawenzi, skvely, diky, to je presne ono. Aspon je ten mod Elixir odkazovany i v tomhle vlakne a pujde lip dohledat :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » pát led 10, 2020 21:48

Neni tady nekdo prosim pres zelezo?
Bastlim dodatecne zavetri na MSR pocket rocket a potreboval bych vedet jaky plech se da nabodovat na horak a vydrzi teploty v horaku. Pokud by byl problem s roztaznosti (asi ano), tak co do toho dat? Jinak tam supnu nerez.
Teploty nemam zmerene, ale muzu zmerit. Byl by to matros o sile 1mm. Diky

edit:s/z #-o
Naposledy upravil booze dne pon led 13, 2020 17:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » sob led 11, 2020 14:27

Obyčejný nerez (AISI 303, 304 resp. 316) se v plameni rychle opálí/degraduje/"ohoří". Lepší je AISI 316L nebo 316Ti (přídavek ťiťanu resp Ti+Mo) a nejlepčí je AISI310S (žáruvzdor, DIN 1.4845, česká norma ČSN 17255). Dá se sehnat jako (i těnký) plech.

EDIT: ref svařování - všechny výše uvedené nerezi jsou svařitelné.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » čtv led 16, 2020 7:17

Diky :smt023
Zkousel jsem zatim AISI 430. Ted cekam na tu AISI 316, ale pry krehne. Mam si spis sehnat AISI 314. Jak moc hrozne je to s tim krehnutim?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » čtv led 16, 2020 14:13

316 (obyč) nemá červený žár moc ráda, rychle v něm degraduje (opálí se, zkroutí, křehne a praská). Ta 314 na tom je líp, asitak jako 316L nebo 316Ti, tj. o trochu. Ale jak píšu, nejlíp uděláš s 310S.

Pokud se ale to závětří bude zahřívat jen trochu (ne do červena při každém použití), tak je to fpodstatě šumák, co to bude za nerez matroš.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » sob led 18, 2020 21:23

Sehnal jsem 1,5mm AISI 314 a najakou 316Ti. Jako lama se zeptam, na svareni budu potrebovat nejaky lepsi drat na Tig?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » ned led 19, 2020 12:17

Ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Semo » pát led 31, 2020 6:28

Zavetrie z 1.5mm plechu?? Cakas vietor z termobarickej bomby?
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod FrantaKrajta » sob úno 8, 2020 18:20

Prosba o radu na vyrazne flurescentni znackovaci barvy na plasty a podobne. Ve spreji i normalni, sprej se na drobne znackovani pouziva hur, i kdyz to okolo zamaskuju.

Potrebuju sem tam vizualne zvyraznit nejakou plastovou ci podobnou cast typu vypinac, prezka, proste drobnosti a vybaveni, na kterych vyrobce pouzil "modni" cernou barvu a jsou spatne videt a rozeznat. Cerna plastova spona na cernem batohu [1], symetricka cerna celovka, oznaceni strany ruznych blbosti, kde zalezi na stranove orientaci (micro-USB), zvyrazneni viditelnosti.

Aby to aspon trochu drzelo na ruznych plastech a podobnych podkladech a vydrzelo i trochu oteru. Znackovaci lak na nehty a podobne je klasicka, ale rychle se setre.

Za druhe, zda nekdo nemate zkusenost s retroreflexni barvou (ale ve spreji), jako je na odrazkach. 3M retroreflexni paska drzi celkem dobre, ale spis na pevnem a rovnem povrchu.

Diky za pripadne tipy. Drogerky maji vetsinou velke kulove, mozna zkusim nejakou specialku pro sprejery, kdyz ty caranice jdou tak spatne umejt z MHD, asi budou dobre drzet :D

1: Kupodivu oblibene u spousty designeru, napr. u Osprey Mutant, Millet a dalsich, "nejlepe" u lezeckych a podobnych baglu, kde v zime nekde na horach za tmy fakt nechcete laborovat s tim, ktera cerna prezka na cernem kusu baglu je od vika, bocnich popruhu ci drzi treba cepin.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod dudy » sob úno 8, 2020 19:29

Co zkusit barvy na plastikové modely?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod FrantaKrajta » sob úno 8, 2020 19:42

@Dudy, jo, ty jsem driv na neco zkousel. Celkem drzi, ale nedelaji zadne reflexni ani fluorescentni barvy a z nekterych povrchu se rychleji odiraji, coz je mozna jen mou aplikaci steteckem a ne barvou. Emailove ve spreji by mozna byly na hrubsi povrch lepsi. Ale nevim, nejsem ani modelar, ani autolakyrnik, proto to zkousim tady ;)

A taky nekdy jsou ty prumyslove ci specializovane veci na drobne DIY pouziti dost lepsi (pokud se daji sehnat v dostatecne malem mnozstvi), treba lodarska spinnaker tape na opravy, 3M reflexni lepici paska na kamiony ci lode nebo 3M super silny suchy zip, ktery pouzivaji automobilky. Pokud se na to konkretni pouziti hodi.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » sob úno 8, 2020 21:59

Na pracovni celovce mam zakapnuty tritiovy znackovac v epoxidu. Je to parada.http://www.3h-tritium.cz/tritium-marker ... aly-zeleny

Mej jsem ho i na klicich, ale praskl. Takze dalsi zakapnu opet do epoxidu. Fakani maji na zipu u spacaku kus gumove flourescencni nalepky, "sviti" to celkem dobre. Mam ji i na tlacitku celovky a par hodin vydrzi. U jine celovky to mam jako tenky krouzek na reflektoru. Vydrz jsem zatim netestoval.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod mike » sob úno 8, 2020 23:04

Pred mnoha a mnoha lety jsem modelaril a mel jsem i barvy s kovovym praskem. Stribrnou, medenou a mosaznou myslim. To by ve svetle celovky fungovat mohlo. Problem je spis ta vydrz, na tohle nejsou delane, maji vydrzet doma ve vitrine a ne venku na vetru a desti :)

FrantaKrajta píše:3M reflexni lepici paska na kamiony

Tu mam zrovna objednanou :) Narazil jsem na ni v e-shopu, kde jsem bral neco jineho, a tak jsem ji prihodil. Planuju z ni udelat odrazky na batoh, snad nebude moc tuha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » sob úno 8, 2020 23:16

Semo píše:Zavetrie z 1.5mm plechu?? Cakas vietor z termobarickej bomby?

Zatim jsem ve fazi pokus. :oops:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

DIY & MYOG

Příspěvekod Kjuba » sob úno 8, 2020 23:27

FrantaKrajta píše:Prosba o radu na vyrazne flurescentni znackovaci barvy na plasty a podobne. Ve spreji i normalni, sprej se na drobne znackovani pouziva hur, i kdyz to okolo zamaskuju.


Zkusil bych rybářské potřeby. Rybáři používají na splávky fluorescenční barvy, aby v noci viděli, jestli se splávek hýbe a nebo ne. Jen to asi nebude ve spreji. Co jsem viděl já, tak to byly pigmenty v organickém rozpouštědle, které se nanášely štětečkem.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod Etheric » ned úno 9, 2020 6:39

Nebo ještě líp - hodinářský barvy, ty svítí jak ďas a vydrží svítit nejdýl ze všech. Co vím, je modrá, zelená a "bílá", beztak existujou i jiný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod FrantaKrajta » ned úno 9, 2020 12:51

Dik za tipy :)

@Booze, praskly tritiovy znackovac bych radeji nechtel :D Preci jen, radioaktivita a tak (vim, neni toho moc, ale treba v uzavrene mistnosti uz by to trochu vadilo). Mam tritium v hodinkach, ale ty vetsinou nerozbijim :) Na klice a podobne veci mam radeji fosforescentni privesek, po expozici dennim svetlem sviti dostatecne dlouho.

@Kjuba, dik, mrknu.

@Mike, 3M kamionacka reflexni paska drzi velmi dobre (a odrazi skvele!), ale hodne zalezi na povrchu. Kupodivu mi drzi i na batohu, ale dal jsem ji na dost tuhou hypalonovou vyztuhu hrotu macek. Na ohebnejsi latce moc drzet nebude, samotna paska je celkem tuha a potrebuje tvrdsi povrch, aby se nesloupla. Jinak netreba objednavat z eshopu, dost casto ji maji v roli nebo jen po ctvereckach v auto potrebach.

@Etheric, fosforescentni hodinarska barva "sviti" nejvic, protoze je tam hodne luminoforu a malo lepidla. Na hodinky pod krycim sklickem fajn, bez nej nevim. Ale dik, zkusim znameho hodinare. Mozna zamichana v cirem epoxidu.

Jinak nechapu, proc vic vyrobcu nedava na svitilny a celovky fosforescentni gumova tlacitka nebo o-krouzky. Zrovna u svetla je to fakt fajn vec :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » ned úno 9, 2020 22:03

Ta hodinarska barva sviti hodne, ale nedrzi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod mike » pon úno 10, 2020 0:34

FrantaKrajta píše:Kupodivu mi drzi i na batohu, ale dal jsem ji na dost tuhou hypalonovou vyztuhu hrotu macek. Na ohebnejsi latce moc drzet nebude

To neni spatny napad, taky tam mam nejaka vyztuzena mista. Kdyz uz jsme u toho, nevite nekdo o jine reflexni pasce, ktera by byla tenka a poddajna, jako klasicka lepici?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » pon úno 10, 2020 16:22

mike píše:Kdyz uz jsme u toho, nevite nekdo o jine reflexni pasce, ktera by byla tenka a poddajna, jako klasicka lepici?

Nazehlovaci z galanterky samolepici z ciny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod mike » pon úno 10, 2020 19:59

Neni nad konkretni informace :roll: :twisted:

3M paska uz prisla, je opravdu ponekud tuzsi, ale myslim, ze mensi kousky by na vyztuzenych mistech batohu vydrzet mohly. Uvidime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » pon úno 10, 2020 22:38

Nema nekdo strih na Dry bag? Nechci klasicky valec, ale "kabelku" nahore uzky rolovaci otvor a dole siroke dno. Diky
Nekde to bylo na BPL z Cubenu, ale uz druhy den marne hledam a porad nenalezam.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod apuka » stř úno 12, 2020 9:45

mike píše:Planuju z ni udelat odrazky na batoh, snad nebude moc tuha.
:roll: :shock:
Co, dostal jsi pokutu, ze nemas reflexni prvky nebo jsi mel neprijemny zazitek s nejakym ridicem? Ze bys zmenil svuj postoj k reflexnim prvkum a/nebo konecne uznal, ze reflexni prvek je fakt (hlavne zezadu) nesrovnatelne lip viditelny nez kuzel sveta celovky si ani nemohu pripustit. Zritila by se mi jedna z jistot v mem zivote... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení