DIY & MYOG

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod booze » stř črc 26, 2023 8:44

K tomu varici, abych nezasiral lihove vlakno. Pokud se date do vyroby a nedej booze do vyvoje, tak pozor na slepe ulicky. Musis "neco" zahrivat, aby ti to zahrivalo lih a ten vzplynoval (neplest s ww2).
Co funguje blbe: skelna vata a skelna netkana textilie ; skelna vata a skelna tkanina hruba a ani jemna.

Co funguje boozsky: vata, skelna tkanina jemna modelarska ( gramy si nepamatuju), jemne cajove !kovove! sitko. Tim jsem vyvoj ukoncil, protoze mi dosly kelimky. Kelimky musi byt Alu protoze Fe zacnou rezavet.

Mala spekulace na zaver: To co maji mladenci v Nalehko, je z tkaniny, ktera je jen poskladana do hada a narvana do plechovky. To si muzes doma vyrobit z modelarske tkaniny pokud mas dobre nuzky. Tento vynalez se jmenoval ihova svice a pouzival se na ohrev lihu v letlampach a lihovych varicich. Je to prose tupy predehrev. Kelimky koupis na kutilov, skelne tkaniny na Havel komposit nebo v modelarskem obchode v praze 6. Nuzky si kup male Victorinox, sitka na caj v KIK bordelu, vata je dobra hruba ze stareho bojleru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » čtv srp 3, 2023 9:12

Jak píšu vedle, neska sem 3x oblíkal a vysvlíkal membránu... a přitom mě napadlo (elegantní) řešení tohodle:
pavproch píše:Mám (první) malou stížnost na gorateksový obleček od LaS, teda kundu, pardoň bundu. Kapuca má takový střih, že sebemenší vítr proti ji sfoukává z hlavy pokud ji nemám zapnutou zipsem až jeho úplný horní konec (= přes bradu), což je v těchto těplotách značně nepohodlné.... mám námět na DIY švadlenu - na pepicu a přední část té kapucy našít kus sucháče a tu kapucu si připnout k (relativně pevně) nasazené pepici. :((

Kapuca má ve štítku stahování gumičkou (nepoužívám). Tu obnažím a prodloužím tak, aby se vešla zepředu pod bradu = štítek bude sedět shora na hlavě (= vítr už tu kapucu nesfoukne z hlavy, ale spodek kapucy zůstane otevřený = větrající (když rozepnutý zips). Hezky! Odpo to doma DIY zešvadlením.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » čtv srp 3, 2023 11:50

Done.

Sem si totiž fčíl u popo-kafe zpoměl, že i tady fprci mám jehlu a niť. Už mi to bude větrat )rozepnutý zips) a zároveň držet ve větru na škebli. A GTX sem netknul.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: DIY & MYOG

Příspěvekod pavproch » pon srp 7, 2023 13:05

Ráno sem zapomjééél: Dobře sem to ušvadlenil - drží to na hlavě (kapuca) i když fučí a já tu bundu nemám zapnutou ke krku (neska ráno vyzkoušeno).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení