Podsedak

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Podsedak

Příspěvekod mike » pon led 16, 2023 0:07

(odtrzeno z pokecu bez hlavy a paty)

Podprdelnik (tenhle) jsem dostal a je to skvela vec. Vedel jsem, ze neco takoveho existuje, ale ani mne nenapadlo se tim zabyvat, kdyz jsem si nekde potreboval sednout, tak jsem si pod sebe hodil rukavice nebo vytahnul z batohu kus obleceni v sacku. Teprve pritelkyne mi nazorne predvedla, ze je to fajn vec a od te doby ho nosim ve viku batohu. Pomer vaha vykon skvely. 19 g a komfort uplne jinde, nez driv. Kdo nema, doporucuju minimalne vyzkouset.

GreyMouse píše:stará bába v mizerný kondici se s těžkým batohem

Ted je otazka, jestli bude lehci zlepsit kondici nebo vylehcit batoh ;-) Doporucuju to prvni, i v tomhle veku to jde 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pon led 16, 2023 0:14

Tak zrovna na Severu to vypadá, že podprdelník patří do součásti povinného vybavení. Na batohu ho tahá skoro každej a v autě má většina lidí hned několik kousků :)
Jo, a bacha pro případné testery - na menší typy podprdelníků se rozložitější pozadí nemusí vejít :mrgreen:

My jeden (někdy i oba) na jednodenní výlety taky občas bráváme, na vícedenní to je ale zbytečnej krám navíc.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon led 16, 2023 0:21

Zrovna do mrazu je to dobry, nemusim si sundavat rukavice a nenavlhnou od snehu. To se mi docela vymstilo v prosinci, jak byly ty mrazu. Asi -10 a foukalo, dali jsme si pauzu na kopci, asi ctvrt hodiny, jak jsem byl rozehraty, zima na ruce mi nebylo, jenze pak vychladly a uz se nechtely zahrat. Na omrzliny to jeste nebylo, ale nic prijemneho taky ne.

Zatim ho nosim na jednodenni akce, ale vidim to i na vicedenni, tech 19 g mne fakt nezabije z mozna mi to usetri dalsi roztrzene kalhoty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pon led 16, 2023 0:38

Je fakt, že my si v zimě moc nesedáme. Jenkdyž je to plánované (ohýnek a podobně), tak bráváme buď rovnou karimatku nebo ty podprdelníky. A jinak stačí i sednout na batoh, když je potřeba.

Na vícedenní výlety si to u nás nikdy místo nenašlo :D To až teď uvažuju o propašování kvůli zateplení odspodu na spaní.
To se v tom zas chceš projíždět po sněhu? Nejsou lepší ty trenkocosi, který sis tehdy našel?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon led 16, 2023 0:43

Kdybych se chtel projizdet, tak si vezmu lopatu, tam by taky byla smrt jista :twisted: Kalhoty jsem parkrat trhnul pri sezeni na nejakem sutru s ostrymi vybezky.

Uz jsem holt starej a zjistil jsem, ze po trech hodinach chuze si fakt potrebuju na chvili sednout 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pon led 16, 2023 1:13

Moment, mně už paměť taky houby slouží - pořídil sis tehdy ty "sjezdařský" trenky nebo ne?

Stáří je i psychika, bojuj dědku! :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon led 16, 2023 1:17

Poridil. Ale je to spis vtip, realne nejsou moc pouzitelne, leda kdybych se chtel zas jedou proletet vrtulnikem ;-)

Bojovani necham mladym, radej ponesu tech 19 g navic [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pon led 16, 2023 6:13

sobb
taky nosim podprddelnik, trena i kdyz si chcu neco prezut a nechci stoupat nohou na mokry/spimavy/ a zaroven do toho nechci valet ani batoh, + paradoxne na vandrevj si mnohem radsi sednu:D + podprdelnik davam pod koleno, dost to pomaha kolenu, ale ak velkej aby dosahn pod bok uz neni.

ale vetsinou se neco najde, cim si podlozim bok.

jinak kus stary alumatky na experimenty ti klidne muzu poslat.

greymouse
sice to je vazany na telefonni cislo, ale experiment ukazal, ze to muze byt jakykoli cislo co mas dostupny, tedy z nej muzes opsat nejakej kod, ale vubec to nemusi byt telefonni cislo ve smartphonu s instalaci :D tedy pokud to umi kokunikovat s mobilem, ve kterym se to cislo ano fyzicky nenachazi a ta simkarta je dokonce klidne vypla (vybitej mobil), tak by to jiste vyresit tak, aby klient na PC nepotreboval zaraz ten online smarthone, vyresit slo.

tak jak rikam, jen takova recnicka. vsichni o tom mluvi ale ja se do jejich rad pridavat nebudu, radsi neco co umi jet jedno bez druhyho :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pon led 16, 2023 10:41

mike píše:Podprdelnik (tenhle) jsem dostal a je to skvela vec.

Máš to tu pořádně číst ;-). Před lety jsme tu s boozem podprdelník vychvalovali, když si Mawenzi stěžovala, že se jí na nafukovačce špatně sedí. Nemáš navlhlý rukavice nebo mokrý sáček s oblečením, podprdelník složíš mokrou stranou dovnitř a žádnou neplechu v batohu nenapáchá.

mike píše:Ted je otazka, jestli bude lehci zlepsit kondici nebo vylehcit batoh ;-) Doporucuju to prvni, i v tomhle veku to jde 8-[

Ne, tady není žádná otázka. Pointa mého sdělení byla, že ač mi přišel ten výstup na závěr dne hrozný, tak to za to stálo, protože místo bylo úžasné. Do takového kopce bych funěla i ve dvaceti bez batohu.


@Mawenzi: Nepřišlo mi to jako řečnická otázka (ta je vlastně i odpovědí), ale jako stížnost. A popravdě, i když jsem to přečetla třikrát, tak nevím, na co si vlastně stěžuješ. Mobil s datovou SIMkou máš, pokud se nepletu, WhatsApp si nainstalovat můžeš, pokud ho budeš chtít používat a pokud ho používat nechceš, tak si ho instalovat nemusíš stejně jako miliony jiných aplikací.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » pon led 16, 2023 11:00

Tak podprdelník hlavně člověk nosi někde z venku batohu, aby byl po ruce. Já ho nosím víceméně furt (vždyť taky prakticky nic neváží), navíc se s tím dá sedět i na mokrých věcech což je luxus.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pon led 16, 2023 11:47

Mně přijde jednodušší dát ho nahoru do batohu nebo cyklobrašen, nemusím řešit připevnění tak, abych ho neztratila. Ale samozřejmě je to taky možnost a kdybych měla batoh narvaný, tak to tak udělám. Hlavně ho nezapomenout; taková blbost, ale už jsem si na ni zvykla a když jsem ho na podzim zapomněla doma, tak jsem si celých 5 dní pěkně nadávala.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » pon led 16, 2023 11:54

Já to nosím vždy v boční kapse na batohu. Vypadnout to nevypadne a je to po ruce.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon led 16, 2023 14:23

GreyMouse píše:Máš to tu pořádně číst

Ja jsem to cetl, ale nepresvedcilo mne to, abych se tim vubec zabyval. To az opakovana nazorna ukazka. Driv mi to proste prislo nadbytecne, protoze jsem funkcni reseni mel. Musel jsem si to nejdriv sam vyzkouset, abych videl, ze tohle je vyrazne lepsi.

Jinak to nosim ve viku batohu, vleze se mi to i do jednodenniho a tam mi to prijde idealni. Neprekazi, nevypadne a je to po ruce.

GreyMouse píše:Ne, tady není žádná otázka.

To mela byt motivace ;-) Kdyz mas kondici, je chozeni do kopcu radost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon led 16, 2023 15:17

mike píše:Kdyz mas kondici, je chozeni do kopcu radost.

Jo a největší radost mám, když předbíhám do kopce cyklisty :D Anebo pomalý chodce, kteří to velmi často /pozitivně, srandovně/ komentují, že moje zdraví by chtěli mít - načež se tváří poněkud rozpačitě, když jim klidným hlasem řeknu, že nechtěli, že život s mými zdravotními problémy by vydrželi tak tejden a vystřelili by si mozek z hlavy ;) Ale v tu chvíli se cítím fajn, jako bych byl opravdu zdravej, bez omezení, jen škoda, že ten pocit vydrží jen velmi krátko
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon led 16, 2023 15:37

Jaký kdo používáte podprdelníky? Mně se nejvíc osvědčily ty, které se vyrábí u nás - Vylen, pěnový svět, Mawe ho má taky. Vydrží mnohonásobně tolik, co např ten z nalehko, kterej je úplně na prd, výdrž neskutečně malá a natahuje vodu. Ten z pěnového světa drží roky a že ho vůbec nešetřím, v mém případě patří mezi EDC
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pon led 16, 2023 18:06

etheric
ten od tebe je super, taham ho jaro - podzim a vlqstne bydli v kapse batohu nornalne, stridam ho v zime jeste s jednim z dekace, je silnejsi a je to ta vajickova skladacka (pod koleno na noc mi prijde ze lip izoluje), ten z nalehko sem nekde ztratila, sice ultralight ale castym pouzivanim dost sesel na tloustce, v zime uz byl nic moc.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon led 16, 2023 18:51

Ten z nalehko byl nic moc už jako novej.. Taková měkká pěna plná bublin, to neni dobrý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon led 16, 2023 18:56

Ja mam teda Yate a zatim mi prijde v pohode. Dlouhodoba vydrz se ukaze az casem. Nalehko jsem videl v kramu a nelibil se mi, protoze na nem byl napis Nalehko :twisted:

@Etheric: dej odkaz na ten svuj a jeho vahu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod oodoow » pon led 16, 2023 19:01

Sedátko? Na co to je? Na turistiku nechodím sedět ale chodit. Ale něco takového je v zádech batohů gossamer, takže to mám s sebou vlastně pořád, možná si na to někdy sednu. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » pon led 16, 2023 19:03

To neres, to je pro lidi, terminatori si sedat nepotrebujou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod zonn » pon led 16, 2023 19:20

Sedatko maji v zadech i nektere batohy Deuter, treba muj Freeride 26 a Guide 45.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » pon led 16, 2023 19:37

https://www.penovysvet.cz/podsedaky/podsedak-sit-it/
52g má ten můj. Vůbec to nebere vodu, kolikrát sedim na nacucaný zemi a úplně v pohodě.. Krom sezení /obědvat ve stoje mi moc nepasuje/ se to dá použít i na stání když se převlíkáš nebo si myješ nohy atd, můžeš to i umýt a použít jako servírovací plochu, materiál je nezávadnej. Dá se s tím i rozmávat oheň.
Ten stejnej materiál, jen 2x tlustší, mám okolo postele, abych se v noci nepomlátil, jak sebou občas házím, funguje to skvěle, dělá se to i ve velkých nalepovacích pásech.
Yate váží kolik? Ten Yate materiál není tak hustej, jsou v tom dírky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pon led 16, 2023 20:51

Já vzal starou , již nepoužívanou, karimatku Yate, ustřihl si z toho kus pro moje rozměry a to nosím v batohu jako podsedák.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 0:40

@Etheric: Yate ma 19 g, to jsem psal na zacatku. Navic je po slozeni mensi a do vika batohu se mi vejde tak akorat, ten tvuj by se nevesel. 19 g je UL a 52 uz ne. Nejspis vydrzi min, ale to mne netrapi, koupim dalsi.

@Dromedaro: to ale neposkladas, ne? Pro mne je to celkem zasadni vyhoda, ze to slozene zabere minimum mista.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 0:47

Taky máme některý podprdelníky jako celý kusy - originál, ne ustřižený. Vejdou se pohodlně do zad batohu (kterýhokoliv, co máme), takže skládání není třeba a dostupné jsou tam dobře. Mají výhodu v tom, že se s nima líp rozfoukává oheň a vraždí komáři. Na sezení je to asi fuk, respektive nepozoruju nikterak zásadní rozdíl od skládacích.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 0:50

Mne teda pripada, ze je vyrazny rozdil vytahnout podsedak z vika batohu nebo ho tahat ze zad. Na to bych se vykaslal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 1:02

Hm, tak já to mám asi naopak. Ve víku mám drobnosti, který by mohly vypadnout. Ze zad se vytahuje snadno. Ani ten skládací nikdy do víka nedávám, buď je z vnějšku, nebo je někde přístupně v batohu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 1:09

Jo, našla jsem jedno foto našeho nejoblíbenějšího fialového "máváčku" (pěkný název pro mimo jiné i vraždící nástroj, že? :wink: ). Tady při snaze rozdělat oheň po delším deštíku :D Pak si naň člověk sice na chvíli sedne, ale zas aby mával. Když už né na oheň tak komárům. Povšimněte si kapuce - nezbytná výzbroj letního "polárníka" :mrgreen:

mavacek.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » úte led 17, 2023 1:12

mam tuhle .. samotna podlozka bez obalu (kterej nenosim) ma 24g .. akorat je sileny, jak se to strasne zdrazuje ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 1:15

@sobb: ve viku mam veci, ktere chci mit po ruce a neni jich moc. V zadech naopak ty, o ktere bych nerad prisel, v horach treba penize a doklady. Protoze odtamtud nevypadnou a neni lehke je odtud dostat. Ono asi docela zalezi na batohu, ty s vyndavacimi zady jsem nikdy nechapal ;-)

@ntz: kdybys nekupoval army cosi, tak Yate stoji tretinu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Ostatní vybavení