A zase ty navleky... Jake?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod zbuddy » čtv led 21, 2010 15:24

O tom lanku tu kdysi dávno někdo psal, že mu udělalo drážku v podrážce nebo co.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Martineček » čtv led 21, 2010 16:41

No je fakt, že některé Vibram podrážky jsou měkké až moc. :((
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv led 21, 2010 19:44

Díky za tipy, ale stále mi millety i monsy přijdou jako nekompromisní návleky proti hlubokému sněhu, které jsou vysoké až pod koleno. U monsu je napsáno, že jsou opatřeny zátěrem. Chápu, že je lepší mít opocený kalhoty než je mít plný sněhu, ale zase mi přijde zbytečný mít spocenou půlku kalhot, když to není nutné (jaro, podzim - bez sněhu, mokro, maximálně pár cm, což by bylo mé využití návleků). Co jsem totiž četl, tak se všichni dost pod nimi potí. Radši bych spíš nějaký nižší nebo lehčí. Nebo nikdo žádné návleky do výše zmíněným podmínek nepoužíváte?
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod dadmtb » čtv led 21, 2010 20:33

Ved ked sa nechceš potiť, kup membranove..tie by to mali udýchať a ty by si sa nemal tak potiť..;) Ja mám ale bez membrány a zase až tak si moc nestažujem..:)
dadmtb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv pro 17, 2009 14:38
Bydliště: Prievidza

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod jonza » čtv led 21, 2010 20:37

na takove to nase smatlani mame navleky snad za 75kc z obyc sportu. Jsou to nejhorsi navleky co se daji koupit, ale nam slouzi dobre. Jeste jsme nenarazili na jejich limity. Snad jen, ze nejsou uzke a anatomicky trvarovane, takze nejsou moc na macky.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod ninaj » čtv led 21, 2010 20:59

Já používám na takové nenáročné horské lítání Salewa Makalu
A proč to děláš? Bo mě to baví vole.
http://www.podlysaci.cz
Uživatelský avatar
ninaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát lis 21, 2008 15:43
Bydliště: Frýdek-Místek (Ostravice)

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv led 21, 2010 21:21

Ty Salewy vypadají dobře. Máte někdo zkušenost s návleky od Ferrina, kromě těch nejkratších(Sella short - 18cm)? Má smysl přemýšlet o vyšších (Sella medium - 28) nebo je zatracená celá řada Sella?
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Martineček » čtv led 21, 2010 21:38

Stačí rozhodně obyčejné nemembránové návleky...s tou prodyšností u membrány to zase tak žhavé nebude. Prostě, když ti sednou a budou kvalitně zpracované, není problém. :D
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2010 22:16

F.i.l.a.s píše:Máte někdo zkušenost s návleky od Ferrina, kromě těch nejkratších(Sella short - 18cm)? Má smysl přemýšlet o vyšších (Sella medium - 28) nebo je zatracená celá řada Sella?

Podle fotky vypadaji, ze maji stejne prezky a zip z umele hmoty, jako ta short varianta. V tom pripade nebrat. Jak jsem psal, oboji se mi rozpadlo pri tretim pouziti. Holt jsem udelal chybu, ze jsem si je vzal do hlubokeho snehu ;-) Kdysi jsem zkousel i jine navleky od Ferrina, delsi, a ani jsem je nezapnul pres lytka, jak byly uzke.

Jinak kvalita Ferrina je kapitola sama pro sebe. Muj HighLab batoh s dozivotni zarukou musel po trech a neco letech odcestovat do Italie, jelikoz vypadal, ze konec jeho zivota se rychle blizi. Jsem zvedav, co s nim udelaji. A jestli tohle ma byt HighLab, tak si moc nedovedu predstavit kvalitu normalnich veci od nich (vlastne jo, jako ty navleky). O rok starsi Deuter stale vypada jak novy...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv led 21, 2010 22:27

Myslel jsem si to, díky. Nejlíp se mi zatím jeví Trekmates. Jsou nižší, kotníkový a nejsou pytlovitý, což mi přijde lepší.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2010 22:37

Ktere presne myslis? Tyto? Daji se nekde koupit u nas? Taky bych nejake kratke potreboval, ale musi mit hacek, coz z fotky bohuzel neni videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv led 21, 2010 23:05

Ono se těch nízkých příliš nevyrábí a tyhle vypadají opravdu obstojně. Prodávají se i u nás a to jakbez GTX, tak s GTX. Ještě k tomu háčku, ten myslím, že mají. Podle této fotky je to dobře vidět. Tkaničky jsou vyhrnuté a stáhnuté nahoru v místě, kde by měl být tedy i háček. Teď je otázka, jaký vzít z nich vzít.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2010 23:20

Dik. Mas pravdu, vypada to tak. Osobne bych vzal (a mozna vezmu) Windermere s GTX, nejake dve stovky jsou nepodstatne a vypadaji, ze jsou vyztuzene na boku, coz se hodi. Jeste by to chtelo nejako kamennou prodejnu idealne v Praze, kde se daji zkusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv led 21, 2010 23:27

Taky bych je potřeboval vyzkoušet, ale všechny odkazy na internetu jsou dost mimo Prahu. Ale na dva eshopy jsem volal a řekli, že na mě by byla velikost L (měřím 173cm, boty AKU Conera 43), takže to vypadá, že M jsou dámský (dětský), Lka pánský. Ale samozřejmě by bylo lepší je zkusit. Taky bych asi vzal kdyzuž s Gore, když rozdíl v cenách je tak malý, což mě překvapuje. Nenapadá tě, jestli mají v Praze někde Trekmates?
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2010 23:35

Nenapada, tuhle znacku vubec neznam. Treba se ozve nekdo jiny. Taky by se dalo proste objednat a kdyby nesedely, tak vratit. Na postovnem by to byly dalsi asi tak dve stovky (130 maji oni).

BTW, ty s GTX maji jednu univerzalni velikost, asi se s nima pro deti nepocita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv led 21, 2010 23:41

Vidíš, toho jsem si ani nevšiml, že se dělají jenom univerzální. Ale oni už z fotky vypadají širší. Myslím, že jestli člověk nemá extra hubenou nebo širokou nohu, tak by měli sedět.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » pát led 22, 2010 0:02

Už jsem je našel v Praze na e - shopu, odkaz zde, možnost osobního vyzvednutí a ještě jsou levnější =D> .
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » pát led 22, 2010 0:10

No vyborne. To osobni vyzvednuti je v tech Zabehlicich?

Jestli je ted nekdy koupis, dej pak vedet, jake jsou. Zrovna mam spoustu dalsich veci k zarizovani a bez navleku se jeste chvili obejdu, ale casem bych je potreboval. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » pát led 22, 2010 0:14

Jojo, osobní odběr je v Záběhlicích. Taky je nebudu kupovat hned, ale někdy v únoru je koupím, abych byl ready na jaro :t:t .
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod ivan. » sob led 23, 2010 13:55

A co rikate na tyhle navleky? http://www.mammut.cz/index.php?page=57_60_63_219&detail=1&produkt_id=49 Rozhodne chci gtx, potim se jak bejk.
ivan.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned lis 8, 2009 20:19

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » sob led 23, 2010 15:15

ivan. píše:A co rikate na tyhle navleky? http://www.mammut.cz/index.php?page=57_60_63_219&detail=1&produkt_id=49 Rozhodne chci gtx, potim se jak bejk.


Jsou už dost drahé. když vysoký, tak co tyhle Millet? Byla tu na ně psaná jen samá chvála (na verzi bez GTX).
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod ivan. » sob led 23, 2010 16:56

To ze jsou drazsi je vylucuje? :) Omylem jsem cvakl na vetsi verzi, maj pochopitelne i midi.
ivan.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned lis 8, 2009 20:19

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » sob led 23, 2010 17:11

To je rozhodně nevylučuje, ale proč dávat jednou tolik, když se dají sehnat o polovinu levnější.
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Martineček » sob led 23, 2010 17:47

moje řeč... návleky za 2 litry, to už je síla. :drinkers:
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Trafikant » sob led 23, 2010 19:36

Mohu doporučit ty GTX návleky od TrekMates, kupoval jsem je před pár lety asi za 800 a slouží dobře, jen teda ten nylonovej popruh bych samo vyměnil za lanko či řemínek, protože to je spolehlivý lapač sněhu. Na běžné chození po horách jsou ale v poho, jen to chce občas oklepat. Časem ale jistě půjdu do nějakých goráčových s lankem či koženým řemínkem, ale tuhle zimu ještě zvládnou =).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod DAV » sob led 23, 2010 19:38

Nejvíc mne pijí krev ty suché zipy a zamrzlé kovové zipy. Kamarádka mi ušila normoš tunely, masivní guma jako obruba a bytelný gumicuk místo lanka. Občas se to prošlape, ale je to velice rychle opravitelné.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod ivan. » sob led 23, 2010 20:21

F.i.l.a.s píše:To je rozhodně nevylučuje, ale proč dávat jednou tolik, když se dají sehnat o polovinu levnější.


:) Jasny, Felicii taky zitra na hory dojedu, ale jsem rad ze ma nase auto 4x4 :) (i kdyz u tech navleku zadnej rozdil neni). Proc o nich uvazuju a je mi jedno jestli sezenu levnejsi? Nemam cas ani chut travit volne chvile sjizdenim netu a hledanim nejlevnejsi vybavy, dalsi cas pak zabijet hledanim prodejny ktera je ma na sklade, zjistenim ze mi to nesedi nebo nevyhovuje, a takhle porad dokola. Radeji se venuju detem nebo konickum. Takze jsem velmi rad ze u baraku nasednu na trolejbus, dojedu primo k prodejne Mammuta, prodavac se mi venuje celou hodinu, vse vyzkousime, vysvetli, doporuci, doobjedna... a ja mam za 2 dny nakoupeny vse co potrebuju. A docela me nakrklo ze mi nesedi jejich helma a budu muset kupovat jinou a jinde. Tohle je pro me obrovska vyhoda, tak velka ze prekousnu to ze budu vypadat jak blazen, kterej ma (skoro) vsechno od jedne znacky. Navic si vytvorim vztah s prodejcem, na nejake slevy taky dosahnu.. Je to neco za neco, ale aspon vim ze tam ma vsechno zbozi a ve vsech velikostech. Toz tak.
ivan.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned lis 8, 2009 20:19

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod F.i.l.a.s » sob led 23, 2010 21:06

To je fajn, že nemusíš řešit peníze, to je jen výhoda :wink: . Reagoval jsem jen proto, že mi Mammut celkově přijde jako předražená značka, která je všude dost svým velkým marketingem profláklá (prodává ji např. i Hervis). Tím ale nespochybňuji její kvalitu, už použité materiály jsou na špici (GTX SS, schoeller...), jen bych myslím našel téměř vždy levnější variantu zboží, což je pro většinu zde přítomným přispěvovatelů důležité. To jen na vysvětlenou, proč jsem reagoval tak, jak jsem reagoval. *
Naposledy upravil mike dne pon led 25, 2010 17:54, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod ivan. » sob led 23, 2010 21:22

Pozor, ja nepisu ze nemusim resit penize, to jsi spatne pochopil! :) Ono ktera znacka neni proflakla, ze? Tady na foru treba vsichni doporucuji stany Jurek. Vsichni moji znami co je vlastnili (a ze jich bylo kdyz jsme byli mladsi) tvrdi ze radeji nez Jurek tak zahrab ve snehu :) Zrovna jsem procital diskuzi o rukavicich kde nekdo popisoval jak si koupil perfektni (=levny) gtx rukavice. Po prvnim pouziti a zniceni zjistil ze membrana vevnitr nebyla a u tech Mammutu skoncil, ja si dovolim ten meziskok vynechat, vyjde to levneji :)
ivan.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned lis 8, 2009 20:19

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod ZbynekN » sob led 23, 2010 21:23

Z Goretexu dělá návleky i Yate, já osobně mám nejobyčejnější Vape. Stačí mi to
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení