A zase ty navleky... Jake?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod scinkk » pát pro 6, 2013 14:38

fps: no nevim - napr. ty Zemu kalhoty vazi 840 g - moje kalhoty s navleky vazi 750 g - tak v cem ma byt ta vyhoda? navic navleky muzu nechat doma ci je dat do batohu - porad lespi mit navelky co se vahy tyce v batohu nez na noze pokud je zrovna nepotrebuji v ramci nejakeho useku cesty.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát pro 6, 2013 15:06

váhu co mam na sobě neřeším, výhoda je v tom že ušetřím váhu návleků které dám do batohu, a pak jsem psal tohle
fps píše:a ten opruz ráno když vylezeš ze spacáku, a ve velkém mrazu je navlékat když máš ještě zmrzlé prsty

vyzkoušej, a poznáš o čem mluvím


vonkreuz píše:Lepší se ti to zdá v čem? Myslím suchá zip X klasika+suchý zip.
Jestli za hlavní výhodu považuješ, že jen se suchým zipem je méně námahy (kratší doba instalace na nohu), tak si myslím, že tahle výhoda nad mnou psanou nevýhodou nepřevažuje.

stalo se mi že se udělal led na klasickém zipu dole u háčku, a nemohl jsem ho rozepnout, a to byl krytý ještě suchým zipem, tu tvojí nevýhodu jsem já na Sea to Summit Alpine eVent nikdy neměl, a nachodil jsem s nimi už dost, a používám je po postavení stanu jako podlážku pod batoh a nebo pod vařič, v předsíňce stanu, abych to neměl přímo na sněhu, jestli to nebude spíš špatnými návleky?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 17:48

fps píše:dají se přeci zaháknout ve předu za tkaničky, a do ok na straně kamaše se dá dát lanko které se provlékne pod podpatek, tedy stejně jako u návleků, je to tak? pak přeci nehrozí vysunutí nohavice

Jo, to je presne ono. Hacek vepredu v pohode staci. Vytunil jsem si takhle membranovky na ledovce, protoze pri sjizdeni po prdeli v hlubsim snehu se mi vyhrnovaly nohavice. Takze jsem dopredu prinytoval hacky z rozpadlych navleku (Ferrino kvalita...) a funguje to skvele. Na nohavickach bude taky.

scinkk píše:fps: no nevim - napr. ty Zemu kalhoty vazi 840 g - moje kalhoty s navleky vazi 750 g - tak v cem ma byt ta vyhoda? navic navleky muzu nechat doma ci je dat do batohu - porad lespi mit navelky co se vahy tyce v batohu nez na noze pokud je zrovna nepotrebuji v ramci nejakeho useku cesty.

Rozdil ve vaze je dan konstrukci kalhot, vaha nohavicek je zanedbatelna a vazi podstatne min, nez navleky. Protoze mohou byt z min odolneho materialu. Hlavni zatez dostava nohavice a nohavicky jsou tam jen proto, aby se nedostal do bot snih, ktery se dostane pod nohavice.

Vyhoda je krome nizsi vahy ve vetsi prodysnosti (neni potreba ani zater) a taky v tom, ze nejsou nahore uzavrene, takze para z bot ma mnohem vetsi prostor a nekondenzuje a nesteka do bot.

Na zimu mi prijde jako idealni reseni zateplene kalhoty s nohavickami, co maji vepredu hacek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát pro 6, 2013 18:17

mike píše:Na zimu mi prijde jako idealni reseni zateplene kalhoty

tak to mě ne, pro mě jsou lepší nezateplené membránové kalhoty, do 0°C stačí samotný, do cca -4°C mi pod ně stačí coolmax spodky, do cca -11°C mi pod ně stačí spodky Devold Active, do cca -20°C mi pod ně stačí PWS spodky, a pak hlavně ty spodky použiji i na spaní, v zateplených kalhotách se nedá vlést do spacáku, protože jsou mokré od sněhu, kdyby bylo víc jak -20°C, tak to by už zateplené kalhoty byli dobré i se spodky pod něma, při nižších teplotách bych se v teplých kalhotách se spodky upekl, takže bych musel spodky tahat v batohu, a PWS spodky váži cca 400g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 18:23

Njn, jenze ja spodky nerad a zateplene kalhoty funguji v pohode samy o sobe mezi +5 a -20.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát pro 6, 2013 18:27

když spíš na chatě, tak spodky na noc nepotřebuješ, ale když spíš venku, tak je potřebuješ do spacáku, a je lepší je mít na sobě s nezateplenými kalhotami, než mít na sobě zateplené kalhoty, a na zádech tahat celé dny cca 400g navíc
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 18:34

I tak mi prijde lepsi si na noc vzit suche ciste spodky nez spat v propocenych, co jsi mel cely den na sobe. Navic zateplene kalhoty vazi min nez nezateplene + spodky, takze vahovy rozdil nebude az tak dramaticky a navic mas pak spodky navic jako zalohu pro pripad nouze (tj. silena kosa). Ale podotykam, ze v zime venku ve spacaku (zatim) nespim, takze i proto to mozna vidim jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Mythos » pát pro 6, 2013 20:25

Tak ono ... brodili sme sa s kamošmi snehom ktorí bol tak po kolená. Dokonca cestou som sa prepadol aj po pás do snehu (pred 2 rokmi)... s batohom vyliezť na cestu bola celkom sranda. Vtedy som ešte nemal ani návleky ak si dobre pamätám. Rok dozadu som si požičal (sneh "len" po kolená). :D

Informačná foto (spolubojovník :D): http://img802.imageshack.us/img802/6416/58zz.jpg

Snežnice nemám a slušnejšie gate tiež nie - nosím termo gate, bavlnené tepláky a na to Warmpeace Bungee :P ... už zarábam takže určite idem riešiť aj nejaké slušnejšie gate na zimu do snehu aby som sa nemusel takto krkolomne a "netechnicky" obliekať - tepláky sa spotia a držia vlhkosť ale tak teplo pri pohybe je stále.

Ďakujem za rady ... idem na tie gate ! :)
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » sob pro 7, 2013 9:59

mike píše:I tak mi prijde lepsi si na noc vzit suche ciste spodky nez spat v propocenych, co jsi mel cely den na sobe

ještě se mi nestalo abych měl při cca -4°C propocený spodky coolmax, při cca -10°C propocený spodky Devold Active, při cca -13°C až -20°C propocený spodky PWS, ono to chce volit jaké spodky si do jaké teplotu vezmeš, a pak nehrozí že je propotíš, samo že jsou občas lehce zpocené, ale než postavím stan a udělám vše okolo, tak jsou suché
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod AlexBeck » stř úno 12, 2014 11:45

Pro pobavení.... Jste na tom stejně nebo jen Já jsme tak šikovný ? Ono na ty membránovky se stačí škaredě podívat mačkou a je v nich hned díra :D / Ferrino TRANGO AIR

Obrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » stř úno 12, 2014 17:44

Nemely byt ty navleky prave proti tomuhle vyztuzene? Njn, Ferrino.

Taky jsem tak sikovny, navleky nenosim, ale kalhoty musim vzdycky nechat po sezone zasit a pani na mne divne kouka 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Vachon » stř úno 12, 2014 19:00

Mačka prosekne návlek běžně, i když míň než kalhoty (spíš proto, že po nich snáz sklouzne, než že by byly neproseknutelné).
Považuju se v tomhle za celkem šikovného (ale zase často lezu v mačkách divným terénem), každopádně cca dvakrát za zimu je určitě záplatuju.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » stř úno 12, 2014 19:09

Ferrino jednu dobu delalo i kevlarove, ty by mozna macky prezit mohly, ale zas je to Ferrino...

Na co jineho jsou macky nez na chozeni divnym terenem? ;-) Myslim, ze dokud si clovek neudela diru do nohy, tak je sikovny dostatecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Vachon » stř úno 12, 2014 19:17

Jo, ale někde si o to říkáš. Třeba v hlubokém sněhu, když jsou pod ním ve svahu balvany. Pak sjetí mačky do boku na druhou nohu nezabráníš. Na něčem normálně zledovatělém to je spíš ta nešikovnost.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte bře 17, 2015 14:45

Poprosím o radu, jsou v současné době na trhu nějaké membránové návleky celé vyrobené z cordury? Co jsem se díval, tak je většinou pouze spodní část cordura. Potřebuju je celé, protože mé plánované použití je v místech, kde jsou keře, nějaké to trní atd... Mám strach, abych je hned neodepsal.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod scinkk » úte bře 17, 2015 19:07

Kdyz uz se vytahlo tohle vlakno, tak musim pochvalit outdoordesigns stretch.
Pouzivam je druhou zimu (kdyz nepocitam lonsky rok). Navleky (alepon me) vyborne drzi, nikdy mi nesjely dolu apod. Materila je prijemny na omak a skoro k nepoznani, ze je ma clovek na noze, diky trochu strecovemu materialy dobre obepnou lytko.
Za celou letosni zimu jsme nepozoroval nejakou vlhkost na kalhotech. Pred tydnem jsem navleky oblekal az kdyz jedna nohavice byla tak 10 cisel promacena a behem cesty pod navlekem uschla. Jelikoz mam pogumovane boty, tak se ani nesrazi voda nad kominem. Pouze v je v botach poznat, zda clovek ma ci nema navleky, s navleky se preci jen dostane z boty o poznani mene vlhkosti.
Druky pod a nad zipem drzi az moc pevne, takze jsem si jeden drug pod zipem po par pouziti vyrval z textilu. Vzhledem ze ten dolni druk je uplne k nicemu, tak jsem to neresil.
Naposledy upravil scinkk dne stř bře 18, 2015 9:54, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » úte bře 17, 2015 19:13

scinkk píše:Jelikoz mam pogumovane boty, tak se ani nesrazi voda nad kominem.

Tomuhle nerozumim, jak to souvisi? Cekal bych naopak, ze z takovych bot pujde voda jen kominem.

scinkk píše:Materila je prijemny na omak

Materila je neco jako Godzilla? ;-) Sorry, neslo odolat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod scinkk » úte bře 17, 2015 19:50

myslel jsem to tak, ze ta voda jde z bot prave pouze kominem a presto se pod navlekama vlhkost nesrazi, takze prepdokladam, ze prodysnost tech navleku neni vubec spatna. Membrana neni porezni, zkousel jsme to ted prodychnout na zrcadlo a nic :)
Nj ty moje preklepy :) A to vetsinu opravim pred odeslanim :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod seis » úte bře 17, 2015 20:04

Rainier Wolfcastle píše:Poprosím o radu, jsou v současné době na trhu nějaké membránové návleky celé vyrobené z cordury? Co jsem se díval, tak je většinou pouze spodní část cordura. Potřebuju je celé, protože mé plánované použití je v místech, kde jsou keře, nějaké to trní atd... Mám strach, abych je hned neodepsal.


Díval ses někde na Doldy Lux? Osobní zkušenost s nimi tedy nemám, ale zdají se být odolné...
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte bře 17, 2015 20:08

ale ty doldy jsou jen zátěr a měl bych strach, že bych se v nich utopil
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod apuka » úte bře 17, 2015 20:55

Nemam v tom prehled, ale mam dojem, ze tam, kde se spodek dela z cordury a navleky jsou membranove, tak ten spodek membranu nema (ocekava se, ze boty samotne nepromoknou, vetsina navleku primarne na zabraneni promoknuti, samozrejme krome nateceni zvrchu) a na druhe strane moc casto membranu na druhe strane cordury jsem nevidel.... Ale napriklad ty byvale Outdoordesigny (ted myslim Carl Denigy) maji docela slusnou odolnost. Asi tydenni beh ostruzinim nevydrzi, ale to ani cordura ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř kvě 18, 2016 17:47

Chtel bych poprosit o radu. Nevite o nejakych navleci h, ktere by byly nad kolena. Posledni dobou mam pro lem, ze kdyz jdu pres louku tak lytka mam suche ale kolem kolen totalne promocene od travy. Jedine co jsem nasel tak je o jervenu, ale ta cena je docela masakr.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 18:12

Tohle resim prevlecnyma membranovyma kalhotama. Stejne je obvykle mam v batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř kvě 18, 2016 18:19

Jo o nich jsem take uvazoval, jen mam obavy z toho jak bych se v nich moc potil. U navleku mi vxhovuje ze zadek a kulky pekne vetraj
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Stani » stř kvě 18, 2016 20:40

Jediné návleky nad kolena som videl u Sierra Designs. Sú dosť nad kolena, ale gulky máš volné :) . Pozri Sierra Designs Elite rain chaps
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » čtv kvě 19, 2016 19:44

Hele Mku, pochopil jsem to spravne, ze je pouzivas jako prevlecnik, tj. Natahnes je na puvodni kalhoty? Pokud ano, jak to pak dycha, vsiml jsem si, ze se vyrabi i celorozepinac, zakze pokud by byl dvojcestny zips, daly by se udelat slusne vetraci otvory.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 19:53

Jo, presne tak. Dycha to podle materialu. Driv jsem mel Paclite, ty byvaly od kolen dolu zevnitr mokre (zkondenzovany pot, co stekl dolu), nahore mi to ale nijak nevadilo. Ted mam Active Shell, mel jsem je teda na sobe jen jednou, ale vysledek mne prijemne prekvapil. Oblekal jsem je na promocene kalhoty a kdyz jsem je po pul dni v desti sundal, vevnitr bylo uplne sucho.

Vetrani pres zipy jsem nikdy nepouzil, vadi mi to, nemam rad, kdyz mi nekudy dovnitr tahne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 20:01

Rekl bych, ze takhle to funguje lip, nez na hole telo. Podobne, jako u membranove bundy, na tricku byva pohode, ale na hole ruce moc prijemna neni. Na nohach se potim min, nez na tele, a tak kalhoty v pohode staci vlhkost akumulovat a odparovat pres membranu a nohy jsou v suchu.

Jedine, co mi na tom vadi, je omezeni pri pohybu, dve nespojene vrstvy se po sobe soupou, ruzne se shrnuji... nic hrozneho, ale pouzivam to, jen kdyz doopravdy musim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » čtv kvě 19, 2016 20:03

To potrebujes tak o cislo vetsi nez obycejne ne?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 20:04

Ne, proc? Stejna velikost. Ale ta se stejne lisi od vyrobce, takze to chce zkusit. Normalne v obchode pres kalhoty, projit se, sednout si v tom.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení