A zase ty navleky... Jake?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TooMooX » čtv bře 29, 2012 20:39

Za 250kč (poštovné grátis) by to nemusel být špatný kup :ú Spotřebák na roztrhání, navíc to má i sucháč zepředu ! http://www.dealextreme.com/p/outdoor-snow-protection-leg-cover-guard-orange-105184
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Vachon » pát bře 30, 2012 10:04

DAV píše:Také jsem přesedlal na zip vepředu. Nicméně v nějakém kšeftu jsem včil viděl návleky se dvěma zipy. Jeden hlavní vepředu, a jeden ventilační na vnější straně, po otevření byla vidět sítová podšívka.


Když si zvykneš na zapínání zpředu, tak už ho už nevyměníš. Zapínání je mnohem pohodlnější, návlek se na noze líp srovná (holenní kost je na rozdíl od lýtkového svalu- u většiny lidí- rovná) a hlavně dáváš lanko přes patu ne přes špičku.

Ten ventilační zip mi připadá přehnaný, další možná netěsnost, možnost zaseknutí či rozdržení, ale i váha...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod DAV » pát bře 30, 2012 17:25

Ten ventilační zip, nebyl delší než 20 cm a při jeho rozepnutí se ukázala tak 2cm široká spára krytá síťkou. Jinak ano zip vepředu je lepší.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TooMooX » sob bře 31, 2012 5:35

DAV píše: Jinak ano zip vepředu je lepší.


Podle mě je mnohem lepší vepředu festovní sucháč. Ať už jednoduší zapínání tak přesnější upnutí na nohu/botu.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod framar » sob říj 27, 2012 11:34

Taky ted resim jake navleky.....Chystam se na Novy Zeland - treking, zadne horolezecke vykony, ale bahno, dest, snih...mate nekdo zkusenosti z takoveho prostredi nebo dokazete mi poradit na co se zamerit pri vyberu. Diky mooc :)
framar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 27, 2012 10:47

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TooMooX » pát pro 21, 2012 14:09

TooMooX píše:Tak už to budou skoro 2 měsíce co mám Ferrino TRANGO AIR
- cca 5 průstřelu :( http://tatry61.xf.cz/n1.jpg :cry: Na opravu se osvědčila. http://www.hanibal.cz/stany/doplnky-ke-stanum/4424-sir-joseph-opravna-samolepici-paska/Za 90kč pul metra pásky !


Tak už uvažuji jestli je nepodlepit zrovna celé :mrgreen: :mrgreen: * :((
http://tatry98.xf.cz/P1510759.jpg
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Skimpy » ned pro 23, 2012 13:49

Koupil jsem teď návleky TRAMP RipStop tyto http://www.tazz-sport.cz/navleky/tramp- ... cerne.html
Tak snad budou dobré, těšil jsem se že je během Vánoc otestuju, ale vzhledem k předpovědi počasí asi až v lednu.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod nazalogy » ned pro 23, 2012 21:20

Ty treky jsem měl doted,sloužily dobře 2roky ale to zapínání z boku to jim čert dlužil, je to na obsluhu nepohodlné,pod návlekama se noha nepotila a hlavně neprat v pračce, pak top jde s nima z kopce budeš je muset častěji impregnovat,stačří je promáchnout v rukách:)

To Vachon souhlasím s Tebou s tím zapínáním zepředu,skvěle se mi ted osvědčilo, prošel jsem ted Jeseníky v těchto http://www.hudy.cz/goodssearch/83655,perma.html
Naposledy upravil mike dne ned pro 23, 2012 22:43, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Skimpy » ned pro 23, 2012 22:21

AD nazalogy

Ty co mám tak mají zapínání zipem s krycí légou vzadu ne na boku, tak uvidím jak se osvědčí.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TimTaylor » pon led 21, 2013 22:17

ahoj lidi, chtěl bych se zeptat, jestli považujete návleky za "nutnou" zimní výbavu. Po X letech jedu v únoru zas na pár dní s partou pod stan, tady v ČR, denně se budem pěšky přemísťovat, cca 15kg bágl, chůze cca 10-15km denně pěšky (na sněžnicích), jde o cca 3-4 denní akce. Na běžkách jsem návleky nikdy nepoužil a nechyběly mi. Budu mít solidní osvědčené kalhoty (DA Eiger), dole se stahováním lankem + vnitřním kotníkovým stahovacím sněhovým límcem ,takže do bot by se neměl sníh dostat. Jde mi o to, jestli mám obětovat dalších cca 500-800Kč, když jsem to doteď nikdy neměl a nepotřeboval a na další podobnou zimní akci zas asi pár let nepojedu, vyrážím spíš od jara do zimy, když není sníh...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » pon led 21, 2013 22:23

Ja ne. Na sneznicich normalne staci snehovy limec a jestli mas jeste lanko, tak je fakt nepotrebujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod karitapepe » úte led 22, 2013 7:08

TimTaylor - nutnost to není, ale pokud nenosíš sněžnice,, pokud nechodíš v membránových kalhotách, tak bys nějaké mohl mít, zas taková váha navíc to není :D
Já mám úplně obyčejné od české firmy Vape a stály mě v Hudáčí 380 kč a téměř spokojenost.
Využívám je docela často, jak do brodicího se sněhu, ale taky když oblékám mačky.

Samozřejmě, kdyby si dnes měl kupovat nové, tak bych si koupil membránové a ze zipem v předu :prayer:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Vachon » úte led 22, 2013 11:36

Já teda doporučuju návleky i na sněžnice...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod aksam » úte led 22, 2013 11:53

raději používám návleky i na sněžnice, sice mám kalhoty taky s vnitřním límcem, ale zažil jsem, že i tak se mi sníh dostal dovnitř
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod skabry » úte led 22, 2013 14:18

ke sněžnicím používám návleky stoprocentně i když mám na sobě membránovky
skabry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 7, 2008 15:13

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » úte led 22, 2013 23:44

Pak se da jeste udelat kompromis. Snehove limce jsou v podstate navleky, jen tak dobre nedrzi. Daji se ovsem vytunit. Dopredu hacek, kterym se zahaknou za tkanicky a na bocich poutka na pasek pod botu. Mam takhle vytunene membranove kalhoty a hacek sam o sobe uplne staci i pri sjizdeni snehem a brzdeni nohama. Poutka tam mam taky, ale nepouzivam, jsou zbytecne.

Hacky jsem vzal z rozbitych Ferrino navleku (aspon k necemu byly) a prinytoval je na spodni lem kalhot. Na snehovy limec by se to dalo udelat uplne stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » stř led 23, 2013 8:01

já v zimě na sněžnicích nosím membránové kalhoty i návleky, zkoušel jsem to i bez návleků, ale není to vůbec ono
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Návleky

Příspěvekod Mythos » čtv pro 5, 2013 22:08

Hoj !

Hľadám návleky na boty. Rád by som nejaké kvalitné čo vydržia pár rokov ... mali by byť určené do zimy ... na brodenie sa snehom.
Neviem či s membránou alebo je to zbytočné !?

Vopred Ďakujem za rady !
Naposledy upravil Mythos dne pát pro 6, 2013 19:49, celkově upraveno 1
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Návleky

Příspěvekod terkad » čtv pro 5, 2013 22:20

Ve správném tématu nejsi, návleky se bohatě probíraly ve vlákně o návlecích. Takže si to tam pročti a pokud budeš mít stále otázky, neváhej napsat. Tohle vlákno ti tam za chvíli taky přesuneme, ať tu v tom není binec.

Ještě bych tě poprosila o smazání těch obrázků z podpisu, zvlášť při čtení na mobilu, navíc s datovým tarifem, to trochu překáží :)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Návleky

Příspěvekod terkad » čtv pro 5, 2013 22:30

A abys neřekl, že neporadím, tak zopakuju to, co se ode mě nejspíš dočteš v tom odkazovaném vlákně.
Před pár lety jsem kupovala nemembránové (zátěrové) návleky od Outdoordesigns (v Hudy je prodávají) cca za 500,- a jsem spokojená. Membránové za skoro dvojnásobek by o moc lepší být nemohly. Dobrá je silná guma (ne textilní, prostě silný pás) nebo lanko pod botou, zapínání raději vepředu a rozhodně celorozepínací
Počítej s tím, že je nejspíš stejně prokopeš mačkami, tak ať ti to není líto. Pokud se bojíš, že se ti pod nimi bude moc potit noha, vyřešíš to shrnutím návleku nebo ohrnutím dlouhých termospodků pod koleno.
Čím masivnější zip, tím lépe, samozřejmě překrytý pořádnou légou.

Moje Outdoordesigns Alpine.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Návleky

Příspěvekod vonkreuz » čtv pro 5, 2013 22:44

Doplním a upřesním Terku.
Rozdíl jestli nemembránové nebo NONmembránové je rozdíl výrazný.
Ty, na které odkázala Terka jsou membránové. :wink: Mají tam i s lepší membránou eVent. Zkusil jsem oboje a ty s eVentem jsou lepší v prodyšnosti - tolik se nekondenzuje vlhkost nad komínem boty, který by stékala zpět do boty. Každopádně oboje jsou lepší než zátěrové, které jsem také měl (LoweAlpine polyuretanový zátěr). Protože jak si chceš ohrnout/rozepnout návlke v zimě ve sněhu, když ho nejvíc potřebuješ je mi záhadou. *
Pod nohou je lepší silnější pásek než lanko. Pásek více vydrží. Lanko mnohem snáže štípneš na kamení a pak se ti začne odmotávat. Při měkčích botách se ti muže lanko zařezávat do podrážky.
Zapínání vepřetu je lepší. Navíc nejlepší je klasický zip na kterém je léga na suchý zip. Např. návleky Mammut GTX stojí cca 60 a více € (1500Kč a více) a mají jen suchý zip. Tohle řešení je na draka, protože pokud se ti do sucháče dostane v zimě sníh nebo v něm namrzne voda, tak už huře drží, v nejhorším případě nedrží vubec a rozlepuje se.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod podpolanec » pát pro 6, 2013 0:13

Mam presne rok v Hudy kupene eVentove OutdoorDesigns Perma http://www.hudy.cz/navleky/outdoordesigns-perma,178-Cerna.html a neľutujem tych par € navyše. Dobre sedia na nohe, nesmykaju sa po lytku dole a hlavne neparí sa pod nimi noha. Dýchaju ako čert. So zaterovymi sa to neda porovnat. Odporúčam ich. Vdaka nim som si uzival zimnu turistiku pri nespocetnych kalamitach minulej zimy.
podpolanec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř lis 3, 2010 10:30

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 0:29

Vite jake navleky nejlip dychaji? Zadne navleky :twisted: Rekl bych, ze s navleky se to velmi prehani, nenosim a v naproste vetsine pripadu mi nechybi. V podstate jen kdyz se borim v hlubokem snehu, ktery uz je na sneznice. Takze si vezmu sneznice a navleky opet nepotrebuju.

No a kdyz uz navleky, tak ty z eVentu jsou dobra volba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod grco » pát pro 6, 2013 7:09

Jo, tiez nenosim navleky skoro vobec.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Návleky

Příspěvekod fps » pát pro 6, 2013 7:51

Mythos píše:Hľadám návleky na boty. Rád by som nejaké kvalitné čo vydržia pár rokov ... mali by byť určené do zimy ... na brodenie sa snehom.

já doporučuji Sea to Summit Alpine eVent http://www.hanibal.cz/turisticke-vybave ... qFzxCdtZvE
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Návleky

Příspěvekod fps » pát pro 6, 2013 7:59

vonkreuz píše:a mají jen suchý zip. Tohle řešení je na draka, protože pokud se ti do sucháče dostane v zimě sníh nebo v něm namrzne voda, tak už huře drží, v nejhorším případě nedrží vubec a rozlepuje se.

druhou zimu používám Sea to Summit Alpine eVent, a mají ve předu taky jenou široký suchý zip, a nic takového co popisuješ se mi nestalo, ba právě naopak se mi to zdá jako lepší řešení než klasický zip, a na tom suchý zip, takové návleky jsem taky měl, takže mohu srovnávat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát pro 6, 2013 8:18

mike píše:Zadne navleky

to je nejlepší řešení, tohle právě řeším, zbytečná zátěš na noze, a nebo v batohu, a ten opruz ráno když vylezeš ze spacáku, a ve velkém mrazu je navlékat když máš ještě zmrzlé prsty, takže bych to chtěl řešit membránovýma kalhotami který mají integrovanou proti sněhovou nohavičku
Naposledy upravil fps dne pát pro 6, 2013 15:07, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod vonkreuz » pát pro 6, 2013 8:34

Lepší se ti to zdá v čem? Myslím suchá zip X klasika+suchý zip.
Jestli za hlavní výhodu považuješ, že jen se suchým zipem je méně námahy (kratší doba instalace na nohu), tak si myslím, že tahle výhoda nad mnou psanou nevýhodou nepřevažuje.
Ty to srovnáváš jako jeden uživatel, já to srovnávám jako prodejce, kterému si na toto stěžovalo více zákazníku.

EDIT :mrgreen: Toto je muj příspěvek číslo 7777. :partyman:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Chmeld4 » pát pro 6, 2013 11:56

fps píše: ... takže bych to chtěl řešit membránovíma kalhotama který májí integrovanou protisněhovou nohavičku

Takhle to řešim já, ale pravdou zůstává že návleky sou účinější než ta integrovaná nohavička. V okamžiku kdy se proboříš nohou do sněhu se sníh natlačí do nohavice a má snahu vytáhnout sebou i tu vnitřní nohavičku. Pokud člověk brodí nějakou dobu sníh, tak se ho tam natlačí dost aby se vykasala i ta vnitřní :/
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát pro 6, 2013 14:05

osobní zkušenosti s integrovanou proti sněhovou nohavičkou (kamaší) mě dost zajimá, jestli mám pořídit takové kalhoty, a nebo zůstat u návleků? uvažuji nad High Point Zemu, dají se přeci zaháknout ve předu za tkaničky, a do ok na straně kamaše se dá dát lanko které se provlékne pod podpatek, tedy stejně jako u návleků, je to tak? pak přeci nehrozí vysunutí nohavice
Naposledy upravil fps dne pát pro 6, 2013 15:08, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení