A zase ty navleky... Jake?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » čtv pro 22, 2011 0:11

To fakt nemam, jestli si vzpomenu, zmerim ;-) Nezkousel jsem tyhle, ale jejich (pred...)predchudce, takze mohli cokoliv zmenit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » čtv pro 22, 2011 22:44

TooMooX píše:Mě zítra dojdou Ferrino TRANGO AIR tak jsem zvědav co vydrží... Snad hodně (alespoň 2x) aby se vyplatili :D

ty vypadají dobře, taky hledám výhledově pevné Cordura návleky na zimu na mačky, když tak pak poreferuj jak se ti jeví
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TooMooX » pát pro 23, 2011 17:43

fps píše:poreferuj jak se ti jeví


http://mfatra16.xf.cz/P1350121.jpg
Co se týče rozměru tak bych řekl že určitě nekecají a šířka bude těch: 48 cm obvod lýtka L/XL. Na rozdíl od předchozích nejsou v polovině zúžené gumou, ale mají přímo takový střih. Zapínaní je jen na suchý zip - hodně široký + nahoře a dole kovové cvočky. Dole velký háček na zachycení za tkaničky
Spodní část rozhodně neproseknete mačkou. Připomíná to obal na mačky. Opravdu festovní matroš. Zato horní prodyšná část (oranžová) je opravdu tenoučká a nejspíš lehce proseknutelná :| No snad nebudu tak šikovný...
Poutko pod nohou je hodně teňoučké a úzké. Na jedné straně klasika provlečení na druhé zapínaní. Podle reklamních kecu z nějakého odolného matroše tak se uvidí co to snese.

Podrobný popis (vč reklamních kecu) http://www.sambarsport.cz/navleky/ferrino-trango-air-navleky
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát pro 23, 2011 20:58

TooMooX píše:Spodní část rozhodně neproseknete mačkou. Připomíná to obal na mačky. Opravdu festovní matroš. Zato horní prodyšná část (oranžová) je opravdu tenoučká a nejspíš lehce proseknutelná :| No snad nebudu tak šikovný...

škoda že nejsou celé z Cordury, mě se podařilo proseknou návleky které nebyli z Cordury skoro pod kolenem, takže bych chtěl návleky celé z cordury
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2011 21:16

Proseknout kalhoty nebo navleky pod kolenem neni nic neobvykleho. Skoro bych rekl, ze komu se to jeste nepovedlo, tak toho v mackach jeste moc nenachodil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » pát pro 23, 2011 22:51

ale cordurové návleky by se neměli proseknout? s nimi nemam zkušenost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2011 22:53

Nabrousenyma mackama proseknes vsechno. Snad jedine kevlar ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod vonkreuz » pát pro 23, 2011 23:00

Podařilo se mi proseknout návleky, SS gatě, pod nima technostretch spodky a ještě nohu. :twisted:
Návleky jsou při použití maček spotřební materiál, stejně jako hůlky při skialpu. Takže moje oboje návleky (LoweAlpine & OutdoorDesign) jsou pozalepované stříbnou páskou. Osobně chci návleky, aby mi bordel, ať už sníh, kamínky nebo bláto nepadaly do bot. Nepotřebuju je na okrasu. Robustní návleky jsou fajn, ale zase další váha navíc, kterou musím tahat na nohách. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod amigo » sob pro 24, 2011 10:03

mám návleky celé z cordury a ty nějaký ten šrám od maček ustojí. váží 360 gramů, tedy pro místní gramhoniče a vonkreuze by chůze v nich byla zřejmě regulérní posilovnou :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » sob pro 24, 2011 11:19

amigo píše:mám návleky celé z cordury a ty nějaký ten šrám od maček ustojí.

jaké to jsou?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod amigo » sob pro 24, 2011 12:48

nevím jestli se ještě vyrábí, na stránkách Trek Sportu jsem je mezi produkty nenašel, nicméně jsou to tyhle
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod Trafikant » sob pro 24, 2011 16:55

Trek Sport je na tom bohužel dost zle, nemaj nové batohy (už skoro rok), nemaj ani návleky (a to jsme je otravovali skoro co týden, esli je budou šít, že se na to lidí ptají)...zkrátka se buď někdo u nich probere a firmu zachrání nebo to půjde do kopru kompletně :| .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TooMooX » ned úno 5, 2012 11:55

Ferrino TRANGO AIR

Tak horní část je opravdu prodyšná. Při momentálních teplotách pod -20°C je to krásně vidět po sundání :D http://mfatra17.xf.cz/P1350573.jpg
Jinak ty malinké zapínací pásky pod botou se zatím zdají být OK. Návleky se nerozepínají ani nijak neposunuji. Co se týče odolnosti nevím.Zatím sem si prosekl jen kalhoty nad nimi :D
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » ned úno 5, 2012 14:29

nedostává se ze spoda (okolo kotníků) sníh pod Ferrino TRANGO AIR?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TooMooX » ned úno 5, 2012 14:38

Nepozoroval jsem nic takového. Mají opravdu dost anatomický střih + široké sucháče, aby sis je hezky nastavil na svou botu. Na té pravé jde vidět led, když jsem v ní vletěl do málo zamrzlého potoka nad Skokem. Voda se moc daleko nedostala. Místama jsem brodili až po kolena ve sněhu. http://youtu.be/tbuk_dHjF2o
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod fps » ned úno 5, 2012 17:16

měli jste pěkné počasí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod platan » ned úno 5, 2012 21:10

Nevyznám sa veľmi v návlekoch. Kedysi sa šili doma zo " šušťákoviny" potila s v nich noha, trhali sa od mačiek, sr.li sa zipsy. trhali šnúrky. Mal som požičané viaceré súčasné - nič moc, potí sa v nich noha, v zime znútra namŕza. K vôli farebnému súladu s červeným nápisom na rukavičkách mammut som si kúpil gore-texové červeno čierne identickej značky a zmenil som názor na návleky v zime. Je to fakt jedna báseň a pohoda, dolu odolná pracka a čierna Cordura, na lýtky krvavočervený Gore-tex, vpredu samolepiaci zips - neveril som a ešte stále nemôžem uveriť.... len tá cena..... hmmmmm.... tou červenou uputávam aj šestnásťročné turistky, takže nebanujem cenu - len ľutujem, že som si ich nekúpil dávno, keď som mal ešte "silu v rukách" :-)
apropo - nemá niekto skúsenosti s tými šitými na mieru s neoprénom od sir joseph? Vážne o nich snívam ...
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 5, 2012 21:24

platan píše:apropo - nemá niekto skúsenosti s tými šitými na mieru s neoprénom od sir joseph? Vážne o nich snívam ...

Pokuď myšlíš tyto kamaše, tak jsou použitelné jen s mačkami. Nedají se používat samostatně, protože se "navlékají" i na podrážku.
Levnější varianta je potom toto...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod platan » ned úno 5, 2012 22:44

@vonkreuz
tie prvé som mal na mysli od sir joseph. Mám dojem, že tie druhé sú len lacnejšie a tiež ich treba obúvať na mačky. Tá červená je ale okúzľujúca. :-) Alebo som niečo prehliadol?
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 5, 2012 22:58

Pokud jsi měl na mysli jiné SirJoseph návleky, než na jaké jsem dal odkaz - tak sem s nimi, respektive s odkazem na jejich prodej na webu. Jiné se nevyrábí. A ani tyto se nedělají z neoprenu.

Chtěl jsem jen ukázat, že ani SirJ. ani Pamír nemají mimo zimní/sněhové/chladné období využití.

Ty Pamir7000 má tady Aldo a půjčoval si je od něj i Robur.

Jak už jsem psal někdě v tomto vlákně výše - je zbytečné výrobce, barvu/barvy nebo to zda jsou z GTX, Eventu, Watergate, Vivatex, Cordura, Nylon, Polyamid nebo si je šiješ doma. Stejně je jednou v prašanu, kdy si nevidíš na nohy, protrhneš mačkou. Je to čisté spotřební zboží. Jediné co je podstatné řešit jsou funkční detaity - zapínání vepředu, zip překrytý légou se suchým zipem, dostatečná výška, odolný pásek pod podrážkou a držící gumička stahování nad lýtkem.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod platan » ned úno 5, 2012 23:38

@vonkreuz
ja riešim už len použitie v mraze na zateplenie. Môžu byť použiteľné len na mačky alebo snežnice, to mi je jasné od samého začiatku. Cenu, tak ako pohrebné a kremačné poplatky už neriešim. Bol som pred otázkou: zimné duplexy, Lasportiva evo GTX zateplené, alebo Evo trek GTX. Podľa mojich pripúšťam, že nie bežných a štandardných požiadaviek, som sa rozhodol pre LS Evo Trek GTX s tým, že pre mrazové podmienky a zateplenie nahradím týmito návlekmi. Netuším, či som sa rozhodol správne, ale tak som sa rozhodol a LS Evo trek GTX už mám v zábehovom režime. Tým mám na mysli konkrétne niekoľkohodinové zábehové pobiehanie pri varení v kuchyni a zopár km na Martinkách. V ostrom boji, zatiaľ pre extrémne posledné mrazy som radšej vzdal, predpokladám však, že sa kúpe tých návlekov sir joseph nevyhnem, alebo budem prinútený ku kúpe aj tej zateplenej verzie LS. A "vo to vlastně kráčí" po slovensky s jednou z týchto alternatív poťítam. Hlavným použitím sú pre mńa niekoľkodňové pobyty na hrebeňoch, zdôrazňujem, že pobyty k vôli pobytom, nie nejaké extrémne viacdňové prechody ohrozujúce rekordy. Myslím, že sa vyjadrujem presne, jednoznačne a správne.
platan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: sob úno 4, 2012 20:04

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod axi12 » sob bře 24, 2012 19:52

Ahoj,

nechce se mi kvůli tomu zakládat nové téma, tka to píši sem.

Chci se zeptat, jaké máte zkušnosti s návleky od Jurka, konkrétně mi jde o ty Glacier - [url]http://www.jurek.cz/vyrobky/další-vybavení/návleky/návleky-glacier?lang=cs#JUMP_HERE[/url] - ty by měli být odolnější. Dospěl jsem k názoru, že chci nemembránový a když mají teď u Jurků tu slevu, tak si říkám, proč je nevzít. Doporučili byste mi je nebo ne?

Díky,
axi
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TooMooX » sob bře 24, 2012 20:29

Jak bylo napsáno výše je to spotřebák. Tedy pokud budeš chodit i v mačkách v hlubším sněhu a nečekaně se proboříš. To je pro návleky vražda 8)

Tak už to budou skoro 2 měsíce co mám Ferrino TRANGO AIR
- cca 5 průstřelu :( http://tatry61.xf.cz/n1.jpg :cry: Na opravu se osvědčila. http://www.hanibal.cz/stany/doplnky-ke-stanum/4424-sir-joseph-opravna-samolepici-paska/Za 90kč pul metra pásky !
- Spodní část z cordury stále bez poškození. Někde leze nit švu, ale nic vážného.. Možná to mělo být naopak. Dole "nic nevydržíc" prodyšný matroš a nahoře odolná cordura :((
- Pásek od botou kromě drobného pelichání nejeví větší známky poškození http://tatry61.xf.cz/n2.jpg Zato ta spona (vlevo) kterou je provlečen pásek, asi po zásahu o kámen ? /Ze začátku jsem to totiž nepozoroval/ Samovolně uvolňuje pásek až se při brodění sněhem uvolní úplně. Pásek pak plandá jen na zapínání (vpravo). Zkoušel jsem různé provlečení a stále se to posunuje, asi ho zkusím přišít :roll:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod axi12 » sob bře 24, 2012 20:32

No s mačkami nelezu vůbec, spíš v zimě na sněžnice a tak... na léto taky občas do bordelu keřů a tak :)

no to znamená, že spíš jo nebo ne? :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod TooMooX » sob bře 24, 2012 20:43

Keře by snad mohl ten technický matroš vydržet. Pokud je takhle budeš "šetřit" tak se ti vyšší investice vyplatí v prodyšnosti.

Ty Jurky nevypadají špatně. Na lehkou turistiku asi fajn. Mě by vadilo, že mají asi plastové spony co drží pásek (možnost defektu o skálu) + obyč textilní pásky. Bude nutné je jednou za čas vyměnit.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod axi12 » sob bře 24, 2012 20:50

Jn, tak s tím počítám. Plast a textil toho tolik nevydrží. Ale zatím víc snad nepotřebuji, tak je asi vezmu,,, :t:t
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod šíp » ned bře 25, 2012 18:22

axi12 píše:Chci se zeptat, jaké máte zkušnosti s návleky od Jurka, konkrétně mi jde o ty Glacier -

Nějaké od Jurka máme, jen přesný typ nevím, ale asi ten Glacier. Užíváme je od roku 2006.
Nevýhody: zapínání vzadu a minimální prodyšnost /alespoň ve srovnání s návleky, které jsem si koupila na tuto sezónu/.
Zatím jsme je nikde neprotrhli ani nijak neprodřeli či jinak poškodili. Je ale fakt, že nechodíme v mačkách a nelozíme, převážně z 90% ty návleky nosíme na sněžnicové túry.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod axi12 » ned bře 25, 2012 18:45

jo,jo.. tak o to mi halvně jde... to zapínán v zadu je velká nevýhoda?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod šíp » ned bře 25, 2012 18:46

Pro nás ano, hlavně v terénu. Blbě se to totiž zapíná ve stoje, je lepší si k tomu někde sednout, což u stanu ne vždy jde. Nyní mám zapínání vepředu a chrochtám blahem :-..
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: A zase ty navleky... Jake?

Příspěvekod DAV » ned bře 25, 2012 19:53

Také jsem přesedlal na zip vepředu. Nicméně v nějakém kšeftu jsem včil viděl návleky se dvěma zipy. Jeden hlavní vepředu, a jeden ventilační na vnější straně, po otevření byla vidět sítová podšívka.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení