hamaka Amok Draumr 3.0

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

hamaka Amok Draumr 3.0

Příspěvekod skutrjohny » stř bře 15, 2017 14:36

prikladam mensi recenzi/zkusenost s touto atypickou hamakou.

Prvni seznameni:

.. a celkem zklamani. Vetsinu neduhu jsem cekal a pocital s nimi, ale stejne v realu se to cloveka dotkne vic:) Nutno jeste rict, ze jsem v ni zatim nespal.

Plusy:
zpracovani a teoreticka funkcnost
pouzity material
moznost spani na brise (myslim, ze je to realne:)
zavěšení
celkove pristresek a jeho zpracovani

Minusy:
nutnost atypickeho lehatka a jeho vsunuti do hamaky
nastup do hamaky
baleni vcetne pristresku

Asi takhle, vybalit a zavesit samotnou hamaku vcetne pristresku je snadne a rychle. Problem nastava v momente, kdy tam chcete vsunout lehatko danych rozmeru. Jde to spatne a bylo me lehatka lito. Mozna by to vyresilo, kdybych ho nafouknul jen cca na 70% a prehnul ho. Priste zkusim. Teoreticky by to mohlo vyrazne pomoct a tim by toto negativum odpadlo.
Nastup na hamaku je hodne kostrbaty a neprijemny. Dost pomuze, kdyz ji nezavesite prilis vysoko a jste stihly a pohyblivy clovek:) Verim, ze to chce cvik a casem by i z tohoto nemusela byt takova otrava. Na propagacnich videich nastupuji stylem, ze prehnou lehatko (zase je mi ho lito, preci jen neni nejlevnejsi) a pak to vypada snadno. Samotne leženi na hamace je prijemne a da se na ni celkem bezproblemu otacet. Nekdo tvrdi, ze povrch klouze, mne to tak nepripadalo, i kdyz ve spacaku to muze byt jinak. Dalsi vec, ktera by to vyresila, je vypolohovani nohou. Moskytiéra funguje skvele stejne jako vsechny kapsy a jine detaily. Houpani usmernuje pruzna snurka umistena za hlavou. Polohovani zad primo na hamace je narocne a da se takto polohovat jen do urcite miry. Lepe polohovat ze zeme. Varianta pro sezeni je dobra vychytavka, ale neprilis funkcni;) Vyzaduje opet trochu usili pri nasedani a vzdy se musi prehnout lehatko. Urcite tuhle variantu nebude clovek vyuzivat pri castem sedani a sesedani a navic s cimkoliv v ruce.
Stejne jako hamaka i pristresek je kvalitne zpracovany a rychle se stavi. Vzhledem k urceni a funkcnosti se na nem tezko hledaji nejake negativa. Da se pouzit i bez hamaky.
Tim se dostavame k posledni otravne veci a to baleni. Kupodivu otravneji se bali pristresek - v obalu od hamaky je vetsi rezerva. Baleni se da hodne usnadnit a urychlit tim, ze se nebudeme sr*t s peclivym smotavanim snurek a popruhu. Myslim, ze to nebude mit zadny vliv na nasledne vybalovani. Jedine co bych dodrzel je, ze popruh se zelenou karabinou zustane v obalu nahore pro pristi rychlejsi zaveseni dle doporuceneho postupu.

Zaverem:
Spousta zaporu se mozna casem vyresi tim, ze jednoduse ziskate ten grif, ze se s hamakou proste vic szijete. Verim tomu. Cemu taky musim verit je odolnost a kvalitni zpracovani materialu, protoze hamaka je diky svemu charakteru hodne namahana. Spani jeste otestuji a priste se nebudu ani tak parat s tim balenim (rikal jsem si, ze ji treba budu prodavat:) ) a udelam vse tak, aby hlavne ta funkcnost zvitezila a ja z ni mel radost.
Stridat ji budu se stanem a rozhodovat se budu podle mista planovaneho noclehu. Na nejakem skalnim previsu s pokroucenymi borovicemi po stranach a panoramatickym vyhledem by ji bylo skoda nevyuzit. Ale nebudme zas takovi idealisti:) Budou i jine mista a uplatneni.

Druha zkusenost:

Prvni, na co jsem si minule stezoval, bylo vsunuti lehatka. Zkusil jsem ho tedy nafouknout mene a prelozit a super, ono to vazne funguje. Nerozumim, proc ho pri vsech tech testech nevkladaji timto zpusobem a zbytecne desi potencionalni zajemce. Dalsi, co jsem trenoval, bylo nasedani. Uz mi to jde podstatne lepe a prestavam to povazovat za problem. Chce to jen dat hamaku do spravne vysky a pri nasedani prehnout lehatko. Nekdo to zvlada i bez prehnuti rozkrocmo, ale tu mam zas naopak podezreni, ze maji v hamace uzsi lehatko a tim lisacky vzbuzuji u lidi dojem, ze to jde takto snadno. Nevim, mozna jsou jen hodne vysoci nebo ji meli prilis nizko. Ja mam 180 a slo mi to blbe. Baleni jsem si stopoval, a kdyz se vykaslu na to motani snurek (uvidim, jestli to nebude priste zaplantane), tak pristresek sbalim za cca 5min. (s motanim by to bylo cca 7min). Samotna hamaka je sbalena za 2,5min., takze parada.

No a jeste par veci, ktere jsem minule nezminil.
Vaha: 1340g + pristresek 713g. Verim, ze pro klasicke hamakare je tohle zjisteni katastrofalni. Pro me, jako cloveka, ktery sebou taha vetsinou stan, je to ubytek cca 0,5kg, takze me to nedesi. Dulezite ale je, ze ji nesmite srovnavat s nejakyma UL hamakama do kapsy, ale s tema, ktere maji alespon dvojite dno a tam ten vahovy rozdil uz takovy neni. No a kdyz k nim vezmete i zatepleni, tak z toho vyjde vitezne Draumr, ktery je v te stavajici podobe i pro zimni pouziti.
Koliky: koliky maji to plus, ze jsou male, lehke a kvalitni ..a hezky vypadaji:) Minus maji to, ze jsou male a tim moc nedrzi v mekke zemi a co si budeme nalhavat, v lese, kde se nejcasteji nocuje, je prevazne mekka puda.

Spousta kritickych recenzentu dali na prvni dojem, ostatne jako ja. Tahle hamaka ale vyzaduje zvyk a trenink a hlavne neni pro kazdeho. Priste otestuji uz snad i to nocovani a mam v planu ji doplnit o jednu vychytavku vlastni vyroby, tak uvidim.

ObrázekObrázek

nastaveni moskytiery ma jednu vyhodu, ktera je asi pro spoustu lidi skryta. kdyz jsem si cetl recenze, casto si stezovali, ze jim pada na hlavu. ona ma ale 2 moznosti polohovani a tu druhou nikdo nevzpominal, i kdyz je ucinna a zabranuje prave tomu padani. ja jsem si teto moznosti poprve taky nevsimnul.

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: hamaka Amok Draumr 3.0

Příspěvekod skutrjohny » pát bře 31, 2017 9:15

a něco z terénu:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: hamaka Amok Draumr 3.0

Příspěvekod PaKo » pát bře 31, 2017 13:03

Měl bych připomínku k hmotnosti a zateplení u klasické hamaky - k Amokovi ale musíš připočíst i hmotnost karimatky (u takto velkých karimatek hádám 0,75-1,0kg), kterou potřebuješ celoročně, takže celková váha kompletu je pak kolem 3kg, kdežto u klasické hamaky ti stačí v podstatě lehká alumatka. Tím nechci Amok shazovat, ale jen říct, že Amok bude vždy těžší ;)

Jinak s Amokem jsem už přišel do kontaktu, i si vyzkoušel ležení a ačkoliv jsem v něm nespal, trápila mne tam jedna podle mne (ale nemusí se to týkat každého) zásadní věc - měřím cca plus mínus 185cm a Amok na mne působil tak, že je prostě malý - musel jsem si najít přesný bod, abych nepřepadal na hlavu a nebo do noh a když jsem ho našel, nohy jsem měl v té "vaně" dole téměř nadoraz. A to je něco, jako když ležíte v malém stanu a máte nohy na stěně - můžete je pokrčit a spát jako skrčenec (ze zkušenosti vím, že mne budou ráno nohy bolet), nebo se zapřít o tu stěnu a spát celou noc zapření (ze zkušenosti vím, že mne budou ráno nohy bolet). Pro menší osoby to možná nebude tak hrozný, ale ta "nestabilita" Amoku je pro mne dost nepříjemná.

Podotýkám, že jsem hamakář a jsem pro každou inovaci. Ale tohle pro mne tedy ne. Ale znám velmi spokojenou uživatelku Amoku, která se zase do klasické hamaky už taky nevrátí. Každej jsme nějakej ;)
PaKo
 

Re: hamaka Amok Draumr 3.0

Příspěvekod skutrjohny » pát bře 31, 2017 13:41

ja merim tech 180 a je mi akorát. kdybych byl vyssi, asi bych do ni nesel. spat jsem v ni uz spal a za celou noc jsem nikam nesjizdel ani nijak nebalancoval, coz me samotného prekvapilo. preci jen jsem nejake mensi presuny cekal:) s lehátkem mas pravdu- je nezbytne. ja mam od Exped a to ma i přes vysoky tepelny komfort vahu cca 0,7kg.

vahove jsem to porovnaval s Hennessy Jungle Explorer, coz je klasika s dvojitym dnem.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: hamaka Amok Draumr 3.0

Příspěvekod skutrjohny » čtv čer 8, 2017 11:17

dalsi minus teto hamaky oproti klasickym je, ze nabizi horsi ochranu proti desti a vlhkosti. tim, ze je vuci pristresku příčně, jste nuceni ji mit níž a nebo se dotykat u nohou plachty a tim do spacaku absorbovat vysrazenou vlhkost. to jen tak dalsi postreh
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: hamaka Amok Draumr 3.0

Příspěvekod skutrjohny » pon črc 1, 2019 21:10

doplnim nejake foto. hamaka drzi stale bez poskozeni a potvrzuje se jeji uz na prvni pohled vyborne zpracovani

Obrázek
http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=27&t=1435&start=1080#p513415

jinak Amok inovoval a zde je vysledek:

Obrázek
na prvni pohled vidim minimalne jedno vyrazne vylepseni a to vedeni "ridge line" skrz bocni kapsy, coz krom zvetseni ulozneho prostoru ma hlavne pozitivni vliv na moskytieru, ktera vam takto uz tolik nepada na hlavu. taky je hamaka delana uz i ve variante XL a nabizi i vlastni nafukovaci lehatka v cene cca 2.700,-Kc
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště


Zpět na Ostatní vybavení