Mačky

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mačky

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2021 17:25

apuka píše:Zmenil jsem link na celou recenzi, je to tam 3. fotka.

Hele, takove macky jsem mel asi pred 20 lety z pujcovny :D Tezke jako krava a taky tak velke. Po tech letech, co je mas, uz by asi zaslouzily vymenu za neco lepsiho, ne? Teda, nebyly vylozene spatne, ale ve srovnani s Grivelama o tridu niz.

apuka píše:Je popruhy nedavam uplne pryc, jen uplne roztahnu ale tak, aby zustaly jeste uchycovacim mechanizmu i s kouskem na chyceni do ruky.

Njn, pak se div, ze jsou ti popruhy kratke. Takhle se to pouzivat nema.

apuka píše:To proto, ze si neumim predstavi, jak bych si je pres ty kolecka provlekal v palcacich, ale i v obycejnych teplejsich rukavicich.

To jsem nikdy nezkousel, ale v prstovych PWS rukavicich to jde normalne. Nejvetsi problem neni provlekani, to si myslim, ze by slo i v silnych rukavicich, ale privazovani konce popruhu. Skoro si rikam, ze ho zkratim, abych to nemusel delat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky

Příspěvekod iggi » čtv dub 29, 2021 8:14

skutrjohny píše:jeste k tem Grivelam Air Tech NC, ktere jste mi tu pred casem doporucovali
https://www.bergfreunde.de/grivel-g10-steigeisen/
jak se takove macky nasazuji? jde to snadno, rychle a i ve stoje? MYSLIM VARINTU NEW CLASSIC tak jak je v odkazu

Nazdar, ja mám tie Girveli air tech ale cramp-o matic a nasadzujú sa ľahko. proste nastúpiš do nich, patu zacvakneš a predný popruh uchytíš a máš.
Som s nimi spokojný, len ich treba vždy dobre vysušiť aby nezhrdzaveli :D
Včera som ich ešte prevetral viď provokačné foto z Oravy - Salatín.
Pano salatín.jpg
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Mačky

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 29, 2021 8:50

Tak se pochvalim jak jsem opravil svoje kamenomačky :D Jasně přesně tak se to nedělá.
Stařičké Revaltiky, ktere neměli košíky ale pásky. Ty po letech se prošoupali. Tak jsem tam našil druhe :(( No jo to co sem čekal se stalo. Takže jsem byl připravem.

první oprava
Obrázek

ani ten plastový pásek nic nevydrží

Obrázek

Dva pásky už vydrželi, ale aspoň ještě vypadli :((

Obrázek


Takže je načase pořídít nove kamenačky :ú

Jaký levný spotřebák? Zatím mám ve výběru vyprodejove Singing Rock Fakir II - Tech https://www.singingrock.cz/fakir-2 Po tom vyzutí asi chci rovnou automaty ač na jarňaky (boty) je pak nedám. Koupil jsem nesmeky tak třeba to nebudou na jaře potřeba.

EDIT: tak teď nevím. :(( Už jsem jedny mačky taky zlomil. Dvou lidem to už je nějaka moc velká náhoda

Obrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Mačky

Příspěvekod AlexBeck » čtv pro 2, 2021 11:32

Risknul jsem ty vyprodejove Fakiry II. Na botě sedí hezky. Mají nizké hroty stejně jako lezecke. Zajimavé, že už nemají ten plíšek na hrazdě. Tj spojení hrazdy ze zapínaním. Stařičké Lucifery ho měli :((

ObrázekObrázekObrázek
Lucifery a plisek
Obrázek

Koukal jsem, že i Singin prodává tzuning sadu z automatu na ploautomaty jako má např PETZEL.
https://www.singingrock.cz/trmen-semi-classic 630kč ??? :shock: Jooo asi kvalitní hend mejd práce :roll:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Mačky

Příspěvekod AlexBeck » úte led 18, 2022 5:11

Taky to nemohli začít prodávat dřív ](*,)
Novinka Simond mačky včetně setu auto/polo + obal za 2500kč.
https://www.decathlon.cz/p/poloautomaticke-macky-na-alpinismus-makalu-12-hrotu/_/R-p-304774?mc=8523071#v2632464
Tak budu mít troje mačky. Zase 3x déle vydrží :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Mačky

Příspěvekod wertigo » stř led 19, 2022 16:47

AlexBeck píše:Novinka Simond mačky včetně setu auto/polo + obal za 2500kč.

ahojte, vedel by nekdo poradit, jestli existuji macky na obr boty? nebo nejake udelatko kterym by to slo poresit ? mam skelet skialp boty 344mm, psali mi z decathlonu ze to pomerili a je to male, a ze oni ze zadny prodlouzeny spoj. element nevedou.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Mačky

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 17:04

Ke Grivelum se da dokoupit delsi pasek. Jestli by ti stacil nevim, koukni na jejich web a rozmery.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky

Příspěvekod apuka » stř led 19, 2022 19:34

Ano, da se dokoupit a funguje na vetsinu Grivelovskych macek. Syn je dostal na Vanoce, spolu s Air Tech mackami. Bo ty na 47 boty uz neda, ale muze to pouzit i na svych G12. Sedi mu to s velkou rezervou na skialpove boty 310 mm vnitrni rozmer, tj. ne moc mensi skelet jako mas Ty.
Podobne dela i Singing Rock. Najdes obe na strankach Singing Rock Outletu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky

Příspěvekod wertigo » stř led 19, 2022 19:43

ok diky, mrknu na to, mam to stejne, 310mm MP stelka, skelet 344mm.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Mačky

Příspěvekod markjohnchef » úte led 25, 2022 19:46

markjohnchef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 28, 2021 19:35

Re: Mačky

Příspěvekod AlexBeck » úte led 25, 2022 22:35

V tom linku z Decathlonu máš jen automaty :wink:

Normální turistické mačky jsou všechny stejné. Tak vyber třeba podle barvy :mrgreen: Jak neřešiš např atypickou délku.Univerzalnost polo/auto.
Ty moje SInginy Fakír II mají zubatý a prej nižší hrot ala lezecké. Koukam ale že model Fakír III už má všechny "rovné" Tudíž ani toto nebude výhodou. Když to další generace nemá.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Mačky

Příspěvekod sobb » stř led 26, 2022 0:27

markjohnchef: z těch zmíněných znám jen CT Nuptse, a ty mají opravdu dobré vyhazovače sněhu. O nic horší, než Grively, které jsou řekněme jakýmsi etalonem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Mačky

Příspěvekod mike » stř led 26, 2022 0:29

A taky z nich vypadaji nejlip.

AlexBeck píše:Normální turistické mačky jsou všechny stejné.
:roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky

Příspěvekod sobb » stř led 26, 2022 0:58

AlexBeck píše:Normální turistické mačky jsou všechny stejné. Tak vyber třeba podle barvy :mrgreen:
Mlčeti zlato ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Mačky

Příspěvekod AlexBeck » stř led 26, 2022 1:12

Nevidím u turistických žádný rozdíl. Jaký je tedy mezi těmi Camp/Deca?
Stejně se v tom plácáš ve sněhu občas jiskřiš po skále. Na firnovem poli zalituješ, že ti bylo zdechlo je nabrousit.
Měl jsem 4 turisticke. Žádných rozdílu jsem si nevšiml. Tedy toho, že dvoje byli reminkove. Ty už ani zadarmo. Vyzouvali se jak se nabaloval sníh mezi podrážku a mačku.
U lezeckych už rozdíly vidím. Už např použití monohrotu na rampouchy.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Mačky

Příspěvekod apuka » stř led 26, 2022 10:58

Ja Ti teda nevim, ale rozdily jsou tam pomerne velke. Ano, ve vsech se "placas po snehu", ale je rozdil mezi placanim se a placanim se :wink:.
Konkretne zkus srovnat dve "turisticke" Grively - G12 a Air Tech. Pokud mezi nimi nenajdes rozdily, tak jsi nejaky divny :-).
Zakladni rozdily - vaha, uspesnost vyhazovace snehu, po zkusenostech s jednema novyma AustraAlpin u vyletu s gajdem bych rekl, ze i s mechanizmem zatahovani snurek (to plati i pro poloautomaty), usporadani a pocet hrotu (hodne na tom zavisi, kde vsude, za jakych podminek a jak bezpecne je muzes pouzivat), ...

Abych nepsal o rozdilu mezi ocelovymi a hlinikovymi mackami - obe jsou turisticke :-).

Ale jinak je jeden rozdil, ktery jde tak trochu napric znackami - sirka mezi hroty na krajich. Nektere mas (hlavne na 12-kach botach se sirsi podrazkou) s malym prehnanim je mas jen v prostredni casti a potom pouzivat macky s vyssimi hroty (napr ty G12) na tvrdem ledu je dost nekomfortni, bo se Ti "vyvraci" noha jednou na jednu stranu, jednou na druhou. Nektere jsou sirsi a tam citis hodne i jen nekolik milimetru rozdilu.
Podobne (trochu to obcas souvisi s predchozim) maji nektere macky predny a zadny vycnelky, kam ma bota zepredu/zezadu zapadnout bliz k sobe, nektere dal - taky to dela citelny rozdil, kdyz mas sirsi boty, maji tendenci z tech vycnelku vyskakovat (vzadu plati jen pro reminkove). Navic se Ti kvuli tomuto muze stat, ze se Ti hranicni velikost nekterych bot do macek jednoduse nevleze.
AlexBeck píše:reminkove. Ty už ani zadarmo. Vyzouvali se jak se nabaloval sníh mezi podrážku a mačku.
:shock: :shock: :shock:
Kam a jak se Ti snih nabaloval??? Fakt mezi podrazku a macku? Tak to jedine, zes boty mel blbe prichycene (mozna kvuli tomu druhemu bodu, co pisu vyse, taky mas hranicni velikost a sirsi boty). Stejne tak, v zivote se mi reminkove macky "nevyzouvaly". Max. se stalo, ze se predek botkousek pootocil oproti macce - ale to prave tehdy, kdyz se nevlezl spravne mezi ty predni vycnelky a navic jen tesne se nevlezl delkou do jednoho nastaveni delky macek, tj. na dalsi delku tam byla moznost 3-4 mm posunuti. To zatazenim nikdy presne nedokazes eliminovat. Toto je ale spise otazka konkretni kombinace boty, velikosti a macek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky

Příspěvekod apuka » stř led 26, 2022 12:40

@markjohnchef: s CT asi neprohloupis, Simondy (ale poloautomaticka verze, ne ta linkovana) taky nebudou uplne k nicemu, ale ty nepoznam. Kazdopadne si nemyslim, ze by z hlediska kvality provedeni a vydrze byly zasadne rozdily.

Ale vzhledem k memu predchozimu prispevku Ti doporucuji si vzit svoje boty a alespon v obchode si zkusit nasadit ty macky (mozna jeste i jine, kdyz budou mit) a alespon pohledem zkusit zhodnotit, zkusit, jak drzi, atd. Plus pokud si je obujes na botu na nohou, tak i snadnost obuti a vyzuti. Muzes byt prekvapeny z rozdilu - nebo taky nemusis a v tom pripade si vem, co se Ti lip pozdava (nebo napr. ke kterym je v cene i obal :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky

Příspěvekod AlexBeck » stř led 26, 2022 13:26

Ano rozdíl mezi 10/12 hroty a hlinou je podstatný (hlavně pro ultralightery :D )

On se ptal na běžné levné mačky do 2500kč. Poptavál mačky na VHT tam neuplatníš zuby do ledu nebo menší hroty. Pohybuješ se snad nejčastěji sněhem. Kratší hroty - brzy není co brousit :D
Vyhazovače:
Moje poslední turistické kamenomačky (15 let staré Revaltiky) měli ještě jako vyhazovače primitivní gumohadr. Nepozoroval jsem rozdíl oproti plasto destičkam. V řadným odměku při sestupu žlabem (10cm bambule sněhu) zalepíš asi i ty mičky na Grivelu. Ty moje polomačky mají taky jen hadr a asi i ten funguje.
Obrázek

Vyzouvání u řemínku se dělo postupně (po delším brodění mokrého sněhu) Nějak se to asi povolilo, více si to sedlo, uhýbyla ta mačka do stran, hromadil se po ní sníh. K vzteku :vom:

Já bych bral ty Simondy Poloautomatické mačky na alpinismus Makalu 12 hrotů :wink: Koupí zimní boty nebo na menší lyžaky a ma za ten peníz polo/auto.
https://www.decathlon.cz/p/poloautomaticke-macky-na-alpinismus-makalu-12-hrotu/_/R-p-304774?mc=8523071#v2632464
Automaty jsou super. Já je obuji/vyzuji snad do minuty. Jen jeden pasek okolo kotníku a ani se nehnou \:D/
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Mačky

Příspěvekod apuka » stř led 26, 2022 14:36

Obavam se, ze s Tebou v techto usudcich par lidi souhlasit nebude, vcetne mne.

Taky pouzivam macky pouze na turistiku a VHT (ledovce uz moc ne), ale rozdily i tam jsou hodne citelne. Abych nepsal o sobe, protoze ja stale pouzivam uz 10+ let stejne Campy a jen obcas jsem si pujcil jine, tak syn (predtim stejne jako ja) i manzelka (predtim 10-hrot BD), co maji uz dva roky Grivelacke G12 (uz poloautomaty) o uplne jinem levelu. A neni to o poloautomatu vs. reminkove, ale o tom, jak se v nich chodi, jak macky "drzi" ve snehu/ledu, jakou davaji podporu a pocit jistoty na stejnych trasach ve stejnych podminkach. Rozdil dobre citit i pri obycejnem zimnim vystupu na Lysou za spravnych sneho-ledovych podminek a spravne zvolene trase :wink:.

Takove zimni vystupy ve Vysokych Tatrach typu Baranie Rohy a zimni "polske" sedla (s primou cestou nahoru) jsou bezne VHT cesty a tam ocenis i ty predny hroty.

Co se tyce vyhazovacu, tak tam je teda rozdil poradne velky :-). Pokud jsi nemel s dobrym vyhazovace, tak to nepochopis.

Takze s tim sbiranim snehu mezy macky a podrazky to asi byly problemy s upevnenim (a mozna, co jsem psal).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky

Příspěvekod AlexBeck » stř led 26, 2022 15:12

G12 mají možná o něco vzpřímenější přední hroty zase při turistice o ně pak můžeš zakopávat. Je určená do těžších lezeckeho terénu.
Přední hroty stejně "správně a pevně" umistíš jen na automatech. Nejhorší je variantou je dát si řeminkovou mačku na zimní botu (s přední drážkou) a jít lézt ledy :-) Tom můžeš jít rovnou bez maček.

Tak BD a Grivel jsou snad jediné mačky co jsem neměl. U ostatních jsem velké rozdíly nepoznal - při VHT. Nabalování podle aktuálních podmínek. A jak "drží" dle stavu nabroušení :mrgreen:

Buď rád že ti slouží jedny. Ja řeminkove vyházel a i tak bordelu plná skříň.
Obrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Mačky

Příspěvekod apuka » stř led 26, 2022 16:38

AlexBeck píše:G12 ... Je určená do těžších lezeckeho terénu.
Je urcena i do tezsiho terenu. Jo, na slapani na Lysou od Ivanceny Ti malokdy poskytnou vice nez jakekoliv jine...

Co se tyce prednych hrotu tak Ti nevim, G12 nemaji predni hroty nijak zvlast delsi nez Air Techy, ale ani macky od Campu nebo CT nebo kohokoliv jineho v te levnejsi kategorie. Mozna maji trochu jinak zahnute, proto "v jistych terenech, jistem firnu a za jistych podminek" lepe drzi, ale nektere maji vyce vycnivajici dopredu. G12 je spise o vetsi celkove robustnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky

Příspěvekod mike » stř led 26, 2022 17:16

AlexBeck píše:Tak BD a Grivel jsou snad jediné mačky co jsem neměl.

Ale klidne napises, ze jsou vsechny stejne :roll:

AlexBeck píše:Buď rád že ti slouží jedny. Ja řeminkove vyházel a i tak bordelu plná skříň.

Kdybys sis koupil jedny dobre Grively, tak usetris za tu hromadu bordelu. Mam jedny AirTechy uz spoustu let a budu je menit za nove jen proto, ze uz maji moc kratke hroty po X-tem brouseni.

AlexBeck píše: V řadným odměku při sestupu žlabem (10cm bambule sněhu) zalepíš asi i ty mičky na Grivelu.

Praveze nezalepis a to je jeden z tech podstatnych rozdilu. Bezne sestupuju v lete snehem odpoledne, kdy je snih extra mokry a jeste nikdy se mi Grively nezalepily.

Jinak jsou predni hroty samozrejme dulezite i na VHT, uplne staci 30 stupnovy led nebo tvrdsi firn, v lete v Alpach bezne. Air Techy to zvladaji, lezl jsem v nich i ledy. Jinymi slovy, i mezi turistickyma mackama jsou znacne rozdily. Ja jsem si nedriv nejake vyzkousel, nez jsem koupil Grively a nikdy toho nelitoval.

AlexBeck píše:Automaty jsou super. Já je obuji/vyzuji snad do minuty. Jen jeden pasek okolo kotníku a ani se nehnou

Do minuty? Mam vazani New Classic, tedy reminkove, a macky do minuty obuju taky a sundam tak za 15 sekund. U automatu bych cekal 10 sekund na oboji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky

Příspěvekod honza83 » pon led 31, 2022 20:31

Vybírám mačky na zimní turistiku (Fatry, Tatry - žádné extrémní technické lezení v ledu, ale zmrzlý sníh - firn). Zatím se mi nejvíce zamlouvají Climbing Technology Snow Flex - hlavně kvůli váze a dobré sbalitelnosti. Jen jsem nikde nenašel žádnou recenzi :( Nemáte někdo oosobní zkušenost s těmihle mačkami ?
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Mačky

Příspěvekod mike » pon led 31, 2022 20:40

Nemam, ale mam zkusenost s hlinikovyma mackama. Koupil jsem je jako sve prvni prave kvuli vaze. Nebyl to dobry napad. Hlinik se strasne rychle otupi i na tvrdsim firnu. Na lede klidne na par metrech. Na nizkou vahu si docela potrpim, ale macky radej taham ocelove. Tohle se hodi leda na specialni pripady, kdy ti jde hlavne o vahu a s pouzitim macek moc nepocitas, mas je jen pro pripad nouze nejvyssi.

BTW, neni spatne dat rovnou link. K vyrobci nebo treba na Heureku. At to vsichni nemusi hledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky

Příspěvekod ntz » úte pro 27, 2022 19:39

Neumel by mi prosim nekdo poradit nejake (turisticke reminkove ? aka) macky co by dobre sedly na Hanwag Alaska a vydrzely by nejakejch cca 125kg (ja s baglem) ? diky moc .. ps. klidne bych bral i z druhe ruky, pokud se doma nekomu vali neco nevyuziteho
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Mačky

Příspěvekod sobb » úte pro 27, 2022 20:12

Na Alasky, pokud máš nějakou normální velikost, Ti budou sedět prakticky každý řemínkový mačky. Váha (Tvoje) tady nehraje roli, ale podstatná je velikost boty. Spousta výrobců dělá mačky do velikosti boty cca 47.
Na co je chceš?
Jinak klasická kritéria pro výběr:
- ocel (nejdeš-li z nějakého důvodu tvrdě po váze, ale tam musíš dobře vědět, co děláš),
- vyhazovače sněhu (už mají snad všechny, někteří výrobci je mají lepší),
- 12 hrotů (do jednoduchých terénů stačí i deset).

Doma se nám válej starý AustriAlpin, ale nemají vyhazovače, takže jsou spíš už jen na nějaké to šontání.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Mačky

Příspěvekod ntz » úte pro 27, 2022 20:33

@Sobb - spis turistika ... ted jsem byl o weekendu na Milesovce v nedeli po vanocich na vyletu a v horni pasazi to bylo dost hnusne namrzly, mel jsem nesmeky, vubec jsem si ale nepripadal jiste .. ted v lednu / unoru bych rad nejakej vyslap nekam kvuli fotce (zatim mame plan velkej rozsutec) a v lednu jedeme do krkonos (do pece), tak jsem si chtel udelat jeden nebo dva dny treningove nejakej vyslap (od operace kolene, jsem skoro jeste nestal na lyzich .. nejak se toho bojim, to koleno jsem si urval na lyzich)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Mačky

Příspěvekod apuka » úte pro 27, 2022 20:48

sobb píše:Spousta výrobců dělá mačky do velikosti boty cca 47.
Zrovna Grivel (mas od nich i Ty) vyrabi nektere modely do 46. Toto se ale da resit prikoupenim delsich spojovacich clanku, syn je pouziva takto, i kdyz by mu boty "tak akurat"dali pouzit i s puvodnim na uplne posledni dirku, ale to nšni idealni. Zrovna u Grivelu to stoji za to, jsou to asi nejlepsi turisticke macky(Air Tech -vyrabise i v sirsiverzi - nebo G12), resp. maji nejlepe pracujici vyhazovace. Daji se taky koupit levneji v edici pro Bergfreunde.de a myslim i Bergzeit.de.

Problemem muze byt u nekterych i sirka bot -zrovna u tech Grivelu.

Takze si rozhodne vybirej tak, ze je nekde primo zkusis se svymi botami, pokud si spominam, mas boty velikosti 47, Alasky (i normalni) taky maji trochu sirsi podrazku, tak to opravdu takto doporucuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky

Příspěvekod ntz » úte pro 27, 2022 20:53

Mam docela malou nozku ... Alasky mam velikost 10.5 ... normalne boty nosim 43 (obcas neco 42.5, obcas nejake 44)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Mačky

Příspěvekod mike » úte pro 27, 2022 20:58

Grivel Airtech, moje uz jsou temer spotrebovane, koupim dalsi. Na Milesovku trochu smesne, ale na Roszutec uz jo. Mam Alasky 45 a myslim, ze macky mam na posledni dirce, maji vyrazny a dozadu trochu vysunuty podpatek. Takze na vetsi to bude chtit ty prodluzovaci pasky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení