Mačky

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: mačky

Příspěvekod Vilík » úte úno 3, 2009 19:48

Ta reklama na OF je dobrá =D>
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: mačky

Příspěvekod vonkreuz » úte úno 3, 2009 20:05

Vilík píše:Ta reklama na OF je dobrá =D>

No, přiznávám, že jsem horní hranu stránky naroloval někde z prostředka kde byla původně :mrgreen:
A OF expresku jsi viděl ? :-k *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: mačky

Příspěvekod Vilík » úte úno 3, 2009 20:08

Dobré... A konečně jsem zase trochu OT... Začínal jsem mít blbej pocit, že se kazím a píšu fakt dobrý příspěvky...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: mačky

Příspěvekod pripluv » stř úno 4, 2009 6:52

Jo, tak to mám já. Taky to někdy vyfotím (bo pozejtří maltatatlamatla :rolleyes: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: mačky

Příspěvekod pripluv » stř úno 4, 2009 6:54

OF preso ještě zde:

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: mačky

Příspěvekod sobb » sob bře 20, 2010 10:46

Mám nový Grively a pětku nohu, takže jediná možnost dostatečného zmenšení velikosti maček je otočení té spojovací tyčky a zachycení v předním dílu mačky za přední zobáček, který na tyčce je. Má s tím někdo zkušenost? Mám trochu obavu o zničení antibootu při chůzi ...
Rozmezí velikosti 4 -14 je sice úžasné, ale zrovna u těch okrajových to není úplně dokonalé.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: mačky

Příspěvekod Ježo » sob bře 20, 2010 17:23

Já grivelácké mačky zkracoval tak, že jsem ten štelovací kovový pásek vysunul do přední části maček a tam jsem jedno z prvních oček zajistil šroubkem. Vzadu se potom už mačka nastavila normálně. Je to jednoduché, použitelné a nedestruktivní.
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: mačky

Příspěvekod tulak » sob bře 20, 2010 17:26

ty tam nemáš zkracovací třmínek?
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: mačky

Příspěvekod sobb » sob bře 20, 2010 17:54

na tom zkracovacím pásku je zobáček, který se zachytí za hranu předního dílu maček - není proto potřeba ani použít šroubek
jde mi o to, že tím velká část toho kovovýho pásu přečnívá do volného prostoru předního dílu a při smáčknutí sněhovýho vyhazovače by jej mohla poškodit
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: mačky

Příspěvekod pripluv » pon bře 22, 2010 5:50

patkrat prejdes kamenite pole a macky budou stejne dodrbane a vyhazovac taky. nejak extra do krasy bych to neladil...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: mačky

Příspěvekod sobb » pon bře 22, 2010 14:27

odrbanost neva, ale nechci vyhazovač zničit po pár krocích, proto se ptám, jestli to tak někdo u grivelů má nastavený
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: mačky

Příspěvekod mike » pon bře 22, 2010 16:47

Ceho se vlastne bojis? Ze ti konec pasku potrha vyhazovac? To by se musela macka hodne prohnout. Taky bych rekl, ze dira, skrz kterou pasek prochazi, nedovoli aby se pasek az tak moc sklopil. Zkus si to.

Kazdopadne, Grivel to takhle ma uz hodne dlouho a snad vedi, co delaji. Driv dodavali sroubek, ted je tam misto nej zobacek. Jestli se toho fakt bojis, tak muzes nechat pasek vzadu precnivat. Nebo ho kus uriznout (na vymenu se daji koupit nahradni).

pripluv píše:patkrat prejdes kamenite pole a macky budou stejne dodrbane a vyhazovac taky. nejak extra do krasy bych to neladil...

U Grivelu ne. Me vyhazovace vypadaji po 5 letech skoro jako nove. A to jsem je opravdu nesetril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: mačky

Příspěvekod sobb » pon bře 22, 2010 18:07

mike píše:Ceho se vlastne bojis? Ze ti konec pasku potrha vyhazovac? To by se musela macka hodne prohnout. Taky bych rekl, ze dira, skrz kterou pasek prochazi, nedovoli aby se pasek az tak moc sklopil. Zkus si to.
Přesně toho, prohne, zkoušela. V případě smáčknutí vyhazovače a lehkého prohnutí se konec pásku dotýká a mohl by jej potrhat. V terénu neodzkoušeno, všechen sníh už nám tu slezl :(

mike píše:U Grivelu ne. Me vyhazovace vypadaji po 5 letech skoro jako nove. A to jsem je opravdu nesetril.
Přesně to jsem slyšela, že jejich vyhazovače jsou dost kvalitní a nechci je odrovnat kvůli takovéhle pitomosti.

Nicméně jsem psala přímo výrobci a obratem přišla odpověď, že se nemusím ničeho obávat, že to mají otestované. Tudíž to mám od nich černé na bílém a při případné reklamaci se tím můžu ohánět.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: mačky

Příspěvekod mike » pon bře 22, 2010 18:17

sobb píše:Nicméně jsem psala přímo výrobci a obratem přišla odpověď, že se nemusím ničeho obávat, že to mají otestované. Tudíž to mám od nich černé na bílém a při případné reklamaci se tím můžu ohánět.

Skvele =D> Navic by se to melo projevit uz pri prvnim pouziti, takze macky budou v zaruce. No a v nejhorsim se ty vyhazovace daji dokoupit.

Fakt bych se nebal. Kdyz je ta guma tak odolna, ze ji nic neudelaji ostre sutry, tak by ji opracovany konec pasku taky nemel nic udelat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: mačky

Příspěvekod ja-cz » pon kvě 31, 2010 14:46

Zdravím, chtěl bych poprosit zkušenější o radu. Asi 2 roky mám Garmont Pinnacle a jednoduše mačky které jsem používal dříve (Camp Ice Trek) na tom prostě nedrží, takže se musím poohlédnout po jiných. Hnátu mám poměrně velkou (47), použití je hlavně šmatlání po ledovci (občas z kopce, občas do kopce), žádné prasárny nelezu, vzhledem k botě upřednostňuju rychloupínací patu, finance taky hrajou roli. Pokud by někdo měl zkušenost s mačkama na Pinnaclech podobné velikosti, byl bych rád, kdyby se podělil :-)

EDIT: Ideální by bylo kdyby byly k dostání v Brně či Ostravě a východním okolí.
ja-cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 8, 2007 19:26
Bydliště: Karviná

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Lord Vader » pát črc 30, 2010 11:02

Zdravím,
chci se zeptat na mačky, ale od začátku - díky mé velikosti nohou jsem na mě zbyl model PM 100, který se dělá do 14,5. Myslím, že na to k čemu budu obuv využívat (české hory, občas nějaká ferrata) jsou dostačující ažaž. Nehledě na to, že mám z glajdu rozsekaný kotník, tak jsem chtěl pevné těžší botky a to ty 100ky jsou.
O jiné značce nepřemýšlím.

A teď k dotazu na mačky, které na tyhle boty upnout nejdou. Koukal jsem na mačky, které jdou upnout na jakékoli boty. Používá je někdo? Nepadají, nebo nesklouzávají tím pádem z botky?

Díky za odpověď. K
Naposledy upravil Lord Vader dne pát črc 30, 2010 12:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: Boty Asolo

Příspěvekod Lord Vader » pát črc 30, 2010 11:55

Prosím o smazání zbytečného příspěvku,
1. jsem ho napsal do blbého vlákna
2. mačky vel.49. stejně neseženu

K
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: Boty Asolo

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 30, 2010 12:14

Ale seženeš :wink: jen to chce insvestici navic... Firmy Grivel, Petzl prodavají i "long" verze spojovacích kovových pásů právě pro takové medvědí tlapy jako máš ty... nebo kontaktuj českou firmu Raveltik, oni také dělají turistické mačky a zkus je požádat o speciálně dlouhý středový díl...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: mačky

Příspěvekod michail » pát črc 30, 2010 14:39

mám topánky EU49 a mačky od Petzla, jediná možnosť ale len systém FL, t.j. remienkové upevnenie. Automatické alebo poloautomatické som nenašiel (možno Raveltik).
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: mačky

Příspěvekod mike » pát črc 30, 2010 19:09

Je to jak pise vK. Mam boty 45 a macky od Grivelu z normalnima spojovacima paskama skoro na doraz. Prodlouzene pasky ta 4 cisla urcite pridaji, ale asi bych to predem zkusil. Vazani u Grivelu bych rekl, ze pujde libovolne, ale i to na boty bez drazek (New Classic) je dost dobre. Mam ho a kdyz se privaze spravne, tak nesklouzava (ano, jsou umelci, jako treba ja, kteri nepotrebujou navod a dokazou ho privazat spatne resp. ne zcela optimalne ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: mačky

Příspěvekod Lord Vader » sob črc 31, 2010 14:04

Díky, už jsem koukal. Velkým nohám třikrát hurá...
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: mačky

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 31, 2010 21:49

Grivel např. tady... I když myslím, že ten spojovací pásek by ti mohl udělat někdo kdo dělá s kovem a dokáže vybrat vhodný materiál :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: mačky

Příspěvekod pripluv » sob črc 31, 2010 21:56

po zjisteni, ze kolmy ledy jdou lizt v mackach spravenych krouzkem na klice bych vyber spravneho materialu zase nejak neprehanel.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: mačky

Příspěvekod vonkreuz » sob črc 31, 2010 22:01

Máš pravdu - Camp teď u jednoho modelu udělali spojovací pás dvouvrstvý - prostě dva identické, vyražené z tenčích plechů a položené na sebe :-..
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: mačky

Příspěvekod Lord Vader » ned srp 1, 2010 8:17

Nad doděláním doma, teda, že to nechám někomu prodloužit jsem taky přemýšlel. Nebude to zase moc velký oříšek.
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: mačky

Příspěvekod mike » pon srp 2, 2010 15:28

vonkreuz píše:Camp teď u jednoho modelu udělali spojovací pás dvouvrstvý - prostě dva identické, vyražené z tenčích plechů a položené na sebe

Tohle dela i Grivel, mam to u starych macek. Rekl bych, ze je to kvuli pohodli pri chuzi, macka se snadneji ohne. Ale pevny pasek zas funguje jako podpora pri lezeni po prednich hrotech.

Na samodomo bych se v tomhle pripade vykaslal. Prodlouzeny pasek stoji par stovek a vyrobou zabijete par hodin casu. Pasek dostava docela zabrat, takze na materialu zalezi. Ty pruzne na starych mam pekne prohnute smerem dovnitr, jak se na ne furt slape.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: mačky

Příspěvekod zbuddy » úte srp 10, 2010 10:56

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: mačky

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon srp 23, 2010 19:10

Ahojky všici.Mám takový dotaz,neboli prosbu.
Nevíte náhodou někdo kde bych sehnal v ČR za rozumnej peníz
tyto vyhazováky sněhu na tyto mačky ?
Díky za radu.Hoj F.
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: mačky

Příspěvekod vonkreuz » pon srp 23, 2010 19:23

Měl jsem stejný problém. Pak jsem mačky prodal a už to neřešil. Ale už předtím jsem věděl aj si to vizuálně ověřil, že Stubai a Austrialpin jedno jest :wink: Před mnoha lety se rozdělily, ale pořád mají véééélmi podobnou koncepci maček. Takze by tam meli pasovat i vyhazováky na Austrialpin...
Zeptám se Ti tady v Treklandu (Stubai) i v AlphaSportu+Intersportu (AustriaAlpin) :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: mačky

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pon srp 23, 2010 19:43

Jééé to by jsi byl moc hodný díky.
Jsem je tenkrat koupil,i s vyhazovákama v Mammutu v Příšovicích,ale doma jsem zjistil,že mi dali vyhazováky na 12 hroté a ty tam jaksi neseděli :( Tak jsem tam jel znovu ,že bych vyčenžoval ty 10tky za 12tky at to mám komplet,ale zas neměli ty mačky :) .Tak jsem si nakonec nechal ty 10tky a za ty vyhazováky vzal vak na mačky.Řekli mi,at si zavolám,že by měli něco objednávat ,ale když jsem volal zjistil jsem,že kontakty se Stubaiem zrušili.Takže tak jsem dopadl. :(
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení