pojištění

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod tuso » pát bře 31, 2006 18:18

chonga píše:
tuso píše:jediná krajina kde můžete být v klidu je Slovensko.


jseš si jist s tím Slovenskem??? :((
samozřejmě vím, že k tomu máš povoláním blízko


Aby jsme si rozuměli- výjezdy HS na Slovensku cvakneš hotově. Já mám na mysli náklady v nemocnici. Vzhledem k tomu, že pojišťovny na Slovensku platí míň než tady, tudíž zdravotnické výkony jsou levnější, naše pojišťovna /zdravotní/, uhradí celé náklady na léčbu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonga » pát bře 31, 2006 18:20

si piš :-({|=
já mám taky roční, sice pro dospěláky :(( , ale bóóhatě se vyplatí :smt023
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Noemi » pát bře 31, 2006 20:12

chonga píše:já mám taky roční, sice pro dospěláky :(( , ale bóóhatě se vyplatí :smt023


Můžeš to krapet konkretizovat pro jednu natvrdlou osobu ženského pohlaví? :cry:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod chonga » pát bře 31, 2006 21:12

Noemi píše:
chonga píše:já mám taky roční, sice pro dospěláky :(( , ale bóóhatě se vyplatí :smt023


Můžeš to krapet konkretizovat pro jednu natvrdlou osobu ženského pohlaví? :cry:


2 Noemi - omlouvám se nejdřív jsem psal a až potom četl toto
mám celoroční pojičtění léč. výloh do zahraničení asi za 400 Kč u kooperativy
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » sob dub 1, 2006 19:07

taky se připojím s otázkou - pojištění do NOrska, včetně VHT? máte s tím někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon dub 3, 2006 7:44

šíp píše:taky se připojím s otázkou - pojištění do Norska, včetně VHT? máte s tím někdo zkušenosti?

Tam bych ten OEAV prsknul bez rozmejšlení...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » stř úno 21, 2007 16:10

Hele jak řešítě pojištění do zahraničí? Samozřejmě Alpenverain, a ne od ALpy ale od nekoho za lepsi cenu a bez poplatku. Ale jak treba ve srovnani s tim vyjde pojištění od ČHS? Je cca o 300 levnejsi. A pak s jakou pojistovnou mate nejakou zkusenost ze pojistuje VHT (vcetne lehciho lezeni...tak nazyvaj pouziti macek a cepinu a lana) tak aspon do 5000 metru.Proste bych potreboval na leto do Gruzie pojisteni, zatim jsem to resil rocnim pojistenim na ISICa, ale tam je vyskovy limit 4000 a Kazbek ma neco malo pres 5000. tak resim jestli zase za 350 koupit pojisteni na ISICa a predem vybrat par dni pro vystup a ty si pripojistit v nejaky jiny pojistovne nebo koupit Alpenverain...pokud bych nekam do hor jezdil casteji, tak neni co resit, ale takto by mi bezne zahranicni cesty kryla pojistka na ISICa a nad tech 4000 s lezeckejma pomuckama se dostanu opravdu jen na tech par dni na KAzbeku, popripade na nejaky jiny aklimatizacni ture okolo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Simi » stř úno 21, 2007 16:28

Kup si Alpenverein a mas po starostech. Vyjimek malo a platnost na cely rok, takrka bez omezeni a dostatecny limity.
Pro me osobne je to vyhodny uz jenom z duvodu, ze nemusim resit pojisteni pokazdy, kdyz se rozhodnnu vypadnout treba jenom na vikend za hranice.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod tesil » stř úno 21, 2007 16:35

vzhledem k tomu, že pojištění na vht a podobný srandy vyjde na víc než kilo na den, tak se oeav vyplatí celkem brzo...
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Hafi » stř úno 21, 2007 16:47

tesil píše:vzhledem k tomu, že pojištění na vht a podobný srandy vyjde na víc než kilo na den, tak se oeav vyplatí celkem brzo...

prave sem chtel vedet jestli nevite ktera pojistovna by to delala a za kolik (ikdyz to si uz muzu najit sam, jen se mi nechtelo hledat na strankach vsech pojistoven a procitat cely podminky pojisteni).Tak sem mysllel jestli nemate nejaky konkretni tipi. Pac to co me zajima je koncova cena.

2Simi:Alpenverein je jistota, ale jelikoz bych mel to celorocni pojisteni na toho ISICa, tak bych tak jako tak nemusel resit pojisteni pokazdy jedu-li do zahranici. A na vsechny cesty krome jedny mi oeav staci.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Simi » stř úno 21, 2007 16:53

No pokud jednorazove, tak se pojistit na VHT muzes treba u Oborovy pojistovny nebo u Generali. Myslim, ze maji vyskovy limit 4500 nebo 5000, to se musis kouknout.

Jinak co se tyce toho pojisteni pres ISIC, tak co pamatuju pred nekolika lety, tak ani to sportovni pripojisteni nezahrnovalo treba lyzovani atd. V takovym pripade uz moc nema smysl a veskery sportovni a turisticky aktivity ti pokryje OEAV, byt za trochu vyssi cenu.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod chonda » stř úno 21, 2007 17:04

Já bych se ještě zeptal na to krytí léčebných výloh v EU - vždycky jsem žil v domnění, že to zdravotní pojišťovna kryje podle předpisů země, ve které tě ošetřují - tzn. zlomíš si nohu ve Francii, proplatí ti to stejně jako bys byl Francouz pojištěnej tam - nebo to tak není?
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod tesil » stř úno 21, 2007 17:06

Hafi píše:...prave sem chtel vedet jestli nevite ktera pojistovna by to delala a za kolik (ikdyz to si uz muzu najit sam, jen se mi nechtelo hledat na strankach vsech pojistoven a procitat cely podminky pojisteni).Tak sem mysllel jestli nemate nejaky konkretni tipi. Pac to co me zajima je koncova cena...

tak to ti neporadím, mám oeav :-.. . ale mám pocit, že kamarád to vloni pořizoval cca za 115 - 130,- na den... holt si budeš muset vygůglovat aktuální cenníky...
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod Lipon » stř úno 21, 2007 19:01

chonda píše:Já bych se ještě zeptal na to krytí léčebných výloh v EU - vždycky jsem žil v domnění, že to zdravotní pojišťovna kryje podle předpisů země, ve které tě ošetřují - tzn. zlomíš si nohu ve Francii, proplatí ti to stejně jako bys byl Francouz pojištěnej tam - nebo to tak není?

tiim bych si nebyl tak jistej, neni to spis na nejakutnejsi (tj. zivot zachranujici osetreni)?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lipon » stř úno 21, 2007 19:10

tak mi to nedalo, lehce jsem zagůglil a našel sem odpověď osoby s tím obeznámené
ano, stačí naše zákonné pojištění, ale mnohde s velkou spoluúčastí a velkým papírováním a administrativou ...
hlavně - u připojištění je pokryta repatriace do ČR, pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu (když kvůli ničemu jinému, tak kvůli tomuhle jo) podrobnosti viz odkaz
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod swisss » stř úno 21, 2007 19:11

Lipon píše:
chonda píše:Já bych se ještě zeptal na to krytí léčebných výloh v EU - vždycky jsem žil v domnění, že to zdravotní pojišťovna kryje podle předpisů země, ve které tě ošetřují - tzn. zlomíš si nohu ve Francii, proplatí ti to stejně jako bys byl Francouz pojištěnej tam - nebo to tak není?

tiim bych si nebyl tak jistej, neni to spis na nejakutnejsi (tj. zivot zachranujici osetreni)?


Podrobně je to popsané tady.
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » stř úno 21, 2007 23:13

Simi píše:No pokud jednorazove, tak se pojistit na VHT muzes treba u Oborovy pojistovny nebo u Generali. Myslim, ze maji vyskovy limit 4500 nebo 5000, to se musis kouknout.

Jinak co se tyce toho pojisteni pres ISIC, tak co pamatuju pred nekolika lety, tak ani to sportovni pripojisteni nezahrnovalo treba lyzovani atd. V takovym pripade uz moc nema smysl a veskery sportovni a turisticky aktivity ti pokryje OEAV, byt za trochu vyssi cenu.

pojisteni na ISIC je ve variante s/bez rizikovych sportu. To bez stoji 250 a to je v podstate jen cestovani, jakykoli sporty (snad krome fotbalu) jsou v rizikovych. Pak je jeste vyjmenovanych par dalsich ktere jsou nepojistitelny (a tam bykla treba VHT na 4000, skálolezení,vodní a vzdušné sporty....
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zeměhranol » čtv úno 22, 2007 6:28

Hafi píše:Hele jak řešítě pojištění do zahraničí? Samozřejmě Alpenverain, a ne od ALpy ale od nekoho za lepsi cenu a bez poplatku.


U koho se dá v ČR pořídit členstvií v AV bez poplatku a za nižší cenu? Pátral jsem a v ČR nikoho jinýho než alpy nenašel a cena byla necelejch 2000 Kč. Vyřešil jsem to tak, že jsem se pojistil přímo v Rakousku do sekce AV Austria. Ve finále i s bankovníma poplatkama mě to vyšlo asi na 1700 Kč a musel jsem si procvičit němčinu.

Ještě jsem uvažoval o uzavření členství v Jihotirolským AV, kde by cena byla 35 EUR, ale pak s jihotyrolákama řešit nějakou škodnou událost se mi nechtělo :-)
zeměhranol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte pro 19, 2006 10:48
Bydliště: Libeň

Příspěvekod pripluv » čtv úno 22, 2007 7:27

Pro Alpy to dělá RockPoint, v Brně ještě možno přes Rajbase...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » čtv úno 22, 2007 7:57

zeměhranol píše:
Hafi píše:Hele jak řešítě pojištění do zahraničí? Samozřejmě Alpenverain, a ne od ALpy ale od nekoho za lepsi cenu a bez poplatku.


U koho se dá v ČR pořídit členstvií v AV bez poplatku a za nižší cenu? Pátral jsem a v ČR nikoho jinýho než alpy nenašel a cena byla necelejch 2000 Kč. Vyřešil jsem to tak, že jsem se pojistil přímo v Rakousku do sekce AV Austria. Ve finále i s bankovníma poplatkama mě to vyšlo asi na 1700 Kč a musel jsem si procvičit němčinu.

Ještě jsem uvažoval o uzavření členství v Jihotirolským AV, kde by cena byla 35 EUR, ale pak s jihotyrolákama řešit nějakou škodnou událost se mi nechtělo :-)

Pražský namche. Student za 1250 a dospely za 1620. a poplatek myslim zadny neni. Aspon se tam o nem nepise a kdysi sem se tam osobne ptal a pry se opravdu neplati.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod šíp » čtv úno 22, 2007 8:38

JEŠTĚ TO DĚLÁ KUDRNA, TAM JSEM SE POJIŠTOVALA I JÁ
www.kudrna.cz
sorry za capslock
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » čtv úno 22, 2007 8:56

šíp píše:JEŠTĚ TO DĚLÁ KUDRNA, TAM JSEM SE POJIŠTOVALA I JÁ
www.kudrna.cz
sorry za capslock

jenze ten to jen zprostredkovava pre Alpy a platis 240 vstupni poplatek. namche ma kontakt na jinou sekci, ktera ma sama o sobe nizsi ceny a navic nemaj vstupni poplatek. proste kudrnu mam rad, ale sponzorovat vyderace z ck alpy nebudu...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Simi » čtv úno 22, 2007 9:30

Hafi píše:
Simi píše:No pokud jednorazove, tak se pojistit na VHT muzes treba u Oborovy pojistovny nebo u Generali. Myslim, ze maji vyskovy limit 4500 nebo 5000, to se musis kouknout.

Jinak co se tyce toho pojisteni pres ISIC, tak co pamatuju pred nekolika lety, tak ani to sportovni pripojisteni nezahrnovalo treba lyzovani atd. V takovym pripade uz moc nema smysl a veskery sportovni a turisticky aktivity ti pokryje OEAV, byt za trochu vyssi cenu.

pojisteni na ISIC je ve variante s/bez rizikovych sportu. To bez stoji 250 a to je v podstate jen cestovani, jakykoli sporty (snad krome fotbalu) jsou v rizikovych. Pak je jeste vyjmenovanych par dalsich ktere jsou nepojistitelny (a tam bykla treba VHT na 4000, skálolezení,vodní a vzdušné sporty....

No to je presne to, o cem jsem psal. Co si tak matne pamatuju, tak v tech vyjimkach "rizikovyho" pripojisteni bylo opravdu hodne sportu a to predevsim vetsina typicky "outdoorovych" aktivit krome turistiky do urcity vysky a cyklistiky. A tehdy bylo ve vyjimkach i lyzovani na sjezdovkach (nejen mimo ne, jak to ma kdejaky bezny sportovni pojisteni)! Ale jak je to dnes nevim...
Jinak to pripojisteni od pojistoven, co jsem psal, stoji asi 40-50Kc na den.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vilík » čtv úno 22, 2007 9:55

Netusite, cemu rikaji na ISIC "výpravy a expedice do míst s extrémními přírodními nebo klimatickými podmínkami" Celkem by me zajimalo, jestli to nevylouci Finsko za polarnim kruhem...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod tesil » čtv úno 22, 2007 10:03

Vilík píše:Netusite, cemu rikaji na ISIC "výpravy a expedice do míst s extrémními přírodními nebo klimatickými podmínkami" Celkem by me zajimalo, jestli to nevylouci Finsko za polarnim kruhem...

to bych si na tvým místě zjistil přímo u tý pojišťovny - ať pak nejseš zbytečně překvapenej..... (...a nasranej...)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: pojištění

Příspěvekod lidoser » čtv úno 18, 2016 12:28

Má tu někdo zkušenost s podobnými nesmysli? <link_na_dalsi_srovnavac_pojisteni> Je to bezpečné uzavírat na netu? Má smysl se tím zabývat. Nebo je jednoznačně nejlepší oběhat si všechny pobočky kolik kdo nabídne a za kolik? Nění tu náhodou někdo kdo by mi udělal levně pojistku?
Naposledy upravil mike dne čtv úno 18, 2016 16:30, celkově upraveno 1
Důvod: potencialni spam link zrusen
lidoser
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 18, 2016 11:39

Re: pojištění

Příspěvekod wawrik » čtv úno 18, 2016 12:30

Aha, tak toto je účel tých pár nezmyselných príspevkov, čo si nasekal po celom fóre...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pojištění

Příspěvekod remy77 » čtv úno 18, 2016 12:44

A ja som si najprv myslel, ze som divny, ked som ich nepochopil ](*,)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení