Vodní filtr - výběr

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » ned čer 19, 2022 20:50

On ztěžkne fakt hodně, nevážil jsem, ale přišlo mi, že ta hmotnost po nacucání byla 2x taková. Byl jsem nepříjemně překvapen. Hlavně ta voda vevnitř je mrtvá váha. Nemůžeš s ní nic dělat, jen nechat pak doma vyschnout.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » ned čer 19, 2022 22:20

Tohle je zajimave a doted mne to nenapadlo, jelikoz s timhle druhem filtru nemam zadne zkusenosti. Muzete to teda nekdo zvazit, at vime, jestli je to podstatne nebo ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod tor88 » ned čer 19, 2022 23:56

Etheric píše:pokud nelze kvůli vyššímu napětí použít RCR


Na to jsem neměl odvahu to vyzkoušet. U čelovek píšou že to může poškodit diodou. Zde asi UV lampu. Otestuj a pokud zvládne 2x RCR 3.7V tak tam pujde i 1x 18650 :wink:

Ja z toho důvodu od Čajňana bral 3V nabíjecí RCR Sonšajny.
http://www.soshine.com.cn/a27.aspx
Překvapivě existuje tento atyp a bezproblémově funguje v tom zeleným army peru (asi obdoba Adventury)
Jak na ně narazis v nějaký EU skladu dej vědět. Po 10letech už nedokonči ani cyklus. Za mlada ale určitě dali minimálně z 10 full (1lit) cyklů. Ja jim nikdy "nevěřil" takže jsem je pravidelně nabíjel.Ve štychu mě nenachali ač jsem mě za to že jo. To jen je třeba občas ty vodní detektor(y) ponoření otřít jinak cyklus neproběhne. Ochrana aby ses neozařoval.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2022 0:18

Etheric píše:Druhej má integrovanou lion baterii, nejsu zrovna fanoušek věcí, kde nelze baterii vyměnit. Má vydržet 50 filtrací na jedno nabití, ale samozřejmě bude kapacita ubývat, že..

Nijak zvlast rychle. Li-Ion baterky mivaji okolo 500 cyklu pri poklesu kapacity na 80 %. Mas 25 litru na jedno nabiti, po 500 cyklech 20. Coz da pres 10000 litru a nevim jak ty, ale to jsem urcite venku nevypil za cely zivot ;-)

Navic pisou, ze zivotnost je 8000 cyklu, tj. 4000 litru, takze zivotnost baterky neni to hlavni omezeni.

Etheric píše:Třetí je na 4xAAA, což je v dnešní době šílený.

Nikde to tam nevidim, vidim 4xAA. Coz uz smysl dava.

Osobne bych teda asi bral tu nabijeci, 4xAAA bude spis na delsi akce bez moznosti nabijeni a v chladnych podminkach, kde se vyuzijou ty lithiove. Himalaje, Andy...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » pon čer 20, 2022 4:31

tor88 píše:pokud zvládne 2x RCR 3.7V tak tam pujde i 1x 18650

Jakože bych to přepájel a upravil, aby se tam 18650 vlezla? Nebo si to blbě pamatuju a baterie nejsou vedle sebe, ale nad sebou? Každopádně nebudu vymejšlet takový ptákoviny :)

@mike: sorry, měl jsem na mysli AA baterie. Šílenost krát 4. Teda pro mě. Na velký akce do zimy nebo do všelijakých končin to může smysl dávat, pro můj účel nikoliv.

Taky mi to došlo, že ta lampa odejde dřív, než baterie :)
Jen škoda, že v tý nabíjecí verzi je pravěký micro USB a ne C.Tedy aspoň v tý verzi, kterou jsem viděl. Třeba už je nová, nevím, pohledám. USB-C by každopádně bylo lepší, mám na něj všechno..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 20, 2022 6:33

mike píše:Tohle je zajimave a doted mne to nenapadlo, jelikoz s timhle druhem filtru nemam zadne zkusenosti. Muzete to teda nekdo zvazit, at vime, jestli je to podstatne nebo ne?

Tak jsem provedl vážení. Filtrem Sawyer squeeze jsem přefiltroval dva litry vody z vodovodu. Poté jsem filtr nechal okapat a ještě jej vyklepal, že už z něj voda ani nekapala.
Rozdíl je zhruba 24g.
20220620_070829.jpg

20220620_072342.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Bruca » pon čer 20, 2022 7:14

Tak to je brutální rozdíl ve váze! To bych navíc fakt nosit nechtěl :lol:
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Tomas » pon čer 20, 2022 7:26

No jo, skoro 25g. Stejně ohavný jako když ti někdo na papírovou stovku vrátí tři dvacetikoruny.

To prostě nechceš. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod oodoow » pon čer 20, 2022 7:48

@dromedaro: =D> díky za zvážení. Jsem chtěl napsat, že to je blbost, protože tenhle filter používám a používají ho i lidi z nalehko, kde opravdu vědí, co dělají.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » pon čer 20, 2022 9:39

Je to víc než třetina hmotnosti suchýho filtru :D
A to mě sere, že si koupím něco, co má mít 70g, ale má to 95 :axe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Bruca » pon čer 20, 2022 9:41

Nedáš kontakt na svýho dealera? :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » pon čer 20, 2022 9:51

?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » pon čer 20, 2022 9:57

Jinak Sawyer mi prostě nevyhovuje tou manipulací a celkově. Že to používají lidi z nalehko není žádný argument. Znamená to jen, že jim to vyhovuje. Tak jako např membránový ponožky, někdo si to nemůže vynachválit, jinej to považuje za jednu z největších volovin outdoor světa...
Způsob použití Steripéra se mi zamlouvá mnohem víc. A je to pro mě důvěryhodnější likvidátor bakterií, než Sawyer. Je sice těžší, ale radši nést o 30g více, než používat filtr, ke kterýmu nemám plnou důvěru a se kterým jsem se nedokázal sžít, to filtrování přišlo takový... Nevim jak to nazvat, prostě mě ta manipulace s tím srala.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod ntz » pon čer 20, 2022 13:49

a neda se ten saweyer rozsroubovat a vyklepat tak jako vsechny ostatni filtry ? ja teda po filtrovani ten filtr vzdy vyklepu (za pomoci odstredive sily) .. napr. lifestraw se musi rozsroubovat a katadyn jde vyklepat jen tak, pac je na to konstruovanej .. ten muj treti filtr je taky na tomhle principu, ze se da odsroubovat ten spodek a vyklepnout vodu ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod JohnyFK » pon čer 20, 2022 14:29

A nedá se ta voda z něj vyfouknout? :-k
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » pon čer 20, 2022 15:31

Dá se s tím ledasco, ale ta voda uvnitř zůstane. Vyklepat se dá jen část, to je jedna z věcí, co mi vadily. Klepeš jak vůl, stejně v tom zůstane, pak se filtr v kapse či brašně přetočí a taky se něco vyklepe, ne tolik, zato tam, kde vodu fakt nechceš..
Na celej slavnej Sawyer se můžu z vysoka víšco. Raději vyzkouším to UV.
LifeStraw jsem též měl a mám na to podobnej názor, jak na Sawyer. Nevyhovuje mi to a nevěřím tomu na 100%
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 20, 2022 15:43

Já se na ty steripeny také díval, ale první co mě napadlo, že bych tu skleněnou trubičku hodně rychle někde urazil bo jsem gramla. Taky mě štve potřeba těch baterek. V Hanibalu, kde jsem se na ně přeptával, tak se mě prodavač ptal, kam to chci brát, tak jsem řekl, že normálně do přírody a ten teda také říkal, že se to do přírody moc nehodí, že je to náchylné na rozbití. Že je to určené spíše, když někdo přespává v hotelích někde ve třetích zemích a chce si tam čistit vodu z vodovodu. Ale tak je to názor prodavače. Já jsem na YT viděl videa, že to běžně používají v přírodě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » pon čer 20, 2022 16:36

Potřeba baterek nevadí, je to na jednodenní akce a baterie jsou nabíjecí.
Taky jsem viděl i četl, jak to lidi používají venku. Ale nejvíc jsem četl, že to lidi vozí do těch zemí jako Bangladéš apod, kde si čistí vodu i v restauraci.... Proč ne, je to relativně malý a lehký, jednoduchý na použití, nemusíš nic napouštět, mačkat, přelejvat...
Když jsem mohl nosit bez újmy malej rtuťovej teploměr, skleněnou trubičku, můžu nosit i Steripéro. To má krytku na to skleněný. A na batoh nesedám, nevidím důvod, proč bych to měl při běžným nošení a používání nějak zkurvit..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2022 17:47

Dromedaro píše:Tak jsem provedl vážení. ... Rozdíl je zhruba 24g.

Diky :smt023

Fajn, tak tohle je fakt problem leda pro Etherica ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2022 18:05

Etheric píše:sorry, měl jsem na mysli AA baterie. Šílenost krát 4. Teda pro mě. Na velký akce do zimy nebo do všelijakých končin to může smysl dávat, pro můj účel nikoliv.

Jasne, vzdycky jde o pouziti. Mne 4 lithiove AA smysl davaji, nejlepsi pomer vykon/vaha a v chladnych podminkach jeste vic.

Etheric píše:Taky mi to došlo, že ta lampa odejde dřív, než baterie

Zas jsem pak nasel, ze lampu ti pripadne zadarmo vymeni :) Jinak je vevnitr pry 18650, sice natvrdo pripajena, ale to by se pri trose snahy asi vyresit dalo.

Etheric píše:Jen škoda, že v tý nabíjecí verzi je pravěký micro USB a ne C.Tedy aspoň v tý verzi, kterou jsem viděl. Třeba už je nová, nevím, pohledám. USB-C by každopádně bylo lepší, mám na něj všechno..

Jeden kablik navic. Kdyz vezmes kratky jen na nabijeni, tak nebude mit ani tech 24 g ;-)

Etheric píše:Způsob použití Steripéra se mi zamlouvá mnohem víc. A je to pro mě důvěryhodnější likvidátor bakterií, než Sawyer. Je sice těžší, ale radši nést o 30g více, než používat filtr, ke kterýmu nemám plnou důvěru a se kterým jsem se nedokázal sžít, to filtrování přišlo takový... Nevim jak to nazvat, prostě mě ta manipulace s tím srala.

Kazde ma svoje. Steripen funguje spolehlive jen v nezakalene vode. Sawyer je zas neduveryhodny, blbe se s nim pracuje a nepoznas, ze odesel. Kdyz chces mit jistotu, tak potrebujes dva ruzny typy filtru. Asi nejlip nejaky mechanicky, lepsi, nez Sawyer a pak jeste prefiltrovanou vodu osetrit Steripenem.

Dromedaro píše:Já se na ty steripeny také díval, ale první co mě napadlo, že bych tu skleněnou trubičku hodně rychle někde urazil bo jsem gramla.

Koukni se na recenze u Amazonu. Lidi se toho sice boji, ale realne takovych pripadu moc neni. Vic je takovych, kde jim to prestalo fungovat, LEDka proste nesvitila.

Dromedaro píše: Že je to určené spíše, když někdo přespává v hotelích někde ve třetích zemích a chce si tam čistit vodu z vodovodu. Ale tak je to názor prodavače. Já jsem na YT viděl videa, že to běžně používají v přírodě.

Samozrejme, ze je to urcene do prirody. Kdyz uz chces koukat na videa, tak koukej na ty od vyrobce a ten to prezentuje jen jako do prirody. Pricemz ale podezrela voda z vodovodu urcite neni spatny napad. Nazorem podavace a jeste z Hanibalu bych se urcite neridil ;-) (mam pocit, ze nejvetsi blbosti jsem slysel prave tam)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 20, 2022 18:55

mike píše:Sawyer je zas neduveryhodny, blbe se s nim pracuje a nepoznas, ze odesel. Kdyz chces mit jistotu, tak potrebujes dva ruzny typy filtru.

Já mám pocit, že "všichni" na ten sawyer nadávají, ale "všichni" jej mají. Mě by zajímalo, jak je to s ním doopravdy, s tou filtrací.

Pro mě je u něj zásadní nevýhoda, že člověk nepozná, jestli není poškozený, protože mi věci často padají z ruk a pak nebudu vědět, jestli je v pořádku nebo ne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » pon čer 20, 2022 19:57

mike píše:Steripen funguje spolehlive jen v nezakalene vode

Však jo, čistá pramenitá voda, kde však může číhat nějaká bakterie. Pramenů s rozbory je tu v širokým okolí spousta, většina je velice kvalitní voda, kde však občas bývá ecoli a ještě cosi. Jinak je ta voda dle rozborů vhodná pro každodenní pití. Takže potřebuju něco, čím rychle, jednoduše a spolehlivě zahubím ty možný bakterie.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2022 21:17

Tak na tohle je asi idealni. Ty si muzes koupit UL verzi, 76 g a 20 litru vody na jedno nabiti by ti mohlo stacit. Tam teda 18650 nebude, ta je v tom vetsim.

Dromedaro píše:Já mám pocit, že "všichni" na ten sawyer nadávají, ale "všichni" jej mají. Mě by zajímalo, jak je to s ním doopravdy, s tou filtrací.

Ja ho nemam a nekoupil bych si ho po precteni testu na vybaven.cz, ktery byl zrejme po zasahu pravniku smazan. Pres veskere kecy dovozce byla testovaci metoda naprosto presvedciva a vysledek ukazal, ze se na nej spolehnout neda. Proste nedokazou zajistit, aby cast poru nebyla vetsi, a to podstatne, nez uvadeji. Muzes si najit diskusi k tomu testu nejspis nekde v tomhle vlakne.

Dromedaro píše:Pro mě je u něj zásadní nevýhoda, že člověk nepozná, jestli není poškozený, protože mi věci často padají z ruk a pak nebudu vědět, jestli je v pořádku nebo ne.

Jo, ale tomuhle spis hrozi mraz, nez pad. Mozna taky tlak pri filtrovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod tor88 » pon čer 20, 2022 22:17

Ačkove baterky v enerego náročných zařízeních je naprostá hloupost. Pravděpodobně 1.2V nabíjecí to neuživí.S obyč AA to taky hezký zamává.Specialka do chladných podmínej je právě CR123 článek :wink: Za 50kc kus co stojí bulk Panasonic to vyjde určitě lépe nemluvě o nabíjecí variantě RC123.

Co to nevidím. Novinka SKLADEM v Kroninu

USB akumulátor Keeppower RCR123A 3V 860 mAh

Keeppower RCR123A 3V 860 mAh je vybavený regulačnou elektronikou, ktorá obmedzuje výstupné napätie na maximálne 3,0 V. Tento akumulátor funguje ako náhrada jednorazových CR123A batérií v zariadeniach, ktoré neznesú vyššie napätie bežných Li-ion RCR123A

Zítra poměřim velikosti těch Sonšajnu,ale přijdou mi utopené. Že by ty 2x2mm steripero v pohodě pobralo(verze s USB) Pod vrškem je pružina. Ano to moje je má kolmo pod sebou ne vedle sebe.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2022 22:54

Rec je o tomhle: https://www.kronium.cz/lithiova-tuzkova ... od_76.html. Kapacita je priblizne stejna, jako CR123A, vaha o neco mensi (14.5 proti 17 g), odolnost proti mrazu stejna nebo lepsi, cena lepsi (daji se sehnat i pod 40 Kc). Steripen na 4 tyhle AA vydrzi dvakrat tolik, co na dve CR123A. Jedna ma temer takovou kapacitu, jako dve ty dobijeci RCR123A, co zminujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » úte čer 21, 2022 4:13

mike píše:Ty si muzes koupit UL verzi, 76 g a 20 litru vody na jedno nabiti by ti mohlo stacit.

po precteni testu na vybaven.cz, ktery byl zrejme po zasahu pravniku smazan. Pres veskere kecy dovozce byla testovaci metoda naprosto presvedciva

Jo, 20l za den nevypiju, to jsem nedal ani ve Španělsku, když byly vedra šedesátky..

Taky jsem četl a taky věřím. Naopak nevěřím bushcraftshopu, kde tvrdí opak. Kraken a spol je pro mě zcela nedůvěryhodná banda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod mike » úte čer 21, 2022 4:27

20 litru za den by te zabilo.

Kraken mi nic nerika, ale jejich reakce na ten test byla na zebliti. Strasne zvasty, navic totalne stupidni, a jediny zajem ochranit svuj kseft.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » úte čer 21, 2022 4:34

Jsem vypil 8 - 10l běžně, ale to bylo vedro a sucho, že jsi se ani nepotil, hned to schlo. Samozřejmě jsem do tý vody házel minerály, ale to je extrémní případ, navíc tam by mi Steripéro bylo celkem k ničemu, tam zas naopak byl problém se znečištěním chemií.
Tady v ČR v létě na kole vypiju i 4l, ale to mi přijde adekvátní, to leje jak z vola i ze mě.
Ta UL nabíjecí verze by mi měla stačit tak plus mínus na týden provozu na jedno nabití, záleží na období. To je v pohodě. Jako zálohu mám v lékárně dezinfekci + deaktivační činidlo, na 2,5l to je, dva takový malý pytlíky. To nosím vždycky s sebou, kdyby cokoliv.

Hlavně na tom kole je třeba tu vodu řešit, když za den piju ze šesti pramenů, bez ošetření by to byl celkem hazard, zvlášť v tom vedru.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 21, 2022 7:24

mike píše: ale jejich reakce na ten test byla na zebliti. Strasne zvasty, navic totalne stupidni, a jediny zajem ochranit svuj kseft.

Tu kauzu jsem zaznamenal. Pak jsem viděl nějaké video, ve kterém o tom Kraken mluvil a tam argumentoval, že ten filtr je dělaný na podmínky v přírodě a ne v laboratořích. A v přírodě, že je plně funkční a spolehlivý. Než říkat tohle, to by bylo lepší mlčet.

Etheric píše: Kraken a spol je pro mě zcela nedůvěryhodná banda

Mám na ně stejný názor.

Etheric píše:když za den piju ze šesti pramenů, bez ošetření by to byl celkem hazard,

Já z pramenů piju vodu bez ošetření běžně i ve větším množství a nemám pocit, že by to byl hazard. Pokud to nejsou nějaké stojaté zakalené kaluže. Nikdy jsem žádný problém neměl. Ne, že bych to dělal cíleně kvůli tomu, ale člověk si i tímto buduje nějakou imunitu a rezistenci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vodní filtr - výběr

Příspěvekod Etheric » úte čer 21, 2022 7:35

Jasně, ale chodíš na výlet 3-7x týdně, takhle od jara do podzimu? Já jo, s frekvencí roste pravděpodobnost, že narazíš na špatnou vodu. A z rozborů vím, že tu ty bakterie bývají. Někde dost často, přitom je to křišťálově čistá, ledová a chutná voda.
Bez ošetření tady piju jen dva prameny. Ale i v nich sem tam rozbor něco zaznamená.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení