ledovcové brýle

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Misell » čtv bře 26, 2009 15:07

Moc pěkný jsou jedny od Julba,teď nevim název...ale maj na sobě napsáno,že jsou vyrobený ve spolupráci s asociací horskejch vůdců:) Vypadaj schopně,kdybych nějak často putoval po ledovci,už jsou moje...jen ta cena. Jinak já mám Julbo Dolgan a to se mi zdá jako takovej dobrej kompromis. Sundávací plastový bočnice,a dělaj skla 3-4. Nosej se hodně příjemně a padnou dost lidem. Hlavně celkem přijatelná cena cca 1200-1400,-
Misell
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: sob zář 27, 2008 15:29
Bydliště: Opatovice nad Labem

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » pon kvě 18, 2009 23:21

sháním teď dioptrické brýle na ledovec, toto asi nebude podle toho co jsem četl nejlepší že?

Máte nějaké rozumné doporučení - svářečské brýle nosit nechci a pracovním moc nevěřím, cena max 2.000, nejlépe do 1.500 Kč
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Brko » úte kvě 19, 2009 5:06

Misell píše:Moc pěkný jsou jedny od Julba,teď nevim název...ale maj na sobě napsáno,že jsou vyrobený ve spolupráci s asociací horskejch vůdců:)

Julbo Explorer. Zase tak brutálně dražší nejsou. V základním provedení tj. skla Spektron X4 je seženeš za 1800,-. Jinak ve spolupráci se opravdu dělají. Když se mrkneš na katalog Direct Alpine z minulého roku, který taky sponzoruje horské vůdce ve Francii, tak si všimneš že je na sobě má skoro každý.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Brko » úte kvě 19, 2009 5:08

Voko píše:sháním teď dioptrické brýle na ledovec, toto asi nebude podle toho co jsem četl nejlepší že?
Máte nějaké rozumné doporučení - svářečské brýle nosit nechci a pracovním moc nevěřím, cena max 2.000, nejlépe do 1.500 Kč

Nějaký zákazník si objednal Julbo Explorer a říkal, že mu tam dokážou vlepit nějaké dioptrické fólie. Nevím kolik za to dal ani kde mu to dělali, ale 100% to šlo. Poptej se v optice.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Dena » úte kvě 19, 2009 7:10

Kdysi se mi zamlouvaly jedny ledovcové Julba (avšak nemají klip, což nepotřebuji), nikde jinde jich moc na výběr tehdy nebylo. Měli je v RP, jistě se jiné okuláre dají koupit i v některé prodejně optiky. Sama jedny s koženkovými bočnicemi mám a dosud stačí. Filtry mají ok, jen jsou používáním lehce poškrábané. Klip na skla zatím nepotřebuji. Dobrý, ale asi ne levný tip od Rudy Projectu zde někde uváděl m. j. i pavproch. Ti mají celkově dobré brýle, i když ne levné. S jedněmi Kerosene na cyklo, běžko, brusloidní akce jsem velmi spokojena.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » úte kvě 26, 2009 20:38

tak jsem utratil peníze za jinou výbavu a s cenou za brýle musím dolů :((

Co tytobrýle? jsou podobný R2 BMX a vypadají lépe.

Jak to řešíte na ledovci, kontaktní čočky a brýle za pár Kč, brýle za x tisíc, nebo ciklistická varianta i když tak netěsní proti odrazu světla ze sněhu?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Filip » úte kvě 26, 2009 21:09

Zdar,
ledovcové brýle jsem řešil dlouho - nakonec jsem je vyřešil takto:

Obrázek


350 korun za nové, sklo a odlehčený hliník, perfektně pohodlné a nezničitelné. Na nějaké Julba za tři litry, na které si stejně hned sednu, dlabu!
*
Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » úte kvě 26, 2009 21:16

zapoměl jsem dodat, že se neobejdu bez dioptrií 8)
takže toto řešení je elegantní, ale asi bych daleko nedošel, sice nevidím až tak špatně, ale bez brýlí mne bolí oči :roll:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Filip » úte kvě 26, 2009 21:38

Nj, škoda:( Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Horal Fanda » úte kvě 26, 2009 22:04

Jo, to já také bez brýlí prd vidím. Tady najdeš nějaké lyžařské brýle vhodné k nasazení na dioptrické. Řeším to také tak, jen to chce mít navzájem dobrý tvar dioptrických brýlí, aby se nemlžily.
Já mám nějaké Swans dioptrické, typ už přesně nevím. Přítelkyně ty samé a spokojenost.

Obrázek
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Brko » úte kvě 26, 2009 22:09

Filip píše:350 korun za nové, sklo a odlehčený hliník, perfektně pohodlné a nezničitelné. Na nějaké Julba za tři litry, na které si stejně hned sednu, dlabu!

Škoda že jsi nikdy neměl Julba ani v ruce. Nejdou rozsednout, zničit, atd. Kdyby jsi třeba napsal "... které stejně ztratím" tak souhlasím, ale takto musím zaprudit :D
Naposledy upravil vonkreuz dne sob čer 27, 2009 14:38, celkově upraveno 1
Důvod: souhLasím
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » úte kvě 26, 2009 22:27

@ Horal Fanda díky za typ, jak si rozumí ten řemen se stranicemi brýlí?

Předpokládám, že bez vyzkoušení asi nemá smysl kupovat ty brýle přes net.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Filip » úte kvě 26, 2009 22:31

2Brko: Ok, asi budou udělány solidně, moje chyba. Koukal jsem na ně jen v Hudáči a asi jsem je podcenil. Ale stejně, hodíš je do báglu s matrošem, někde ti někam sletí, škrábneš sklo o šutrák nebo ti na ně nějaký dobroděj dupne...za cenu jedněch Julb můžu mít patery tyhle a nemusím se o ně bát. A ještě vypadám oldschoolově:) Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Horal Fanda » úte kvě 26, 2009 23:26

Voko píše:@ Horal Fanda díky za typ, jak si rozumí ten řemen se stranicemi brýlí?

Předpokládám, že bez vyzkoušení asi nemá smysl kupovat ty brýle přes net.


Tak nebude to trvat dlouho a obchody se začnou chystat na lyžařskou sezónu. Možná bys teď v nějakém kamenném sportu získal slušnou slevu. Chce to zkusit, příp. pak koupit stejný typ po netu, pokud by se to vyloženě vyplatilo.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » stř kvě 27, 2009 17:48

v tuto dobu sehnat něco na zimu v Ostravě, to je nadlidský výkon ](*,)
oběhl jsem pět obchodů + jednu optiku a výsledek žádný.
Lyžařské pro dioptrické brýle se prý budou prodávat tak od srpna, září a mám si zatím od někoho zkusit půjčit :roll:
místo brýlí jsem sehnal aspoň rukavice a brýle asi pro letošek vyřeším kontaktními čočkami :-k
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod teoretic » čtv kvě 28, 2009 6:59

Za sebe - je pár věcí, na kterých se šetřit moc nevyplatí - boty, batoh... A dalšími jsou ledovcový brýle - to slunce je fakt svině a kvůli ušetřenejm pár stovkám si případně kurvit zrak nemíním.

Např. Julbo Dolgan lze (podle typu skel) sehnat v pohodě kolem 1000 kč a to mi za to rozhodně stojí.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » čtv kvě 28, 2009 17:50

No na oči určitě něco hodím, ale sehnat rozmné brýle na ledovec s dioptrickou vložkou za rozumnou cenu není nic jednoduchého - akce zrovna nejsou a já 16.června vyrážím, takže už moc času nezbývá. Oběhl jsem snad všechyn outdoor shopy v ostravě a za cenu, co jsem ochotný dát nic nemají, teda spíš se setkávám s tím, že s dioptrickou vložkou na ledovec pořádné brýle nemají :(
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » pát kvě 29, 2009 19:38

tak nakonec jsem vybral R2 RUNNER v kombinaci s kontaktními čočkami.
Uvidím ještě, jestli ty kontaktní čočky nebudou dělat problém. Trochu z nich mám strach, ale cenově je to nejrozumější kombinace.

Brýle mají molitanovou obsázku, vyměnitelná skla a dobrou cenu. Pokud se ta varianta neosvědčí, tak asi příště koupím lyžařské brýle.
Naposledy upravil Voko dne úte čer 9, 2009 19:54, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod sobb » pát kvě 29, 2009 20:21

nejsou to ale spíš klasické cyklistické/sportovní brýle? jakou mají ty tmavý čočky hodnotu světelnýho filtru?
jestli do trojky, tak takové seženeš i s dioptrickým klipem (zrovna předevčírem jsem takový koupila od značky Longus)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » pát kvě 29, 2009 20:38

Jsou to 3, asi nejsou přímo určený na ledovec, ale zase na druhou stranu na obličeji sedí a molitan brání pronikání světla kolem tváře. Takže přesně to, co jsem od nich očekával.

navíc ve více vláknech se píše, že 3 na ledovec stačí. Koncem června budu chytřejší 8)
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Šmoulin » úte čer 9, 2009 6:29

Zdravím,
No nevím jak ostatní. Můj kamarád má julba už roky odněkud dovezené jsou to tyhle http://www.hanibal.cz/turisticke-vybave ... ron-x6-xl/
a říkal, že je spokojený já mám brýle julbo race se zebra sklama a sem taky spokojený jako není to sto pro, ale chtěl jsem brýle hodně univerzální takže sem vybral tyhle no :((
Kdo pivo pít přestane, do pekla se dostane, a to mi se nestane!!!
Uživatelský avatar
Šmoulin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: ned čer 7, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod terkad » úte čer 9, 2009 9:49

Voko píše:Jak to řešíte na ledovci, kontaktní čočky a brýle za pár Kč, brýle za x tisíc, nebo cyklistická varianta i když tak netěsní proti odrazu světla ze sněhu?

Zásadně čočky + sluneční brýle do 500,- Sluneční brýle mám jako spotřební zboží a jedenkrát do roka je ztrácím nebo rozšlápnu :roll:
Ale na ledovci nejsem zas tak často. Jezdit tam co čtrnáct dní, určitě bych si pořídila nějaké pořádné brýle. (bez klipu, opět na čočky)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Voko » pon čer 22, 2009 14:18

Tak kombinace čočky a brýle funguje Velmi dobře. Ale to nasazování ](*,) Jen když se pod brýle dostal sníh (brždění cepínem) a při chůzi se zapnutým límcem bundy přes pusu, kdy vystupuje vzduch přímo pod brýle, se mlžily. Čočky se mi osvědčily jednorázovky, ale byl tam kolega i s vícedenními a v pohodě to zvládal.
Obrázek
Je to focený mobilem, takže kvalita nic moc.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod JB » pát črc 17, 2009 12:55

Zdar,
ledovcové brýle jsem řešil dlouho - nakonec jsem je vyřešil takto:


Můžu se zeptat kde si je sehnal, chtěl bych taky něco takového. Nechci utratit x tisíc, raději levnější.. Případně jestli tady někdo další nemá typ na levné ledovcové brýle.
JB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 27, 2008 7:52

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod terkad » pát črc 17, 2009 13:26

JB píše:Nechci utratit x tisíc, raději levnější.. Případně jestli tady někdo další nemá typ na levné ledovcové brýle.

Teď jsem narazila na jakési asi za 600,- v Bartsportu. Je to něco od Relaxu, má i ty boční oddělávací krytky.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Filip » pát črc 17, 2009 16:31

To JB: tady - http://www.militaryrange.com/zbozi/747- ... arske-nove
Dokonce je slevnili:) Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Ryba » pát črc 17, 2009 16:34

Koukám na tu fotku blbě, nebo pod nima máš dioptrické brýle?
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod pripluv » sob srp 8, 2009 13:34

Zajímavá varianta od Adidas. Novinky na rok 2010. Hledejte Brýle pod Adidas O:)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod tuso » sob srp 8, 2009 13:48

pripluv píše:Zajímavá varianta od Adidas. Novinky na rok 2010. Hledejte Brýle pod Adidas O:)


Hned jak je budou prodávat, tak do nich jdu. Bude to zajímavá alternativa k těm za 99Kč, co používám teď. :mrgreen:

Kolik odhadujete, že budou stát? Já nad 10k. Hlavně ty kufříky k vybavení na ven se mi líbí. Čelovka-kufr, brýle-kufr. Ještě by to chtělo: vařič-kufr, nůž a příbor v mahagonové krabici, cepíny samozřejmě taky v dárkové krabici. Lyže do takového sametového futrálu a hůlky do pouzdra od klarinetu. Přijedeš na hory a začneš vybalovat. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Rujir » sob srp 8, 2009 14:24

tuso píše:Hned jak je budou prodávat, tak do nich jdu. Bude to zajímavá alternativa k těm za 99Kč, co používám teď. :mrgreen:


Odhliadnuc od kufru som tak uplne nepochopil, co je na nich take prevratne, ze si zasluzili cenu. Vsetko to, co maju tie bryle (okrem krytky na nos) maju aj moje dva roky stare Adidas Evileye.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení