ledovcové brýle

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod FrantaKrajta » pát črc 13, 2018 12:22

mate nekdo Julbo Vermont (takove klasicke kulate s kozenymi postranicemi)? spokojeenost? chtel bych si do nich nechat vsadit dioptricka 95% zatmavena skla, je to asi jeden z mala modelu, kam by sly vsadit. Nebo nejaky jiny tip? Diky
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod apuka » pát črc 13, 2018 13:41

Jeste muzes zkusit (se zeptat) u techto "armadnich", prodavaji to v mnoha armyshopech. Jsou tam 2mm silne plastova "skla", tam by diptricke mozna slo vsadit. Ale netvrdim to.
Kazdopadne, pokud by se Ti to povedlo, dej vedet, mozna presvedcim manzelku, ze by si taky mohla udelat misto beznych dioptrickych...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod FrantaKrajta » pát črc 13, 2018 14:36

haha, bryle od Mil-Tecu (cinske smejdy, a jeste cat.3 jestli vubec) opravdu ne ;) Ale k tem dioptrickym - sef jedne Hudy prodejny si je do starsich Julbo nechal udelat a slo to.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod apuka » pát črc 13, 2018 18:08

No jo, ledovcove smejdy to mozna jsou (v zivote jsem je nevidel, tak nesoudim), ale kdyz chces vymenit sklo za dioptricke (teda predpokladam, ze chces udelat to a ne "pridat" ke stavajicimu sklu dioptricke), tak vzhledem k tloustce skla, co tam je by vymena jit mohla. Snad by to ram vydrzel, to nevim. Ale, ze puvodni skla jsou kat3 je naprosto jedno. vsak stejne bys je vymenil za vlastni...
Ty puvodni Julba uz tezko sezenes, nove jsou, zda se mi, mnohem drazsi. Takze kdyby se vymena nepovedla, mas ram novych Julbo k nicemu, nevim, jestli se stara skla daji dat zpatky. No a ty smejdy Mil-Tecy prece jen budou mensi ztrata, kdyby se vymena nepovedla. Proste proto jsem to uvedl jako moznost.
Na normalni ledovcove uzivani bez vymeny skel bych nad nima nikdy nepomyslel - to by nejake Julba nebo pod. by vyhraly na plne care.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod FrantaKrajta » úte črc 17, 2018 18:30

Ja vim, diky za tip, pochopil jsem to, ale vzhledem k cene samotneho materialu na cocky a prace optika (narazu odolny polykarbonat, 95% nepropustnost, zrcadlova vrstva, ztenceni) to myslim nema cenu zkouset na cinske bryle, ktere stoji nekoliktrat min nez jedna hotova cocka... a pak se mi po par tydnech rozpadnou :D - to uz si radeji priplatim za ty Julba. Mozna by to ale slo udelat i do o fous levnejsiho modelu od nich, maji par podobnych v tomhle klasickem tvaru. Jestli tedy maji sesroubovane ocnice (aby sly rozdelat a vlozit tam jinou cocku). Prave, ze tyhle Julba maji rozebiratelne ocnice, takze vymena zpatky za puvodni skla by mela byt nejspis bezproblemova.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod booze » úte črc 17, 2018 19:07

Tady je jeste vlakno viewtopic.php?f=15&t=9415
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod FrantaKrajta » stř črc 18, 2018 23:35

Dik, procetl jsem. Jinak zatim mi optik shani material, uvidime, zda ma dodavatel i narazu odolny polykarbonat v kat.4 (neni problem sehnat kat.4 v CR39, ale chtel jsem odolnejsi plast), tak pak napisu, jak to dopadlo. Klidne do toho druheho topicu :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod mike » čtv črc 19, 2018 18:32

Pierre111 píše:Rychlý dotaz. Ztratil jsem brýle a potřebuji tedy nové brýle na ledovec. Měl jsem Julbo Race a skla zebra 2-4cat. Ted se však dělají Race 2.0 výhradně se skly zebra light 1-3cat. Bude mi to na ledovec stačit ?

Zalezi na tom, jak mas citlive oci. Mel jsem puvodne na ledovce 4, ale pak jsem je pri lyzovani prerazil a sehnal stejne uz jen 3. Pouzivam je asi tak 15 let. Za normalnich podminek to jde, v extremnich je to na hrane. Asi "nejhorsi", co jsem zazil, bylo pred par lety naproste azuro a pruzracny vzduch jako na podzim; v cervenci. Sel jsem od rana do odpoledne po ledovci, nejvys jsem byl v asi 3900 m a to uz bych ocenil 4, ale furt se to dalo. Letos stejnou dobou byl bezny lehky opar a zadny problem. Do vetsich vysek bych asi radej ty 4.

Ale ja, ac nocni tvor, nijak zvlast citlive oci nemam, u nas treba slunecni bryle vubec nenosim. Teda, mozna v zime v Krkonosich, to uz je na snehu relativne vysoko, ale treba v Jizerkach na sneznicich ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod ElCheco » čtv čer 15, 2023 11:03

Ahoj, oživuji tohle vlákno z 2005 - 2018

Nějaký tip na konkrétní brýle na ledovec tak do 1000 ,- ? (Kat. 3-4).
Určitě se nabídka na trhu za poslední dekády změnila 8)
ElCheco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 24, 2023 4:49

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod apuka » čtv čer 15, 2023 13:27

ElCheco píše:Určitě se nabídka na trhu za poslední dekády změnila
Jo, zmenila. Hlavne, co se tyce vyse ceny :twisted:.

Jinak pokud chces docela slusne bryle vhodne na ledovec, zkus zajit nekde do Decathlonu a vyzkousej jejich nejvyssi rady bryli. Pokud Ti sednou, klidne si je vem. Levnejsi stejne kvality nevim, jestli sezenes.
Mne ty novejsi, bohuzel, az tak nesedi, starsi jsem mel ja i syn a rozpadly se po 10+ letech ne moc opatrneho zachazeni pri ctyrsezonnim pouzivani...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení