ledovcové brýle

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Trafikant » stř kvě 9, 2012 14:30

Mám Explorery SP4ky, ne nějak dlouho, ale už sem je vytáhl vícekrát, konkrétně třebas v zimě v Jizerkách na sněžnicích a pásech, v Tatrách na ledech a mixech atd. Zatím se mi nestalo, že by se mi mlžily, takže jsem spokojený naprosto.

Ad můj starší příspěvek výše - brýle sedí skvěle a problémy s mezerou dole nepociťuji, takže to byl jen pocit.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod suslos » stř kvě 9, 2012 16:34

@Jarilo: Mám stejný brýle a s mezerou dole pod očima stejný problém a před týdnem v Nízkých Taurách jsem přišel na to samé.. V praxi mi to prostě vůbec nepřijde. Jsem rád, že nejsem jediný s takovými "problémy" :D
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Trafikant » stř kvě 9, 2012 16:39

suslos: Ha, nápodobně :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » stř kvě 9, 2012 17:42

tak to je dobře že se Julbo Explorer nezamlžují, kupovat Julbo Explorer Cameleon který mají Antifog úpravu (nemlží se) by byla už docela velká pálka, možná by se dalo použít proti zamlžování brýlí Antifog sprej http://www.srovnanicen.cz/q/antifog%20sprej/? jestli tedy některý funguje?
Naposledy upravil fps dne stř kvě 9, 2012 17:50, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » stř kvě 9, 2012 17:50

Jarilo píše:Ad můj starší příspěvek výše - brýle sedí skvěle a problémy s mezerou dole nepociťuji, takže to byl jen pocit.

u Julbo Dolgan když zašilhám, tak mam dole taky mezerou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod suslos » stř kvě 9, 2012 19:39

@fps: Ale když je normálně užíváš tak o mezeře ani nevíš jako já a Jarilo, že? :D
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod aksam » stř kvě 9, 2012 19:45

měl bych doporučení pro Ty ,kterým nesedí Julba.....mě při zkoušení Explorerů take šlo od spodu k očím hodně světla,takže jsem je nevzal.....nakonec jsem objevil brýle Bliz Altitude...skla cat.4,i polarizovaná a nebo ještě Bloc Chameleon...skla cat.4......vzal jsem nakonec Bliz Altitude....sedly jak "prdel na hrnec" a cena 1300Kč je slušná
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod mike » stř kvě 9, 2012 19:59

Nevypadaji spatne. Kdes je koupil? Bryle se bez zkouseni nedaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod aksam » čtv kvě 10, 2012 6:33

mike.... docela náhodou jsem je objevil v Olomouci v takovém malém sportovním obchodě,myslím,že se jmenuje Madersport,mají tam slušné vybavení na běžky,Bliz dělá hlavně sportovní brýle,ale měli i tyhle ledovcové

moc se to k nám nedováží,ale dá se najít na netu pár obchodů,co to nabízí v Praze jsem našel,že by to měli mít v Albaoptik nebo ještě v Radotíně v tom sportovním obchodě na lyže a kola,mají e-shop i kamennou prodejnu nebo v Liberci u Nyče a na stránkách Blizu je i český distributor je tam na ně i spojení telefon a mail,sídlí v Praze tak zkusit přes ně kam všude dodávají
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » čtv kvě 10, 2012 9:07

aksam píše:nakonec jsem objevil brýle Bliz Altitude

vypadají dost dobře, zamlžují se v zimě skla když na ně dýcháš?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod aksam » čtv kvě 10, 2012 15:48

fps....mám je od zimy, zatím jsem nepozoroval,že by se mlžily....mám je jako zálohu,když je hodně slunečno nebo někam výš...mám -1,75 dioptrie a normálně používám cat.3 ,kde mám ve sklech přímo dioptrie....na mlžení je nejhorší ,když máš v brýlích,dioptrickou vložku,na horách je to na dvě věci... takové brýle už nikdy více...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » ned črc 1, 2012 19:26

Viděl jsem video http://www.youtube.com/watch?v=C_sBh4zwSWc kde se u brýlí Julbo Explorer podivně hýbe s nožičkami, můžete někdo o tom něco napsat, zda se mi to podivné aby se takhle dalo hýbat s nožičkami u brýlí? drží vůbec pořádně nasazený? a nebo musí být utažena tkanice okolo hlavy aby brýle vůbec drželi?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » pon črc 2, 2012 10:59

nevíte kde se dají koupit v Praze brýle Bliz Altitude http://www.blizeyewear.com/active/eyewear/altitude hledal jsme na netu, ale nic nenacházím, napsal jsem na zastoupení Bliz v ČR, ale žádná odpověď
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod kakos » pon črc 2, 2012 12:03

jo s nozkama se tak da hybat, natvarujes si je podle potreby, ma to mensi nevyhodu(nebo nevim esli mi to dela jen ten muj kus), ze pri natvarovani vice narovno a pevnejsim utazeni snurky za hlavou zacina ten pruznej plast sjizdet z tech nozicek, asi tam kapnu fterinak :wink: , jinak eksplorery super, ale chameleony by byly lepci, ale us na ne nebylo
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » pon črc 2, 2012 13:23

kakos píše:jo s nozkama se tak da hybat, natvarujes si je podle potreby

drží brýle i bez šňůrky na obličeji když se předehneš, nebo zahýbeš hlavou, nožičky jsou hodně měkké na ohyb? a nebo drží, a sami se při nošení nenarovnají nebo neohnou? docela mě to odrazuje, nechápu proč něco takového dělají?
kakos píše:jinak eksplorery super, ale chameleony by byly lepci, ale us na ne nebylo

v čem jiném jsou lepší Julbo Explorer Cameleon o proti Julbo Explorer než v tom že mají Antifog úprava (nemlží se) a rozsah kategorií 3 až 4?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » ned úno 3, 2013 10:04

Julbo Explorer http://www.julbousa.com/mountain/explorer/ se zamlžují úplně stejně co Julbo Dolgan http://www.julbousa.com/mountain/dolgan/, ale díky odvětrávacím otvorům se rychle odmlží, Julbo Dolgan se samí neodmlží protože nemají odvětrávací otvory
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Happy » čtv bře 20, 2014 20:42

Ahoj. Udělal jsem si radost a koupil jsem si nový brýle. Teď na ně sháním šňůrku. Co se normálně prodávají šňůrky navlíkací, tak na ně nejdou nasadit, protože mají široké nožičky. Brýle mají v nožičkách udělaný očka na nacvakávací šňůrku od Julba. Tu jsem ale nikde v Čr zatím neobjevil. Tak nevíte někdo, jestli jí v Čr někde neprodávají? Další varianty jsou kontaktovat prodejce a v poslední řadě zkusit objednat z UK. Ale přijde mi trochu zvrhlý objednávat z Uk věc za 150,-


edit: Tak jsem napsal do Rockpointu. Šňůrka je stejná jak pro Explorery i Bivouaky (Katalog číslo H460891- Explorer cord). V e-shopu ji nemají a na prodejně jí mají Na Perštýně. Cena 149 Kč.

edit2: rozpis náhradních dílů Julbo je přehledně udělaný na Amerických stránkách.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod wawrik » čtv čer 5, 2014 8:53

Hľadám kvalitnejšie okuliare (aj) na ľadovec, ale nielen tam, takže skôr kat. 3. Nutná podmienka je odnímateľný rám s penovým tesneným proti vetru, aby ich nepodfukovalo. Teraz používam okuliare z Lidlu, ktoré v zásade dosť vyhovujú, ale optické vlastnosti toho plastu nie sú najlepšie, v protisvetle strácajú kontrast a prd vidím. Druhá nutná podmienka sú polarizačné sklá, tretia široký zorný uhol, aj vertikálne, čiže športové. Na výmenných sklách netrvám, ale ak by boli, je to plus. Viete o takých? Jo, a cena do 100 €, skôr menej.

Tie lidlácke sú tieto:
CZ_79090_01_b[1].jpg
CZ_79090_01_b[1].jpg (39.66 KiB) Zobrazeno 12694 krát

Prípadne, keby existovali brýle so sklami, čo by pasovali do tých z Lidlu...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod vonkreuz » čtv čer 5, 2014 9:31

Polaroid 7132B nebo 7132A.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod wawrik » pon úno 9, 2015 10:35

Vie niekto zmysluplne popísať rozdiel medzi sklami Julbo Zebra a Julbo Cameleon? Oboje sú kat. 2-4, oboje sú antifog a photochromatic a polarizačné... našiel som pár vágnych zmienok, že Zebra sú trochu svetlejšie, inak nič. A výrobca v popise spomína rýchlu aktiváciu, u Cameleonov nie, z toho by som tak laicky usúdil, že Zebra sa stmaví rýchlejšie.

Zebra sú podľa webovej simulácie viac do žlta, nebude to na priamom slnku v snehu únavné? Ja inak okuliare nejako moc neriešim, tak sa možno pýtam odveci...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod pickard » pon úno 9, 2015 10:52

Zebry podle me nejsou polarizacni, jinak si myslim, ze jsou stejný (a vyborny - mame, pouzivame)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » sob říj 10, 2015 9:54

mam dva dotazy na majitele, nebo na ty co mají osobní zkušenosti s brýlemi Julbo Explorer Cameleon, jde mi o to zda se díky antifog úpravě doopravdy nemlží? a pak zda fungují Fotochromatická (zatemňovací) skla doopravdy v plném spektru 3 až 4?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod fps » úte říj 20, 2015 13:40

nikdo nemáte zkušenosti s brýlemi Julbo Explorer Cameleon?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Manyyas » čtv lis 26, 2015 23:50

Ahoj, chystám se na organizovaný 5 denní zimní přechod Mrtvých hor a od účastníků jsou požadované sluneční brýle. Nějaké vietnamské mám, ale od jednoho biologa jsem slyšel názor, že levné sluneční brýle jsou pouze zatmavené bez UV filtru- zatmavení způsobí rozšíření zorniček, aby do oka šlo více světla-tím pádem jde do oka ještě více UV než bez brýlí. Takže platí buď drahé kvalitní brýle nebo žádné? Ještě mám nějaké lyžařské Blizzard (tam tuším nějaká ochrana určitě je)...nebo si mám pořídit ty svářečské? Nejni to moc tmavé? Díky předem za odpovědi.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod mike » pát lis 27, 2015 0:46

O tom jsme se tu pred casem nekde bavili... Myslim, ze padnul odkaz na test, ze ktereho vyslo, ze i ty nejlevnejsi slunecni bryle z trznice UV filtr opravdu maji. Zkus pohledat. Biolog ma jinak pravdu, ze tmave bryle bez filtru by uskodily. Jestli se bojis, tak v nekterych optikach umi UV filtr otestovat. Musi na to mit pristroj, zkus se poptat. Mam pocit, ze mi rikali neco o 50 Kc za test.

Problem je ale jinde. Predpokladam, ze jde o zimni vypravu na snehu. Od snehu se odrazi slunce vsemi smery, takze potrebujes opravdove ledovcove bryle s kryty na bocich a pres nos. Jinak se ti tam UV zareni dostane, budou ti slzet oci a bude to nejspis mit i vyse popsany efekt s poskozenim oci. O tom, ze bys sel bez bryli, ani neuvazuj, ve vetsi vysce bys za slunecneho pocasi oslepnul. Uz nejakych 1500 metru nad morem staci, je to uplne jine, nez treba v 800.

O tom, jak moc se slunce od snehu odrazi jsem se opet presvedcil letos v lete, kdyz jsem si na ledovci spalil nos zespoda #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Manyyas » pát lis 27, 2015 14:35

Takže když nechci utrácet, řešení je vzít ty lyžařské nebo svářečské? Vracím se k minulé otázce, jestli nejsou svářečské moc tmavé, pokud to bude v terénu, kde potřebuju dobře vidět, tak asi nebudou to pravé ořechové, či?
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod mike » pát lis 27, 2015 16:04

Pres svarecske si IMO neuvidis ani pod nohy. V lyzarskych se zas budes parit a vypadat jako idiot. Nehlede na to, ze nejspis budou porad zamlzene, jelikoz jsou delane na jizdu ve studenem vzduchu a ne na poceni se pri chuzi.

Neni treba nijak zvlast utracet. Me ledovcove bryle, ktere mam pres 10 let, mozna i 15, a se kteryma jsem velmi spokojen, staly tenkrat tusim 4 stovky. Podstatna ale neni cena, hlavne ti musi sedet na obliceji, rozumne tesnit a nikde netlacit. Takze to chce zajit do kramu a zkouset a zkouset. Obvykle mivaji slusny vyber.

Taky bys jeste mohl vytunit bryle z trznice, nalepit na ne nejaka tesneni z boku. To je ale vylozena nouzovka a je nebezpeci, ze se budou mlzit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 12, 2018 10:58

Rychlý dotaz. Ztratil jsem brýle a potřebuji tedy nové brýle na ledovec. Měl jsem Julbo Race a skla zebra 2-4cat. Ted se však dělají Race 2.0 výhradně se skly zebra light 1-3cat. Bude mi to na ledovec stačit ? Nebo mám raději vzít 2-4 cat jiné brýle ? Díky
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: ledovcové brýle

Příspěvekod apuka » čtv črc 12, 2018 11:14

Obavam se, ze pokud bude na ledovci svitit slunce, na deslsi slapani Ti 3-ka stacit nebude. Co ja vim, tak prakticky vsechny bryle opravdu urecene na ledovec maji 4.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení