Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte srp 27, 2019 21:25

sobb píše:Však taky skoro jsou, nechoděj s nima třeba škarohlídi, co se s nima nezvládli naučit chodit

Nebo naucili a zjistili, ze udelaji vic skody, nez uzitku :P Smula, na sneznice je nosim, tam uzitecne jsou.

apuka píše:Vsak jsem psal "kdybys je vedel v tech podminkach dobre pouzit" coz asi nevis.

Kdybych vedel, tak tam hlavne nevlezu :twisted:

apuka píše:Ale kdyz uklouznes, tak Te nezachrani ani nahodou.

Bingo. Neuklouznout se nedalo. Mel jsem zakousnute vsechny hroty nesmeku, ale porovity jak sutr tvrdy snih je neudrzel. Tam nepomohlo nic, nez macky, protoze maji dost dlouhe hroty. Ono je dokonce mozne, ze bych do toho hulku ani nezarazil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » úte srp 27, 2019 21:38

mike píše:Nebo naucili a zjistili, ze udelaji vic skody, nez uzitku :P Smula, na sneznice je nosim, tam uzitecne jsou.
Kdysi jsi kdesi psal, že Ti to s nima nešlo :wink: Máš ale štěstí, že jsi grafoman a proto to už nikdo v těch mnoha tisících Tvých příspěvků nejspíš nenajde :mrgreen: . Sněžnice jsou jinej sport :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte srp 27, 2019 21:47

To se snad nejak vylucuje? :twisted: Hledej, Smudlo ;-)

Prave, sneznice jsou jiny sport a na ten se hulky hodi. Myslim, ze tobe taky, ne? Kdybych je ale neumel pouzivat, tak si nabiju hubu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 22:01

mike píše:Mel jsem zakousnute vsechny hroty nesmeku, ale porovity jak sutr tvrdy snih je neudrzel.
Toto je sice uz OT, ale pokud jsi sel ve svahu, nesmeky TI houby pomohou - i kdyz zrovna na traverz od jisteho uhlu svahu bych rekl, ze na rozdil od retizkovych Ty Tvoje maji alespon malou nadeji, ze Ti alespon trosinku mohou pomoci (pokud neni moc zledovately snih nebo led nebo nenarazi na kaminek pod snehem - v tom pripade se drzis jen na tech hrotech a neudrzis se). Ale v takovem traverzu je lepsi jit bez nesmeku, teda pokud mas alespon trochu pevnou podrazku se kterou se da (alespon zkusit) zahranit.
Jest by me zajimalo, jestli byl ten snih porovity nebo jako sutr tvrdy. Dokopy mi to uplne nejde. Ale kdyz se Ti uplne zarazily hroty, tak bys tam zarazil i hulku. Jen na ni by ses nespolehal, ze samotna Te udrzi, takze kdyz ujede, drzis se jeste na nohou. Kdyz veris nesmekum, tak ....

Ale aby bylo jasne - nebyl jsme tam, takze nic netvrdim an jisto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » úte srp 27, 2019 22:03

mike: Typická situace - "chyba přece nemůže být ve mně" :wink: :mrgreen: Proč bych hledala si to matně pamatuju a to mi pro představu o situaci mike vs. trekové hole celkem stačí :twisted:

Hole používám i na sněžnice. A je to prostě jiné než při chůzi v pohorách a v terénu bez sněhu. Jak píšu výš - zkrátka jinej sport :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte srp 27, 2019 22:24

@FrantaKrajta:
zmiňuji to, k čemu jsou hůlky dobré, ne to k čemu nejsou dobré... (pořád máš problém s čtením významu celé věty či souvětí - vytrhávání slov z kontextu je dobré jen pro demagogii - a podívej se raději, na co jsem odpovídal) :roll:

@mike:
respektuji tvůj názor a hůlky ti nevnucuji, nicméně ani v jednom nesouhlasím...
[-X

Myslím, že několik posledních vyjádření sobb jsou dost jednoznačná, ta podepisuji...
:supz:

:-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte srp 27, 2019 22:49

apuka píše:Ale v takovem traverzu je lepsi jit bez nesmeku, teda pokud mas alespon trochu pevnou podrazku se kterou se da (alespon zkusit) zahranit.

Zkus si to najit, jsou tam i fotky. Bez nesmeku bych neusel ani prvnich par metru.

apuka píše:Jest by me zajimalo, jestli byl ten snih porovity nebo jako sutr tvrdy. Dokopy mi to uplne nejde.

Viz tamtez. Firn ztvrdly na sutr, do ktereho se opiralo slunce, takze castecne vysublimoval. Vysledek byl neco jako pemza. Nikdy predtim jsem nic takoveho nevidel, ale nekdo (booze?) mi psal, ze uz na to taky narazil.

apuka píše:Ale kdyz se Ti uplne zarazily hroty, tak bys tam zarazil i hulku.

Hroty mych nesmeku maji spicky a i tak jsem kazdy krok zadupaval celou vahou na nekolikrat. Hulka ma hrot podstatne sirsi a zdaleka se do ni tak neopru. Nebylo to tak cely sestup, byly to takove pasy a ten posledni mi holt ujel. Ono to bylo dost namahave a pomale.

Jinak jsem uz i na sneznicich narazil na firn, do ktereho se hulky zarazit nedaly a ten byl mekci. Hroty a gripy u sneznic se do nej zakusovaly a pridupavat jsem (moc) nemusel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 27, 2019 23:47

sobb píše:A máme tu další nekonečně se opakující diskuzi, bychom si tu v podstatě jen mohli házet odkazy na příspěvky kdysi před lety :mrgreen: :ú
Tak kdyby Quido trosku zbytecne neodpovidal na prispevek Etherica, ktery byl z roku 2018 (!), tak ja taky nic nenapisu, a nechytnou se toho dalsi, atd... :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Trekové hole

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 27, 2019 23:50

Quido píše:@FrantaKrajta:
zmiňuji to, k čemu jsou hůlky dobré, ne to k čemu nejsou dobré... (pořád máš problém s čtením významu celé věty či souvětí - vytrhávání slov z kontextu je dobré jen pro demagogii - a podívej se raději, na co jsem odpovídal)
Tak si to precti jeste jednou, myslim, ze jsem byl civilnejsi nez vetsina prispevovatelu, a priste prosim bez urazek - diskusi to opravdu neslechti :D
P.S.: nezminujes nic:
Quido píše:další mýtus hodně opakovaný - a na netu je toho napsáno spousty o tom, k čemu jsou hole dobré a jak tělo při chůzi s nimi funguje...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 5:49

FrantaKrajta píše:Tak kdyby Quido trosku zbytecne neodpovidal... :D

:mrgreen:
jiste - predevsim je treba najit vinika jinde, nez u sebe (o jakem prispevku z 2018 to pises...?)
:roll:
bud ze sebe delas nechapaveho, anebo to kontext opravdu nechapes?
:-k
k tomu dalsimu...kde vidis urazku - v tom, ze s tebou nesouhlasim?
Naposledy upravil Quido dne stř srp 28, 2019 8:18, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » stř srp 28, 2019 7:44

@FK: S Quidem si tady vetsinou vzajemne silne nesouhlasime, ale tentokrat se musim postavit na jeho stranu, zes to, co napsal jsi pochopil ponekud jinak. Opravdu tam psal o tom, ze na netu najdes k cemu jsou hulky dobre a ne k cemu
@Quido: Na druhe strane, Tvoje dalsi odpovedi (o demagogii, atd. pozdeji o potrebe najit vinika krome sebe, ...) teda minimalne nabehem na, resp. "predstupnem" k urazku/ce byli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 8:16

@apuka:
no tak... co je tohle za dobu (?) - elita naroda lze, podvadi, krade a kasle na cely narod a my si tu budeme vykladat neco o nabehu na urazku tim, ze vyjadrim silne nesouhlas s dodanym komentarem... a jde tu pritom o ho_o :(( trochu porehanka, ne?
:wink:

to mi teda prosim vysvetli, co ma byt tohle za argument?
"Tak kdyby Quido trosku zbytecne neodpovidal na prispevek Etherica, ktery byl z roku 2018 (!), tak ja taky nic nenapisu, a nechytnou se toho dalsi, atd... "
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod FrantaKrajta » stř srp 28, 2019 10:36

Psal jsem jen svuj nazor, s dostatecne zretelnym (doufam) dodatkem, ze jde o muj nazor, a ze spousta lidi to muze mit s pouzitim holi jinak. Prislo mi, ze jsi se toho chytil nejak moc, oznaceni za demagoga samozrejme nikoho nepotesi. Je to diskuse, kdyz pises o "mytus casto opakovany", "k cemu jsou hulky dobre a jak telo s nimi funguje" (ale uz nenapises k cemu, jen ze toho je na netu spoustu), muzes preci ocekavat, ze s tebou bude nekdo diskutovat s jinym nazorem (podlozenym). Nikde jsem tam preci nepsal, ze jsou hulky uplne naprd, nebo ze je nosi jen idioti, nebo neco podobneho, naopak, kdyz si to prectes, vidis, ze pisu o sve zkusenosti a dodavam "Kazdemu, jak vyhovuje"...

"Argument" (to ani proboha zadny argument byt nemel...) s rokem 2018 byl pouhou odpovedi Sobb, ktera psala o vecnem opakovani diskuse a hazeni prispevku x let zpet. Jestli jsi nevidel nebo nevsiml, ze odpovidas na nejmene rok stary ethericuv prispevek (to neni tak tezke, stane se kazdemu), nevim.
Etheric se ptal v prosinci 2018, k cemu jsou vlastne hulky dobre. Ostatni mu v nekolika dalsich prispevcich pred rokem a pul na jeho otazku srozumitelne a dobre odpovedeli a on to o kus dal to v nekolika prispevcich uznal. Vytahovat jeho otazku bez kontextu predeslych odpovedi mi naopak prislo zbytecne a zavadejici. Ale to je jedno, a jestli se te ma odpoved nejak dotkla, tak sorry :)

Jinak k hulkam - de gustibus non est disputandum - proti gustu zadny disputat. Koneckoncu, sam jsem psal o nekolika pripadech, kdy jsem za ne rad.

Ja se fakt hadat nechci, nepochopeni na webu jde velmi snadno a velmi rychle, je mi to celkem jedno, kdo a jak hulky pouziva, zapomen na to :)

Jinak souhlasim s tebou, levne karbonove hulky spis nebrat, zvlast sroubovaci. Zamykaci mechanismus je tam pridelany kdovijak, u sroubovacich se mi u jednech karbonovych (nebyly to zadne z lidlu, ale ani nejdrazsi znackove) ten mechanismus neustale odlepoval a hole se rozpojovaly. Drzelo to jen na kousku (nejspis spatneho) lepidla. Trochu ledabyle seriznuty kus karbonove tyce, v nem strceny kus plastu spojeny lepidlem, to neni dobry recept na neco, co neustale dotahujes a povolujes. Nakonec jsem je vyreklamoval natrikrat a dost.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř srp 28, 2019 12:28

@ FrantaKrajta:
do tohoto se už vtáhnout nenechám - všichni vidí, na co a na čí příspěvek jsem já 27. srpna reagoval a taky cos na můj příspěvek napsal ty... to tady vysvětlovat nemusíš, ať si každý udělá obrázek

a vůbec nechápu, jakou roli v tom, na co reaguji, hraje doba napsání :roll:

nic se mne nedotklo, jen stále a opakovaně nerozumím, jak chápeš smysl napsaného, jak převracíš jeho význam a jak to pak obhajuješ... já zde dost často píšu s vědomím toho, že to čte někdo nový, který se potřebuje v problematice zorientovat, a taky se opakovaně děje to, že jsou nováčci líní se podívat hlouběji do vlákna, a tak stále opakují stejné otázky a my pak mnohdy opakujeme nebo doplňujeme stejné odpovědi... to je naprosto logické... a toť vše
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Harak » ned říj 13, 2019 10:18

Ahoj,

plánuji koupit trekové hole. Využití VHT, protože po celém dni chození by kolena už nějakou podporu ocenily a v zimě protože bych se chtěl konečně dostat na mačky/sněžnice. Z toho co jsem na webu prošel mi vypadly tři modely, mohli byste mi poradit do kterých jít?

https://www.pinguin.cz/hole_carbon
https://www.pinguin.cz/hole_shock
https://www.hudy.cz/trail-back-3?size=4069
Harak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 15, 2012 19:25

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » ned říj 13, 2019 18:19

Já jsem příznivec BD, takže za mne s těmi posledními chybu neuděláš...
V každém případě odpružené NE.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Harak » pon říj 14, 2019 0:45

Proč odpružené ne?
Harak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 15, 2012 19:25

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon říj 14, 2019 7:49

Bo s velkou pravdepodobnosti Te bude odpruzeni vice srat nez pomahat... :wink: A taky je to dalsi vec, co se muze pokazit.

Edit: jen pridane chybejici pismeno "y" do slova "taky".
Naposledy upravil apuka dne pon říj 14, 2019 8:48, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod tsunami » pon říj 14, 2019 7:58

Koupil jsem si odpružené, použil 2x na zkoušku a nikdy víc. Akorát to jednoho pořád sere…
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 14, 2019 12:22

Harak píše:Proč odpružené ne?


Zkus se třeba zeptat, proč odpružené ano, anebo k čemu mi to odpružení je...?
Odpružené hole jsou dobré, a to ještě s otazníkem, na nějakou procházku lesem, kde nejsou hůlky jako pomocný stabilizační prvek, ale jen pro pohyb paží a potažmo hrudníku.
Ono totiž na treku v terénu to odpružení nic neřeší, naopak, může zradit. Když jdeš poměrně rovným chodníkem nebo nějakým úsekem se stále stejným charakterem bez většího stoupání/klesání, pak je to jedno, hole jsou víceméně k udržení jakéhosi rytmu pohybu, ale u prudšího stoupání/klesání, či v traverzu dost častou hole poslouží jako stabilizační prvek - no a kdyby pružily, tak ti jednak uberou energii a pak se o ně nemůžeš opřít tak, aby pod tebou vždy někam "neuhly" a mnohdy nevíš jak moc uhnou - je to pocit, jakoby se hůlka propadala...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Harak » pon říj 14, 2019 16:48

Ok, díky a když srovnáme ty BD a Pinguin? Přeci jen rozdíl ve váze je nějakých 140 g, nehledě k tomu, že jsou ty Pinguiny levnější...
Harak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 15, 2012 19:25

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 14, 2019 20:41

jistě, to vidí každý, já věřím více BD... ale taky si nekoupíš to nejrychlejší auto :wink:
jestli máš možnost někde na krámě si ohmatat ta madla vyzkoušet zámky, je to o detailech...
pokud neshledáš rozdíly, jdi do levnějších, jinak jdi do těch pocitově kvalitnějších - asi tak
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod skutrjohny » pát led 17, 2020 9:53

k Fizanum Compact: da se u nich nejak rozumne sundat rukojet, tak abych ten horni dil neposkodil a rukojet sla navratit? zkousel to nekdo? a nebo je to tam prilepene a nelze to rozebirat?
asi tak, z prostredniho dilu se mi uvolnil ten "locking" system a zustal zaklineny v hornim dilu. potreboval bych ho nejak vytlacit ven, aby horni dil byl znovu pouzitelny a koupil bych jen ten prostredni.
hole jsou sice jeste v zaruce, ale kupoval jsem je na Slovensku a postovne by vyslo na cca 300,- a navic nemam jistotu, ze mi to uznaji.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát led 17, 2020 10:16

Jak jsem to pochopil, ten "locking system" Ti zustal "viset" v hornim dilu, zasekl se tam. Pokud to takto je, rozhodne bych to reklamoval, protoze by se to stat nemelo. I kdyby doslo k tomu, zes to omylem sam vysrouboval ze stredniho dilu (pokud vim, v navodu k Fizanum nebyvalo zadne upozorneni, ze se to muze stat a treba dat pozor), tak by bud mel vypadnout sam (dily drzi roztazenim po zasroubovani, bez sroubovani to vleze dovnitr v pohode) nebo by po opatrnem zasunuti stredniho dilu a opatrnem pokusu o NAsroubovani zpet by se to melo (asi) povest. Takze je tam nejaky problem, ktery byt nemel - a to je na reklamaci, i na Slovensku. Jedine, ze bys mel ten horni dil nekde velice mirne ohnuty.
Nevim, u koho sis to objednal, kazdopadne jim muzes napsat nejdrive dotaz.

Co se tyce dilu, kdybys nahodou chtel koupit novy, obrat se na Alpitrek Pribor. A kdybys mel moznost, domluv se s nimi a zastav se, mozna opravi na pockani - pokud maji potrebne dily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod skutrjohny » pát led 17, 2020 10:37

ano, jak rikas, zasekl se v hornim dilu. trubka nen nijak ohnuta, ale at s ni klepu jak chci, ani se ta soucast uvnitr nehne. zkousel jsem to i znovu pomoci toho stredniho dilu, jak rikas, nasroubovat nebo neco podobneho (treba nacvaknout-nevedel jsem na jakem principu to funguje), ale nic-ani tak se nezadarilo. diky ale za uzitecne rady. jeste na to mrknu, pripadne se doptam v eshopu na Slovensku co a jak. je to par stovek, ale stve me to.

mam podezreni, ze se tam dostala nejaka necistota (prselo) a zaseklo se to. pri snaze to uvolnit jsem to odsrouboval a tim rozebral jinak nez jsem potreboval :-)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Trekové hole

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 17, 2020 11:32

To se mi stalo u jinych sroubovacich (karbonovych, nevim, jak to maji Fizany). Cely ten rozperny prvek byl zalepeny v tycce, zrejme blbe a odlepil se. Muzes zkusit tu tyc zasunout a pod tlakem sroubovat a pak povolit, jestli se treba nechytne, ale i tak je to na reklamaci. Urcite to nijak nevyklepes, jestli se ti to stalo v zamcenem stavu, ta rozperka zustala zamknuta.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Trekové hole

Příspěvekod skutrjohny » pát led 17, 2020 12:00

no a prave proto jsem chtel nejak dat pryc tu rukojet a silou to z druhe strany protlacit. ze tu rozperu poskodim, to je jedno, stejne bych ji nenavratil do toho prostredniho dilu, pokud byla prilepena. koupil bych pak jen ten prostredni dil. odhaduji, ze by ta cena byla stejna jak za postovne na Slovensko, takze by to vyslo nastejno a nemusel na to mesic a vic cekat a otravovat se s balenim, odesilanim a vypisovanim nejakeho reklamacniho protokolu.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát led 17, 2020 17:18

Pokud bys uspesne reklamoval, musi proplatit i Tve postovne (EU predpis).
Jinak ta rozpera je u Fizanu na/zaklapavaci a da se koupit zvlasr za par korun.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod FrantaKrajta » pát led 17, 2020 18:35

No a pokud to vyreklamujes parkrat po sobe, vratej ti penize a koupis si konecne nejake kvalitni Leki misto sroubovacich, jako ja :D

Prodejce mne tehdy musel mit fakt rad, kdyz jsem je tam ty moje (nebyly to Fizeny) nesl po par opravach stejne zavady :twisted:

Ale protoze trekovky stejne pouzivam jen v zime na sneznicich, vzal jsem skialpove Leki a spokojenost.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pát led 17, 2020 18:44

Kvalitni Leki? To je oxymoron, ne? ;-)

Mne na sneznice Fizany funguji, jen to chce nekupovat ty nejlevnejsi a nejlehci. Mam tusim Fizan Alps s externim zamykacim mechanismem, to vnitrni sroubovani je na nic, zvlast v zime. Mel jsem takove Leki a v mrazech to bylo peklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení