Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 10:48

hm mas pravdu, ze u fizanu je to vlastne vaha za hul... nejak proste je divny uvadet cenu za par a vahu za jednu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » úte bře 23, 2021 11:55

Pokud jdeš po váze, tak zbavit se zrovna Compactů byla možná trošku chyba :wink: Jejich váha je holt skvělá, když si omylem zaměníme s Laďou hole, tak ihned vyžaduju zpět svoje Fizany :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 12:03

sobb
ja hole s otacecim mechanismem uz nechci. navic ta mekka rukojet jak neni korkova nedrzi dobre v tarpu a klouze.

jakoz rovna zbaveji se fizanu za me byla urcite lepsi vec nez jejich koupe :D

proto se mi libi ty birky pokud by to byla vaha za par a maji lepsi system uchyceni nez (pr)otaceni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » úte bře 23, 2021 12:30

No jo, věc volby. Tarp nepoužívám, takže je mám jen na chození a k jejich funkčnosti naštěstí nemám výhrad :)
U těch Birki to bude váha jednoho kusu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod Semo » úte bře 23, 2021 12:33

Ak si sa ich uz definitivne zbavila, tak uz je to jedno. Ale inak by mohlo pomoct vytiahnut ten rozpinaci plastovy kokotinec (odborny termin zavedeny time.warp-om v 2009 na strane 5 tohoto vlakna http://www.outdoorforum.cz/search.php?keywords=kokotinec), utriet ho od prachu , rovnako nieco napchat dovnutra hornej tycky a vytriet to tam, nech to nema na com klzat. Prip. benzinom alebo alkohol odmastit. A hlavne po akcii (alebo ak sa da, tak aj pri nej) nenavlhnut prip. dosledne susit rozobrate tycky, pretoze vrstvicka vody sa smyka velmi dobre.

A samozrejme pri ich pouzivani fyzikalne rozmyslat, ze ak v zime pridem s roztiahnutymi tyckami do teplej chaty, tak na nich velmi rychlo skondenzuje voda a ak ich po chvili vo vnutri zbalim, tak som si prave zaniesol vodu dovnutra a az z tej chaty vyleziem, tak nebudu az tak dobre drzat. Takze bud ich balit este pred vstupom do chaty, alebo v tej chate pockat az za zohreju a balit az bude spodny diel povrchovo suchy.

Na grip tarpu by mozno stacilo nieco na nich na tu chvilu natiahnut. Detska ponozka so silikonovymi protismykovymi "nalepkami" ma napada ako priklad.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 13:21

asi kvuli tomu nebudu kupovat ponozky a hlidat, ze je mam s sebou. kdyz mam hole co.mi vyhovuji a mela sem hole co nebyli spatmy ale proste sem je vubec nenosila... tak.mez.mit doma dvoje hole a jedny nenosit mi prislo lepsi ty nenoseny dat z domu.

jinak je susim, rozdelavam a tak... a taky porad reklamace jak se ten plastovy kokotinec odlepoval od trubky, sice okamzity dodej jovyho dilu ale kdyz se to rozpadne.v terenu to.nechces. dva prostredni kusy za 2 roky. za me je speedlock proste spolehliva jistota.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte bře 23, 2021 13:31

Mawenzi píše:za me je speedlock proste spolehliva jistota
Ehm, abys nebyla nekdy neprijemne prekvapena, az se Ti ulomi nejaky kus...
Po pravde pouze jednodilna neskladaci hulka je jistota - kym ji nezlomis :-). Vsechny ostatne druhy se mohou nekde v terenu pokazit k nepouzitelnosti.

Jeste k tem speedlockovym hulkam - maji jeden nesvar, a to ze z nich ve slozenem stavu castecne vyjizdeji spodni dily. To je prave dan za ten speedlock. Mne to napr. hrozne stve, protoze kdyz je mam slozene v rukach, tak mi to vystreluje...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 13:41

apuka
to se mi nikdy nestalo.

zatimco ty otacw
eci hole typu fizan compact sem mela troje a kamos si ty fizajy koupil ze je videl u me a vsechny 4 pary nejakej problem s uchycenim - bud nesly rozsroubovat nebo nesli slozit nebo se rozpadl zamykaci segment z hole. speedlock samozrejme neni samospasnej ale prijde mi, ze je proste spolehlivejsi.
ps speedlock na leki ma.sroubek muzes si ho utahnout pokud je to povoleny a vypada ti spodni segment
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte bře 23, 2021 14:09

Takovy sroubek ma kazdy speedlock. Problemem je to, ze spodni dily jsou "kuzelovite" a smerem dolu se suzuji. Takze kdyz zavreny lock drzi ten dil nahore, tak nedrzi dole. Proto si musis po slozeni zatahnout ten sroub (a na rozlozeni zase upravit), coz je vec, kterou delat opakovane fakt nechci.
Nebo se muze zatahnout "nastalo" tak, ze dole taky drzi, a nahore musis zavirat s vetsi silou - coz je taky cesta ke zniceni.

Mozna Leki to ma nejak vyresene, my mame doma jen jedny Fizany, jinak skvele a jsem si zvykl, ze jsem se na tyto veci koukal na horach, chatach a v autobuse v Alpach i u nas - a porpavde receno, nevidel jsem nikoho se zadnou podobnou hulkou, ze by se spodni dily nevysouvaly. I tady na OF o tom nekteri psali u jinych vyrobcich nez Fizan, dokonce primo na muj dotaz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 14:14

mam ty leki od roku 2013 myslim, max 2014 takze ne dyl.nez 7 let ale akorat 1x behem.pouzivani mi uz pouzivanim ten sroub povolil tak ze segment uplne nedrzel. stacilo dotahnout trosku a jeste sem nikdy nemela problem, ze by to nahore a dole drzelo jinak a muzelo se to.stelovat za pochodu. ty segmenty majinstejnej prumer vsude kde se daji upnout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte bře 23, 2021 14:30

A ohledne toho problemu s Fizan otacecim mechanizmem se fakt divim. Jak jsem psal, nikdy jsem Compacty nemel a tam je to mozna vetsi problem kvuli vynechani velke casti mechanizmu, ale bezne sroubovaci hole od Fizanu jsou vice-mene bezproblemove. Ano, stalo se jednou nebo dvakrat, ze nesly rozsroubovat - byly zamrzle, jak jsem je daval dokopy mokre, resp. kdyz byly obalene milimetrovou vrstvou zmrzleho deste. V te same situaci ale nesly rozebrat ani ty speedlocky.
A obcas, kdyz jsem v desti hulky rozebral, slozilm zase rozebral, tak tam bylo prilis vody a klouzalo to (jak to pise kousek vyse Semo). Stacilo ale rozebrat, utrit kapesnikem a znovu slozit.
Problem jsem mel s Leki Makalu, ktere me jednoduse neudrzeli, abych se jemne vyjadril. Opakovane i po vymene po reklamaci.

Tim ale nechci zpochybnovat Tve zkusenosti. Jednak mas je s jinymi typy a jednak nase hole uz maji nejaky ten rok, takze nove mohou byt uplne jine.

Jeste k te rukojeti - alespon tady vidis, ze neni idealni chtit veci univerzalni na ruzne pouziti. Ty mekke penove rukojeti Fizanu jsou asi nejprijmnejsi, co jsem kdy mel v rukou, vcetne korkovych. Ale na Tarp asi moc nejsou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 14:41

oboje fizany compact o kterych vim ja meli problem s tim, ze se rozlepoval prostredni segment a ty rozpinaci plastiky na konci proste byli spatne prilepeny k trubce a rozpadlo se to klidne v terenu az po nekolika pouzitich...

a pokud me "neudrzi" fizan compact kdyz je sucho a hul neni mokra, z zadnych destu a 3x za den o centak sjede, tak to je pak pri 80kg dost smutnej vysledek. jako za tu cenou sou to fajn hole, lehky, sezenes na ne nahradni dily v pohode, takze nemusis porad kupovat hole, ale me proste nepresvedcily. jinak hole se speedlockem vetsinou nejdou slozit na krasi, v tom maji sroubovaci velkou vyhodu, kdy mezi slozenyma holema je fakt rozdil.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » úte bře 23, 2021 14:44

Můžu? Vzhledem k doyebanosti mých kolen, železné kyčli atak vůbec starému člověku po nemoci už na vycházky nechodím jinak než s klackama v rukách, takže si dovolím:

Já už bych žádný (nastavovací) mechanismus na hůlkách nechtěl (ani roztahovací konusy ani speed-lock) - co se může posrat se dříff nebo později posere.

Ref váha: moc těm 320 grms fizanů (hliník, 3x mechanismus) nevěřím, když moje kabroňové Z-line Distance od BD mají při délce 120cm celých 285grms (a to jsou pocitově extrémně lehké).

Imho dyž preference váhy, tak šňůrkové a kabroň.

Ref materiál rukojeti - imho jedině pevná (= ne měkká) pěnoffka, korek, tvrdý plast nebo naopak měkký molitan semi vůbec neosvědčily.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte bře 23, 2021 15:36

@PP: Potesim Te - i ty "snurkove" obcas odchazeji, znici se snurka nebo jeji uchyceni :wink:. Tam mas problem, ze v pripade problemu to plnohodnotne(!) sam neopravis, musi do servisu

BTW, ten speedlock, resp. myslim, Fizan tomu rika Flexlock: u synovych se musel po nekolika letech menit spodni dil, bo mu ve snehu pri sestupu hulka zklousla po skale pod snehem do diry mezi skalami a on si na ni pri padu sednul. Takze se pekne ohnula. Jenze kratce po vymene po nekolika vyletech jsem zjistil, ze je v novem dilu ten kus plastu na konci trubky, ktery (asi?) slouzi na zabraneni prasknuti trubky pri zacvaknuti uzaveru se odlepil od trubky. Nejdrive "lital" ve strednim dilu nahoru-dolu, pri zasunuti spodniho dilu do nej zasel, dokonce tam i zustal, ted uz je zaseknuty nekde nahore a nejde vyndat. Ale pouzivani hulky to nebrani, funguje stejne dobre (asi az kym nepraskne).

Cimz jsem jen chtel rict, ze mozna ma Fizan posledni dobou opravdu problem s pouzitim lepidlem na plastove dily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 15:45

mam za to, ze to cemu fizan rika flexi lock je prave ten sroubovaci system, ze to neni to samy co rychloupinak na leki.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte bře 23, 2021 16:15

Ne, je to vice-mene to same. Jen mozna ma Leki patentovany nazev, mozna i "svuj" zpusob. U Fizanu tam neni nic, co by pripominalo sroubovaci mechanizmus. Je to prakticky taky to same, co na tech holich, co ses na ne ptala.
Jediny znatelny rozdil, co vidim je (pokud dobre vidim), ze u Leki je ta cast obejimajici trubku z kovu, u Fizanu z umele hmoty, ale v soucasne verzi uz pisou neco o hliniku, takze mozna tam se to taky zmenilo. Je to "napadne podobne" zvneci i zevnitr, alespon co mohu soudit podle obrazku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 17:01

apuka
mam za to ze rychloupinak je obecnej nazev a pouziva se to treba u vidlice kola k upinani kola.. a flexy lock od fizanu jsem nasla toto https://www.outdoorline.sk/en/trekking- ... -expanders
coz je podle me "sroubovaci" tzn. protocis dve trubky hole vuci sobe.

pointa tech systemu je, ze zatimco ty "sroubovaci" hole, kdy protacis trubky vuci sobe maji "neco uvnitr trubky" a ty ses zavislej, ze to neco bude fungovat, tak leki se speed lockem a pripadny jiny podobny systemy jsou vne trubky a funguji na principu povoleni a utazeni objimky zvenku, kdy se k tomu snadno muzes dostat a nejak vyresit.

nasla jsem i fizany asi s rychloupinakem (https://www.nixski.cz/produkt-image/800 ... 3982_1.jpg) a tam zas nedava smysl, aby na vnitrni trubce byl nejakej plast, protoze podle me nemuze mit vubec zadnou funkci (hole s objimnou zvenku nepotrebuji v trubkach zadnou plastovou vec na jejich koncich, maximalne treba nejakou cepicku pro uzavreni trubky a tam pak asi muze byt jedno, ze upadne, na druhou stranu nevidim duvod takovou cepicku mit na trubce zbytecne, protoze k cemu by byla?

ale to jen tak bokem. Rozhodne si nemyslim, ze to co maji leki, je nejakej specialni patentovanej system, ale rychloupinak je neco co se pouziva skrz hromady odvetvi a pokud si to nekdo patentoval, tak davno pred tim, nez turisticky hole nekdo vymyslel (nadsazka).

v kazdym pripade proste ten typ holi co se musi otacet trubky vuci sobe mam spis spatny zkusenosti a ackoli znam par lidi, kterym takovy hole drzi, urcite to bude 2:1 vadnych : dobrym kusum...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte bře 23, 2021 18:00

Jo, mas pravdu, flex-lock je ten sroubovaci bazmek vevnitr... :toimonster: Rychloupinak taky nazyvali necim na F, asi Flip-lock, ruku do ohne proto nedam. Ted to uz nemohu najit, ted to maji s "Alu lever locking system" :-k

Vevnitr trubek ma kus plastu - podle fotek - i Leki. Ma to docela dobry duvod - stena tech hlinikovych trubek je docela tenka a kdyz tim mechanizmem jej zvenku stlacis, tak pri prilis velkem tlaku muze hlinik prasknout. To se mi stalo na nekolika dilech na sroubovacich holich, Master i Fizan. Kdyz to praskne, potom uz kazdym dalsim utahovanim deformujes trubku a casem muze dojit k tomu, ze uz ji nebudes moci utahnout.
Proste je neco jako na zmirneni tlaku.

Fizan vyrabi nekolik holi s rychloupinakem, dvoj- i tridilne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » stř bře 24, 2021 13:13

pavproch píše:Ref váha: moc těm 320 grms fizanů (hliník, 3x mechanismus) nevěřím
Já je nevážila, neboť nemám na čem. Ale asi bych tomu i věřila, vzhledem k tomu, že se tou váhou tak chlubí, tak by jim to už dávno někdo vmetl. Lehký jsou opravdu úžasně, zvlášť když je člověk porovnává se starší klasikou.

Mawenzi: jen mě tak napadlo, z kterýho roku ty Fizan Compact máte? Jestli se opravdu třeba v kvalitě zhoršili, měli jste smůlu na páteční kousky, nebo já naopak štěstí. Já je mám od roku 2015, používané celkem hojně a prozatím jsem z nich docela nadšena.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 24, 2021 19:42

sobb
moje z 2017 a kamos z 2020. problem s lepenim bazmeku v tycce... ty kamosovy sou delany s manfrotem myslim, maj stativej zavit a stoji asi 2x vic nez fizany i kdyz to je totozna hul s jinou rukojeti. stejnej problem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv bře 25, 2021 9:11

Vsechny nase hole jsou asi z drivejsich let, mozna s rychloupinakem se koupilo v r. 2017, ale asi to bylo jeste z predchoziho roku. Tehdy byly Compacty jeste docela novinka.

Mozna jsem to blbe pochopil - ty hulky se stativovym zavitem byly stejne jako Compacty? To by mi fakt nedavalo smysl, tam setrit na vaze...
My mame podobnou holku/jednonohy stativ od Leki, koupili jsme jej v cca 50% sleve a i tak to bylo (ta jedna hul) drazsi nez tehdy nejdrazsi nove Fizany Everest. A taky skoro stejne tezke jako par Everestu (to byly pred Compactami ty nejlehci sroubovaci 3-dilne hole Fizanu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 25, 2021 12:01

apuka
tech holi se zavitem neni moc na trhu. takze on si je koupil proste jako foto hole a porovnani ukazalo, ze to sou fizan kompakt s jinou rukojeti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod qwertz123 » stř črc 14, 2021 9:42

Jakou máte zkušenost se systémem Speedlock ok LEKI? Sháním náhradu za LEKI Summit Makalu AS (korek + SuperLock) a aktuální produkce je téměř bez výjimek s páčkami SpeedLock, kde je uváděná nosnost hole s tímto systémem pouze 70kg. Přitom Superlock garantoval 140kg.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 14, 2021 15:36

ja mam hole leki de speedlockem od roku 2014 a porad skvele drzi i kdyz hole obity, korkovy madla se.museli vyspravit na "okousanych koncich" a ten speedloc je podle me super.

o nosnosti nic nevim, ale doporucila sem je kdysi kolegovi co s nima behal po horach gysokej chlap, s batohem urcite pres 100 kg ... naopak me prekvapuje ze speedlock uvadi tak nizkou zatez, podle me v pohode da vetsi vahy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod Semo » pát črc 16, 2021 8:53

Si myslim (ale len sukromy tip), ze ta nosnost bude pri nejak pevne definovanom utiahnuti packy. Silnejsie utiahnutie (ktoreho 50kg zenska ale nemusi byt schopna) vydrzi urcite viac do doby, nez sa zasunie. Na druhej strane, obvykle to tak byva, ze vacsi clovek ma aj vacisu silu v prstoch a utiahne si to viac. Asi nebyva obvykle, aby decko nastavovalo dospelmu tycky. Takze do 100kg by som sa tym urcite netrapil.
Moje (dnes uz cca 14-15 rocne) Masters 2-dielne tycky, len so srubovanym spojom unesu niekde ku 130kg (clovek + batoh, dynamicky empiricky opakovane overene). Asi by uniesli aj viac, ale az pri utiahnuti, ktore by som uz v zlych podmienkach mohol mat problem povolit.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Trekové hole

Příspěvekod ret255 » ned říj 10, 2021 12:17

Davnejsie som mal nejake no name palicky, ktore sa casom rozpadli, vyuzivane boli len vynimocne, no sem tam ked idem na tunajsie kopce v zime a schadzam, tak by bolo fajn mat sa o co opriet, pripadne ich vyuzivat aj smerom nahor, ak k niecomu budu.

Mama vyhliadnute jedny palicky, ferrino spantik, pripadne este aj BD nevyzeraju spatne, akurat neviem ktore, no nie som celkom isty dlzkou paliciek, mam 192cm a neviem ake dlhe by som mal kupit, predavaju palicky co maju po zmontovani fixnu dlzku, teda tie sa kupuju presne na vysku a potom s roznym skladacim mechanizmom tie su od 115 az po 145cm, tie spantik maju 125cm, bude to stacit, ci treba dlhsie? Pripadne ak by bol nejaky tip aj na tie black diamond, pripadne ine...ď.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » ned říj 10, 2021 12:44

Já měřím 178cm a používám (při chůzi) hůlky délky 125cm. Na sněhu (skialpo) délku 133cm.

Za ty roky jsem došel k názoru, že nastavitelná délka (= šroubovací nebo svírací mechanismus) NEbrat - dřív nebo později se to poséře, ale do batohu je fajn mít možnost hůlky složit = proto používám (na vycházky) BD Distance Carbon Z.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 10, 2021 17:37

podle me to chce tech 145cm idealne, mam 168cm a pouzivam 122,5 nastaveni... takze pod 135 urcite nejit.

BD sou klasika, pripadne Leki. Tam bys chybu udelat nemel.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod ret255 » ned říj 10, 2021 18:33

Skoda, tie spantik sa mi pozdavali, mali aj taku viacej pogumovanu rucku a cena je taktiez dobra,
https://www.trekkinn.com/outdoor-mounta ... 36997463/p
neviem celkom preco pisu ze velkost je 115-135, ked dole v popise maju iba do 125. V recenziach tam mali, ze by mali byt max pre ludi do 185cm, tak som nevedel, lebo recenzovali ich aj taky jeden slovak a ten je tak vysoky ako ja a povedal, ze ich pouziva na 123cm, ale on ich asi pouziva na beh do kopca a vtedy ta dlzka asi nevadi. Teraz ale ake palicky do tych 40-60 evri, viac za ne asi nedam. tie co linkoval pavproch su ok al uz cez budget, pripadne som pozeral aj tieto https://www.trekkinn.com/outdoor-mounta ... 36680535/p
ale tie su tiez cez budget.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » ned říj 10, 2021 18:45

@ret255: neposlochej ty dva, ani nikoho jineho. Potrebna delka je hodne individualni, neexistuje zadne pevne pravidlo, navic to nezavisi na Tve vysce, ale spise na delce pazi, zpusobu Tve chuze. Proste musis zacit chodit a zkusit nekolik ruznych delek, jak to bude Tobe nejvice vyhovovat.
Ja jsem zacal chodit na 125 cm, potom jeem presel na 120 a ted mam hulky nastavene na 115 - dokonce mi prijde, ze bych si nekdy mohl jeste trochu malo ubrat.

Takze za mne urcite nastavovaci, hlavne kym sam nezjistis svoje optimum. Navic mnoho lidi pouziva ruznou delku smerem nahoru a z kopce nebo kdyz traverzujes delsi dobu, tak mas kratsi hulku ve smeru ke kopci a delsi od kopce. Toto nekdy hodne pomaha stabilizovat a s pevnou delkou se to udelat neda, tam si musis prechytavat pod uchytem.

Edit: jen jsem opravil jeden preklep.
Naposledy upravil apuka dne pon říj 11, 2021 13:41, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení