Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » čtv lis 9, 2017 13:34

@apuka:
jak ti to popsat, uz jen ta hmota (material), na pohled takova krehka, divna, s otrepy, packy zamku krehke, vedle toho ty BD jsou sice tensi v prumeru, ale pusobi vice kompaktne, kdyz zapruzis, tak drzi, hmota prefektne tuha a pritom nepusobi tak krehce, dojem robustnosti, podobne jako u leki, ta hmota je proste jina a nema zadne otrepy, i ta poutka u BD z mnohem prijemnejsiho materialu... dale vychazim z toho co podavacka rikala, asi nekecala a ty reklamce asi maji, a ja sam mam se zamky sroubovacich fizanu spatne zkusenosti - uz jsem o tom psal, takze mam k fizanum trochu vetsi neduveru .... ber to ale, ze se nejedna o technicke mereni ani test, ze je to muj dojem a postreh, nekdo to muze vnimat jinak....
Naposledy upravil Quido dne pon lis 20, 2017 12:58, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Trekové hole

Příspěvekod Kjuba » čtv lis 9, 2017 13:46

@Dudy: Však to já taky. Ale to neznamená, že člověk šikovný jako já nemůže při manipulaci tu hůlku ztratit, že. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv lis 9, 2017 15:16

@Quido: Jo, ze ty packy zamku vypadaji krehce, je pravda, ale zatim za rok v pohode drzi. To ostatni bych rekl, ze asi je znamka toho, ze po prvni serii uz tak nedavali bacha na vystupni konktrolu a ze uz i Fizan setri... :twisted:
Diky za "report".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod mrazjan1 » stř led 3, 2018 19:48

Ahoj,

vybírám si svoje první hole, pročetl jsem si tady příspěvky a víceméně se opakují tři značky (BD, Fizan a Leki). Nějak se v tom moc neorientuji, ale preferoval bych rukojeť korek/pěna a spíš nešroubovací. Chápu, že kdybych koupil ty BD kolem 2k, tak bych asi chybu neudělal, ale vzhledem k tomu, že to jsou první a ještě nevím co od nich pořádně čekat, tak jsem se koukal na tyhle - https://www.affekt.cz/p/pinguin-carbon-fl-foam/

Nemáte někdo zkušenosti s holemi od Pinguin?

Díky
mrazjan1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 25, 2016 20:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod VitK » úte led 16, 2018 20:09

Zdravím koukám po trekových holích. Tady jsem se dočetl že Fizan Compact 3 nejsou špatné, jen se bojím délky udavají že max délka je 132 cm. Měřím 184 cm takže nevíte někdo ze zkušenosti jestli je ta délka dostatečná?
Díky za odpovědi.
VitK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 5, 2017 15:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte led 16, 2018 20:19

Jak na co. Pouzivam hulky akorat na sneznice a tam je pri sestupech obcas vytahuju na 140 cm (po rovine 130 a na vystupy 120). Mam 180 cm, ale na vysce cloveka az tak moc nezalezi, ruce mas +/- stejne vysoko nad zemi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod VitK » úte led 16, 2018 20:56

Jako abych pravdu řekl tak mě dost zaujaly, cena je slušná a váha taky. Recenze jsou na ně spíše kladné. Takže to nejpíše risknu a koupím je. Doufám že udělám dobře.
VitK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 5, 2017 15:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod remy77 » úte led 16, 2018 22:28

Mne drzia Fizan Compact zatial 2 roky. Jednu mam uz trosku ohnutu ale inak frcia. A co sa tyka dlzky, je to individualne. Mam 180 a najcastejsie po rovine a do kopca nastavujem 115 cm. Hlavne do strmsieho kopca nerad dviham vysoko ruky.

Inak neviem ako su na tomtom teraz, ale starsie modely mali len mensie taniere, na sneh nedostatocne, nove maju tusim aj velke taniere v baleni
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » úte led 16, 2018 23:02

Taky mám Fizan Compact a cca 180 a délka mi stačí. Je to ale individuální, lidi co třeba závodně jezdili na běžkách
si rádi nastavují hůlky na větší délku. Já zas radši kratší tak 110cm, taky nerad zvedám zbytečně moc ruce.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 5, 2018 17:23

mike píše:Vcera jsem mel poprve problemy z Fizan Alps. Zamrznul mi slavny Concept System.

Vcera zas, ale asi nezamrznul, spis to vypada na teplotni roztaznost. Kdyz jsem chtel dole hulky sbalit, horni zavity sly, ale spodni ne. Ani jeden. A u obou se zacal protacet ten dil z umele hmoty se zavitem, co je na tycce nalisovany :? Asi ma jinou tepelnou roztaznost, nez hlinik... Jeden mi to delal uz predposledne, ale pak se to povedlo povolit. Vcera oba a nepovedlo. Az ve vlaku, kdyz se ohraly.

Nic moc, pripada mi to jako konstrukcni vada. Nalisovani je malo, mely by tam byt jeste nejake zoubky nebo sroubek, co to udrzi. Kdyz se tohle deje mezi -5 a -10, tak nechci videt, co by to delalo v -20 a niz :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » pon úno 5, 2018 19:03

Jsem taky, tusim posledne v jizerkach, nemohl jeden zavit povolit, tak jsme ho chvlku podrzel v ruce a slo to. Ale to jen neslo povlit a nechtel jsem to moc rvat silou, nic se tusim neprotacelo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 5, 2018 19:11

Plytvat telesnym teplem na zavit? ;-) Bylo fakt kosa a mohla by mi tam ruka primrznout. V -20 bych si na neco takoveho netroufnul vubec. Fakt mi to prijde jako konstrukcni vada, za tak drsne jsem to nerval, kdyz se to zacalo protacet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » pon úno 5, 2018 19:16

Tak ja takove veci resim az na konci, kdyby to nepovolilo tak ji hodim celou do auta :) Nosim hodne tenke rukavice, takze tavim i v rukavicich :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 5, 2018 19:22

Byl uz jsem dole ve vesnici a na nadrazi to byl jeste kus. A tak jsem chtel hulky hodit na batoh. Delam to i v lese, kdyz skonci snih. Hulky jsou dobre akorat na sneznice [-( (uz z nich mam zase namozene zapesti...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř úno 7, 2018 15:03

mrazjan1 píše:Ahoj,
tak jsem se koukal na tyhle - https://www.affekt.cz/p/pinguin-carbon-fl-foam/
Nemáte někdo zkušenosti s holemi od Pinguin?
Díky


zkušenost s těmito osobně nemám a je to lákavé, možná až moc, lehoučké hole za takovou láci až téměř podezřelé... takže asi tak :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » stř úno 7, 2018 19:34

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv úno 8, 2018 13:10

Quido píše:je to lákavé, možná až moc, lehoučké hole za takovou láci až téměř podezřelé

Ehm, jsou to obycejne hlinikove hole s karbonovym hrotem, takze nic zvlastniho:
Materiál: Aluminium 7075, Carbon
Hrot: Karbid wolframu

Hrot je z trvanlivého karbidu Wolframu
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv úno 8, 2018 13:16

mike píše:spis to vypada na teplotni roztaznost
Nevim, u normalnich sroubovacich Fizanu se to takto zacalo chovat, kdyz praskla trubka. Stacila opravdu vlasova prasklina a zrovna v chaldu se to podobne chovalo. Casem se pouzivanim prasklina zvetsovala a zviditelnovala. Tam se to ale dalo pri blizsim zkoumani videt, u Alps na tom mas ten nalysovany plast.
Kdyby ses prestehoval od jednoho blazince trocha dal od druheho (napr. od Opavy) do okoli Pribora, za par kacek by Ti ten kus mohli vymenit primo u dovozce. Zkus jim napsat, co si o tom mysli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2018 18:18

Posvitil jsem si dovnitr a zadna prasklina nevidet. Zkusil jsem to utahovat a jedna se protaci i pri pokojove teplote. Chce to ale poradne zabrat. Druha trochu taky, ale tam uz to jde fakt tezko. Venku v mrazu jdou obe a bohuzel mensi silou, nez potrebou na povoleni :?

Neprijde mi, ze by tam bylo neco praskleho, proste spatna konstrukce a opotrebeni casem. Vymena stredniho dilu by to asi resila. Tusis, kolik to asi stoji? Jestli opravovat tyhle nebo poridit jine a lepsim zamykanim.

(doprcic, hulky nesnasim, pouzivam je jen na sneznice a furt jsou s nima nejake problemy #-o)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » čtv úno 8, 2018 19:33

apuka píše:Ehm, jsou to obycejne hlinikove hole s karbonovym hrotem, takze nic zvlastniho...


Ehm.... 470g lehke hole za tyto penize zase tak bezne nejsou - pokud vsak je udaj pravdivy
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv úno 8, 2018 19:55

mike píše:Neprijde mi, ze by tam bylo neco praskleho, proste spatna konstrukce a opotrebeni casem.
No, ja jsem si to prvnikrat taky vsimnul az kdyz mi v (byvalem) Alpisportu ukazali, ze tam ta prasklina je. Cimz ale fakt netvrdim, ze to tam mas urcite praskle, ani nevim, jestli na tomto typu se to taky podobne projevuje. Jeste me napadava, ze by mohl byt castecne praskly nekde ten plast, ta cast, ktera svira tu "rouru". Tam to vubec nemusi byt okem videt.
Nevim, za kolik Ti ten dil poslou, to jsem nikdy nezkousel. Kdyz jsem tam byl se sroubovacima, tak jsem za jeden dil (spodni nebo stredni, bylo to jedno) platil ruzne od 50 do 100 Kc. Ale to byla osobni navsteva - a bez dokladu

@Quido:
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/carbon-fl-foam/p-6167 píše: Třídílné trekové hole s carbonovým povrchem pro milovníky nejnovějších technologií a hi-tech materiálů.
Horní segment holí Pinguin Carbon FL Foam je potažen karbonovou folií, která zvyšuje jejich tuhost a dodává jim nezaměnitelný futuristický vzhled.
Dolní segmenty holí jsou barevně anodizovány. Tato povrchová úprava činí hliník mechanicky otěruvzdorným a má zvýšenou odolnost vůči povětrnostním vlivům.
Jednotlivé segmenty těchto teleskopických holí jsou vyrobeny z velmi pevné slitiny hliníku 7075.
Takze bych odhadoval, ze budou z o malo tenciho hliniku nez bezne hole - a tam bude ta "ztrata" vahy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » čtv úno 8, 2018 20:23

Quido píše:Ehm.... 470g lehke hole za tyto penize zase tak bezne nejsou - pokud vsak je udaj pravdivy

470g bych neříkal lehké, jako cena ujde, ale váha nic moc, fizan compact se dá sehnat za podobnou cenu a jedna hůl váží 158g
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » pát úno 9, 2018 13:31

O hůlkách uvažuju.
Nějaký opravdu pevný aby se o to mohl opřít 120kg pořízek....?

Systém jedině skládací - žádný šroubování nebo rychloupínáky.

Zatím co sem kouknul asi leda Leki MV Strong - 532g a mají zvětšený průměr tyčí.

Kdyby někdo věděl o nějakých dalších pevnějších. Možná nějaké těžší ALU ale i tam už se odlehčuje.... :(
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon úno 12, 2018 11:22

oodoow píše:
Quido píše:Ehm.... 470g lehke hole za tyto penize zase tak bezne nejsou - pokud vsak je udaj pravdivy

470g bych neříkal lehké, jako cena ujde, ale váha nic moc, fizan compact se dá sehnat za podobnou cenu a jedna hůl váží 158g


jo, a tím to asi končí... takže trvám na tom, že zase tak běžné nejsou, tím přece neříkám, že jsou jediné...
jinak své zkušenosti s Fizany jsem tu už psal
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » pon úno 12, 2018 11:51

158g....? Ty jo.... ty bych zlomil jednou rukou natož se o to pořádně opřít.
Zatím všechno co sem zkoušel se dost prohejbá při zapření.
Kouknu na ty Leki Strong jestli to bude lepší.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon úno 12, 2018 12:31

nelze hodnotit jen hmotnost bez ostatních souvislostí a taky trekové hůlky nejsou od toho, abys na nich dělal stojku... :roll:
jinak, ohýbají se a pruží prakticky všechny, to by nevadilo, naopak... ale jde o to, aby vydržely a vrátily se do původního stavu... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon úno 12, 2018 12:35

"Prohejba" neznamena "zlomi se" :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » pon úno 12, 2018 13:58

Prohejba u mne znamená až se opřu opravdu tak bude po hůlce - respektive jednu levnou z decathlonu sem sestřenici ohnul a musel koupit nové. Od té doby si dávám bacha když si je pujcim.
Neříkám dělat stojku ale proste když třeba člověku ujede noha tak se opře fest a nerad bych pak zjistil ze je po hůlce.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » pon úno 12, 2018 14:53

Michal82 píše:158g....? Ty jo.... ty bych zlomil jednou rukou natož se o to pořádně opřít.

A to jsem je už dávno vyměnil za lehčí 116g a mám je teď jenom na půjčování ostatním. :)
Teleskopické hůlky budou vždycky chatrné a budou mít slabé body, pokud ti ujede noha a zapáčíš v nevhodném úhlu, tak při tvojí váze s batohem ohneš asi každou. Takže nejlepší možnost asi koupit nějaký z benzinky za pár kaček jako spotřební zboží. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon úno 12, 2018 16:00

No j, Michale82, na takove pouzivani TI nebudou stacit ani festovnejsi hole. To si spise zajed nekam do Hobbymarketu a kup si poradne bambusove tyce nebo trubku z 2mm ocele... :twisted:

Jinymi slovy, na normalni zapreni, napr. pri seskoceni z vetsiho stupu Ti bezne hulky staci, ale kdyz se zachyti mezi vetve nebo v dire mezi sutrama a Ty se o ne takto opres plnou vahou, nebo na ne spadnes, nevydrzi ani zatezove. Jo, nektere se neohnou - ty se ale zlomi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení